تعمیرات لباسشویی

راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

تنوع در برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی گرنیه از مزایای این دستگاه به شمار می آیند زیرا انتخاب برنامه جهت شستن لباس ها با جنس و نوع متفاوت را بسیار آسان می کند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای برنامه های مختلف شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه پرداخته است.

معرفی علامت ها و کلیدهای ماشین لباسشویی گرنیه

ماشین لباسشویی گرنیه دارای برنامه های مختلف شستشو می باشد و تنوع زیادی دارد و به همین خاطر انتخاب یک برنامه جهت شستن انواع لباس ها برای کاربران بسیار آسان خواهد بود. بهتر است جهت شستن هر لباس با جنس و نوع مختلف برنامه مناسب آن انتخاب شود زیرا هم در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد و هم لباس ها با کیفیت بهتر شسته خواهند شد. در ادامه مطلب به بررسی کلید ها و علامت های مختلف ماشین لباسشویی گرنیه می‌پردازیم.

برنامه Delay و کاربرد آن در ماشین لباسشویی گرنیه

اگر می خواهید شستن لباس هایی که درون ماشین لباسشویی ریخته اید را به زمان دیگری موکول کنید و در شستن آنها تاخیر ایجاد کنید بهتر است از این برنامه استفاده کنید. شما می توانید زمان شستشوی لباس ها را تا ۲۴ ساعت آینده تعیین کنید و ماشین لباسشویی بر اساس تعیین زمان مد نظر شما شروع به کار شستشو کرده و چرخه شستشو را آغاز می‌کند.

برنامه Spin در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

برای تعیین سرعت چرخش لباس ها در ماشین لباسشویی گرنیه از این برنامه استفاده می شود. در واقع برنامه Spin جهت تنظیم کردن سرعت و دور موتور ماشین لباسشویی می باشد. چنانچه قصد دارید سرعت چرخش را در ماشین لباسشویی گرنیه تنظیم کنید لازم است دکمه Spin را بفشارید.راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje توجه کنید هر چقدر سرعت چرخش یا Spin را بالاتر ببرید لباس ها نیز سریع تر شسته می شوند و البته مصرف انرژی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

برنامه Child Lock یا قفل کودک و کاربرد آن

بعد از آنکه برنامه ماشین لباسشویی را انتخاب کرده و چرخه شستشو را آغاز کردید برای آنکه تنظیمات برنامه توسط کودکان و یا دیگر افراد به هم نریزد و تغییری در آنها ایجاد نشود می‌توانید از برنامه Child Lock یا سیستم قفل کودک استفاده کنید. با فشردن این دکمه تمامی برنامه ها در حین شستشو غیر فعال شده و هیچکدام کار نخواهند کرد.

برنامه Cold Wash در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

اگر قصد دارید لباس ها را با آب سرد شستشو دهید می توانید از این برنامه استفاده کنید. این دکمه جهت شستن لباسهای شما با آب سرد در ماشین لباسشویی گرنیه طراحی شده است. در واقع شستن لباس ها با آب سرد باعث می شود که به بافت پارچه آسیبی وارد نشود و لباس ها هیچ صدمه‌ای نمی بینند. یکی دیگر از مزایای شستن لباس ها با آب سرد صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.

دکمه Reset در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

گاهی اوقات ممکن است برنامه های ماشین لباسشویی به هم ریخته باشد و تنظیمات آن درست نباشد و یا برنامه ای که جهت شستن لباس ها انتخاب کرده‌اید متوقف شده است در این صورت می توانید با ریست کردن ماشین لباسشویی و برگرداندن تنظیمات آن به حالت اولیه مشکل را برطرف کنید. جهت برطرف کردن کدهای ارور در ماشین لباسشویی گرنیه نیز می توانید دکمه Reset را فشرده و ماشین لباسشویی را ریست کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از جاروبرقی گرنیه Gorneje

دکمه Higher Water Level و نحوه کارکرد آن

برای تعیین سطح آب در ماشین لباسشویی گرنیه از دکمه Higher Water Level استفاده می شود. در واقع این برنامه به شما امکان تعیین سطح آب و تنظیم کردن آن را در ماشین لباسشویی می دهد. توسط این برنامه قادر خواهید بود که به شستشوی انواع خاصی از لباس ها بپردازید. بنابراین چنانچه تمایل دارید لباس‌های شما به بهترین شکل ممکن شسته شود باید برنامه مناسب شستشوی لباس ها را انتخاب کنید.

برنامه Cotton در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

جهت شستن لباس هایی که جنس آنها نخ یا کتان می باشد از برنامه Cotton استفاده می شود. در صورتی که جنس لباس‌های شما پنبه و یا کتان هستند بهتر است از این برنامه جهت شستن آنها استفاده کنید. اگر لباس های نخی در ماشین لباسشویی با برنامه دیگری به جز برنامه Cotton شسته شوند به بافت پارچه صدمه وارد می شود. جهت استفاده از برنامه Cotton در ماشین لباسشویی گرنیه ابتدا لباس ها را درون ماشین لباسشویی بریزید و سپس مقدار لازم پودر شوینده را درون محفظه ریخته و اگر نیاز به نرم کننده نیز بود آن را در محفظه مخصوص خود بریزید و پس از آن دکمه Power را بفشارید. با ولوم انتخاب برنامه می توانید برنامه Cotton را انتخاب کنید و پس از آن دکمه Start را فشرده تا ماشین لباسشویی چرخه شستشو را شروع کند.

برنامه  Mix در ماشین لباسشویی گرنیه و کارکرد آن

با انتخاب برنامه Mix در ماشین لباسشویی گرنیه می توانید انواع مختلفی از لباسها با جنس های متفاوت را با همدیگر شستشو دهید. این برنامه جهت شستن لباس های روزانه بیشتر کاربرد دارد. شما می توانید انواع لباس از نظر رنگ و جنس را درون لباسشویی ریخته و برنامه Mix را انتخاب کنید. راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه Gorenjeبرای شستن لباس ها با این برنامه می توانید لباس ها را درون ماشین لباسشویی ریخته و پس از ریختن مقدار پودر مناسب به وسیله ولوم برنامه Mix را انتخاب کنید و پس از آن دکمه Start را بفشارید تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند.

برنامه Quick Wash در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

جهت شستن لباس هایی که زیاد کثیف نیستند و می خواهید که خیلی سریع شسته شوند می توانید از این برنامه استفاده کنید. شستن لباس ها با برنامه Quick Wash با سرعت بیشتر و در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد. برای به اجرا درآوردن برنامه Quick Wash  در ماشین لباسشویی گرنیه لباس ها را درون ماشین لباسشویی ریخته و مقداری پودر در محفظه مخصوص بریزید. ولوم برنامه را روی Quick Wash تنظیم کنید و پس از آن دکمه Start را بفشارید تا چرخه شستشو آغاز شود.

برنامه Rinse/Spin  در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه عملکرد آن

اگر می خواهید لباس ها را فقط آبکشی کنید باید از این برنامه استفاده کنید. اگر لباس های شما زیاد کثیف نیستند و فقط نیاز به آبکشی دارند بهتر است جهت صرفه جویی در مصرف آب و انرژی از این برنامه استفاده کنید تا هم لباس ها شسته و تمیز شوند و هم اینکه به بافت آنها آسیبی وارد نشود. این برنامه به آبکشی لباس ها می پردازد و پس از آن آنها را خشک کرده و به شما تحویل می دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده درست از ماشین ظرفشویی گرنیه

برنامه Pre Wash در ماشین لباسشویی گرنیه و کارکرد آن

اگر لباس هایی که می خواهید آنها را درون ماشین لباسشویی بریزید خیلی کثیف هستند بهتر است ابتدا برنامه Pre Wash را انتخاب کنید تا لباس ها خیسانده شوند. لباس هایی که خیلی کثیف هستند با انتخاب این برنامه بهتر تمیز می شوند زیرا قبل از شستشوی اصلی خیسانده می‌شوند. در چنین شرایطی لکه ها خیلی بهتر از روی لباس پاک می شود و ماده شوینده نفوذ بهتری روی لکه های مقاوم خواهد داشت.

برنامه Wool در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

جهت شستن لباس های پشمی بهتر است از برنامه Wool استفاده کنید. نکته ای که باید آن را مورد توجه قرار دهید این است که حجم لباس هایی که درون ماشین لباسشویی قرار می دهید نباید خیلی زیاد باشد. پس از آن که لباسها را درون ماشین لباسشویی ریختید مقدار کافی پودر شوینده و همچنین نرم کننده داخل محفظه مخصوص بریزید و پس از آن توسط ولوم برنامه را انتخاب کنید تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند و برنامه را اجرا کند.راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje شستن لباس های پشمی با استفاده از این برنامه از دفرمه شدن و گشاد شدن آنها جلوگیری خواهد کرد.

برنامه Delicate در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

جهت شستن لباس هایی که جنس آنها ظریف و حساس است می توانید از برنامه Delicate استفاده کنید. لباس هایی با جنس نرم و لطیف با این برنامه به راحتی شسته می‌شوند و به بافت آنها هیچ آسیبی وارد نمی شود. برای شستن انواع لباس زیر نیز می توانید از این برنامه استفاده کنید. جهت شستن لباس ها با این برنامه بهتر است آنها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید و پودر شوینده را به مقدار لازم درون محفظه مخصوص بریزید و پس از آن دکمه Power را بفشارید و با انتخاب برنامه Delicate توسط ولوم چرخه شستشو را شروع کنید.

برنامه Synthetic در ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه کارکرد آن

جهت شستن لباس هایی که جنس آنها از الیاف مصنوعی می باشد از این برنامه استفاده می شود. چنانچه تیشرت و یا بلوز شما از جنس نخ نیست و الیاف مصنوعی دارد به آسانی می توانید با برنامه Synthetic آن را بشویید. جهت استفاده از برنامه Synthetic لباس ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید و به مقدار کافی پودر شوینده داخل محفظه بریزید و با استفاده از ولوم برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه Start را بفشارید. ماشین لباسشویی شروع به کار کرده و برنامه را به اجرا در خواهد آورد.

کلام پایانی

ماشین لباسشویی گرنیه دارای انواع برنامه های مختلف جهت شستشوی لباس ها می باشد. شما کاربران عزیز می توانید بر اساس جنس پارچه و نوع آن برنامه مناسب جهت شستشو را انتخاب کنید تا هم به بافت پارچه آسیبی وارد نشود و هم در مصرف انرژی صرفه جویی گردد. چنانچه سوالی درباره ماشین لباسشویی گرنیه داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید. کارشناسان ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا