تعمیرات لباسشویی

راهنمای کدهای خطا در ماشین لباسشویی ال جی LG | ارور لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سیستم هوشمند در ماشین لباسشویی ال جی موجب می‌شود تا چنانچه دستگاه با مشکلی مواجه شود با نمایش یک کد ارور روی صفحه نمایشگر به کاربر هشدار داده تا جهت رفع آن اقدام کند. آگاهی از معنای هر کدام از این کدهای ارور می تواند به کاربر کمک کند تا مشکل ماشین لباسشویی را تشخیص داده و هر چه زودتر جهت برطرف کردن آن اقدام کند تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی می پردازد و راهکارهایی جهت رفع هر کدام از آنها بیان می کند. پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-W407

در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-W407 می پردازیم و راهکارهایی جهت رفع هر یک از این ارور ها بیان می کنیم.

کد ارور cl: این کد خطا زمانی بروز می کند که قفل کودک به هر علتی گیر کرده باشد. جهت رفع آن یک بار قفل کودک را باز و بسته کنید و یا می توانید به مدت ۳ ثانیه دکمه مربوط به قفل کودک را ثابت نگه دارید.

کد ارور OE: وقتی این کد ارور بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود به معنای آن است که احتمالاً ایرادی سر راه تخلیه آب به وجود آمده است. جهت رفع آن مانند باید مانند زیر عمل کنید.

  • لوله خروجی باید چک شود.
  • جهت بررسی پمپ تخلیه اقدام کنید.
  • چنانچه چیزی در پمپ تخلیه گیر کرده بود آن را خارج کنید.

کد ارور IE: بروز این کد ارور روی صفحه نمایشگر به این معنی می باشد که در مدت زمان معین مقدار آب گیری که باید صورت گیرد، انجام نشده است. جهت رفع آن باید لوله ورودی آب از نظر انسداد و پیچ خوردن مورد بررسی قرار گیرد. همچنین شیر ورودی آب باید چک شود.راهنمای کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی LG، بررسی و رفع آنها

کد ارور DE: وقتی که این کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود یعنی درب لباسشویی باز مانده است. جهت رفع آن باید درب ماشین لباسشویی یک بار باز و بسته شود. این احتمال هم وجود دارد که میکروسوئیچ درب با مشکلی روبرو شده باشد.

کد ارور UE: این کد مربوط به بالانس نبودن ماشین لباسشویی شما می باشد. جهت رفع آن باید عدم توازن دستگاه را برطرف کرده و پایه های ماشین لباسشویی را تراز کنید.

کد ارور SE: این کد ارور مربوط به ایجاد مشکل در موتور دستگاه می باشد. جهت رفع آن موتور ماشین لباسشویی باید مورد بررسی قرار گیرد. این کار بهتر است توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود.

کد ارور CE: وقتی این کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود احتمال دارد در موتور ماشین لباسشویی اتصال کوتاه وجود داشته باشد. جهت رفع آن برد موتور باید باز شده و تعمیر گردد. لازم به ذکر است تعمیرات برد باید توسط تکنسین ماهر انجام شود.

کد ارور LE: این کد ارور مربوط به وجود مشکل در کارکرد موتور ماشین لباسشویی می باشد. جهت رفع آن موتور دستگاه باید توسط تکنسین ماهر بررسی شود و چنانچه مشکل آن تایید شد باید تعمیر و یا تعویض گردد.

کد ارور FE: وقتی این کد ارور را روی ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید یعنی دستگاه شما بیش از حد لازم آب گیری کرده است. جهت رفع آن باید آب اضافی از طریق خروجی ها خارج شود. همچنین هیدروستات چک شود و در صورت نیاز تنظیم گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  6 علت مهم ارور OE ماشین لباسشویی دوو | روش رفع ارور لباسشویی

کد ارور TE: این کد ارور مربوط به افزایش بیش از حد دمای آب می باشد. جهت رفع آن باید ترموستات ماشین لباسشویی تعمیر یا تعویض شود. همچنین المنت مورد بررسی قرار گیرد و چنانچه دستگاه ماشین لباسشویی شما دارای سنسور حرارتی باشد این سنسور هم باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

کد ارور PE: هنگامی که این کد خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی شما ظاهر شد، یعنی ایرادی در هیدروستات دستگاه وجود دارد. جهت رفع آن میکروسوئیچ باید باز شده و در صورت نیاز تعمیر شود و همچنین اگر لازم بود هیدروستات نیز تعویض گردد.

کد ارور IE: این کد ارور زمانی روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود که مشکلی در سیستم ورودی آب به وجود آمده باشد. جهت رفع آن باید لوله ورودی آب از نظر انسداد و پیچ خوردن مورد بررسی قرار گیرد و همچنین شیر ورودی آب چک شود.

کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-721N

در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-721N می پردازیم و راهکارهایی جهت رفع هر کدام بیان می‌کنیم.

کد ارور CE: اگر جریان ورودی به سمت مدار الکتریکی موتور بیشتر از اندازه مجاز باشد، این کد ارور بر روی صفحه نمایشگر مشاهده می شود. جهت رفع آن باید دو شاخه ماشین لباسشویی را از برق کشیده و پس از ۱۰ ثانیه دوباره آن را به برق وصل کنید. چنانچه در محل سکونت شما نوسانات برق زیاد می‌باشد، توصیه ما به شما این است که لباسشویی را حتماً به ترانزیستور وصل کنید.

کد ارور CD: این کد ارور زمانی روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود که لباس ها خشک شده باشند و فرایند خنک شدن در حال انجام است. جهت رفع آن باید دکمه PAUSE را فشار داده و مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.راهنمای کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی LG، بررسی و رفع آنها

کد ارور CL: این کد زمانی بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی ظاهر می‌شود که قفل کودک گیر کرده باشد. جهت رفع آن باید دستتان را بر روی قفل کودک گذاشته و به مدت ۳ ثانیه آن را فشار دهید تا زمانی که غیر فعال شود.

کد ارور DE: این کد ارور زمانی مشاهده می شود که ماشین لباسشویی نتواند جهت شروع به کار درب را قفل کند. جهت رفع آن باید درب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار داده و اگر کج شده و یا اینکه قفل آن آسیب دیده است آن را تعمیر کنید. در نظر داشته باشید بنا به ظرفیت ماشین لباسشویی لباس داخل آن بریزید و بیشتر از حد مجاز آن را پر نکنید.

کد ارور IE: این کد ارور زمانی مشاهده می شود که آب به اندازه کافی داخل دستگاه پر نشود. جهت رفع این مشکل باید شلنگ ورودی آب، فیلتر ورودی، شیر برقی و همچنین شیر آب بررسی شود

کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-B124S

در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-B124S می پردازیم و راهکارهایی جهت رفع هر یک از این ارورها بیان می کنیم.

کد ارور IE: این کد زمانی مشاهده می شود که آب ورودی به ماشین لباسشویی فشار و جریان کافی را نداشته باشد. جهت رفع این ارور باید برد الکترونیکی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین شیر آب، فیلتر ورودی و شلنگ ورودی آب نیز از نظر مسدود نبودن باید چک شود. مطمئن شوید که فشار آب شهر به اندازه کافی باشد.

کد ارور UE: این کد وقتی روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود که ماشین لباسشویی شما در وضعیت تراز نباشد. جهت رفع آن باید عدم توازن را در قرار گرفتن ماشین لباسشویی رفع کنید و همچنین پایه های ماشین لباسشویی خود را تنظیم و تراز کنید.

کد ارور OE: این کد ارور مربوط به زمانی می شود که تخلیه آب با مشکلی روبرو شده باشد. جهت رفع آن باید پمپ تخلیه مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که چیزی در آن گیر کرده باشد باید خارج شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی LG | دلیل ارور LE

کد ارور FE: زمانی که آب در محفظه لباسشویی بیش از اندازه باشد ممکن است سرریز شود و این کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر می شود. جهت رفع آن باید شیر برقی ورودی آب چک شود و همچنین هیدروستات نیز نیاز به بررسی دارد.

کد ارور PE: اگر سطح آب بیشتر از اندازه مجاز باشد، این کد ارور روی صفحه نمایشگر مشاهده می شود. جهت رفع آن باید سنسور حساس مربوط به فشار سطح آب و همچنین میکروسوئیچ و هیدروستات مورد بررسی قرار گیرند.

کد ارور DC: این کد مربوط به بروز مشکل در سنسور هیتر می باشد. جهت رفع آن باید المنت های حرارتی در ارتباط با کنترل دمای دیگ مورد بررسی و تعمیر قرار گیرند.

کد ارور LE: این کد ارور مربوط به قفل کردن موتور می باشد. جهت رفع آن باید اجزای موتور باز شده و تعمیر شوند.راهنمای کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی LG، بررسی و رفع آنها

کد ارور PF: چنانچه در سیستم برق رسانی ماشین لباسشویی مشکلی رخ داده باشد، این کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. جهت رفع آن اتصالات لباسشویی و همچنین برد کنترل الکترونیکی باید بررسی و چک شود.

چگونه می توانیم در منزل کدهای ارور ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

ماشین لباسشویی های ال جی سیستم خاصی دارند که این سیستم می ‌تواند مشکلات مربوط به دستگاه را هشدار داده و به صورت کدهای ارور روی صفحه نمایشگر خود نشان دهد. هر کدام از این کدهای خطا و ارورها معنای خاصی دارند و نشان دهنده نقص فنی در قسمتهای مختلف دستگاه می باشند. در صورتی که این مشکل ها برطرف نشود می تواند منجر به آسیب و خرابی های بیشتر شده و همچنین هزینه بیشتری جهت تعمیر در بر داشته باشد. به همین دلیل بهتر است در مورد این کدهای ارور اطلاعات کافی داشته باشید تا به محض مشاهده آنها، علت خرابی ماشین لباسشویی خود را تشخیص داده و جهت رفع آن اقدام کنید. خیلی از این ارورها نیاز به بررسی تخصصی ندارند و خودتان به راحتی می توانید مشکل را برطرف کنید. اما بعضی از آنها هم نیاز به بررسی تکنسین ماهر دارد. جهت مشاوره و پشتیبانی همچنین طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی های کارشناسان ما بهره ببرید.

سخن آخر

ماشین لباسشویی امروزه یکی از وسایل مورد نیاز هر خانواده می باشد و در هر خانه ای وجود آن ضرورت دارد. با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، ماشین لباسشویی هایی تولید شده اند که با دارا بودن سیستم هوشمند، این امکان را به مصرف کنندگان و کاربران خود می دهند تا چنانچه خرابی و یا آسیبی در ماشین لباسشویی ها به وجود بیاید با مشاهده کدهای ارور بتوانند مشکل به وجود آمده را تشخیص داده و جهت رفع آن اقدام کنند. گاهی اوقات بروز مشکل در ماشین لباسشویی ها مربوط به مسئله ساده ای می باشد که نیاز به تعمیر تخصصی ندارد و فقط با آگاهی از معنای کدهای ارور می توانید مشکل را تشخیص داده و آن را رفع کنید.

اما گاهی اوقات نیز ممکن است آسیبی که به ماشین لباسشویی وارد شده است جدید باشد و تنها به وسیله یک متخصص در این زمینه قابل حل باشد. ایبک امداد در این مقاله شما را با معنای هر کدام از این کدهای ارور در ماشین لباسشویی آشنا کرده و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها بیان کرده است. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

کدهای خطا در ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای کدهای خطا در ماشین لباسشویی ال جی LG | ارور لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا