دیجیتال

راهنمای رفع مشکل عدم شناسایی فلش در کامپیوتر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

فلش شما امکان دارد گاهی اوقات در کامپیوتر یا لپ تاپ شما شناسایی نشود و اخطار “USB device notidented” را روی دسکتاپ به شما نمایش دهد؟ از نظر شما این ایراد از کجا می تواند باشد و روش های رفع مشکل عدم شناسایی فلش در کامپیوتر چیست؟ در ادامه روش های رفع عدم شناسایی فلش در کامپیوتر تا نحوه عیب یابی خرابی فلش را به شما توضیح خواهیم داد. در خیلی از موارد، مشکل به علت خرابی در ویندوز شما ایجاد می شود. بنابراین می توانید با نصب یک ویندوز تازه این مشکل را رفع کنید.

۱- وقتی فلش را به رایانه وصل می کنید و ارور USB Device Not Recognized را می بینید به این معنی می باشد که به احتمال زیاد یکی از پورت هایی که به تازگی استفاده شده توسط رایانه یا سیستم شناسایی نمی شود. در این چنین مواقعی بهتر می باشد که از سلامت دستگاه کامپیوتر مطمئن شوید و احتمالاً ایراد دارد. بدون هیچ شکی ابتدایی ترین واکنشی که افراد در این مواقع باید از خود نشان دهد، مطمئن شدن از سالم بودن فلشی است که سعی در برقراری ارتباط با سیستم دارد.

One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it. For assistance in solving this problem, click this message.

معنی خطای بالا: یکی از دستگاه های USB متصل به این کامپیوتر دچار مشکل شده است و ویندوز آن را تشخیص نمی دهد. برای کمک به حل این مشکل، روی این پیام کلیک کنید.

خطایی که در بالا مشاهده نموده اید بیشتر اوقات زمانی اتفاق می افتد که پورت USB به وسیله ویندوز شناسایی نشود. این خطا به علت های مختلف زیادی بستگی دارد که در ادامه مقاله راه حل هایی برای رفع این مشکل ارائه خواهیم داد:

راه اول: فلش را در Device Manager شناسایی کنید

۱- در اولین قدم بر روی My Computer باید کلیک راست کرده و در ادامه از گزینه ای به نام Manage وارد قسمت Device Manager گردید:

در قسمت Manage for my computer و در بخش مربوط به Universal Serial Bus Controllers اگر دو بخش به رنگ زرد باشد نشان دهنده مشکل در شناسایی فلش است.

در فیلد Universal Serial Bus Controllers روی Enhanced Host Controller… کلیک راست کنید و این نرم افزار را حذف نمایید. البته باید توجه کنید که اگر فلش یا دستگاه مورد نظرتان همچنان به رایانه متصل باشد باعث کندی روند حذف نصب می گردد. به همین دلیل پیشنهاد می نماییم فلش خود را از رایانه جدا کنید تا این کار با سرعت انجام شود.

پس از آن، ویندوز به طور خودکار پس از چند ثانیه درایو حذف شده را دوباره نصب می نماید. در این موقع، این احتمال وجود دارد که مشکل شناسایی نشدن فلش حل شود.
می بینید که درایور به صورت خودکار نصب شده و هیچ علامت زردی روی آن نمی باشد. اکنون می توانید درایو USB خود را به رایانه خود متصل کرده و از این قطعه استفاده نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مقایسه هارد درایوهای SSD و HDD

راه دوم: کامپیوتر و لپ تاپ را ریستارت کنید

در روش دوم، نیازی به حذف درایور دستگاه ندارید. به سادگی کامپیوتر خود را از پریز برق جدا نمایید. آگاهی داشته باشید جدا کردن از برق برای این روش کافی نیست، زیرا ممکن است کامپیوترهای جدیدتر خاموش شوند، اما مادربرد همچنان از منبع تغذیه استفاده نماید.

شایان ذکر است که چون مادربرد محل اتصال تمامی قطعه های سخت افزاری است، پورت های مربوط به USB یکی از این مورد ها می باشد. گاهی اوقات باید خاموش/روشن یا راه اندازی مجدد شود. این عمل باعث این می گردد که ریزپردازنده دوباره درایوهای لازم را اجرا کند و پورت های USB دوباره در دستگاه شروع به کار نمایند.

پس فقط رایانه خود را از برق جدا کنید. لازم به ذکر می باشد که اگر رایانه شما یک کامپیوتر رومیزی است، آن را از پریز برق و اگر لپ تاپ است، علاوه بر اینکه آن را از پریز برق جدا کنید، باتری آن را جدا نمایید و دوباره باتری را در جای خود قرار دهید. سپس سیستم را ریستارت کنید.

کامپیوتر و لپ تاپ را ریستارت کنید

راه سوم: فلش را از منوی Manage شناسایی کنید

 1. ابتدا بر روی علامت My Computer کلیک راست نمایید و گزینه ی Manage را از بین گزینه ها انتخاب نمایید.
 2.  در منوی مربوط به Storage گزینه Disk Management را انتخاب کنید.
 3. یک پنجره باز می شود که می توانید لیستی از درایوهای لینک شده به کامپیوتر خود را مشاهده کنید.
 4.  اگر فلش مورد نظرتان درون این لیست باشد خبر خوبی می باشد. این روش مشکل فلش شما را برطرف می کند. اما اگر یو اس بی شما در این لیست ظاهر نشد باید فلش خود را بازیابی نمایید.
 5. روی فلش خود کلیک راست نموده و از منوی موجود Change Drive Letter and Path را باید انتخاب نمایید.
 6. در پنجره ظاهر شده بر روی Change کلیک کنید.
 7. در ادامه باید از منوی سمت راست حرف W را برگزینید.
 8. زمانی که پیغام Changing the drive of a volume may prevent programs from runing نمایش داده شد، باید گزینه yes را انتخاب کنید.
 9. حالا فلش باید در بخش My Computer نمایش داده شود.

راه چهارم: فلش را حذف کرده و دوباره نصب کنید

گاهی اوقات این مشکل می تواند به دلیل استفاده بیش از حد و برداشتن و قرار دادن پورت USB باشد. به دلیل استفاده زیاد، ممکن است بین پورت های USB و پورت های کامپیوتر فاصله به وجود آید و هیچ ارتباطی برقرار نشود.

برای برطرف کردن این مشکل، باید فاصله را حذف کنید تا اتصال بین این دو برقرار گردد. برای این منظور کافی می باشد یک کاغذ یا مقوای بسیار نازک را پشت بخش مگنت USB دستگاه مورد نظر با میخ های نصب شده روی آن قرار دهید تا فاصله به وجود آمده را از بین ببرید.

راه پنجم: به روز رسانی ویندوز

ویندوز خود را به روز کنید، زیرا این روش آخرین به روز رسانی درایور مربوط به هارد اکسترنال را روی دستگاه نصب می نماید:

 1.  روی Start کلیک کنید و Windows Update را در کادر جستجو تایپ نمایید و بعد روی این گزینه کلیک نمایید.
 2. گزینه Check for updates را انتخاب کنید. پس از اسکن رایانه، گزینه مربوط به Review optional update را باید انتخاب نمایید.
 3. در ادامه گزینه Install updates را انتخاب کنید.
 4. بعد گزینه I accept را باید انتخاب نمایید.
 5.  پس از اتمام مرحله های نصب، در موقع نیاز رایانه را ریستارت نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین کارت گرافیک amd

به روز رسانی ویندوز

راه ششم: درایور USB را دوباره نصب کنید

 1. اگر با روش های بالا پاسخی دریافت نکردید، درایورهای USB را مجددا نصب نمایید. برای انجام دادن این روش، ابتدا روی Start کلیک نمایید و Device Manager را در کادر جستجو به صورت صحیح تایپ کنید.
 2. کنترلرهای Universal Serial Bus را باز نمایید و بر روی همه درایورهای زیر این بخش کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید. این کار را برای همه درایورهای زیر باید به ترتیب انجام دهید.
 3. پس از آن رایانه را ریستارت کنید. استیک های USB پس از راه اندازی سیستم به صورت خودکار نصب می گردند.

راه هفتم: تنظیمات تعلیق انتخابی USB را غیرفعال کنید

با استفاده از این راه می توانید از خاموش شدن دستگاه های USB پیشگیری نمایید. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

 1. روی Start کلیک کنید و در کادر جستجو عبارت Power Plan را تایپ نمایید و بعد از جستجو گزینه Choose Power Plan را انتخاب کنید.
 2. در ادامه بر روی گزینه Change plan settings باید کلیک نمایید.
 3. در مرحله بعد گزینه Change advanced power setting را انتخاب کنید.
 4. حالا باید بخش USB Settings را باز کنید و بخش USB Selective Suspend Settings را انتخاب نمایید.
 5. روی گزینه Plugged کلیک نمایید و بخش تنظیمات را غیرفعال کنید.
 6. اگر از لپ تاپ استفاده می نمایید باید روی Battery نیز کلیک کنید و بخش Settings مربوط به آن را خاموش کنید.
 7. و در انتها روی گزینه Apply ضربه بزنید و OK کنید.

راه هشتم: بررسی کنید که درگاه USB بسته نباشد

مطمئن شوید که پورت USB در قسمت منوی بایوس رایانه بسته نیست. برای انجام این کار، سیستم را ریستارت نمایید و هنگام بوت شدن رایانه، کلید Del یا F2 را بفشارید تا سیستم راه اندازی گردد.

در ادامه به قسمت Advanced رفته و در بخش USB گزینه مربوط به Parallel و بعد از آن Serial Configuration را باید به ترتیب انتخاب نمایید. تمامی پورت ها باید بر روی Enabled تنظیم شوند. در غیر این صورت با گذاشتن گزینه Enabled برای پورت ها مشکل شما حل می گردد.

اگر طبق روش بیان شده، تمامی پورت ها فعال هستند و USB شما  اصلا کار نمی کند، دلیل بعدی امکان دارد شناسایی نشدن پورت های USB باشد. پورت های ناشناخته می توانند دلایل زیادی داشته باشند. دلیل اصلی عدم نصب درایور مربوط به مادربرد یا نصب ناقص آن می باشد. همچنین امکان دارد درایور را به صورت کامل نصب نموده باشید و بخش های بعدی آن حذف شده یا ناقص باشد. برای برطرف کردن این ایراد، CD/DVD درایور مادربرد خود را وارد کرده و دوباره نصب نمایید. بهتر می باشد قبل از نصب نمودن درایور جدید، درایور قبلی را به صورت کلی حذف کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

رفع مشکل عدم شناسایی فلش در کامپیوتر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای رفع مشکل عدم شناسایی فلش در کامپیوتر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا