تعمیرات مایکروفر

راهنمای استفاده فر برقی و گازی | بایدها و نبایدهای استفاده از فر گاز

چگونگی خاموش و روشن شدن فر | چگونگی جابه جایی سینی فر

یکی از لوازم کاربردی برای هر خانه فر است که به دلیل کارایی بالا آشپزی را برایتان آسان می کند. با توجه به راهنمای استفاده از فر به راحتی می توانید از این دستگاه برای انجام آشپزی های مختلف استفاده کنید. این وسیله کاربردی دارای دستورالعمل خاصی است که برای استفاده از آن باید به آن توجه کنید تا دچار سردرگمی نشوید.

راهنمای استفاده از فر

برای استفاده از لوازم برقی و یا هر وسیله ای دیگر باید ابتدا به راهنمای استفاده از آن توجه کنید تا در انجام کار با آن دچار مشکل نشوید. فر همانند لوازم دیگر دارای مدل های مختلفی است که با توجه به مدل آن می توانید از چگونگی استفاده از آن بهره ببرید.

راهنمای استفاده از فر به شما کمک می کند تا در فرایند کار با آن مشکلی برایتان رخ ندهد. بهترین راهنما برای استفاده از فرهای مختلف، مطالعه دفترچه راهنمای آن است که تمامی نکات لازم را ذکر کرده است.

در صورتی که نسبت به چگونگی استفاده از فر آگاهی ندارید، باید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید و از عمل خودسرانه جدا خودداری نمایید.

چگونگی استفاده از فر برقی

فرهای برقی یکی از مدل های رایج از فر در بازار محسوب می شوند که از مدل ها و طراحی های مختلفی به وجود آمده اند. هر کدام از طراحی های این مدل از فر، عملکرد مختص خود را دارد که اگر با اصول اولیه استفاده از آن آشنا شوید، بدون هیچ مشکلی می توانید از فرهای برقی استفاده نمایید.

موارد زیر جزء نکات حائز اهمیت برای استفاده از فر برقی محسوب می شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای بهترین مایکروفرهای ایرانی و خارجی

چگونگی خاموش و روشن شدن فر

برای استفاده از فر برقی ابتدا طریقه روشن و خاموش کردن فر و چگونگی جابه جایی قفسه های فر را یاد بگیرید.

چگونگی تنظیم درجه حرارت

بهتر است برای استفاده از فر برقی با مطالعه دفترچه راهنما از چگونگی تنظیم درجه حرارت دستگاه آگاهی لازم را کسب کنید. معمولا تنظیم دمای فر توسط ولوم انجام می شود. به طور کلی فرهای برقی از عملکرد متفاوتی برخوردار هستند.

گرم کردن فر قبل از غذا

قبل از اینکه غذا را درون فر قرار دهید، بهتر است فر را مقداری گرم کنید تا فرایند پخت غذا به درستی انجام گیرد.

چگونگی جابه جایی سینی

انتخاب ظرف مناسب

برای قرار دادن غذا در فر حتما از ظرفی مخصوص و مناسب استفاده کنید. در هنگام انتخاب ظرف حواستان باشد که ظروف فلزی در برشته شدن غذا بسیار مناسب هستند. اما اگر به برشته شدن چندانی نیاز ندارید، می توانید از ظروف شیشه ای و یا سیلیکونی استفاده کنید.

قرار دادن غذا در قسمت میانی فر

به طور کلی غذاها را در قسمت میانی فر برقی قرار دهید، زیرا به دلیل نوسان دما کم پخت غذا به طور یکنواخت صورت می گیرد.

استفاده از سیستم بخار

برای پخت نان و یا حتی پیتزا درون فر برقی می توانید از بخار استفاده کنید، زیرا فر برقی سبب خشک شدن نان و یا پیتزا می شود. برای استفاده از بخار کافی است درون یک ظرف آب بریزید و در قسمت انتهای فر آن را قرار دهید تا در حین پخت غذا، آب بخار تولید کند.

رعایت نکات لازم در استفاده از فر گازی

یکی دیگر از فرهای موجود در بازار، فر گازی است که در هنگام استفاده از آن باید به نکات مهمی توجه نمایید. زمانی که برای اولین بار قصد استفاده از فر گازی را دارید، بهتر است به دفترچه راهنما مراجعه کنید و اطلاعات دقیق را کسب نمایید.

موارد زیر جزء نکات اصلی برای استفاده از فر گازی محسوب می شود که با رعایت این نکات می توانید عملکرد خوبی از این نوع فر را مشاهده کنید.

چگونگی جابه جایی سینی

جابه جایی سینی های فر در پخت غذا به شما کمک می  کند، زیرا در هر قسمتی از فر دمایی مشخص وجود دارد. به عنوان مثال اگر قصد دارید درون فر کیک بپزید، حتما سینی را در طبقه پایین قرار دهید تا با پخت یکنواخت، کیک به درستی آماده شود. بعد از پخت کیک به طور کامل حالا برای برشته شدن آن می توانید سینی را به طبقه میانی منتقل کنید.

استفاده از دماسنج

فر در انجام فعالیت خود ممکن است دچار نوسان دما شود که در این صورت استفاده از دماسنج بهترین گزینه برای کنترل دما خواهد بود.

حتما بخوانید:   دلایل کار نکردن گریل مایکروفر چیست ؟

استفاده از سنگ برای پخت یکنواخت

برای اینکه پخت یکنواختی را در فر گاز مشاهده کنید، می توانید یک سنگ را در قسمت کف فر قرار دهید. این سنگ با تقسیم دما پختی یکنواخت را در فر ایجاد می کند.

عدم استفاده از ظروف تیره فلزی

در هنگام استفاده از فر اجاق گاز از ظروف تیره فلزی استفاده نکنید، زیرا این ظرف ها به دلیل تیره بودن حرارت را به خود جذب می کنند. با جذب حرارت توسط ظرف ممکن است ظرف دچار سوختگی شود. استفاده از ظروف سیلیکونی و شیشه ای برای استفاده در فر اجاق گاز بهترین انتخاب محسوب می شود.

شناخت درست از قابلیت های فر

معمولا فرها از قابلیت های متنوعی برخوردار هستند که شما می توانید با شناخت درست،  از چگونگی استفاده از آنها بهره ببرید. موارد زیر به صورت مختصر شما را به شناخت یک سری از قابلیت های فر آشنا می کند.

مزیت لامپ درون فر

لامپ درون فر دارای مزایای زیادی است که مهم ترین علت استفاده از لامپ برای درون فر این است که شما به درستی مراحل پخت غذا را مشاهده کنید. با وجود لامپ درون فر می توانید از سوختگی غذا جلوگیری نمایید.

چگونگی عملکرد جوجه گردان فر

شما با کمک فر می توانید به راحتی به سرخ کردن جوجه بپردازید و از طعم و مزه فوق العاده آن لذت ببرید. برای استفاده از سیستم جوجه گردان فر باید تکه های جوجه مزه دار شده را به سیخ بزنید و درون فر قرار دهید.

بعد از قرار دادن سیخ درون فر دمای مناسب را انتخاب کنید تا بعد از مدتی جوجه ها به درستی سرخ شوند. فرهایی که از قابلیت جوجه گردان برخوردار هستند محبوبیت بیشتری نسبت به فرهای دیگر دارند.

فن همرفتی فر، چه عملکردی دارد؟

المنت دایره ای که در قسمت پشت فر قرار دارد، یک منبع گرمایی اضافه را ایجاد می کند. این منبع گرمایی سبب بهبود گردش هوای گرم و یکنواخت کردن دمای درون فر می شود.

استفاده از این روش گرمایی برای پخت کیک و شیرینی بهترین انتخاب است، زیرا با گرمای همرفتی در پخت یکنواخت کیک نقش به سزایی دارد. همچنین با استفاده از گرمای همرفتی می توانید از خشک شدن میوه ها و سبزی ها نیز استفاده کنید.

المنت بالای فر برای پخت چه غذاهایی مناسب است؟

المنت موجود در قسمت بالای فر به همراه المنت تابشی برای پخت غذاهایی مثل سوسیس، استیک و پیتزا مناسب خواهد بود. برای گریل کردن هم می توانید فر را از سه دقیقه قبل گرم کنید و در قفسه سیمی به گریل کردن بپردازید.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب یابی و تعمیر ماکروفر مابه mabe

در چه مواقعی می توان از المنت پایین فر استفاده کرد؟

المنت پایین فر حالت مخفی دارد و برای پخت قسمت زیرین غذای شما به کار می رود. با روشن بودن این المنت به هیچ عنوان نگران سوختگی غذا در قسمت زیر نباشید.

برای پخت غذاهایی مثل تکه های نرم گوشت و یا خورشت می توانید از المنت پایین استفاده کنید. همچنین برای گرم کردن مجدد و برشته شدن غذا نیز استفاده از المنت پایین بسیار مناسب است.

ترکیب دو المنت بالا و پایین و فن همرفتی فر چه مزایای دارد؟

اگر به طور همزمان از المنت بالا، پایین و فن همرفتی استفاده کنید، می توانید نفوذ پذیری گرما را تا حدود زیادی افزایش دهید. علاوه بر اینکه نفوذ پذیری گرما افزایش پیدا می کند گردش هوای گرم نیز در فر به درستی صورت می گیرد.

با استفاده از این روش می توانید مصرف انرژی را 30 الی 40 درصد کاهش دهید. از این روش می توانید برای کباب و بریان کردن قطعه های بزرگ گوشت نیز استفاده کنید.

یخ زدای فر چه خصوصیتی دارد؟

زمانی که برای اولین بار از فر استفاده می کنید، باید طریقه استفاده از یخ زدای فر را به طور کامل آموزش ببینید. با کمک یخ زدای فر به راحتی می توانید مواد غذایی منجمد را بدون هیچ آسیبی از حالت انجماد خارج کنید.

گردش هوا به همراه فن همرفتی برای از بین بردن انجماد مواد غذایی به کار می رود که در این روش به هیچ عنوان از المنت استفاده نخواهد شد.

راهنمای استفاده از فر

از قابلیت گرم کن (Warm) چه موقع استفاده کنیم؟

یکی دیگر از مشخصه های های فر قابلیت گرم کن آن است که با فشردن یک دکمه می توانید به گرم کردن غذا بپردازید. در صورتی که غذای شما درون فر به طور کامل پخته شد و دستگاه هنوز گرم است، دیگر نیازی به استفاده از گرم کن نیست، زیرا ممکن است غذا بیش از اندازه پخته شود.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد راهنمای استفاده از فر را بیان کردیم و گفتیم که با دانستن آن می توانید از عملکرد بالای فر بهره ببرید.

در صورتی که نسبت به چگونگی استفاده از فر آگاهی ندارید، از افراد با تجربه و یا شرکت های فعال در این راستا کمک بگیرید. مجموعه ایبک امداد با داشتن سابقه ای طولانی شما را به چگونگی استفاده از فر کمک می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این شرکت می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و از خدمات آنها بهره مند گردید.

31

راهنمای استفاده از فر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از فر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x