تعمیراتتعمیرات مایکروفر

دلیل روشن نشدن صفحه نمایش مایکروفر چیست ؟

چرا صفحه نمایش مایکروفر روشن نمی شود و راه حل آن چیست ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه مایکروفر یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه به شمار می آید و در هر آشپزخانه حداقل یک مایکروفر وجود دارد ، این وسیله توانایی گرم کردن و پختن غذاهایی نظیر فست فود را در زمان کوتاه دارد و از لحاظ کیفیت و سرعت عمل بی نظیر است ، حال وقتی یک وسیله تا این حد با ارزش است پس وجود یک صفحه نمایش سالم هم برای آن می تواند اهمیت بالایی داشته باشد چرا که هنگام استفاده از مایکروفر با استفاده از صفحه نمایشگر به تنظیم دما و زمان دسترسی خواهیم داشت ، اگر خرابی در صفحه نمایش مایکروفر بوجود آید طبیعی خواهد بود که هر مصرف کننده ای دچار مشکل خواهد شد پس در ادامه به دلیل روشن نشدن صفحه نمایش مایکروفر خواهیم پرداخت و راهکارهای پیشگیری و حل این مورد را برای شما شرح خواهیم داد.

صفحه نمایش مایکروفر می تواند به دلایل مختلفی از دسترس خارج شود برای مثال چند مورد از این موارد را مطرح و سپس هر کدام را برایتان بصورت کامل شرح خواهیم داد.

  • نوسان جریان برق شهری
  • خرابی اجزای داخلی مایکروفر
  • خرابی و یا سوختن فیروز برق مایکروفر
  • خراب شدن و یا پاره شدن سیم برق مایکروفر

چهار مورد مطرح شده از موارد اصلی هستند که می تواند باعث عدم نمایش تصویر بر روی نمایشگر دستگاه شوند ، البته موردی را ذکر کنم که نوسان برق همیشه و همواره می تواند دستگاه های برقی شما را آزار دهد و باعث خرابی ان ها شود ، در ادامه به تک تک این موارد بصورت تخصصی خواهیم پرداخت.

اگر چرخ گوشت در منزلتان دارید و هنوز با تعمیرات این دستگاه آشنا نیستید پیشنهاد می کنم مقاله زیر را برای یکبار هم که شده مطالعه کنید تا پیش زمینه ای درباره این محصول داشته باشید.

رفتن به مقاله عیب یابی چرخ گوشت

صفحه نمایش مایکروفر

نوسان برق شهری و خاموش شدن صفحه نمایش مایکروفر

امروزه یکی از اصلی ترین علت های خرابی در وسایل منزل نوسانات برق شهری است که همیشه پیامدهای زیادی را برای دستگاه ها به همراه دارد در مقاله قطع برق چه تاثیری بر لوازم خانگی دارد بصورت تخصصی در این مورد صحبت کردیم باید بدانید که مایکروفر هم از این دایره خارج نیست و نوسان برق مستقیما روی قطعات آن تاثیر خواهد گذاشت ، یکی از بخش هایی که روی آن تاثیر می گذارد صفحه نمایش مایکروفر می باشد ، کم بودن جریان برق در دستگاه و عدم رسیدن ولتاژ مناسب به صفحه نمایش می تواند باعث این شود که صفحه نمایش مایکروفر روشن نشود ، اما در نظر داشته باشید که ولتاژ بالای جریان برق شهری هم از سوی دیگر می تواند این قطعه را از بین ببرد و خرابی بی چون و چرایی برای آن در پی داشته باشد چرا که همیشه ولتاژ بالا می تواند خازن ها و نمایشگرهای ال ای دی را خراب کند ، برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی همیشه این مورد را یادآور شده ام که استفاده از محافظ برق اصلی ترین و مهمترین آیتم در جلوگیری از خرابی های نوسان برق می باشد پس فراموش نکنید که هر وسیله برقی مهمی که دارید یا با استفاده از یو پی اس که وظیفه تامین و محافظت از برق را دارد و یا با استفاده از محافظ های ساده برق اینکار را انجام دهید و از بروز خرابی جلوگیری کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از پکیج آریستون | روش تنظیم دما در پکیج آریستون

سوختن و یا خرابی برد مایکروفر

تا به امروز حتما متوجه شده اید که یک برد چقدر می تواند اهمیت داشته باشد و چقدر برای کار کردن یک دستگاه می تواند مهم باشد ، در مقاله آشنایی کامل با برد تلویزیون برایتان از ویژگی های یک برد و عملکردش صحبت کردیم ، بردها بخش اصلی یک دستگاه به شمار می روند و تمام دستورات دستگاه توسط برد ارسال می شود و تقریبا مغز هر دستگاه الکترونیکی برد آن است ، در مایکروفر هم اگر برد دچار خرابی یا سوختن شود داستان به همان شکل است و مشکلات زیاد و متعدد را تجربه خواهید کرد ، خرابی برد می تواند باعث اتفاقات زیادی شود که یکی از آن ها عدم ارسال دستور برای روشن شدن صفحه نمایش است . اگر این اتفاق بیفتد صفحه نمایش دستگاه شما روشن نخواهد شد ، اما اگر برد دستگاه شما بصورت کامل سوخته باشد که دیگر صحبت جداست و دستگاه بصورت کامل روشن نخواهد شد.

اگر خرابی مایکروفر شما از برد بود و دانش فنی کافی برای تعمیر آن ندارید پیشنهاد می کنم حتما به یک متخصص رجوع کرده و از اون بخواهید تا شما را در این زمینه یاری کند ، چرا که تعمیر برد بسیار حساس است و می تواند صدمات زیادی را به بار آورد.

خرابی فیوز برق مایکروفر

دلیل بعدی که می توان به آن اشاره کرد مشکلاتی است که از فیروز برق مایکروفر منشا می گیرد ، فیروز برق وظیفه مدیریت برق ورودی به دستگاه را دارد و تا حدی می تواند از ولتاژ بالای برق و یا نوسانات برق شهری جلوگیری کند اگر این فیوز خراب شود مستقیما سلامت دستگاه شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت ، خراب شدن این بخش یعنی فیوز حرارتی می تواند از سمتی باعث از کار افتادن صفحه نمایش مایکروفر و حتی خرابی های متعدد در برد مایکروفر نیز شود ، هر زمان در این قطعه خرابی مشاهده کردید حتما در سریعترین حالت ممکن و سریعترین زمان اقدام به تعویض آن نمایید تا مشکلات پی در پی را برای دستگاه تان تجربه نکنید.

حتما بخوانید:   بررسی و رفع انواع ارور مایکروویو دوو DAEWOO

خرابی در سیم برق مایکروفر

به سراغ آخرین مورد خواهیم رفت و آن هم قطع شدن و یا پارگی سیم برق دستگاه است که می تواند از روشن شدن دستگاه و صفحه نمایش مایکروفر جلوگیری کند ، زمانی که نمایشگر شما روشن نشد و یا دستگاه بصورت کامل روشن نشد ابتدا به ساکن و قبل از انجام هر کاری به سراغ سیم دستگاهتان بروید و از بخش سرپیچ دستگاه و پریز برق بررسی را شروع کنید تا در صورت پارگی و خرابی آن را تعویض نمایید ، البته باید بدانید که همیشه پارگی و خرابی نیست که باعث نرسیدن جریان برق می شود بلکه زمان هایی هم هست که پیچ خوردگی بسیار زیاد می تواند از رسیدن ولتاژ برق جلوگیری کند و برق به صورت درست به دستگاه نرسد.

یکی از مواردی که همیشه باید به یاد داشته باشید این است که قبل از اینکه هر وسیله برقی را روشن کنید حداقل هر هفته یکبار لازم است اتصالات برق آن را نیز چک کنید ، چرا که ممکن است بنا به صدها دلیل این اتصالات دچار خرابی شده باشند ، تجربه خود من در این زمینه این بود که کابل برق تلویزیون توسط حیوان خانگی که داشتم جویده شده بود ، دوشاخه رو به برق زدم و هر کاری که کردم روشن نشد و تمام کارهایی که به ذهنم می رسید برای تعمیر انجام دادم اما هیچ اتفاقی در روشن شدن نیفتاد تا اینکه در هنگام جا زدن و بستن پنل تلویزیون بودم که پارگی سیم به چشمم خورد و متوجه ایراد شدم ، پس شما هم اگر مانند من دوست ندارید هزینه و وقت از دست دهید همیشه این آنالیز را در خاطرتان داشته باشید و این تجربه من را در زندگی خودتان هم بکار بگیرید.

صفحه نمایش مایکروفر

حل مشکل روشن نشدن صفحه نمایش مایکروفر

همانطور که در گذشته بارها صحبت کردیم هر خرابی به هر حالتی که باشد می تواند آزار دهنده به شمار آید ، شاید بپرسید چرا ؟ برای اینکه شما وقتی در هنگام استفاده از یک وسیله هستید چه تلویزیون و چه مایکروفر و یا هر وسیله دیگر و ناگهان دستگاه روشن نمی شود طبیعی است که جدا از هزینه و وقتی که برای تعمیر باید گذاشت کار آن لحظه را از دست خواهید داد ، برای مثال گرسنه هستید و گوشت را درون مایکروفر قرار می دهید و هر کاری می کنید صفحه نمایش مایکروفر روشن نمی شود که شما بتوانید تنظیم کنید که چقدر گرم شود ، هم گرسنگی شما را آزار می دهد و هم زمان و هزینه ای که برای تعمیر مایکروفر خواهید گذاشت و هزاران مثال دیگر که برای هر وسیله الکترونیکی می توان زد.

حتما بخوانید:   چگونگی تعمیر چکه شیر آب به صورت تصویری (شیر کارتریج و شیر کمپرشن)

حال بهترین راه ها و سریعترین راه ها را برای شما در ادامه مطرح خواهیم کرد تا در هنگام وقوع این اتفاق بتوانید مشکل را سریعا رفع نمایید.

  • ابتدا به سراغ منبع تغذیه برق بروید و چک کنید که مشکلی در آن نباشد و اگر وجود داشت اقدام به رفع آن نمایید.
  • سپس به سراغ برد اصلی بروید و معمولا اگر خرابی باشد می توانید با یک لحیم اقدام به رفع آن نمایید که کار سختی نخواهد بود.
  • در این زمان اقدام به بررسی دقیق برد نمایید و خطوط شکسته را پیدا کنید و سپس اقدام به تعمیر برد به صورت دقیق و با حوصله نمایید.
  • هر کدام از شکستگی هایی که بر روی برد پیدا می کنید با حوصله علامت گذاری کنید و سپس بعد از پیدا کردن تمام بخش ها با لحیم کاری تعمیر نمایید.
  • اما اگر بعد از لحیم کاری مشکل رفع نشد باید به سراغ خازن ها بروید و بررسی کنید که کدام خازن سوخته است و خازن سوخته را باید پیدا و تعویض نمایید.

سخن آخر

این بار به سراغ مایکروفر رفتیم و صفحه نمایش این دستگاه را زیر ذره بین بردیم و کاملا برایتان باز کردیم ، موردی که معمولا برای صفحه نمایش مایکروفر رخ می دهد مشکل روشن نشدن و یا خرابی دکمه های این بخش است ، روشن نشدن را کاملا با آن آشنا شدید و حال می توانید بصورت کامل تعمیر کنید اما اگر یکی از دکمه ها کار نکرد باید به سراغ برد بروید و با استفاده از راه کاری که برای لحیم کاری در بالاتر ارائه دادم اقدام به تعمیر برد نمایید.

از شما عزیزان دعوت می کنم اگر در این زمینه تجربه خاصی دارید از طریق بخش دیدگاه ها آن را با همگان به اشتراک بگذارید تا همه کاربران بتوانند از این تجربه شیرین بهره مند شوند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روشن نشدن صفحه نمایش مایکروفر

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با روشن نشدن صفحه نمایش مایکروفر و تعمیر آن

امتیاز کاربر: 4.23 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x