تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارور e۶۰ در لباسشویی آاگ AEG

ارور e۶۰ در ماشین لباسشویی آاگ (AAG) می‌تواند به علل متفاوتی رخ دهد که از جمله می‌توان به خرابی سنسور ترموستات یا المنت، خرابی هیدرواستات و غیره اشاره کرد. در این مقاله ایبک امداد به موارد بسیار مهمی از جمله نحوه گرم کردن آب ماشین لباسشویی، روش عیب‌یابی و رفع اخطار e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ، روش رفع کردن کد خطای e۶۰ ماشین لباسشویی برند آاگ و دلیل خطای ماشین لباسشویی AAG e۶۰ گزارش شده است.

جدول علل ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ:

مشتریان عزیز مراکز تعمیرات لوازم خانگی ایبک امداد برای صرفه جویی در وقت شما در این قسمت خلاصه‌ای از علل ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ را ارائه کرده ایم.

دلیل خطای e۶۰ در ماشین لباسشویی برند آاگ چه می باشد؟
 • از اصلی‌ترین دلایل کد خطای e۶۰ این است که آب گرم نمی‌شود.
 • خرابی شیر برقی یکی از دلایل ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ است.
 • ترموستات یا سنسور المنت معیوب است.
 • برد الکترونیک یا همان تایمر خراب است.
 • هیدرواستات دچار مشکل شده است.
چگونه خطای e۶۰ را در ماشین لباسشویی آاگ عیب یابی و رفع کنیم:
 • با توجه به اینکه مشکل گرم نشدن آب مربوط به قطعات کاملا تخصصی است تشخیص آن مشکل است.
 • خطای e۶۰ علامت دهنده خراب بودن سنسور ترموستات یا مشکلی در المنت، و همچنین خرابی برد مدار یا سوختن تایمر، خرابی در قطعه هیدرواستات و یا خرابی قطعه‌ی شیر برقی است.
 • در صورت دیدن خطای e۶۰ بر روی دستگاه ماشین لباسشویی برند آاگ توصیه می‌شود از خدمات تعمیر ایبک امداد استفاده نمایید.
روش های رفع خطای e۶۰  در ماشین لباسشویی برند آاگ چیست؟
 • برای رفع کردن کد‌های خطا باید مهارت بالایی داشته باشید. زیرا تعمیر قطعاتی مانند ترموستات نیاز به تخصص و دانش بالایی دارد.
 • در صورت نمایش ارور e۶۰ بر روی ماشین لباسشویی توصیه می‌شود از خدمات تعمیر ایبک امداد استفاده کنید.
اگر به خطای e۶۰  در ماشین لباسشویی آاگ توجه نکنیم چه اتفاقی می افتد؟
 • در صورت‌عدم توجه به این مشکل، ممکن است قطعه‌ای که اکنون مشکل دارد و قابل تعمیر است، پس از مدتی نیاز به تعویض کامل داشته باشد.
 • همین طور امکان دارد به دلیل عملکرد نادرست و ناقص این قطعه، فشار بیشتری به سایر قطعات وارد شود و در نتیجه شاهد خرابی سایر قطعات ماشین لباسشویی باشیم.

دلیل خطای e۶۰ در ماشین لباسشویی برند آاگ:

همه‌ی مدل‌های جدید از ماشین‌های لباسشویی برند AAG به افراد کمک می‌کنند تا برنامه شستشو مورد نظر خود را را با استفاده از نمایشگر LCD کوچک دستگاه انتخاب نمایند و با استفاده از تمامی هشدارها به کاربران این دستگاه اطلاع می‌دهد تا مشکلات دستگاه را شناسایی و برطرف نمایند. کد خطای E۶۰ ماشین‌های لباسشویی آاگ یکی از ارورهایی است که هر کاربر ماشین لباسشویی آاگ امکان دارد با آن مواجه شود و علت اصلی این اخطار نرسیدن دمای آب به میزان مشخص است.
برخی از لکه‌ها و خاک‌های روی لباس به قدری سرسخت هستند که فقط با آب با دمای بالا پاک می‌شوند. بنابراین، کاربران دستگاه باید برنامه شستشو ‌ای را انتخاب کنند که باعث شستشو و لباس‌ها به صورت بهینه می‌شود. با دست زدن به درب شیشه‌ای دستگاه هنگام شستشو لباس می‌توانید از دمای ماشین لباسشویی آگاه شوید. اما دمای تقریبی آب را متوجه می‌شوید. در هر صورت ماشین لباسشویی میزان دمای آب را با دقت تمام اندازه گیری می‌نماید. از اصلی‌ترین دلیل‌های ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ موارد ذکر شده در ادامه می‌باشد:

 • از اصلی‌ترین دلایل کد خطای e۶۰ این است که آب گرم نمی‌شود.
 • خرابی شیر برقی یکی از دلایل ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ است.
 • ترموستات یا سنسور المنت معیوب است.
 • برد الکترونیک یا همان تایمر خراب است.
 • هیدرواستات دچار مشکل شده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش

دلایل ارور e۶۰ در لباسشویی آاگ

دلایل خرابی ترموستات یا سنسور المنت لباسشویی برند آاگ:

یکی از مهم‌ترین علت‌های گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی آاگ و دلیل ارور e۶۰ ماشین‌های لباسشویی برند آاگ، خرابی ترموستات یا سنسور المنت می‌باشد:

 • در مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی ترموستات و مدل‌های امروزی‌تر حسگر المنت، وظیفه سنجش دمای آب ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.
 • هنگامی که دمای آب به سطح مورد نیاز رسید، با استفاده از برد مدار، یک عنصر ترموستات یا حسگر به شما اطلاع می‌دهد.
 • در نهایت، سنسور عنصر را از مدار خارج می‌نماید.
 • اگر ترموستات یا عنصر سنسور آسیب ببیند یا سیم‌کشی متصل شده کمی یا به صورت کامل آسیب ببیند، آب گرم قطع می‌شود.

دلایل خرابی برد الکترونیکی و یا تایمر لباسشویی برند آاگ:

در مدل های قدیمی دستگاه ماشین لباسشویی تایمر و همچنین در مدل های بروز تر این دستگاه برد مدار الکترونیکی ماشین لباسشویی، مغز و کنترلر است. همانطور که فرآیند گرم کردن آب در ماشین لباسشویی را در بالا یاد گرفتید، حتما می دانید که وظیفه ی روشن یا خاموش نمودن المنت بر عهده این قطعات است. بنابراین در صورت بروز مشکل در تایمر یا برد الکترونیکی، آب شستشو گرم نمی شود. همچنین ممکن است در اتصالات بین المنت، سنسور یا ترموستات به برد الکترونیکی مشکلی وجود داشته باشد.

تایمرها ابزارهایی هستند که زمان شستشوی ماشین لباسشویی را تعیین می‌کنند. برای برنامه‌های شست و شوی دستی، برنامه‌ی مخصوص لباس‌های ابریشمی، همچنین برای لباس‌های پشمی، و برای خشک کردن لباس ها، اتو کردن لباس‌ها و سایر برنامه‌های شست و شو، تایمر زمان خاص خود را دارد و گاهی دیده شده است که مثلاً وقتی برنامه شستن را انتخاب می‌کنیم، آب به خوبی گرم می‌شود. اما وقتی برنامه شستشو را به لباس‌های پشمی تغییر می‌دهیم، متوجه می‌شویم که آب گرم نمی‌شود. پس مشکل از تایمر ماشین لباسشویی است. تایمر روی تخته لباسشویی نصب می‌شود. در صورت خرابی تایمر باید از روی برد جدا شده و تعمیر شود.

دلایل خرابی هیدرواستات لباسشویی برند آاگ:

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ شود، عملکرد ناقص قطعه‌ی هیدرواستات دستگاه است. این قطعه سطح آب ماشین لباسشویی را اندازه گیری می‌نماید و خرابی آن باعث آب بیش از حد می‌شود و المنت قادر به گرم کردن همه چیز در یک بازه زمانی خاص نیست. در این صورت ماشین لباسشویی آاگ ارور e۶۰ را بر روی صفحه نمایش می‌دهد تا به طور کامل مشکل برطرف شود. خرابی هیدرواستات می‌تواند مایع لباسشویی را تخلیه کند.

دلایل خرابی شیر برقی لباسشویی برند آاگ:

خرابی شیر برقی

یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب، آسیب به شیر می‌باشد. شیر برقی همان شیر ورودی آب می‌باشد که به آب اجازه ورود و کنترل دستگاه را می‌دهد. خرابی این قسمت باعث گرم شدن آب بیشتری در لگن می‌شود که قابل گرم شدن نیست.
برای رفع ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ و جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه، لازم است در صورت نیاز این قسمت را به طور کامل بررسی کنید. اگر در این زمینه دانش و تجربه کافی را ندارید، باید تعمیر آن را به یک تعمیرکار مجرب در این زمینه بسپارید. پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مربوط به سرویس تعمیرات ایبک امداد استفاده کنید. باید گفت که با شستشوی منظم و مداوم لباس‌ها در لباسشویی می‌توانید از تجمع رسوب در این قسمت و آسیب‌های دیگر به آن جلوگیری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای رفع ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ

روش گرم شدن آب توسط ماشین لباسشویی:

کارت یا تایمر الکترونیکی المان را در زمان معینی پس از تخلیه و چرخش در مدار قرار می‌دهد.
المنت روشن شده و آب داخل دیگ ماشین لباسشویی برای شستشو لباس‌ها به میزان معین گرم می‌شود.
اما المان چقدر باید در مدار قرار گیرد؟
ترموستات در نمونه مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی و همچنین سنسور در مدل‌های جدید دستگاه وظیفه سنجش دمای آب ماشین لباسشویی را بر عهده دارند.
هنگامی که آب به دمای لازم برای شستشو رسید، قطعه‌ی سنسور یا قطعه‌ی ترموستات به قسمت برد الکترونیکی یا همان تایمر اطلاع می‌دهد.
سپس قطعه‌ی برد الکترونیکی یا تایمر قسمت المنت را از مدار جدا می‌کند و المنت خاموش می‌گردد.
توجه داشته باشید که در فرآیند شستشوی لباس در ماشین لباسشویی، پس از قرار گرفتن المنت در مدار و گرم شدن آب فقط یکبار اتفاق می‌افتد.

روش عیب یابی ارور e۶۰ در ماشین لباسشویی برند آاگ:

برای عیب‌یابی پیشنهاد می‌کنیم به موارد ذکر شده قبلی مراجعه نمایید. دلایل ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ را بیابید سپس به رفع آن اقدام کنید. در برخی موارد نمی‌توانید مشکل را شناسایی کرده و آن را حل کنید که از آن جمله می‌توان به مشکلاتی مانند خرابی ترموستات یا سنسور المنت اشاره کرد.

در صورت اتفاق افتادن چنین خرابی‌هایی، توصیه می‌شود خودتان آن را بررسی نکنید. زیرا این بررسی و تعمیر این قطعه کاملا تخصصی بوده و پیشنهاد می‌شود از خدمات تعمیر ایبک امداد استفاده شود. اما در کل برای عیب‌یابی و رفع ارور e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ نیاز به دانش زیادی نخواهید داشت و در صورت مشاهده ارور e۶۰ معمولا ناشی از ترموستات یا سنسور دما است. عیب المنت خرابی برد الکترونیک یا تایمر خرابی از عنصر، خرابی هیدرواستات و خرابی شیر برقی.

روش رفع کردن کد های خطای e۶۰ در دستگاه ماشین لباسشویی:

کد هشدار e۶۰ ماشین لباسشویی آاگ زمانی اتفاق می‌افتد که ماشین لباسشویی نتواند دمای آب را بالا ببرد و لباس‌های شما را با آب گرم بشویید. همانطور که قبلا ذکر شد، این کد خطا نشان دهنده خراب بودن سنسور ترموستات یا المنت، مشکل در برد الکترونیکی یا معیوب بودن تایمر، خرابی در قطعه‌ی المنت، مشکل در هیدرواستات و معیوب بودن شیر برقی است. تعمیرات این قطعات کاملا تخصصی است و اگر دانش و تجربه کافی برای تعمیر آن ندارید به هیچ عنوان اقدام به تعمیر آن نکنید و پیشنهاد میکنیم از مجموعه‌ی تعمیرات ایبک امداد راهنمایی بگیرید.

دلایل ارور e۶۰ در لباسشویی آاگ

امتیاز سردبیر

مجموعه امتیازات

ارور e۶۰ در ماشین لباسشویی آاگ (AAG) می‌تواند به علل متفاوتی رخ دهد که از جمله می‌توان به خرابی سنسور ترموستات یا المنت، خرابی هیدرواستات و غیره اشاره کرد...

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا