تعمیرات لپ تاپ

بررسی مشکلات و خرابی های متداول لپ تاپ سامسونگ Samsung

بررسی مشکلات و خرابی های متداول لپ تاپ سامسونگ Samsung | عیب‌یابی لپ تاپ سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

لپ تاپ های سامسونگ علاوه بر اینکه از نظر طراحی بسیار زیبا و خاص می باشند، دارای کیفیت بالایی نیز هستند و افراد مختلف با سلیقه های گوناگون از این لپ تاپ استفاده می کنند. لپ تاپ سامسونگ مانند دستگاه های دیگر ممکن است، که با ایرادات و مشکلاتی مواجه شود. در صورتی که بتوانید لپ تاپ سامسونگ را در این مواقع به صورت صحیح عیب یابی کنید، می‌توانید از ایجاد مشکلات بیشتر در این لپ‌تاپ جلوگیری نمایید.

لپ تاپ سامسونگ مشکل بلوتوث دارد

بسیاری از دارندگان و کاربران لپ تاپ سامسونگ از مشکل بلوتوث در این لپ‌تاپ گزارش داده اند. امروزه از بلوتوث کمتر استفاده می‌شود، اما هنوز هم افراد زیادی از بلوتوث برای انتقال دادن فایل های خود استفاده می کنند. بنابراین اگر در بلوتوث لپ تاپ سامسونگ مشکلی به وجود آید، برای این افراد آزاردهنده خواهد بود.

مشکلاتی که برای بلوتوث لپ تاپ سامسونگ به وجود می‌آید، در اغلب موارد به اجرا نشدن سرویس پشتیبانی مربوط می شود، که بررسی این مورد را می توانید با استفاده از دکمه های ترکیبی Win + R انجام دهید و مطمئن شوید، که در پس زمینه اجرای برنامه ها انجام می‌شود.

وقتی این دکمه ها را فشار می دهید صفحه Run را مشاهده خواهید کرد، که باید در آن service.mse را درج کرده و دکمه اینتر را فشار دهید.

در صورتی که نتوانستید مشکل به وجود آمده را تشخیص دهید، برای برطرف کردن آن می‌توانید بلوتوث آن را مجدداً نصب نمایید. در برخی مواقع امکان دارد، که مشکل بلوتوث در لپ تاپ سامسونگ به سخت افزار آن نیز ارتباط داشته باشد، که در این حالت باید قطعه‌ای که دچار عیب و نقص شده است شناسایی شده و عوض شود.

لپ تاپ سامسونگ روشن نمی‌شود

روشن نشدن لپ تاپ سامسونگ موجب نگرانی دارندگان و کاربران این دستگاه می‌شود. وقتی که لپ تاپ سامسونگ روشن نمی گردد، احتمالاً دلایل نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد این ایراد در بعضی مواقع به دلیل لوازم جانبی می باشد و وقتی مشکل کوچکی در آنها به وجود می آید ممکن است، که لپ تاپ سامسونگ روشن نشود. به عنوان مثال چنانچه باتری مشکلی داشته باشد و یا شارژر آن ایرادی داشته باشد، لپ تاپ قادر به روشن شدن نخواهد بود، اما دلایل دیگری مانند مشکل در منبع تغذیه، صفحه نمایش و هارد دیسک لپ تاپ نیز می تواند موجب روشن نشدن لپ تاپ سامسونگ شود.

لپ تاپ سامسونگ بیش از اندازه داغ می‌شود

داغ شدن لپ تاپ در هر کدام از برند ها امکان دارد، که رخ دهد. در لپ تاپ های مختلف سیستم خنک کننده وجود دارد، که موجب می‌شود لپ تاپ در حین کار کردن کمی خنک شود. سیستم خنک کننده لپ تاپ سامسونگ از سینک و فن تشکیل گردیده است، که به دو حالت دمنده و مکنده کار می‌کند.

در لپ تاپ هایی که سیستم خنک کننده آنها به حالت مکنده است، فن دستگاه هوای خنک را از خارج به درون دستگاه کشیده و موجب می‌شود لپ تاپ خنک گردد. اما در لپ تاپ هایی که سیستم آنها از نوع دمنده است، گرمای تولید شده با استفاده از سینک به فن انتقال می‌یابد و فن گرمای تولید شده را به خارج از دستگاه منتقل می کند. برای خنک کردن لپ تاپ سامسونگ بهترین راهکار استفاده کردن از کول پد می‌باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر بخار‌شو سامسونگ Samsung | عیب یابی بخارشوی سامسونگ

خرابی تاچ پد و صفحه کلید لپ تاپ سامسونگ

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای لپ تاپ سامسونگ به وجود آید این است، که تاچ پد و صفحه کلید آن با خرابی مواجه گردد. علت مهم و اصلی بروز این مشکل ریختن مواد مایع بر روی آنها می باشد. در صورتی که به دلیل سهل انگاری چای، آبمیوه، قهوه، آب و… بر روی تاچ پد و صفحه کلید لپ تاپ سامسونگ ریخته شود، آسیب‌ها و صدمات زیادی به برد اصلی دستگاه وارد خواهد شد. برای رفع مشکل و برای  اطمینان از نصب صحیح درایوها، باید آنها را دوباره نصب نمایید.

لپ تاپ سامسونگ

سرعت لپ تاپ سامسونگ کم شده است

پس از مدتی استفاده از لپ تاپ سامسونگ سرعت آن کند می گردد و این طبیعی می‌باشد. بیشتر لپ تاپ ها با گذشت زمان به دلیل استفاده کاربر ها و نصب کردن برنامه های مختلف ویروسی شده و کند می شوند. در این صورت اجرای دستورات کاربر و برنامه ها با تأخیر انجام می شود و این برای کاربر ها آزار دهنده است.

کم شدن سرعت لپ تاپ سامسونگ می تواند به خاطر فرسوده و قدیمی بودن آن یا نصب نسخه ویندوز غیرمعتبر بر روی آن، ورود بد افزار ها و ویروس ها بر روی لپ تاپ سامسونگ باشد. برای برطرف کردن مشکل باید در ابتدا نرم افزارها و برنامه های غیر ضروری که کاربرد زیادی ندارند را حذف کرده و نصب آنها را لغو نمایید. این کار موجب بهبود سرعت لپ تاپ سامسونگ خواهد شد.

قفل شدن و کار نکردن دکمه Fn در لپ تاپ سامسونگ

یکی دیگر از مشکلات متداول در لپ تاپ های سامسونگ به وجود می‌آید این است، که دکمه Fn قفل کرده و کار نمی کند. دلایل گوناگونی موجب بروز این مشکل می‌شود، که می‌توان به مشکل بایوس و و نصب درایورها اشاره کرد.

چنانچه دلیل مشکل به وجود آمده نصب درایور است، برای رفع آن باید درایور سابق را پاک کرده و مجدداً نصب نمایید و پس از اینکه درایور را دوباره نصب نمودید، راه اندازی مجدد نمایید، تا ایراد به وجود آمده رفع گردد.

چنانچه مشکل لپ تاپ برطرف نگردید ممکن است، که دلیل آن به خاطر معیوب بودن بایوس باشد. در این شرایط باید لپ تاپ سامسونگ را بوت کرده و کلید ورود را فشار دهید. به این ترتیب وارد تنظیمات می گردید و در این بخش گزینه mode function را باید فعال نمایید. پس از آن تنظیمات مربوط به کلید Fn را چک نمایید.

مشکلات وایرلس و وای فای لپ تاپ سامسونگ

وای فای یا وایرلس از جمله قابلیت های بسیار محبوب و مورد علاقه کاربران می باشد، که اگر مشکلی در آن ایجاد شود، موجب ناراحتی افراد کاربر می شود. این مشکل به دلایل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری می تواند داشته باشد، که برای رفع آن باید بررسی نمایید، که وای فای لپ تاپ نصب شده است یا خیر. اگر در لپ تاپ سامسونگ شما وای فای نصب نیست، باید آن را نصب نموده و لپ‌تاپ خود را ریستارت نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  موتور یخچال های سامسونگ ساخت کدام کشور است؟

در برخی مواقع نیز دلیل مشکل به وجود آمده مربوط به تنظیمات وای فای است، که در این صورت باید تنظیمات وای فای را مجدداً به صورت صحیح انجام دهید.

لپ تاپ سامسونگ

سیاه ماندن و روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ سامسونگ

در برخی مواقع وقتی که لب تاپ سامسونگ شارژ است و چراغ ها روشن می گردد، با فشار دادن دکمه پاور لپ تاپ، دستگاه روشن نمی شود و صفحه نمایش آن سیاه می ماند. این مشکل از مشکلات رایج لپ تاپ سامسونگ می باشد، که کاربران زیادی آن را گزارش می کنند و این مشکل نگرانی زیادی بین دارندگان و کاربران لپ تاپ سامسونگ ایجاد می کند.

در صورتی که باتری لپ تاپ سامسونگ خرابی داشته باشد، می تواند موجب بروز این مشکل شود.

همچنین در صورتی که برد لپ تاپ سامسونگ آسیب دیده باشد، می تواند دلیل سیاه ماندن و روشن نشدن صفحه نمایش دستگاه شود.

لپ تاپ سامسونگ ویروسی شده است

وقتی که لپ تاپ سامسونگ به اینترنت وصل می شود و از صفحات نامعتبر جستجو هایی انجام می‌گردد، لپ تاپ سامسونگ ویروسی می شود. همچنین در صورتی که لپ تاپ سامسونگ به فلش ها و دستگاه های آلوده متصل شود، موجب ویروسی شدن دستگاه خواهد شد. این ویروسی شدن موجب خواهد شد، که مشکلاتی مانند کند بودن و تأخیر عملکرد لپ تاپ سامسونگ به وجود آید.

بنابراین برای اینکه لپ تاپ سامسونگ شما ویروسی نشود بهتر است، که آنتی ویروس قوی نصب نمایید و پاکسازی و ویروس یابی را در لپ تاپ سامسونگ انجام دهید. توجه داشته باشید، که آنتی ویروسی که نصب نمودید، باید به روز نگه داشته شود.

فن لپ تاپ سامسونگ صدا می‌دهد

دلایل گوناگونی موجب می شود، که فن لپ تاپ سامسونگ صدای بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال وقتی که به صورت همزمان برنامه های مختلف بارگذاری می‌شود، پردازشگر دستگاه برای اینکه عملکرد درستی داشته باشد، تحت فشار قرار گرفته و در این شرایط لپ تاپ سامسونگ بسیار داغ خواهد شد، که موجب می شود، در فن لپ تاپ صدای بیشتر ایجاد گردد.

در صورتی که تنظیمات نادرست باشد، می تواند موجب ایجاد صدا در فن لپ تاپ سامسونگ شود. تنظیمات مربوط به آن بیشتر در داخل تنظیمات بایوس دستگاه است.

وقتی که گرد و غبار زیادی وارد لپ تاپ سامسونگ می‌شود و اطراف فن را فرا می گیرد، در دستگاه صدای فن شنیده خواهد شد.

آخرین دلیل صدای فن در لپ تاپ سامسونگ قدیمی بودن و خرابی فن دستگاه می باشد.

سخن تکمیلی

مشکلاتی که در لپ تاپ سامسونگ به وجود می آید ممکن است، که ریشه سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد، که برای برطرف کردن آنها باید منشأ آنها به صورت دقیق مشخص گردد. چنانچه نقصی در لپ تاپ سامسونگ شما به وجود آمد و نتوانستید آن را برطرف کنید، حتماً با کارشناسانی که در زمینه عیب‌یابی و تعمیرات لپ تاپ سامسونگ تخصص و دانش کافی دارند، مشورت کرده و کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خرابی های رایج لپ تاپ سامسونگ Samsung

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا