تعمیرات ظرفشویی

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود KENWOOD

کدهای ارور روی ماشین ظرفشویی کنوود هشدار می‌دهند که خطا و مشکلی در ماشین ظرفشویی پیش آمده است و تا این مشکل برطرف نشود اجازه کارکرد به دستگاه نخواهد داد. معمولاً این کدهای ارور ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی هستند که روی نمایشگر ماشین ظرفشویی ظاهر می شوند و در این شرایط دستگاه از ادامه و یا شروع شستشوی ظروف سرباز می زند. برای اطلاع و آگاهی از معانی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

کد ارور F1 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر با نشتی آب در ماشین ظرفشویی کنوود رو به رو شوید و آب از قسمت جلوی درب ماشین ظرفشویی خارج شود، کد ارور F1 روی نمایشگر آن ظاهر خواهد شد. برای رفع این ایراد بهتر است شلنگ خروجی آب را داخل سینک ظرفشویی قرار دهید و بررسی کنید که آیا تخلیه انجام می شود یا خیر. چنانچه عمل تخلیه آب به صورت کندی انجام گیرد متوجه می شوید که در شلنگ خروجی انسدادی رخ داده و یا شلنگ خراب شده است. بنابراین می توانید شلنگ را تعویض کنید. اگر با انجام این کار مشکل برطرف نشد از یک تعمیرکار ماهر بخواهید تا به بررسی ایراد دستگاه بپردازد.

کد ارور F2 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر آب از ماشین ظرفشویی کنوود خارج نشود و فرآیند تخلیه آب درست انجام نگردد کد F2 روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. جهت رفع این ایراد ابتدا باید مطمئن شوید که لوله خروجی آب سالم باشد و همچنین فیلترهای ماشین ظرفشویی کنوود هیچ مشکلی نداشته باشد.کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود KENWOOD پس از چک کردن این دو مورد و رفع مشکل آنها، ظرفشویی را ریست کنید و مجددا به کار بیندازید. اگر باز هم عملکرد آن مشکلی داشت ممکن است موتور تخلیه ماشین ظرفشویی سوخته باشد. جهت تعمیر آن نیاز به یک سرویسکار با تجربه و ماهر دارید.

کد ارور F3 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر مشکلی در آبرسانی به ماشین ظرفشویی کنوود رخ داده باشد با کد ارور F3 مواجه می شوید. جهت رفع ایراد ماشین ظرفشویی مرتبط با این کد ارور ابتدا از سالم بودن مدار برد الکترونیک و آکوا استاپ در دستگاه مطمئن شوید. چنانچه هرگونه ایرادی در این قطعات پیدا کردید با نمایندگی ماشین ظرفشویی کنوود و یا تعمیرکاران مجاز تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری کنوود KENWOOD | راهنمای عیب یابی

کد ارور F4 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر آب بیش از حد در ماشین ظرفشویی پر شده باشد کد ارور F4 روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. برای رفع این مشکل ماشین ظرفشویی را ۴۵ درجه به یک سمت کج کنید تا آب درون آن تخلیه گردد. بهتر است حدوداً یک تا دو روز درب ماشین ظرفشویی را باز گذاشته تا آب داخل آن کاملاً تبخیر گردد. چنانچه با انجام این کار باز هم مشاهده کردید که این مشکل برای ماشین ظرفشویی شما پیش آمده، برای بررسی تخصصی تر و انجام تعمیرات از یک سرویسکار بخواهید که به تعمیر دستگاه شما بپردازد.

کد ارور F5 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر آب درون ماشین ظرفشویی کنوود از حد معمول خود کمتر باشد، این کد ارور روی نمایشگر ظاهر می شود. برای رفع این ایراد باید ابتدا بررسی کنید که شیر آب کاملاً باز باشد. اگر فشار آب کم بود، باید مشکل آن را برطرف کنید. گاهی نیز ممکن است شلنگ ورودی آب دچار آسیب شده باشد و یا انسداد در آن رخ داده باشد. در این صورت نیز می تواند سطح آب داخل ماشین ظرفشویی را کاهش دهد.

کد ارور F6 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر سنسور گرمایی در ماشین ظرفشویی کنوود دچار خرابی شده باشد کد ارور F6 را روی نمایشگر آن مشاهده خواهید کرد. برای برطرف کردن این مشکل باید سنسور گرمایی مورد بررسی قرار گرفته و اگر نیاز بود تعویض شود. جهت تعویض و یا تعمیر سنسور گرمایی در ماشین ظرفشویی کنوود حتماً از سرویسکاران ماهر و با تجربه بخواهید تا این کار را انجام دهند. امور مربوط به تعویض قطعات یک کار تخصصی است و بهتر است توسط افراد کار آزموده و حرفه ای انجام شود.

کد ارور F7 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر درجه حرارت درون ماشین ظرفشویی کنوود از حد نرمال خیلی بالاتر برود، کد ارور F7 در نمایشگر ظاهر می شود. برای رفع این کد ارور و برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی ابتدا سنسور درجه دما را مورد بررسی قرار دهید و اگر شکسته بود آن را تعویض کنید.کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود KENWOOD همچنین ممکن است که مدار برد ماشین ظرفشویی دچار خرابی شده باشد. برای رفع این مشکل نیز باید مدار برد تعمیر شده و در صورت لزوم تعویض گردد.

حتما بخوانید:   شلنگ خروجی یا تخلیه ماشین ظرف شویی | علل و نحوه تعمیر شلنگ خروجی

کد ارور F8 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر ماشین ظرفشویی کنوود نتواند آب داخل دستگاه را به اندازه کافی گرم کند، کد ارور F8 روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. برای رفع این کد ارور در ماشین ظرفشویی، قطعه گرم کن باید مورد بررسی قرار گیرد و اگر شکسته باشد لازم است تعویض گردد. اگر سیمی که به گرمکن متصل شده است آزاد باشد نیز می تواند باعث بروز این مشکل گردد.

کد ارور F9 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر ماشین ظرفشویی کنوود در جای مناسب خود قرار نگرفته باشد و تراز نباشد کد F9 را روی صفحه نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. برای آنکه بتوانید این مشکل را رفع کنید باید برنامه‌ای که در حال اجرا می باشد را متوقف کرده و ماشین ظرفشویی را در محل مناسب خود قرار دهید.

کد ارور FE در ماشین ظرفشویی کنوود

چنانچه کارت الکترونیکی ماشین ظرفشویی کنوود دچار نقصی گردد، کد ارور FE نمایش داده خواهد شد و برای آنکه این مشکل برطرف شود و کد ارور از روی نمایشگر پاک شود، باید حتماً از یک تکنسین کمک بگیرید تا به بررسی مشکل موجود در ماشین ظرفشویی بپردازد.

چگونه کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود را برطرف کنیم؟

ماشین ظرفشویی کنوود نیز مانند دیگر ظرفشویی ها چنانچه دچار مشکلی شود به صورت کدهایی روی نمایشگر، آنها را هشدار می دهد. هر کد ارور نشان دهنده بروز یک مشکل در ماشین ظرفشویی است. این کدها به صورت چراغ چشمک زن بر روی پنل جلوی ماشین ظرفشویی و یا روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده می شوند. برای آنکه بتوانید معنی هر کدام از این کدها را پیدا کنید، قبل از اقدام به رفع مشکل ماشین ظرفشویی حتما این مقاله را مطالعه کرده و یا از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. نکته مهم این است که به علت فنی بودن و تخصصی بودن برخی از مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی کنوود، بهتر است از یک متخصص و تعمیرکار بخواهید که کدهای ارور را بررسی کرده و مشکل ماشین ظرفشویی را برطرف کند.

به هنگام خرید ماشین ظرفشویی کدام قابلیت های دستگاه را باید مورد توجه قرار دهیم؟

هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید ویژگی ها و قابلیت های آن را در نظر بگیرید تا در نهایت از انتخابی که کرده اید راضی باشید. در ادامه برخی از ویژگی هایی که لازم است یک ماشین ظرفشویی داشته باشد را بیان می کنیم.

بازدهی انرژی

چنانچه ماشین ظرفشویی دارای برچسب انرژی ستاره باشد، بازدهی بیشتری دارد و همچنین مصرف انرژی در آن پایین است.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن مخلوط کن کنوود | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن کنوود

صدای ماشین ظرفشویی

چنانچه می خواهید ماشین ظرفشویی شما سروصدای کمی داشته باشد، حتماً دستگاهی انتخاب کنید که دارای عایق صوتی باشد. معمولاً ماشین ظرفشویی هایی که صدای آنها از ۵۰ دسیبل کمتر باشد از این نظر بسیار مناسب هستند.

سیستم خشک کن

چنانچه استفاده شما از ماشین ظرفشویی زیاد است باید دستگاهی انتخاب کنید که قابلیت خشک کن داشته باشد. فرقی نمی کند که ظرفیت آن چقدر است. ممکن است ۴ نفره باشد یا ۱۰ نفره. در هر صورت دستگاه مورد نظر شما باید شستشو را انجام دهد و در کمترین زمان ممکن ظرف ها را خشک کند.

ظرفیت ماشین ظرفشویی

بر اساس تعداد افراد خانواده باید اقدام به خرید ماشین ظرفشویی کنید. چنانچه تعداد افراد خانواده شما کم است می‌توانید از ظرفیت‌های ۴، ۶، و ۸ نفره نیز بهره ببرید.

سیستم خرد کن

برخی از ماشین ظرفشویی ها دارای قطعه ای هستند که تکه های مواد غذایی را ریز می کند و همراه با آب بیرون می ریزد. این ویژگی موجب می‌شود که دیگر نیازی به تمیز کردن ظرف ها قبل از قرار گیری آنها در ماشین نباشد. اما اگر ماشین ظرفشویی این قابلیت را نداشته باشد حتماً باید قبل از قرار دادن ظروف داخل دستگاه آنها را پاک کنید.

سنسور تشخیص کثیفی

برخی از مدل های جدید دارای سنسور هایی هستند که می تواند میزان آلودگی ظروف را تشخیص دهد و بر اساس آن فشار آب و دمای آن را تنظیم کند.

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود KENWOOD

برنامه های شستشو

یکی دیگر از مواردی که باید به هنگام خرید ماشین ظرفشویی مورد توجه قرار دهید برنامه های شستشو در آن می باشد. برخی از ماشینهای ظرفشویی قابلیت شستشوی میوه ها و سبزی ها را نیز دارند.

فیلترینگ آب

گاهی اوقات روی ظروف لکه هایی ایجاد می شود. به هنگام خریداری کردن ماشین ظرفشویی مدلی انتخاب کنید که قابلیت فیلترینگ آب را نیز داشته باشد زیرا این مدلها می تواند لکه ها را از بین ببرد.

سخن پایانی

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم موجود در آشپزخانه می باشد که امروزه بیشتر خانواده ها از آن استفاده می کنند. چنانچه این دستگاه با مشکلی مواجه شود به صورت کدهای ارور آن مشکل را هشدار می دهد. برای آنکه بتوانید هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنید باید از معانی این کدها آگاه باشید. در این مقاله به بررسی کدهای خطا در ماشین ظرفشویی کنوود پرداختیم. با مطالعه این مطالب می توانید هر چه زودتر به عیب یابی و برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی کنوود بپردازید.

31

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنوود KENWOOD

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x