تعمیرات مایکروفر

خطرات مایکروفر، ماکروویو و سولاردام برای انسان

✅ مایکروفر برای سلامتی انسان چه خطراتی دارد | ضررهای مایکروفر برای سلامتی | خطرات مایکروویو و سولاردام برای انسان ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

از وقتی که بشر آموخت که چطور مواد غذایی مختلف را ترکیب کند و آنها را با نیروی جادویی آتش به عمل آورد، تا به امروز روش های مختلف پخت و پز را ابداع کرده است. امروزه برای گرم کردن و پختن غذا در نهایت سرعت و کیفیت وسایل آشپزی پیشرفته ای در دسترس ماست. ماکروفر، ماکروویو و سولاردام به دنبال پیشرفت وسایل قدیمی تر آشپزی مثل اجاق گاز و فر به کمک ما آمده اند و کار ما را بسیار راحت کرده اند. حالا هر کسی می تواند در کمترین زمان غذاهای سرد و یخ زده ی فریزر را گرم کند و یا کیک و انواع پنکیک های خوشمزه را در آشپزخانه شخصی خود تهیه کند. استفاده از این ابزارهای پر سود نگرانی هایی هم دارد. لازم است که در ابتدا با عملکرد ماکروفر، ماکروویو و سولاردام آشنا شویم و تفاوت های آن ها را بشناسیم و سپس با مضرات احتمالی این دستگاه ها آشنا شوید تا بهتر بتوانیم دست به انتخاب بزنیم.

آیا امواج ماکروفر، ماکروویو و سولاردام مضر است؟

درست است که خیلی درباره تأثیرات مخرب امواج و پرتو ها شنیده اید و این امر حسابی باعث ترس شما شده است اما باید بدانید که شدت پرتوافکنی اشعه های الکترومغناطیسی و نوع آن ها در مخرب بودنشان نقش دارد. در ماکروفر، ماکروویو و سولاردام اشعه ها از یک لامپ مگنترون که پرتوهایی غیر یونیزه را ساطع می کند ایجاد می شود. برخلاف اشعه های یونیزه قرار گرفتن در معرض این اشعه ها چندان جایی برای نگرانی ندارد. پرتوهای یونیزه بسیار خطرناک هستند و می توانند سلول های پوستی را ویران کنند. اما پرتوهای غیریونیزه می توان گفت تقریبا امن و بدون آسیب اند.

برخی مضرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام

سرعت زیاد زندگی بشر در دنیای مدرن لزوم استفاده از دستگاه هایی که سرعت کارها را بالا ببرد افزایش داده است. ضمن این که کمبود فضا در آشپزخانه های مدرن وجود دارد و همین امر سبب شده که افراد ترجیح بدهند به جای اجاق گازهای بزرگ فردار، اجاق گاز رومیزی داشته باشند و در کنار آن از یک دستگاه ماکروفر، ماکروویو یا سولاردام که حجم کمتری اشغال می کند بهره ببرند. اما اگر بخواهیم از مضرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام بگوییم این است که ممکن است به دلیل پرتو هایی که برای پخت غذا تولید و منعکس می کند برای سلامتی مضر باشد. در این مقاله اما به حقیقی یا خیالی بودن این تصور پی خواهید برد و متوجه می شوید که خیلی هم جای نگرانی نیست. می توان صراحتا گفت که سرطان زا بودن این دستگاه های ویژه ی آشپزی، توهمی رایج است که پایه ی علمی ندارد و ناشی از عدم شناخت کافی از این دستگاه هاست. از دیگر مضرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام همین است که ممکن است ما را در آشپزی کمی تنبل کند و باعث شود بارها غذاهای مانده در یخچال و فریزر را گرم و استفاده کنیم! از دیگر مضرات استفاده از ماکروفر، ماکروویو و سولاردام بالا رفتن چربی و قند و خطر چاقی است. می پرسید چرا؟ خب مشخص است. با داشتن این لوازم که آشپزی را راحت کرده و به آن تنوع بخشیده شما مدام دلتان می خواهد بخورید! به ویژه امکان پختن سریع انواع شیرینی و کیک، هوس دست کردن و سپس خوردن این خوراکی ها را در شما بیشتر می کند.   جدا از این مضرات دقت داشته باشید که حتما برای گذاشتن غذا در این دستگاه ها به ویژه سولاردام از ظرف های پیرکس و شیشه ای استفاده کنید. ظرف های پلاستیکی ممکن است زود آب شود و تهدید برای سلامت غذا باشد و ظرف های فلزی هم احتمال جرقه زدن، برق گرفتگی و آتش سوزی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  برد الکترونیکی مایکروفر چیست ؟

مضرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام

مقایسه ماکروفر، ماکروویو و سولاردام

در بین این سه دستگاه ماکروویوها کمی قدیمی تر اند. از مگنترونِ تعبیه شده در آن ها امواجی با فرکانس ۲۴۵۰ مگاهرتزی ساطع می شود. این پرتوها در مخزن فلزی ماکروویو بازتاب پیدا می کند و بر غذاهای گذاشته شده در محفظه آن اثر می گذارد. خصوصیت ماکروویو این است که آب موجود در غذا را زود خشک می کند و ممکن است اگر حواسمان نباشد غذا بسوزد! باید بدانید که این دستگاه طوری طراحی شده که فقط در هنگام بسته بودن درب آن پرتوها را تولید و منعکس می کند و به این ترتیب به هیچ وجه خطری برای سلامتی شما ندارد. فقط در صورتی که درب و محفظه دستگاه مشکلی داشته باشد ممکن است مقدار ناچیزی از اشعه های غیر یونیزه ی آن به بیرون درز کند.

ماکروفر به نسبت ماکروویو تنوع کاری بیشتری دارد. بر روی بدنه ماکروفرها دکمه هایی برای انتخاب روش پخت تعبیه شده است. شما می توانید تعیین کنید که آیا می خواهید فقط غذا را گرم کنید یا مایلید آن را گریل کنید. تفاوت ماکروفر این است که بیشتر از روش های سابق مواد مغذی را حفظ می کند و سرعت پخت خوبی هم دارد. در این دستگاه علاوه بر مگنتون یک المنت برای انعکاس پرتوهای نوری هم به کار رفته است. بهره بردن از دو روش پرتوافکنی به دستگاه امکان داده که برای گریل کردن و یا پختن انواع کیک و غذا با توجه به انتخاب شما آماده باشد. حالا بهتر است بریم سراغ سولاردام که دستگاهی پیشرفته تر و به مراتب جالب تر است. از نظر ظاهر و اندازه ماکروفر، ماکروویو و سولاردام تفاوت واضحی ندارند.

در سولاردام که برای نخستین بار شرکت خوش نام ال جی آن را ارائه داده از ترکیبی از فناوری ماکروویو و پرتوهای گرمایشی نوری استفاده شده است. امواج نوری سولاردام سرعت پرتوافکنی بیشتری دارد و عمیق تر نفوذ می کند. سرعت پخت غذا با سولاردام بیشتر است و در عین حال کمتر از دو دستگاه قبلی آب و مواد مغذی را از بین می برد و به این ترتیب غذاهای خوشمزه تر و در عین حال مفیدتری را تحویل شما می دهد. مخزن موجود در سولاردام استوانه ای ساخته شده در حالی که در ماکروفر یا ماکروویو مخزنشان چهارگوش است. همین امر موجب سرعت بیشتر اثرگذاری تابش ها شده است و عملکرد دستگاه را بهتر کرده. جالب است که بدانید سرعت پختن غذا با سولاردام به نسبت ماکروفرهایی که دارای المنت است تا سه برابر بیشتر است. از دیگر تفاوت های سولاردام با ماکروفر و ماکروویو گران قیمت بودن آن است. کیفیت و کارایی بیشتر عامل این گرانی است. به این نکته هم باید توجه داشت که سولاردام برق بیشتری مصرف می کند. البته با توجه به کوتاهی زمان پخت غذا و سپس خاموشی دستگاه تفاوت چشمگیری ندارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل کار نکردن دکمه های مایکروفر چیست؟

لزوم توجه به استانداردها

توجه به نکات ایمنی و استاندارد هر محصولی از ضرورت های استفاده از آن ست. به ویژه وقتی با وسایل آشپزی سر و کار داریم لزوم چنین دقت نظرهایی چند برابر است. چگونگی تهیه غذا مستقیم با سلامت جسم ما مرتبط است. به همین منظور سازمان غذا و دارو ماکروفرها و هم خانواده ی آن یعنی سولاردام را از نظر کیفیت تایید یا رد می کند. در ساخت این محصولات باید نکات ایمنی ماکروفر کاملا رعایت شده باشد و کمترین احتمال آسیب و زیان وجود داشته باشد. در صورت رعایت نکردن این نکات ممکن است خطراتی مثل سوختگی، برق گرفتگی یا آتش سوزی و یا ناسالمی غذاها وجود داشته باشد. با نظارتی که از سوی سازمان های حفظ سلامتی بر این قبیل دستگاه ها وجود دارد جای نگرانی نیست.

نکات قابل توجه در تعمیرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام

ماکروفر، ماکروویو و سولاردام ها از دستگاه های ایمن هستند که امواج مخربی ندارند اما اگر در ساخت آن ها دقت لازم صورت نگرفته باشد ممکن است در موارد بسیار نادری تشعشعات دستگاه زیان بار باشد و صدماتی ایجاد کند. از جمله این صدمات سوختگی ناشی از پرتوهای دستگاه است که معمولا به دلیل عدم کنترل پرتو افکنی و خرابی بدنه و درب آن رخ می دهد. چگونگی ساخت محصول خیلی مهم است اما مرحله مهم بعدی نگهداری درست از آن است. با نگهداری مناسب از یک دستگاه ماکروفر، ماکروویو یا سولاریوم با کیفیت می توانید تا سال ها استفاده کنید.

مضرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام

تعمیر ماکروفر، ماکروویو و سولاریوم

بالاخره هر وسیله الکترونیکی ای ممکن است آسیب ببیند و نیاز به تعمیرات داشته باشد. شناخت تعمیر کارهای ماهر و شرکت های تعمیرکننده ی ماکروفر، ماکروویو و سولاردام در چنین مواقعی یاری رسان است. سپردن کار به کاردان و پرهیز از آزمون و خطاهای بیهوده در این مواقع توصیه ی ما به شما است. از جمله خدمات تعمیر این دستگاه ها می توان به تعویض لامپ اشعه، تعویض ترانس های ولتاژ، تعویض میکروسویچ ها، تعویض لامپ روشنایی، تعویض کاغذ میکا، تعویض یا تعمیر خازن دیود و فیوزهای ولتاژ، تعمیر یا عوض کردن فن ماکروفر و همچنین تعمیر و تعویض موتور گردان کف اشاره کرد.

سخن آخر

در این مقاله با ماکروفر، ماکروویو و سولاردام بیشتر آشنا شدید و تا حدی کارایی ها و مضراتشان را دانستید. با بهره گیری درست از این وسایل مهم آشپزی می توانید راحتی بیشتری را به محیط آشپزخانه خود ببرید. در کنار رعایت نکاتی که در حفظ و نگهداری این قبیل دستگاه ها ضروری است، شناخت مضرات ماکروفر، ماکروویو و سولاردام هم لازم است. آشنایی با چگونگی تعمیرات این دستگاه ها هم از دیگر موارد مهم است. در صورت هر نوع خرابی و نقصی در ماکروفر، ماکروویو و سولاردام منزل شما به بهترین و راحت ترین روش آماده برای خدمت رسانی است. برای ارتباط با متخصصان تعمیرات ایبک امداد می توانید به سایت اینترنتی این شرکت مراجعه کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خطرات مایکروفر، ماکروویو و سولاردام برای انسان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمایی و آشنایی با خطرات مایکروفر، ماکروویو و سولاردام برای انسان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا