تعمیرات لپ تاپ

خرابی های رایج لپ تاپ لنوو | مشکلات اصلی لپ تاپ Lenovo

علت بالا نیامدن لپ تاپ لنوو | رفع خرابی لپ تاپ لنوو Lenovo

اگر کاربری هستید که از لپ تاپ لنوو استفاده می کنید، حتما در خصوص مشکلات متداول لپ تاپ لنوو به اطلاعاتی نیاز دارید. درست است که لنوو یکی از برندهای معتبر در دنیای محصولات کامپیوتری است، اما این دلیل نمی شود که این محصول خراب نشود. در هر صورت خراب شدن هر گونه وسیله الکتریکی و الکترونیکی امری طبیعی است. بنابراین شناخت مشکلات متداول لپ تاپ لنوو قبل از اینکه مشکلی برای دستگاه رخ دهد، می تواند به شما کمک کند که سریعتر بتوانید مشکل را رفع کنید.

علت هنگ کردن لپ تاپ لنوو

هنگ کردن لپ تاپ لنوو می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. برخی از عوامل ممکن است نرم افزاری باشند، مانند:

 • باز بودن برنامه های زیادی که منابع سیستم را اشغال می کنند و باعث کاهش سرعت و پاسخگویی لپ تاپ می شوند.
 • در این صورت، باید برنامه های غیرضروری را از طریق Task Manager ببندید و فقط برنامه های مورد نیاز خود را اجرا کنید.
 • وجود ویروس یا نرم افزار مخرب که به فایل های سیستم آسیب می زنند یا منابع سخت افزاری را مصرف می کنند. در این صورت، باید یک آنتی ویروس قوی را نصب کرده و سیستم خود را به طور منظم اسکن کنید.
 • خطاهای درایور یا فایل سیستم که باعث عدم هماهنگی بین دستگاههای سخت افزاری و سیستم عامل می شوند.
 • در این صورت، باید درایورهای خود را به روز کرده و فایل سیستم را با استفاده از دستور sfc /scannow تعمیر کنید.

برخی از عوامل نیز ممکن است سخت افزاری باشند، که عبارتند از:

 • رم ناکافی که باعث محدود شدن حافظه قابل دسترس برای اجرای برنامه ها می شود. در این صورت، باید حافظه رم خود را افزایش دهید یا سیستم عامل خود را دوباره نصب کنید.
 • گرم شدن بیش از حد که باعث کاهش عملکرد پردازنده و دستگاه های دیگر می شود. در این صورت، باید لپ تاپ خود را در محل خنک و تهویه شده قرار دهید و فن خنک کننده آن را تمیز و سالم نگه دارید.
 • قطعات سخت افزاری خراب یا ناسالم مانند هارد دیسک، کارت گرافیک، مادربرد یا دستگاه های جانبی. در این صورت، باید قطعات معیوب را تعویض یا تعمیر کنید.
حتما بخوانید:   چگونگی تعمیر و تعویض قطعات مختلف لپ تاپ Dell مدل Inspiron 6400

چرا لپ تاپ لنوو روشن نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ لنوو عدم روشن شدن آن است. برخی از دلایل روشن نشدن لپ تاپ لنوو ممکن است نرم افزاری باشند، مانند:

 • تنظیمات بایوس که موجب می شود لپ تاپ از بوت شدن جلوگیری کند. در این شرایط، باید بایوس را به وضعیت پیش فرض برگردانید.
 • فایل های سیستم خراب یا گم شده که باعث می شود ویندوز بالا نیاید. در این صورت، باید سیستم عامل خود را دوباره نصب کنید یا از Recovery Mode استفاده کنید.
 • ولتاژ پایین یا قطع شدن برق که موجب می گردد که لپ تاپ خاموش شود و دوباره روشن نشود. در این موارد، باید از منبع تغذیه قابل اطمینان استفاده کنید و آداپتور AC را چک کنید.

برخی از دلایل ممکن است سخت افزاری باشند، مانند:

 • خرابی شارژر یا باتری که موجب می شود لپ تاپ به منبع تغذیه متصل نشود یا شارژ نگیرد. در این صورت، باید شارژر یا باتری خود را تعویض یا تعمیر کنید.
 • خرابی مین برد یا برد پاور که باعث عدم راه اندازی درست لپ تاپ می شود. در نتیجه عملکرد آن مختل خواهد شد. در این صورت، باید قطعات سخت افزاری خود را تعویض یا تعمیر کنید.
 • خرابی دکمه پاور که باعث می شود لپ تاپ به فرمان روشن شدن پاسخ ندهد. در این صورت، باید دکمه پاور را تمیز یا تعویض کنید.

مشکلات رایج لپ تاپ لنوو

علت بالا نیامدن لپ تاپ لنوو

دیگر مشکلات متداول لپ تاپ لنوو می توان به بالا نیامدن ویندوز آن اشاره کرد. که دلایل مختلفی دارد. برخی از دلایل ممکن است نرم افزاری باشند، مانند:

 • خطاهای ویندوز که باعث می شود سیستم عامل بالا نیاید یا به صورت صحیح بوت نشود. در این صورت، باید ویندوز را تعمیر یا دوباره نصب کنید.
 • وجود ویروس یا نرم افزار مخرب که باعث می شود فایل های سیستم آسیب ببینند یا عملکرد لپ تاپ را مختل کنند. در این صورت، باید یک آنتی ویروس قوی را نصب کرده و سیستم خود را به طور منظم اسکن کنید.

برخی از دلایل ممکن است سخت افزاری باشند، مانند:

 • گرم شدن بیش از حد که باعث می شود لپ تاپ خودکار خاموش شود و دوباره روشن نشود. در این صورت، باید لپ تاپ خود را در محل خنک و تهویه شده قرار دهید و فن خنک کننده آن را تمیز و سالم نگه دارید.
 • خرابی قطعات سخت افزاری مانند هارد دیسک، کارت گرافیک، مادربرد، باتری، شارژر یا دکمه پاور در این صورت، باید قطعات معیوب را تعویض یا تعمیر کنید.

دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ لنوو

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ لنوو می تواند به دلایل مختلفی باشد. برخی از دلایل ممکن است نرم افزاری باشند، مانند:

حتما بخوانید:   خطای ntldr is missing چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ حل مشکل NTLDR

وجود ویروس یا نرم افزار مخرب که باعث می شود فایل های سیستم آسیب ببینند یا عملکرد لپ تاپ را مختل کنند. در این صورت، باید یک آنتی ویروس قوی را نصب کرده و سیستم خود را به طور منظم اسکن کنید.

خطاهای سیستم عامل که باعث می شود ویندوز بالا نیاید یا به صورت صحیح بوت نشود. در این صورت، باید ویندوز را تعمیر یا دوباره نصب کنید.

برخی از دلایل ممکن است سخت افزاری باشند، مانند:

گرم شدن بیش از حد که باعث می شود لپ تاپ خودکار خاموش شود و دوباره روشن نشود. در این صورت، باید لپ تاپ خود را در محل خنک و تهویه شده قرار دهید و فن خنک کننده آن را تمیز و سالم نگه دارید.

خرابی قطعات سخت افزاری مانند هارد دیسک، کارت گرافیک، مادربرد، باتری، شارژر یا دکمه پاور نیز از مشکلات متداول لپ تاپ لنوو و خاموش شدن ناگهانی آن می شود. در این صورت، باید قطعات معیوب را تعویض یا تعمیر کنید.

صفحه لپ تاپ لنوو چرا برفکی می شود؟

برفکی شدن صفحه لپ تاپ لنوو می تواند به دلایل مختلفی باشد. برخی از دلایل ممکن است نرم افزاری باشند، مانند:

نصب برنامه های ناسازگار یا بدافزارها که باعث اختلال در عملکرد ویندوز 10 یا کارت گرافیک می شوند. در این صورت، باید برنامه های مشکوک را حذف کرده و یک آنتی ویروس قوی را نصب کنید.

عدم به روزرسانی درایور کارت گرافیک که باعث می شود تصویر به درستی پردازش و نمایش داده نشود. در این صورت، باید به سایت سازنده کارت گرافیک رفته و آخرین نسخه درایور را دانلود و نصب کنید.

برخی از دلایل ممکن است سخت افزاری باشند، مانند:

گرم شدن بیش از حد کارت گرافیک که باعث میشود تصویر به صورت شطرنجی یا برفکی نمایش داده شود. در این صورت، باید سیستم خنک کننده لپ تاپ را تمیز و سالم نگه دارید و از پایه های خنک کننده استفاده کنید.

خرابی فلت صفحه نمایش که باعث میشود تصویر به صورت خط خطی یا قطع و وصل شود. در این صورت، باید فلت را تعویض یا تعمیر کنید.

چرا ویندوز ۱۰ در لپ تاپ لنوو بالا نمی آید؟

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ لنوو که عمدتا کاربران از آن گله دارند، بالا نیامدن ویندوز ۱۰ در آن است که می تواند به دلایل مختلفی باشد. که عبارتند از:

 • آپدیت نکردن ویندوز ۱۰ که باعث می شود ویندوز با مشکلات عملکردی روبه رو شود. در این صورت، باید ویندوز را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید.
 • خطاهای سیستم عامل که باعث می شود ویندوز بالا نیاید یا به صورت صحیح بوت نشود. در این صورت، باید ویندوز را تعمیر یا دوباره نصب کنید.
 • خرابی هارد دیسک که باعث می شود ویندوز قادر به خواندن فایل های سیستم نباشد. در این صورت، باید هارد دیسک را تعویض یا تعمیر کنید.
 • خرابی کارت گرافیک که باعث می شود تصویر به درستی نمایش داده نشود. در این صورت، باید کارت گرافیک را تعویض یا تعمیر کنید.
حتما بخوانید:   بررسی مشکلات و خرابی های متداول لپ تاپ سامسونگ Samsung

چرا لپ تاپ لنوو دیر روشن می شود؟

دیر روشن شدن لپ تاپ لنوو می تواند به دلایل مختلفی باشد. برخی از دلایل ممکن است نرم افزاری باشند، مانند:

اجرای برنامه های سنگین یا استارتاپ که باعث می شود CPU و RAM لپ تاپ فشار زیادی ببینند و زمان بیشتری برای راه اندازی ویندوز نیاز داشته باشند. در این صورت، باید برنامه های غیرضروری را حذف یا غیرفعال کنید.

کمبود فضای هارد دیسک که باعث می شود ویندوز قادر به اجرای فایل های سیستم نباشد. در این صورت، باید فضای هارد دیسک را خالی کرده و فایل های اضافی را پاک کنید.

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ که باعث می شود قطعات سخت افزاری عملکرد نامطلوب داشته باشند. در این صورت، باید سیستم خنک کننده لپ تاپ را تمیز و سالم نگه دارید و از پایه های خنک کننده استفاده کنید.

خرابی شارژر یا باتری که باعث می شود لپ تاپ به درستی شارژ نشود یا شارژ را نگه ندارد. در این صورت، باید شارژر یا باتری را تعویض یا تعمیر کنید.

مشکلات متداول لپ تاپ لنوو

دلیل خاموش نشدن لپ تاپ لنوو

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ لنوو خاموش نشدن آن است. که دلایل مختلفی دارد. از جمله:

 • فعال بودن قابلیت Hybrid Shutdown که باعث می شود لپ تاپ در حالت خواب قرار گیرد به جای خاموش شدن کامل. در این صورت، باید از طریق تنظیمات Power Options، این قابلیت را غیرفعال کنید.
 • خاموش شدن نامناسب لپ تاپ که باعث تغییر در رجیستری و عملکرد سیستم می شود. در این صورت، باید سیستم را به حالت Safe Mode ببرید و از طریق System Restore، سیستم را به یک نقطه بازگشت قبلی برگردانید.
 • خراب شدن دکمه پاور که باعث می شود لپ تاپ به درستی روشن یا خاموش نشود. در این صورت، باید دکمه پاور را تعویض یا تعمیر کنید.
 • گرم شدن بیش از حد لپ تاپ که باعث می شود لپ تاپ به منظور حفاظت از قطعات خود خاموش نشود. در این صورت، باید لپ تاپ را خنک کرده و سیستم خنک کننده را تمیز و سالم نگه دارید.

31

مشکلات متداول لپ تاپ لنوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات متداول لپ تاپ لنوو و نحوه رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x