تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیرات آبمیوه گیری فوما Fuma

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری فوما Fuma|عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری فوما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

با استفاده از دستگاه آبمیوه گیری فوما روند گرفتن آب میوه‌ی تازه ساده‌تر خواهد شد. آبمیوه گیری فوما نیز مانند هر وسیله برقی دیگر ممکن است، که با ایرادات و مشکلاتی روبه‌رو شود. هر کدام از خرابی هایی که در آبمیوه گیری فوما به وجود می آید، دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. در این مطلب مشکلات متداول آبمیوه گیری فوما را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها را آورده ایم.

عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری فوما

در صورتیکه آبمیوه گیری فوما خراب شود، اگر اطلاعات و دانش کافی در زمینه تعمیرات این دستگاه داشته باشید، خودتان می توانید در منزل و بدون نیاز به تعمیر کار اقدام به عیب یابی و تعمیر آبمیوه گیری فوما کنید. در ادامه مطلب به مشکلات متعددی که با رخ دادن هر کدام از آنها نیاز به تعمیر آبمیوه گیری فوما پیدا می کنید را توضیح می دهیم.

آبمیوه گیری فوما روشن نمی‌شود

در برخی مواقع وقتی که آبمیوه گیری فوما روشن نمی شود، افراد تصور می کنند که تعمیر کردن دستگاه غیرممکن است و یا با هزینه های زیادی همراه خواهد بود. اما باید بدانید، که درصد بالایی از مواردی که موجب می‌شود آبمیوه گیری خانگی فوما روشن نشود این است، که دو شاخه به درستی به پریز وصل نشده و یا پریز برق سالم نیست. برای اینکه از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کنید، باید با استفاده از فازمتر آن را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار می توانید از وسیله برقی دیگر نیز استفاده کنید.

دلیل بعدی روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری فوما این است، که سیم برق دچار آسیب شده باشد. در برخی موارد ممکن است که سیم برق و دچار پارگی شده باشد در این صورت دستگاه شما روشن نخواهد شد.

اگر این موارد را مورد بررسی قرار دهید اما دلیل را پیدا نکردید باید به سراغ کلید روشن و خاموش دستگاه آبمیوه گیری فوما بروید. این کلید را به خوبی بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به تعمیر و یا تعویض آن کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر آبمیوه گیری متئو Matheo

دلیل دیگری که موجب می‌شود آبمیوه گیری فوما روشن نشود این است، که موتور دستگاه شما نیم سوز و یا به صورت کامل سوخته شده باشد. چنانچه موتور دستگاه و یا برد دستگاه شما دچار ایراد شده باشد بهتر است، که کار تعمیر آبمیوه گیری فوما خود را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

آبمیوه گیری فوما

موتور آبمیوه گیری فوما بوی ناخوشایندی می‌دهد

اگر از آبمیوه گیری فوما بوی ناخوشایند آمد، احتمال دارد که به خاطر جمع شدن تفاله میوه و تخلیه نشدن آن باشد. در این حالت باید تفاله‌ها را از دستگاه خارج کنید و همچنین باید قطعات مختلف دستگاه آبمیوه گیری فوما و تیغه ها را پس از هر بار استفاده با دقت بشویید. همچنین اگر موتور دستگاه آبمیوه گیری فوما بیش از اندازه داغ شود، شما بوی ناخوشایندی را احساس خواهید کرد.

آبمیوه گیری فوما صدای زیادی دارد

اگر آبمیوه گیری فوما صدای غیر طبیعی دارد، در اولین مرحله باید چک کنید، که خورده‌های میوه و یا تفاله در صافی و میان گیره باقی نمانده باشد. اگر دلیل صدای غیر طبیعی آبمیوه گیری با برطرف کردن این مورد برطرف نشد، قطعات و اجزای مختلف آبمیوه گیری فوما را چک کنید، که به درستی در محل خود قرار گرفته باشند و شل نباشند.

قبل از روشن کردن آبمیوه گیری فوما از فیکس شدن قطعات آن اطمینان حاصل کنید و همچنین پس از هر بار استفاده از آبمیوه گیری فوما، تیغه ها و گیره‌ها را جدا کرده و بشویید.

آبمیوه گیری فوما پس از روشن شدن به صورت خودکار خاموش می‌شود

اولین دلیلی که موجب خاموش شدن خود به خود آبمیوه گیری فوما می شود، خراب بودن اورلود دستگاه می‌باشد. زمانی که جریان دریافتی افزایش می یابد اورلود تحریک شده و مدار قطع خواهد کرد. افزایش میزان جریان دریافتی می‌تواند به دلیل خراب بودن یاتاقان ها رخ دهد. نیم سوز شدن موتور دستگاه آبمیوه گیری فوما موجب آن شود. اگر دمای داخلی موتور آبمیوه گیری فوما افزایش یابد، موجب خواهد شد که اورلود دستگاه را خاموش کند. قبل از اینکه اقدامی کنید، از اتصال پروانه خنک کننده به انتهای موتور اطمینان حاصل کنید. سپس موتور را بدون اورلود روشن کنید و جریان آن را با استفاده از آمپر متر اندازه بگیرید. اگر میزان جریان متعادل بود، مشکل از دستگاه خواهد بود. که در این مواقع باید با نوع مشابه خود عوض شود. اما اگر جریان موتور بیش از حد باشد، باید آن را عوض کنید. این اقدامات، مشکل به وجود آمده در آبمیوه گیری فوما را برطرف خواهد کرد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر آبمیوه گیری ناسیونال National|خدمات تعمیر نمایندگی ناسیونال

آبمیوه گیری فوما جرقه می‌زند

سرعت کلکتور در بین زغال‌ها بسیار زیاد می‌باشد و در آن قسمت برق مدام جرقه می‌زند، جرقه موتور سالم به رنگ آبی و سبز بوده و به طور خیلی ناچیز است ولی جرقه موتور ایران پیدا کرده است به رنگ نارنجی یا قرمز بوده و با شدت بیشتری خواهد بود. دلایل به وجود آمدن این مشکل گوناگون است، که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

جهت چرخش موتور آبمیوه گیری فوما اشتباه است

برای اینکه بتوانید این ایراد را رفع کنید و جهت چرخش آرمیچر را اصلاح نمایید، باید به تعمیرگاه های مجاز و معتبر آبمیوه گیری فوما مراجعه کنید و از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

آرمیچر نیم سوز شده است

اگر از نیم سوز شدن آرمیچر اطمینان حاصل کردید، باید سیم پیچی آن را عوض کنید.

کلکتور بیش از اندازه کثیف است

اگر کلکتور بیش از اندازه کثیف باشد موجب بروز این مشکل می‌شود، در این شرایط با استفاده از حلال قوی سطح کلکتور را شستشو دهید تا تمیز و براق شود. دقت داشته باشید که حلال به داخل سیم پیچ ها راه پیدا نکند. چون عایق هادی از بین خواهد رفت.

آبمیوه گیری فوما

زغال های آبمیوه گیری فوما کوتاه شده‌اند

اگر متوجه شدید که زغال ها کوتاه شده اند، باید آنها را با زغال هایی که مشابه خودشان است عوض کنید. وقتی که زغال جدید را جاگذاری می‌کنید، به هلالی بودن تماس آن با کلکتور باید توجه داشته باشید. چون در غیر اینصورت سایش سطح زغال سبب کثیف شدن کلکتور خواهد شد.

بار آبمیوه گیری فوما زیاد است

اگر میزان بار آبمیوه گیری فوما بیش از اندازه زیاد باشد، جریان دریافتی بیشتر شده و این جریان موجب جرقه زنی در زیر زغال‌ها خواهد شد. برای رفع این مشکل باید از مقدار بار آبمیوه گیری فوما بکاهید، تا فشار وارد شده به موتور دستگاه کمتر شود.

موتور آبمیوه گیری فوما داغ می‌کند

داغ شدن موتور آبمیوه گیری فوما می‌تواند دو دلیل مکانیکی و الکتریکی داشته باشد. در دلیل مکانیکی دلیل به وجود آمدن این مشکل خراب بودن یاتاقان ها است. وقتی یاتاقان ها خراب می‌شوند حرکت موتور دشوار خواهد شد و دمای محیطی آن افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین در برخی مواقع بودن یاتاقان ها موجب درگیری هسته فلزی موتور با هسته فلزی قطب ها و استاتور خواهد شد.

اگر در موتور آبمیوه گیری فوما مشکل مکانیکی پیدا نکردید، احتمالاً آرمیچر و قطب ها نیم سوز شده اند و یا ذغال ها کوتاه شده اند. همچنین احتمال دارد، که مدار اصلی قطع شده باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر توستر فوما Fuma/نمایندگی تعمیرات توستر فوما

آبمیوه گیری فوما

استفاده درست از آبمیوه گیری فوما

چنانچه از آبمیوه گیری فوما به درستی استفاده کنید، کمتر دچار ایراد و خرابی خواهد شد و نیاز به تعمیر و تعمیر کار کمتر خواهد شد. در نتیجه در زمان و هزینه شما صرفه جویی می شود.

قبل از آنکه میوه های هسته‌دار را درون آبمیوه گیری فوما قرار دهید، باید هسته آنها را جدا کنید. چون هسته ها مانع چرخش تیغه ها و موتور دستگاه می‌شود. به یاد داشته باشید، که در محفظه آبمیوه گیری بیش از اندازه میوه نریزید و دقت داشته باشید، که تفاله در دستگاه بیش از اندازه جمع نشود. در این صورت به موتور فشار زیادی وارد خواهد شد و احتمال سوختن آن نیز وجود خواهد داشت.

اگر صافی آبمیوه گیری از فلز باشد، فشار تفاله ها و میوه هایی که در محفظه ریخته شده است موجب خواهد شد، که این صافی از حالت تعادل خارج شده و وقتی که آبمیوه گیری فوما روشن می‌شود، حرکت زیادی خواهد داشت. بنابراین باید تفاله ها را به موقع تخلیه کنید و از بار دستگاه کم کنید.

دقت باشید، که موتور آبمیوه گیری فوما به هیچ عنوان نباید با آب تماس داشته باشد. قسمت های متحرک آبمیوه گیری فوما مثل تیغه و درپوش را قبل از اینکه دستگاه خود را روشن نمایید اطمینان حاصل کنید، که در محل خودشان محکم هستند. قبل از آنکه آبمیوه گیری فوما به طور کامل خاموش نشده است و موتور به صورت کامل نایستاده است، درپوش آبمیوه گیری فوما را باز نکنید.

از آبمیوه گیری فوما برای گرفتن میوه‌های نرم مثل موز، کیوی، گوجه فرنگی و… استفاده نکنید. چون منفذهای فیلتر آبمیوه گیری شما مسدود خواهد شد و آبمیوه گیری فوما عملکرد درستی نخواهد داشت. بهتر است، برای میوه های نرم از مخلوط کن استفاده کنید. پس از اینکه از آبمیوه گیری فوما استفاده کردید، صافی و فیلتر آن را با استفاده از مسواک نرم به خوبی تمیز کنید. این کار موجب خواهد شد، که فیلتر دستگاه شما تمیز بماند و دچار گرفتگی نشود.

چون درون آبمیوه گیری فوما از میوه‌های گوناگون استفاده می‌شود، امکان دارد رنگ درون محفظه دستگاه عوض شود. برای اینکه این رنگ را از بین ببرید، پس از هربار استفاده از آبمیوه گیری فوما درون محفظه را خوب تمیز کنید. دقت داشته باشید، که آب به درون موتور وارد نشود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری فوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری فوما

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x