زینتی

چرا به جای گل شاخه‌ای، گلدان با گیاه خانگی هدیه دهیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دریافت دسته گل تازه به عنوان هدیه بسیار شیرین و لذت بخش می‌باشد، ولی در مواقعی که این گل‌ها خشک می‌شوند و گلبرگ‌های آنها می‌ریزد، بسیار ناراحت کننده می‌شود. به صورت عادی گل‌های شاخه‌ای عمر بیشتر از یک هفته ندارند. به همین علت پیشنهاد می‌شود که برای اینکه مناسبت‌های گوناگون را تبریک بگویید، گلدان با گیاه خانگی را هدیه دهید.

هر کدام از گیاهان آپارتمانی که در گلدان کاشته می‌شوند، ممکن است که تا چند ماه و یا حتی سال‌ها تازه و زنده بماند. بنابراین افرادی که آن را به عنوان هدیه دریافت می‌کنند، برای مدت بیشتری با دیدن آن به یاد شما می‌افتند.

همچنین گلدان با گیاه خانگی نیاز به مراقبت بسیار زیادی نخواهد داشت. در برخی مواقع بعضی از این گیاهان مثل کاکتوس، حتی به آبیاری زیاد نیز احتیاج ندارند. به همین دلیل به راحتی هر فردی می‌تواند از آنها مراقبت کند.

خرید گلدان با گیاه خانگی به صرفه است

خرید گلدان با گیاه خانگی معمولاً ارزان‌تر خواهد بود. برای نمونه قیمت هر دسته گل رز ۵ شاخه در مقایسه با گلدان قاشقی چند برابر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌شود به جای اینکه به همکار یا دوست خود یک یا چند دسته گل شاخه‌ای هدیه دهید، از گلدان با گیاه خانگی استفاده کنید. آنها می‌توانند حتی به راحتی آنها را قلمه بزنند. بنابر‌این با خرید یک گلدان و کاشت قلمه در آن هدیه شما آماده خواهد شد.

گلدان با گیاه خانگی جلوه‌ای زیبا به دکور شما می‌دهد

گلدان با گیاه خانگی مظهر شادابی و زیبایی می‌باشند. بنابراین قرار دادن گلدان‌ها روی میزها، کتابخانه‌ها، شلف‌ها و یا هر جای دیگری در جذاب‌تر شدن دکور خانه بسیار تأثیرگذار است. علاوه بر اینکه گلدان با گیاه خانگی موجب زیباتر شدن می‌شود، یکی از راهکارهای بسیار راحت و آسان برای شیک تر و مدرن‌تر کردن فضای زندگی شما می‌باشد.

حتما بخوانید:   ترفندهای تغییر رنگ شعله آتش | پودر آتش رنگی

در فروشگاه‌های گل و گیاه گلدان‌ها با جنس‌های مختلفی مانند سفال، سرامیک و فلز در دسترس هستند که موجب زیباتر شدن محیط خانه می‌شوند. بنابراین از هدیه دادن آن به آشنایان و دوستان خود غافل نشوید.

گلدان با گیاه خانگی هوا را تصفیه می‌کند

اکثر افراد در این مورد اطلاع دارند که گیاهان زنده اکسیژن تولید می‌کنند، اما تحقیقاتی که انجام شده است، نشان می‌دهد که گیاهان می‌توانند آلاینده‌ها و سموم رایج در هوا را جذب کنند. بنابراین وقتی که گلدان با گیاه خانگی را هدیه می‌دهید، هم زیبایی را تقدیم می‌کنید و هم موجب می‌شوید که هوای محیط فرد مورد نظر بهتر شود و سلامتی او حفظ شود. این انتخاب در شهرهای بزرگتر که دارای هوای آلوده‌ای هستند، انتخاب بسیار هوشمندی خواهد بود.

گلدان با گیاه خانگی

گلدان با گیاه خانگی موجب کمتر شدن استرس می‌شود

قرار دادن گلدان با گیاه خانگی در منزل موجب می‌شود که اضطراب و استرس افراد به شدت دور شود. مطالعات نشان می‌دهند که وقتی که گیاهی مانند کاکتوس یا بونسای روی میز کار قرار می‌گیرد، می‌تواند موجب شود که فشار خون و ضربان قلب کاهش پیدا کند. بنابراین بهتر است که پس از این به مدیر یا همکاران خود به جای هدیه دادن گل‌های شاخه‌ای از گلدان بهره ببرید.

همچنین نگهداری از گلدان با گیاه خانگی موجب می‌شود که افراد آرامش بیشتری داشته باشند و استرس آنها کمتر شود. در حقیقت وقتی که در محیط زندگی چند گلدان وجود دارد، پناهگاه طبیعی برای افراد فراهم می‌شود. این پناهگاه احساس عشق به افراد می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود که آبیاری گیاهان خود را با سرعت کمتری انجام دهید تا چند دقیقه‌ای در کنار آنها وقت بگذرانید و از استرس‌های طول روز رهایی یابید.

گیاه خانگی را می‌توان تکثیر کرد و به دیگران هدیه داد

گیاهان آپارتمانی مانند پوتوس، شمعدانی، قاشقی و سانسوریا را می‌توان به آسانی تکثیر نمود. گلدان‌های جدیدی با آنها ساخت و سپس به افراد دیگر هدیه داد. قلمه زدن این گیاهان کار راحتی است و برخلاف شاخه گل‌ها می‌توانید با هزینه بسیار کم گلدان جدیدی داشته باشید. فقط باید از سر ساقه گیاه مورد نظر ۸ الی ۱۰ سانتی‌متر را ببرید و داخل آب قرار دهید، تا ریشه در آورد و در نهایت در خاکی مناسب آن را بکارید.

گلدان‌ها با سبک‌های گوناگون جور هستند

با توجه به اینکه امروزه گلدان با گیاه خانگی و آپارتمانی بسیار محبوب شده است و در اکثر جاها مانند مهد کودک‌ها، ادارات، مراکز تجاری و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین گلدان با گیاه خانگی با هر استایل و سبک هماهنگی دارد. بنابراین برای هدیه دادن می‌توان به راحتی آنها را جایگزین گل‌های شاخه‌ای و دسته‌ای کرد.

حتما بخوانید:   انواع شلف دیواری | کاربرد شلف دیواری در دکوراسیون داخلی خانه

از گلدان با گیاه خانگی می‌توان در آشپزخانه نیز استفاده کرد

یک گیاه یا گلدان خوراکی مانند جعفری، رزماری و مریم گلی می‌تواند در زمان آشپزی برای بانوان کدبانو مفید باشد. گلدانی که در آن نعنا کاشته شده است، برای افرادی که عاشق دمنوش هستند هدیه بسیار ایده عالی خواهد بود. همچنین در کنار غذا، خوردن نعنا برای دستگاه گوارش مفید خواهد بود. بنابراین اگر می‌خواهید برای کسی هدیه دهید، توصیه می‌شود که به جای گل‌های شاخه‌ای از این گلدان‌ها که در آنها از این گیاهان مفید کاشته شده است، استفاده نمایید.

گلدان با گیاه خانگی

بوی مطبوع در خانه با گیاهان آپارتمانی

گل‌هایی که در گلدان کاشته می‌شوند در محیط خانه عطر دلپذیری را پخش خواهند کرد. البته بعضی از گل‌های شاخه‌ای مانند گل مریم، گل نرگس و… نیز عطرهای بی‌نظیری دارند، اما همانگونه که اشاره شد عمر این گل‌های شاخه‌ای بسیار کوتاه‌تر می‌باشد. بنابراین ترجیحاً بهتر است که به جای گل شاخه‌ای یا دسته گل‌های معطر از گلدان با گل خانگی معطر خریداری نمایید.

مراقبت از گلدان با گیاه خانگی آسان‌تر است

برای مراقبت و نگهداری از گیاهان خانگی ضروری نیست که افراد حرفه‌ای باشند. بسیاری از گلدان‌ها با گیاهان خانگی مانند کاکتوس، ارکیده و… به مراقبت کمتری نیاز دارند. به همین علت نیاز به اطلاعات خاصی نخواهد بود بنابراین در صورتی که افراد مشغله کاری زیادتری داشته باشند و وقت رسیدگی به گیاهان را نداشته باشند برای آنها مشکلی پیش نخواهد آمد.

خرید گلدان با گیاه خانگی از مشاغل محلی حمایت می‌کند

اکثر دسته گل‌ها و یا شاخه گل‌ها از دیگر کشورها وارد می‌شوند، ولی گیاهان خانگی و یا آپارتمانی در درون کشور تکثیر و تهیه می‌شوند. بنابراین در مواقعی که به جای دسته گل از گلدان با گیاه خانگی خریداری می‌کنید، از کسب و کارهای محلی حمایت می‌کنید. با حمایت از مشاغل محلی به افراد انگیزه داده می‌شود که به کار خود ادامه دهند.

نکات مهم در هدیه دادن گیاهان

با توجه به مواردی که گفته شد، می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که هدیه دادن گیاهان و گل‌ها برای هر موقعیتی عالی و مناسب خواهد بود. قبل از انتخاب گیاه مورد نظر باید برای تصمیم گیری بهتر به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • بهتر است که بدانید خویشاوندان و دوستان شما به گیاهی که می‌خواهید هدیه دهید، حساسیت نداشته باشند. بنابراین باید در مورد این موضوع که آیا آنها به گیاه خاصی حساسیت دارند یا خیر، اطلاع داشته باشید.
  • همچنین وجود حیوان خانگی در منزل فرد مورد نظر حائز اهمیت است. چون ممکن است گلدان با گیاه خانگی که به دوست خود هدیه می‌دهید، برای گربه، سگ و دیگر حیوانات خانگی مضر یا سمی باشد.
  • برخی از افراد علاقه خاصی به رنگ دارند و یا از رنگ خاصی متنفر هستند. بنابراین در هنگام انتخاب گلدان با گیاه برای هدیه دادن باید به این مورد توجه نمایید. در صورتی که رنگ مورد علاقه دوست خود را پیدا نکردید، نباید رنگی که او دوست ندارد را انتخاب نمایید. چنانچه از فرد مورد نظر شناخت کافی و دقیقی ندارید، باید به سراغ رنگ‌های معمولی و متداول بروید.
حتما بخوانید:   نکات مهم و اصولی برای خرید میز کنسول | میز کنسول چیست؟

گلدان با گیاه خانگی

چه گیاهی هدیه دهیم؟

در مواقعی که قصد هدیه دادن گلدان با گیاه خانگی دارید، در انتخاب گیاه ممکن است که تردید داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که گیاهان چند ساله را انتخاب کنید که عمر بیشتری دارند. باید توجه نمایید که هر گیاهی نمی‌تواند در هر آب و هوایی دوام بیاورد. بنابراین بهترین انتخاب، گیاهان آپارتمانی و خانگی می‌باشند. به خصوص گیاهانی که نگهداری از آنها دشوار نبوده و در هر شرایط و محیطی رشد می‌کنند.

از جمله گیاهان مخصوص فضای بسته می‌توان به گیاهانی مانند برگ عبایی، دیفن باخیا، سانسوریا، زاموفیلیا، پپرونیا و… اشاره نمود. بسیاری از گیاهان آپارتمانی زیبا را می‌توانید از طریق اینترنت نیز خریداری نمایید و به این ترتیب دیگر نیاز نخواهد بود که وقت خود را در ترافیک و بازارهای شلوغ بگذارانید.

با دیدن تصاویر گیاهان مورد نظر می‌توانید به راحتی خرید اینترنتی آنها را انجام دهید برای اینکه بتوانید گلدان با گیاه خانگی را به خوبی تزیین کنید، باید در هنگام کادو کردن به سایز و اندازه گلدان و گیاه خود دقت داشته باشید. اگر گلدان و گیاه شما کوچکتر است، می‌توانید آنها را در جعبه یا باکس قرار دهید و دور آن را روبان بزنید. در هنگام جابجا کردن گلدان با گیاه خانگی احتیاط لازم را داشته باشید .

چنانچه گلدان مورد نظر شما به اندازه کافی چشمگیر و زیبا است، فقط بهتر است که به آن روبان بزنید. در کل برای گلدان با گیاه خانگی پاپیون و روبان‌های شیک و ساده بهترین تزیین خواهند بود. توصیه می‌شود که از تزئینات بسیار شلوغ برای آنها استفاده نکنید تا گل‌ها یا برگ‌های آنها بهتر به چشم آیند.

همچنین بهتر است که نوع و مدل گلدان با گیاه خانگی شما، با عید یا جشن مورد نظر هماهنگی و تناسب داشته باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چرا به جای گل شاخه‌ای گلدان با گیاه خانگی هدیه دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مزایای هدیه دادن گلدان با گیاه خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x