زینتی

معطر کردن خانه با گل های آپارتمانی خوشبو

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بسیاری از افراد از گل های‌ مختلف در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می کنند تا زیبایی خانه را دو چندان کنند اما این تنها مزیت گیاهان آپارتمانی نیست. این گیاهان علاوه بر زیبا کردن دکوراسیون خانه باعث انرژی بخشی فضا، تمیز کردن هوای خانه، جذب مواد آلاینده و انتشار رایحه مطبوع می شوند، به جای اینکه از خوشبوکننده های شیمیایی برای خوش بو کردن محیط خانه خود استفاده کنید می توانید این کار را به گیاهان آپارتمانی خوشبو بسپارید که نه تنها با برگ های سبز و گل های زیبا روح را زنده می کنند بلکه سبب کاهش استرس می گردند.

قطعا زندگی کردن و نفس کشیدن در محیطی که عطر گیاهان خوشبو در آن پراکنده شده است احساس بسیار لذت بخشی ایجاد می کند و تاثیر زیادی بر روحیه فرد دارد، تنها کافی است این گیاهان را به منزل خود آوردید و اجازه دهید عطر خود را در فضا پراکنده کنند‌.

گل های آپارتمانی معطر

گل های آپارتمانی خوشبو بسیاری وجود دارد که می توانید با سلیقه خود انتخاب نمایید و در منزل نگهداری کنید اما این گیاهان نیاز به مراقبت و شرایط محیطی مناسب دارند تا بتوانند به خوبی رشد کنند و زیبایی و عطر خود را به شما هدیه دهند.

نور یکی از مهم ترین نیازهای گیاهان است که هر چه نور بیشتری در اختیار گیاه قرار گیرد توانایی آن در گل دهی و پراکنده کردن عطر بیشتر خواهد بود، در کنار نور آبیاری، دما و زه کشی مناسب از دیگر نیازهای گیاهان به شمار می آید که باید برای آن ها فراهم گردد تا رشد آن ها به خوبی صورت گیرد‌.

انواع گل های آپارتمانی خوشبو 

گیاهان خوشبو بسیاری وجود دارند که می توانید به راحتی در منزل نگهداری کنید و از زیبایی و عطر خوش آن ها بهره مند گردید، برخی از این گیاهان شامل موارد زیر است.

گل های آپارتمانی در خانه

کامکوات

کامکوات یکی از خوشبوترین و زیبا ترین گل های آپارتمانی معطر است و در دسته مرکبات قرار می گیرد، رشد آن تقریبا به کندی صورت گرفته و در ظاهر زیبای این گیاه می توانید میوه های کوچکی مشاهده نمایید. برای اینکه این گیاه معطر بتواند به خوبی رشد کند نیاز به یک سری مراقبت و توجه دارد، از این رو زه کشی مناسب را برای آن انجام دهید و آن را درون خاک خیس قرار ندهید همچنین نور را به اندازه کافی در اختیار گیاه قرار دهید چرا که به هر میزان نور بیشتری در اختیار گیاه باشد رشد بیشتری خواهد داشت. آبیاری گیاه را زمانی انجام دهید که خاک آن تا عمق ۵ تا ۷ سانتی متر خشک شده باشد و آب را تا حدی به گیاه بدهید که از سوراخ های زه کشی خارج گردد.

حتما بخوانید:   ترفندهای تغییر رنگ شعله آتش | پودر آتش رنگی

وجود شرایط محیطی مناسب برای رشد و سلامت گیاه مهم است از این رو گیاه خود را در کنار بخاری، کولر یا در و پنجره که مدام باز می شوند قرار ندهید. یکی از نیازهای مهم گیاهان در فصل رشد کود دهی است چرا که با گذشت زمان مواد غذایی موجود در خاک گلدان توسط گیاه جذب یا در اثر آبیاری از گلدان خارج می شود و مواد مغذی مورد نیاز گیاه در دسترس نیست به این ترتیب رشد و سلامتی گیاه به خطر می افتد. بنابراین کود دهی کامکوات را در فصل رشد به درستی و به موقع انجام دهید اما در زمستان که فصل رشد گیاه نیست از کود دهی این گیاه اجتناب کنید.

یاسمن نارنجی 

با وجود اینکه یاسمن نارنجی از خانواده مرکبات نبوده اما گل های آن به خانواده مرکبات شباهت دارد، وجود عطر بی نظیر این گیاه سبب شده تا آن را به عنوان یک گیاه خانگی معطر در نظر گیرند و در بسیاری از منازل یافت می شود. همچنین یاسمن نارنجی جزو گیاهانی است که می توان آن را به بونسای  تبدیل کرد برای این کار گیاه را به خوبی هرس نمایید تا کوتاه و فشرده گردد، نور کافی و آبیاری زیاد از نیازهای اصلی این گیاه می باشد. آبیاری گیاه را پیش از خشک شدن خاک گلدان انجام دهید اما از آبیاری بیش از حد نیز خودداری کنید زیرا احتمال مبتلا شدن گیاه به بیماری های قارچی زیاد است.

تغذیه و کود دهی یاسمن نارنجی را با کودهایی چون سه بیست یا ۱۵_ ۱۵_۱۵ انجام دهید، گیاه را تنها در فصل رشد کود دهی نمایید و در فصل زمستان آن را متوقف کنید، با رعایت این نکات یاسمن نارنجی می تواند به عنوان یکی از گل های آپارتمانی زیبایی بخش منزل شما باشد و از عطر این گیاه آپارتمانی بهره مند شوید.

محبوبه شب 

محبوبه شب گیاهی از خانواده شب بو می باشد و همان طور که از اسم آن به نظر می آید عطر گل های آن در شب بسیار بیشتر بوده و رایحه دل انگیز آن می تواند آرامش بخش شب های شما باشد. محبوبه شب جزء گیاهانی است که برای رشد به نور کافی خورشید  نیاز دارد همچنین آبیاری آن را زمانی انجام دهید که خاک گلدان کاملا خشک شده باشد. کود سه بیست و سه ۱۵ برای تغذیه محبوبه شب مناسب هستند، توصیه می شود در فصل گلدهی گیاه از کودهای مخصوص گلدهی استفاده کنید تا سبب تولید گل های بیشتر گردد. هنگامی که گل های گیاه پژمرده می شوند آن ها را از گیاه جدا نمایید تا گلدهی آن بیشتر شود اما کود دهی را در فصل زمستان متوقف کنید.

حتما بخوانید:   نکات مهم و اصولی برای خرید میز کنسول | میز کنسول چیست؟

پونه کوهی یا پلکترانتوس آمبوینیکاس 

پونه کوهی یکی دیگر از گل های آپارتمانی بسیار خوشبو است که می تواند لحظات بسیار دل انگیزی برای شما ایجاد  کند، با کشیدن دست روی برگ های آن یا قرار دادن گیاه نزدیک پنجره می توانید عطر بسیار خوش پونه کوهی را استشمام کنید. با فراهم نمودن نور کافی و زیاد برای گیاه به زیبایی بیشتر آن کمک کنید همچنین خاک آن باید زه کشی مناسبی داشته باشد و برای آبیاری اجازه دهید خاک آن تا عمق ۵ سانتی متری خشک گردد. با وجود اینکه پونه کوهی به آب زیادی نیاز دارد اما نباید آبیاری آن بیش از حد انجام شود و گیاه غرق در آب گردد، این گیاه زیبا و خوشبو را در گلدان های کوچک نگهداری کنید و به صورت مداوم آن را هرس نمایید تا به صورت متراکم و کوتاه باشد.

هویا کارنوزا 

این گیاه آپارتمانی زیبا را می توانید از طریق برگ های مومی شکل آن تشخیص دهید و گل های آن نیز به شکل ستاره ای و خوشه ای می باشد. وجود گل های بسیار خوش عطر هویا کارنوزا را به یک گیاه آپارتمانی محبوب تبدیل کرده است، بهترین مکان برای نگهداری این گیاه مکانی با نور غیر مستقیم اما زیاد است زیرا هویا کارنوزا به نور شدید بعدازظهر حساس می باشد با این حال مکان هایی با نور کم‌ نیز تاثیر منفی روی گلدهی گیاه دارند. زمانی که خاک گلدان خشک شده است آبیاری را انجام دهید اما در طول دوره رشد باید آبیاری گیاه به موقع و منظم باشد.

گاردنیا

وجود بوی بسیار خوش گاردنیا را به گیاهی محبوب در بین مردم تبدیل کرده است اما پرورش آن کمی سخت می باشد و باید مراقبت های لازم را به خوبی برای آن انجام دهید. این گیاه دارای برگ های سبز چرمین و گل های سفید رنگ خوشبویی است که محیط خانه را معطر می کنند، برای رشد به مکانی بسیار روشن و مرطوب نیاز دارد همچنین باید آبیاری و کود دهی آن در بهار و تابستان به طور منظم انجام شود. اجازه دهید خاک گلدان خشک شود بعد آبیاری گیاه را انجام دهید در پاییز و زمستان کود دهی را قطع کنید.

حتما بخوانید:   کامل ترین لیست معرفی انواع گیاه و گل آپارتمانی

یاس رازقی 

یکی دیگر از گل های آپارتمانی بسیار خوشبو که می توانید آن را هم در منزل و هم محیط بیرون بکارید یاس رازقی می باشد، این گیاه بوی بسیار مطبوعی تولید می کند که در تولید چای یاس نیز استفاده می شود. یاس رازقی به نور زیاد و مستقیم نیاز دارد چنانچه نور کافی را برای آن فراهم کنید قادر است در تمام طول سال گل دهد، رطوبت زیاد از دیگر نیازهای این گیاه می باشد. اگر می خواهید این گل زیبا به خوبی رشد کند و منزل شما را زیبا نماید آن را در معرض بادهای سرد و خشک قرار ندهید و آبیاری را به طور منظم برای آن انجام دهید.

گل ساعت 

گل ساعت یکی از عجیب ترین گل های آپارتمانی است که تنوع بسیار زیادی دارد و در بین آن ها دو گونه الهام و الیزابت بسیار مشهور هستند و عطر و رایحه دلپذیری دارند. گل ساعت مانند پیچک ها گیاهی رونده است و باید برای آن داربست نصب نمایید، این گیاه برای رشد به نور کافی نیاز دارد و خاک آن باید تا حدی مرطوب باشد. در فصل بهار و تابستان مواد غذایی مورد نیاز آن را از طریق کود مناسب فراهم کنید، در صورتی که این گیاه خوب تغذیه و مراقبت شود برگ و گل های زیادی تولید می کند.

ارکیده

ارکیده یکی از لوکس ترین گل های آپارتمانی معطر است و شکل گل در آن تنوع بسیار بالایی دارد و تقریبا در همه رنگ ها وجود دارد. ارکیده گلی بسیار خوشبو و زیبا است که هر نوع آن عطر مخصوص به خود را دارد، با وجود اینکه برخی از ارکیده ها به سختی رشد می کنند و نگهداری از آن ها کار چندان راحتی نیست اما با فراهم کردن شرایط محیطی مناسب دوام می آورند و به رشد خود ادامه می دهند. میزان نور مورد نیاز ارکیده به نوع آن بستگی دارد اما اگر نور کافی دریافت نکند شکوفه نمی دهد، از آبیاری بیش از حد ارکیده خودداری کنید و هفته ای یکبار آبیاری برای آن مناسب می باشد.

گل های آپارتمانی و عطر آگین کردن فضای خانه

گل های خوشبو و معطر بسیاری وجود دارد که می توانید در منزل خود از آن ها نگهداری کنید و از عطر دلپذیر آن ها بهره مند گردید، نفس کشیدن در محیطی که آکنده از عطر خوش گل ها است حس بسیار خوشایندی را برای فرد ایجاد می کند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

معطر کردن خانه با گل های آپارتمانی خوشبو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معطر کردن خانه با گل های آپارتمانی خوشبو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x