تعمیرات مایکروفر

خدمات تعمیر مایکروفر گرنیه | مشکلات رایج در مایکروفر گرنیه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مایکروفر یکی از لوازم مهم و کاربردی در آشپزخانه می باشد که در صورت خرابی می تواند شما را با مشکلات زیادی روبرو کرده و فرآیند آشپزی شما را مختل کند. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم لیستی از خرابی های مایکروفر گرنیه و روش های رفع این خرابی ها را که خودتان می توانید آن را در منزل برطرف کنید، برای شما توضیح دهیم.

مشکلات رایج در مایکروفر گرنیه

مایکروفر گرنیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بین کاربران هم محبوبیت زیادی دارد. ولی با این حال ممکن است در اثر فرسودگی و یا استفاده نادرست، خراب شده و به درستی کار نکند. در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات رایج در مایکروفر گرنیه آشنا کنیم و روش های برطرف کردن این مشکلات را هم برایتان توضیح دهیم. مشکلات رایج در مایکروفر  گرنیه عبارت است از:

 1. جرقه زدن مایکروفر گرنیه
 2. توقف مایکروفر در حین کار
 3. نچرخیدن سینی کف مایکروفر
 4. روشن نشدن مایکروفر گرنیه
 5. برعکس کار کردن فن مایکروفر گرنیه
 6. صدای زیاد در مایکروفر
 7. گرم نکردن مایکروفر گرنیه
 8. سوختن لامپ مایکروفر گرنیه
 9. کار نکردن دکمه مایکروفر گرنیه
 10. بسته نشدن درب مایکروفر
 11. کار نکردن نمایشگر مایکروفر گرنیه

با ما همراه باشید تا شما را با بعضی از مشکلات احتمالی در مایکروفر آشنا کنیم.

مایکروفر گرنیه

دلایل جرقه زدن مایکروفر گرنیه چیست؟

جرقه زدن در مایکروفر ها بسیار رایج است و این دلیل خراب بودن مایکروفر نیست. اگر دستگاه شما جرقه زد به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا مایکروفر خود را خاموش کرده و آن را از برق در آورید.
 • داخل مایکروفر را بررسی کنید و ظروف داخل دستگاه را با دقت نگاه کنید.
 • اگر ظروف آلومینیومی و فلزی بود و یا فلز در ظروف به کار رفته بود، متوجه خواهید شد که جرقه به دلیل وجود این ظروف است.
 • در صورتی که خوراک های نیمه آماده در داخل دستگاه گذاشته‌اید لبه ظروف را بررسی کنید تا اثری از فلز در آن نباشد.
 • اتصالی، سوختگی دیود دستگاه و از بین رفتن رنگ دیواره های مایکروفر، ممکن است باعث جرقه در مایکروفر گرنیه شود.

جرقه در مایکروفر باعث می شود دستگاه دچار اختلال شده و گاهی هم باعث سوختن و یا آتش گرفتن مایکروفر خواهد شد. پس حتماً دلیل بروز این مشکل را پیدا کرده و برطرف کنید. هیچگاه ظروفی را که فلزی و یا آلومینیومی هستند در داخل مایکروفر قرار ندهید.

چرا مایکروفر در هنگام کار متوقف می شود؟

در صورتی که شما غذا را داخل دستگاه مایکروفر گذاشته اید و تنظیمات را هم انجام داده اید، ممکن است بعد از زدن دکمه شروع، دستگاه به حالت اولیه برگشته و متوقف شود. در صورتی که این مشکل برای شما پیش آمد ابتدا سوئیچ درب دستگاه را چک کنید زیرا احتمال دارد کلیدهای این قسمت خوب بسته نشده باشند و این باعث گرم نشدن مایکروفر می شود.

گرمای بیش از اندازه، نقص فنی و شل شدن قطعات در سوئیچ درب مایکروفر، ممکن است باعث متوقف شدن مایکروفر در هنگام کار شود. به وجود آمدن مشکل در صفحه کلید لمسی مایکروفر هم ممکن است باعث توقف دستگاه شود. بعضی از مایکروفر ها دارای دکمه و دستگیره می باشند ولی در مدل های جدیدتر، مایکروفرها دارای صفحه های لمسی هستند. این صفحه های لمسی بسیار حساس بوده و ممکن است اتصالی ضعیف در صفحه های لمسی رخ داده باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات جارو شارژی گرنیه | عیب یابی جارو شارژی گرنیه

چرا سینی کف مایکروفر نمی چرخد؟

همانطور که می دانید صفحه گردان با چرخیدن خود باعث گرمای یک دست غذا می شود و غذای بطور یکنواخت می پزد. چرخش این سینی به دلیل موتور چرخنده زیر آن است اگر سینی مایکروفر نچرخد، غذا خوب گرم نشده و پخته نمی شود.

برای اینکه دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر را پیدا کنید ابتدا باید دستگاه خود را از برق کشیده و سینی را بردارید و پنل زیر سینی را باز کنید و موتور را به وسیله مولتی متر چک کنید. البته در اکثر اوقات نچرخیدن صفحه گردان به دلیل ظروف بزرگ غذا است. قبل از اینکه ظروف غذا را در داخل دستگاه قرار دهید اندازه آن را با دقت نگاه کنید. اگر ظروف در اندازه استاندارد نباشد ممکن است لبه های آن به دیواره مایکروفر گیر کند و باعث نچرخیدن صفحه گردان شود. محل اتصال سینی را با موتور چرخنده چک کنید. اگر این دو قطعه درست متصل نشده باشند سینی حرکت نمی کند. خراب شدن موتور چرخنده می‌تواند باعث نچرخیدن سینی گردان در مایکروفر شود‌

چرا مایکروفر گرنیه روشن نمی شود؟

اگر در هنگام کار دکمه های مایکروفر را فشار دادید ولی دستگاه روشن نشد، دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود. در این صورت به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول باید مایکروفر خود را از برق در آورید و از سالم بودن پریز و اتصالات کابل اطمینان پیدا کنید. گاهی ممکن است مایکروفر شما هیچ مشکلی نداشته باشد و پریز برق خراب بوده و برق را به دستگاه نرساند.
 • سوئیچ درب دستگاه را چک کنید. در زمانی که درب مایکروفر بسته می شود سوئیچ به اجزای دیگر دستگاه سیگنال می فرستد تا جریان برق را وصل کند، اگر سوئیچ درب خوب بسته نشود جریان برق در داخل مایکروفر وجود ندارد. سوئیچ درب دارای ترمینال هایی می باشد که می توانید آنها را به وسیله مولتی متر بررسی کنید.
 • اگر اتصالات برقرار بود یعنی سوئیچ مشکلی ندارد. ولی اگر درب دستگاه را بستند و با دستگاه چفت نشد باید سوئیچ را عوض کنید.
 • در صورتی که سوئیچ درب مشکلی نداشت ممکن است مشکل از فیوز حرارتی مایکروفر باشد. فیوز حرارتی از داغ شدن زیاد مایکروفر جلوگیری می کند و حرارت دستگاه را در دمای ثابتی نگه می دارد. خراب شدن فیوز حرارتی می تواند باعث روشن نشدن مایکروفر شود.

برای تعمیر کردن فیوز حرارتی باید مایکروفر را از برق کشیده و کابین دور آن را باز کنید و فیوز آن را پیدا کرده و به وسیله یک مولتی متر جریان برق را در آن بررسی کنید. اگر جریان برق در آن وجود نداشت باید فیوز را عوض کنید. میکروسوئیچ درب مایکروفر هم ممکن است باعث قطع و وصل جریان برق در دستگاه مایکروفر گرنیه شود.

چرا فن مایکروفر گرنیه برعکس کار می کند؟

اگر متوجه این موضوع شدید که وقتی درب دستگاه را باز می‌کنید فن کار می‌کند و وقتی درب را می بندید فن مایکروفر از کار می‌افتد یعنی فن برعکس کار می کند. در این صورت باید به دنبال خرابی در سوئیچ درب مایکروفر باشید. می توانید به وسیله یک ولتاژ سنج سوئیچ درب را بررسی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مایکروفر نوا NOVA | نمایندگی مایکروفر نوا

دلایل صدای زیاد در مایکروفر گرنیه چیست؟

اگر شما سینی گردان را به درستی در کف دستگاه قرار ندهید سینی درست نمی چرخد و سر و صدای زیادی در دستگاه شما ایجاد می شود. در صورتی که از اتصال درست سینی اطمینان پیدا کردید مگنترون و موتور را بررسی کنید. این قسمت ها در صورت خرابی نیاز به تعویض دارند و باید حتماً به وسیله متخصص این کار را انجام دهید. البته قبل از اینکه این موارد را چک کنید بهتر است از اتصال جریان برق به دستگاه مایکروفر اطمینان پیدا کنید.

دلایل گرم نشدن مایکروفر گرنیه چیست؟

وقتی غذا را در داخل دستگاه می گذارید و زمان و قدرت لازم را هم تعیین می کنید ولی متوجه می شوید مایکروفر خوب گرم نمی کند باید بدانید که این مشکل یکی از مشکلات متداول در مایکروفر گرنیه است. مهمترین دلایل بروز آن هم می تواند خرابی مگنترون باشد.

مگنترون از ولتاژ بالا جهت تولید فرکانس در دستگاه استفاده می کند. اگر مایکروفر را بدون گذاشتن غذا در داخل آن، روشن کنید ممکن است مگنترون بسوزد. در صورت سوختن مگنترون باید حتماً آن را تعویض کنید و قابل تعمیر نمی باشد.

لامپ مایکروفر گرنیه سوخته است

لامپ مایکروفر جزو قسمت های مهم دستگاه است. وقتی شما درب آن را باز می کنید چراغ دستگاه روشن می شود. هنگام فرایند پخت غذا، چراغ روشن مانده و شما متوجه پختن غذا می شوید. در صورتی که لامپ دستگاه مایکروفر گرنیه بسوزد می توانید با خریدن یک لامپ و جایگزین کردن آن با لامپ قدیمی، مشکل را رفع کنید. در صورتی که لامپ جدید خریداری شده کم نور بود باید اتصالات دستگاه را چک کنید. چراغ در نزدیک خازن قرار دارد و گاهی ممکن است خرابی خازن باعث کم نور شدن لامپ دستگاه شود.

چرا دکمه های مایکروفر گرنیه کار نمی کند؟

وقتی غذا را در داخل فر گذاشت و درب آن را هم بستید آنگاه دکمه دستگاه را فشار می دهید تا دستگاه مایکروفر گرنیه شما روشن شود. وقتی متوجه شدید که با فشار دادن دکمه دستگاه روشن نمی شود می‌تواند به دلیل خرابی پنل لمسی پشت دکمه های مایکروفر باشد. در صورتی که اطلاعات فنی در این مورد داشته باشید می‌توانید پنل لمسی را جدا کنید و آن را عوض کنید. اگر در این زمینه مهارت ندارید بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

مایکروفر گرنیه

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایج در مایکروفر گرنیه آشنا کردیم. مایکروفر یک دستگاه پرکاربرد در آشپزخانه است که خرابی آن می تواند شما را با مشکلاتی روبرو کند.

مایکروفر از قطعات زیادی تشکیل شده که در هنگام تعمیر آن باید بسیار دقت کنید زیرا ممکن است خطر برق گرفتگی شما را تهدید کند. توصیه می کنیم در صورت خرابی مایکروفر خود، با نمایندگی تعمیرات مایکروفر گرنیه تماس بگیرید و رفع مشکل را با آنها بسپارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر مایکروفر گرنیه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات رایج در مایکروفر گرنیه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا