مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب انجیر | معنی خوردن انجیر در خواب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از مجله آی بک می‌خواهیم شما را با تعبیر خواب انجیر آشنا کنیم. همانطور که می‌دانید انجیر یک میوه لذیذ و مفید است که در قرآن کریم هم به نیکی از آن یاد شده و توجه به کلام آسمانی نشان می‌دهد که انجیر ارزش زیادی دارد. به صورتی که خداوند در سوره تین می‌فرمایند : وَالتِّینِ وَالزَّیْتُونِ یعنی قسم به انجیر و زیتون.

با توجه به این مورد مهم و همچنین فواید زیادی که انجیر برای سلامتی انسان دارد، دیدن این میوه در خواب می‌تواند نماد سلامتی، بهورزی و صفات نیکو باشد. معبران اسلامی معتقدند که هر میوه‌ای در خواب تفسیر خاصی دارد و نوع درخت، رنگ میوه و طعم آن و حتی برگ میوه هم می‌تواند در تعبیر آن تأثیرگذار باشد.

معمولاً دیدن انجیر در خواب تعبیر خاصی ندارد ولی در مواردی هم ممکن است معنی داشته باشد. البته معنی دیدن انجیر در خواب، به جزئیات خوابی که شما دیده‌اید بستگی دارد. پس باید قبل از اینکه برای تعبیر خوابتان اقدام کنید، جزئیات آن را به یاد بیاورید. برای این منظور بعد از بیدار شدن از خواب و قبل از اینکه به کار دیگری بپردازید، سریعاً جزئیات خوابتان را یادداشت کنید زیرا با گذشته زمان، جزئیات خوابتان را فراموش خواهید کرد.

دیدن انجیر در خواب نماد چیست؟

به طور کلی می‌توانیم بگوییم دیدن انجیر در خواب می‌تواند نماد حالت‌های زیر باشد:

 1. احساس می‌کنید در موردتان بی‌عدالتی شده و افرادی حق شما را ضایع کرده‌اند.
 2. احساسات درونی خود را همیشه نادیده می‌گیرید.
 3. به یکی از آرزوها و اهداف خود نزدیک شده‌اید.
 4. خبری غافلگیر کننده و خوب دریافت خواهید کرد.

تعبیر خواب انجیر

همانطور که گفتیم قبل از اینکه اقدام به تعبیر خواب خود کنید، باید جزئیات خواب را به یاد بیاورید در غیر این صورت نمی‌توانید خواب را درست تعبیر کنید. معبران اسلامی در مورد تعبیر دیدن انجیر در خواب می‌گویند:

 • اگر در خواب دیدید که میوه ای شیرین و آبدار می‌خورید نشانه منفعت و سود است.
 • دیدن چیزهای زرد در خواب مانند میوه زرد، نشانه بیماری و درد است.
 • خوردن چیزهای ترش در خواب نشانه نگرانی یا غم و اندوه می‌باشد، مخصوصاً میوه‌هایی که ترش باشند.
 • دیدن میوه‌های کال و نرسیده در خواب نشانه مال حرام است.
حتما بخوانید:   تعبیر خواب بی اعتنایی | تعبیر خواب بی اعتنایی مرد به همسر خود

مطیعی تهرانی در مورد دیدن خواب انجیر می‌گوید:

دیدن خواب انجیر بسیار نیکو بوده و معنی روزی و رزق حلال دارد که نصیب بیننده خواب می‌شود. به اعتقاد ایشان انجیر به دلیل اینکه جزو میوه‌های مقدس بوده و حتی در مذاهب از آن به خوبی یاد برده شده، خواب آن می‌تواند نیکو باشد ولی باید از جهات مختلف و رابطه‌ای که با چیزهای دیگری در خواب دارد، آن را تعبیر کرد.

اچ میلر می‌گوید: اگر دختری در خواب خود درخت انجیری را ببیند به معنی این است که با شخص مهمی ازدواج می‌کند.

لیلا برات در مورد تعبیر خواب انجیر می‌گوید: انجیر در خواب می‌تواند نشانه این باشد که شما روابط خوبی با دیگران برقرار خواهید کرد.

یونگ می‌گوید: تعبیر خوردن و یا حتی دیدن انجیر در خواب نشانه این است که حوادثی در زندگی شما به صورت مثبت تغییر خواهد کرد.

تعبیر خواب انجیر

تعبیر دیدن یک سبد انجیر در خواب

اگر خواب دیدید که یک سبد پر در دست دارید، معنی آن این است که منتظر خبر خوبی می‌باشید که مدت‌ها انتظار شنیدن آن را کشیده‌اید. احساس می‌کنید برایتان اتفاقی پیش خواهد آمد که زندگیتان را بهتر می کند.

تعبیر خوردن انجیر در خواب

اگر خواب دیدید که در حال خوردن انجیر بوده و از خوردن آن لذت می‌برید، نشانه این است که اتفاقی به زودی برایتان می‌افتد که باعث شادی‌تان می‌شود به همین علت حس خوبی نسبت به زندگی دارید و نسبت به روزهای قبل دارای آرامش بیشتری هستید. حتی اضطراب و استرس تان هم کم شده است.

ابن سیرین در مورد تعبیر خوردن انجیر در خواب می‌گوید:

 • اگر خواب دیدید که در حال خوردن انجیر هستید، تعبیر آن خوب نیست.
 • اگر هم خواب دیده‌اید که کسی به شما انجیر داده و یا انجیر خورده‌اید و یا اینکه انجیرها را جمع کرده‌اید، ممکن است دچار ناراحتی و غم شوید. احتمالاً شما کاری کردید که باعث پشیمانی‌تان شده است.

در کتب تعبیر خواب انگلیسی در مورد خواب انجیر آمده است:

 • اگر خواب دیدید انجیر شیرین می‌خورید نشانه هدایای سخاوتمندانه‌ای می‌باشد که به شما کمک می‌کند مستقل شوید.
 • اگر خواب دیدید فرد دیگری انجیر می‌خورد نشانه این است که حال آن شخص زیاد مناسب نیست و شاید به زودی او را در بیمارستان ببینید.
حتما بخوانید:   تعبیر دیدن خواب زنبور عسل | دیدن زنبور سیاه در خواب

تعبیر انجیر خوردن دیگران در خواب

اگر خواب دیدید که دیگران در حال انجیر خوردن هستند نشانه این است که شما از آنها عقب مانده و گاهی هم به این افراد حسادت می‌کنید. احساس می‌کنید که آنها به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کردند ولی شما نتوانستید به آرزوها و اهدافتان برسید.

تعبیر خوردن انجیر نرسیده و کال در خواب

اگر خواب دیدید که انجیر نرسیده و کالی را می‌خورید، معنی آن این است که برای انجام دادن کارهای مهم عجله زیادی می‌کنید و بدون اینکه فکر کنید عمل خواهید کرد. به همین علت است که در این کارها شکست می‌خورید.

تعبیر خوردن انجیر خشک در خواب

اگر خواب دیدید که انجیر خشک می‌خورید، معنی آن این است که در حق کسی بدی کرده‌اید و از انجام این کار شدیداً پشیمان شده‌اید. می‌خواهید به هر روشی که می توانید کار خود را جبران کنید ولی راهی برای جبران پیدا نمی‌کنید. احتمالاً تمام پل‌های پشت سر خود را خراب کرده‌اید.

تعبیر خوردن انجیرهای گندیده در خواب

اگر خواب دیدید که در حال خوردن انجیرهای خراب و گندیده هستید، نشانه این است برای اینکه به هدف بزرگی دست پیدا کنید، تمام تلاش خود را می‌کنید و اکنون که به اهدافتان دست پیدا کرده‌اید می‌بینید این هدف واقعاً آن چیزی نبود که شما می‌خواستید و شاید در انتخاب آن اشتباه کرده باشید. گاهی احساس می‌کنید هزینه‌ها و عمرتان را در راه کاملاً بیهوده‌ای به هدر داده‌اید. مثلاً احتمال دارد برای اینکه شغلی را به دست آورده باشید تلاش زیادی کرده و پول زیادی هم خرج کرده باشید ولی حالا که این شغل را به دست آورده‌اید، می‌بینید که شغل خوب و مناسبی نیست و یا ممکن است به کسی شدیداً علاقمند شده و برای رسیدن به او تلاش زیادی کرده باشید ولی اکنون که به او رسیده‌اید فهمیدید که او ارزش این همه تلاش را نداشت و حتی تصوراتی که در مورد او داشتید کاملاً اشتباه بود.

تعبیر از درخت انجیر بالا رفتن در خواب

اگر خواب دیدید که در حال بالا رفتن از یک درخت انجیر هستید، معنی آن این است که شما احساس می‌کنید نتوانستید در زندگی‌تان به دستاورد مهمی برسید و به جایی نرسیدید که باعث افتخارتان باشد. افکارتان شدیداً مشغول این موضوع بوده و حتی می‌خواهید تلاش کنید که خودتان را کمی بالاتر کشیده تا بتوانید به جایی برسید.

تعبیر دیدن درخت انجیر در خواب

ابن سیرین در مورد دیدن درخت میوه در خواب می‌گوید: تعبیر دیدن درختانی که خوشبو هستند و میوه‌های خوشمزه دارند، بسیار خوب بوده و نشانه مردی درستکار و پاک است.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب اسیر شدن و گرفتار شدن | تعبیر گرفتار شدن در زیر آب

معبرین غربی هم در مورد تعبیر دیدن درخت انجیر در خواب می‌گویند:

 • اگر یک زن خواب درخت انجیر را دید نشانه بارداری طولانی و موفق است.
 • اگر هم دختری در خواب دید که از درخت انجیر می‌چیند، ممکن است در معرض وسوسه شیطان قرار بگیرد.
 • دیدن درخت انجیری در خواب که پر از شکوفه یا انجیر نارس است، برای دختر جوان می‌تواند نشانه ازدواج باشد.

تعبیر دیدن انجیر زرد در خواب

ابراهیم کرمانی در مورد تعبیر دیدن انجیر زرد در خواب می‌گوید: تعبیر خوردن و دیدن انجیر زرد در خواب، می‌تواند نشانه بیماری و کسالت فرد باشد.

اچ میلر هم می‌گوید: اگر در خواب دیدید که انجیر زرد خورده ولی فصل انجیر نیست، معنی آن این است که به بیماری دچار خواهید شد.

تعبیر دیدن انجیر سبز و سیاه در خواب

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر در خواب انجیر سیاه دیدید نشانه اندوه و غم است ولی اگر در زندگی واقعی فصل انجیر بود و شما خواب دیدید که انجیر شیرین و سبزی می‌خورید، تعبیر آن خوب است.

مطیعی تهرانی در مورد تعبیر این خواب می‌گوید: دیدن انجیر سیاه در خواب نشانه غم و اندوه است.

تعبیر دیدن برگ انجیر در خواب

معبرین اسلامی در مورد دیدن برگ انجیر در خواب می‌گویند:

 • اگر خواب دیدید که کسی به شما برگ درخت انجیر داده و یا اینکه خودتان آن را کنده‌اید، نشانه این است که شما خلق و خو و اخلاق خوبی دارید.
 • به طور کلی تعبیر دیدن برگ درخت‌هایی که دارای میوه شیرین هستند، نشانه اخلاق نیکو و خوب بوده و درختانی که دارای میوه ترش هستند، نشانه اخلاق بد است.

مطیعی تهرانی می‌گوید: دیدن برگ انجیر در خواب نشانه خرد و اندیشه است.

لیلا برات در مورد تعبیر دیدن برگ انجیر در خواب می‌گوید: اگر در خواب برگ انجیر را دیدید، نشانه این است که شما شخص با ایمانی هستید و اگر هم دیدید که در حال چیدن انجیر از روی درخت هستید معنی آن این است که برای اینکه به اهداف خود دست پیدا کنید تلاش زیادی کرده‌اید و به موفقیت می رسید.

تعبیر خواب انجیر

تعبیر خرید و فروش انجیر در خواب

اگر خواب دیدید که انجیر خرید و فروش می‌کنید، نشانه این است که در زندگی واقعی سودی فراوان و غیر قابل پیش بینی نصیبتان خواهد شد. همچنین ممکن است این خواب نمادی از خواسته‌های قلبی شما باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب انجیر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معنی خوردن انجیر در خواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x