مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب جوجه تیغی | دیدن جوجه تیغی مرده در خواب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دیدن خواب جوجه تیغی زیاد رایج نمی‌باشد. جوجه تیغی ظاهر خشنی دارد ولی برخلاف این ظاهر، دیدن این حیوان در خواب معنی منفی و بدی ندارد. البته تعبیر خواب جوجه تیغی به جزئیات خواب بستگی دارد و اگر شما جزو اشخاصی هستید که می‌خواهید تعبیر خواب خود را بدانید، بهتر است ابتدا بعد از بیدار شدن جزئیات آن را سریعاً یادداشت کنید سپس خواب خود را تعبیر کنید.

دیدن جوجه تیغی در خواب نماد چیست؟

دیدن جوجه تیغی در خواب نماد موارد زیر است:

 • وقتی در خواب جوجه تیغی را می‌بینید نشانه این است که شما شخص شجاعی بوده و برای اینکه مشکلات خود را حل کنید خیلی تلاش می‌کنید.
 • شما شخصی هستید که به دیگران اجازه نمی‌دهید وارد حریم شخصی‌تان بشوند.
 • شما ذهن خلاقی داشته و برای حل مشکلاتتان راه‌های خوبی هم پیدا می‌کنید.
 • دارای قدرت زیادی برای تحمل سختی‌ها و مشکلات هستید.

تعبیر خواب جوجه تیغی از دیدگاه روانشناسی

معمولاً وقتی حیوانات در خواب ما می‌آیند می‌خواهند توجه ما را به غرایز طبیعی مان جلب کنند. برای اینکه بدانید چرا در خواب جوجه تیغی را دیده‌اید باید نقش این حیوان را در فرهنگ عمومی بررسی کنید:

 • جوش تیغی معمولاً به دلیل فیزیک بدنی به عنوان یک حیوان تهدید کننده شناخته می‌شود. البته دیدن خواب جوجه تیغی به این معنی نیست که خطری شما را تهدید می‌کند و یا ممکن است اتفاق بدی برایتان رخ بدهد. این خواب به شما گوشزد می‌کند باید مراقب رفتارهای دفاعی‌تان در مقابل اشخاصی که به آنها علاقه ندارید، باشید. شاید شما رفتار محافظه کارانه‌ای را در پیش گرفته‌اید.
 • اینکه شما جوجه تیغی را در خواب به چه موقعیت و چه شکلی مشاهده کنید، اهمیت زیادی در تعبیر آن دارد. اگر در خواب احساس کردید که جوجه تیغی می‌خواهد به شما آزار برساند و یا اینکه از دیدن این حیوان می‌ترسید، این نگرانی می‌تواند اشاره به افراد محافظه‌کار اطراف شما داشته باشد. این خواب به شما می‌گوید باید ماهیت غریزه درونی خودتان را بشناسید و آن را مطالعه کنید و بتوانید این غریزه را تربیت و کنترل کنید و نگذارید که این غریزه به شکل افراط بروز کند، زیرا باعث خواهد شد از دیگران فاصله بگیرید و تنها بمانید.
 • اگر خواب دیدید که جوجه تیغی زاد و ولد می‌کند، نشانه این است که  در زندگی مسئولیت‌های جدیدی پیدا کرده‌اید و یا در آینده ممکن است پیدا کنید. این مسئولیت‌ها با درایت شما در جهت مثبتی قرار می‌گیرد و به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در زمینه‌های مختلف منافع خود را گسترش دهید.
 • اگر در خواب خود جوجه تیغی مرده‌ای را دیدید، نشانه انفعال و توقف است. ممکن است شما احساس کنید که در مقابل دیگران قدرت دفاعی پررنگی ندارید و نمی‌توانید از نیات و افکار خود محافظت کنید. این خواب به شما می‌گوید باید ریشه این احساس را در خود بشناسید و نگذارید در وجودتان تداوم پیدا کند.
 • خواب جوجه تیغی می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما در حال شناختن مکانیزم دفاعی خودتان در مقابل عقاید و افکاری هستید که به شما تحمیل می‌شود. حملات همیشه هم فیزیکی نیستند گاهی ممکن است بعضی‌ها با افکار خود به شما حمله کرده و دیدگاه‌های شما را به چالش بکشند. گاهی این حمله ها باعث می‌شود ثبات روانی و آرامش شما مختل شود. شما باید از عقاید شخصی‌تان دفاع کرده تا بتوانید از آرامش روانی تان مراقبت کنید.
حتما بخوانید:   تعبیر خواب بادام | تعبیر دیدن بادام تلخ در خواب چیست؟

تعبیر خواب جوجه تیغی

 

تعبیر خواب جوجه تیغی از دیدگاه کارل گوستاو یونگ

کارل گوستاو یونگ در مورد خواب جوجه تیغی می‌گوید:

 • دیدن خواب جوجه تیغی می‌تواند نشانه این باشد که شما بیش از اندازه حساس هستید. معمولاً همه چیز را شخصی برداشت می کنید. از دیدگاه دیگر می‌توان گفت خواب جوجه تیغی نشانه از دست دادن معنویات است.
 • دیدن خواب جوجه تیغی نشانه این است که شما به مراقبت نیاز دارید و باید از آسیب‌های عاطفی و احساسی خود را حفظ کنید.

تعبیر خواب جوجه تیغی از دیدگاه ابن سیرین

ابن سیرین در مورد تعبیر خواب جوجه تیغی می‌گوید:

 • تعبیر جوجه تیغی نشانه دشمن بد اخلاق و زشت است.
 • اگر خواب ببینید که جوجه تیغی را کشته‌اید، یعنی بر دشمن خود پیروز می‌شوید.
 • اگر خواب دیدید که در حال خوردن گوشت جوجه تیغی هستید، یعنی به همان اندازه از مال دشمنتان مصرف می‌کنید.
 • اگر خواب دیدید که جوجه تیغی شما را گاز گرفته، یعنی از دشمن خود آسیب و صدمه به شما می‌رسد. مخصوصاً اگر خواب ببینید که از زخم گاز جوجه تیغی خون می‌آید.

تعبیر اینکه خواب ببینید جوجه تیغی هستید.

اگر خواب دیدید خودتان جوجه تیغی هستید، این خواب نشانه این است که شما شخص محافظه‌کاری می‌باشید و به افراد دیگر به راحتی اجازه نزدیک شدن به خودتان را نمی‌دهید. شما هم در مورد زندگی شخصی و هم در مورد کارتان به این صورت بوده و نمی‌خواهید با اشخاص جدید ارتباط نزدیک برقرار کنید.

تعبیر دیدن جوجه تیغی بزرگ در خواب

اگر خواب جوجه تیغی بزرگی را دیدید، نشانه این است که شما در مقابل یک تغییر بزرگ مقاومت می‌کنید و یا نمی‌خواهید واقعیتی را قبول کنید با اینکه خودتان می‌دانید که حق ندارید. شاید غرورتان به شما اجازه پذیرش حق را نمی‌دهد.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب جوراب | پوشیدن جوراب در خواب

تعبیر دیدن بچه خارپشت در خواب

دیدن بچه جوجه تیغی در خواب نشانه اعتقادات بچگانه و نامحکم است. با اینکه شما می دانید اعتقادات درستی ندارید ولی از آنها دفاع کرده و در مقابل تغییرات مقاومت زیادی می‌کنید.

تعبیر دیدن جوجه تیغی مرده در خواب

اگر خواب یک جوجه تیغی مرده را دیدید، نشانه این است که شما از تنها بودن خسته شده و احساس می‌کنید سخت‌گیری زیادی در انتخاب دوست و یا همکار دارید. این باعث شده است که تنها بمانید و دوستانتان بسیار محدود باشند. می‌خواهید کمی خودتان را تغییر داده و راحت‌تر به افراد دیگر اعتماد کنید. شاید لازم باشد تا دایره دوستی خود را کمی گسترده‌تر کنید.

تعبیر حمله کردن جوجه تیغی در خواب

اگر خواب دیدید جوجه تیغی به شما حمله کرده است، نشانه این است که افرادی که به آنها اعتماد دارید ممکن است از اعتمادتان سوء استفاده کرده و این شدیداً شما را ناراحت کرده باشد و به هیچ وجه نمی‌توانید این گناه آنها را ببخشید.

شما دوستان خود را با وسواس انتخاب می‌کنید و به همین دلیل انتظار نداشتید این اتفاق برایتان بیفتد. به این علت اعتماد خود را به نزدیکان و دوستان دیگرتان هم از دست داده و نسبت به قبل احتیاط بیشتری می‌کنید.

تعبیر دیدن جوجه تیغی آرام در خواب

اگر خواب جوجه تیغی آرامی را دیدید، نشانه این است که  برای خود دایره ی امنی ساخته‌اید که از آن بسیار راضی هستید و نمی‌خواهید خودتان را تغییر بدهید. احساس می‌کنید شرایط آرامبخش و امنی دارید و خطری هم شما را تهدید نخواهد کرد. هر چند که این زندگی در آینده برایتان کسل کننده خواهد شد زیرا وقتی در زندگی ریسک نکنید، حتماً کارهای جدید را هم تجربه نخواهید کرد یا به اشخاص جدید اجازه نمی‌دهید به شما نزدیک شوند. این کارتان باعث می‌شود هیجانی در زندگی نداشته و از این زندگی دچار کسالت شوید.

حتما بخوانید:   تعبیر رعد و برق در خواب | معنی صاعقه در خواب چیست؟

تعبیر خواب داشتن جوجه تیغی در خانه

اگر خواب دیدید که یک جوجه تیغی در خانه دارید، نشانه این است که در بین اعضای خانواده تان کسی هست که محتاط بوده و این کار او، شما را به دردسر می‌اندازد. او به شما اجازه نمی‌دهد با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید. شاید این بی‌اعتمادی نسبت به اشخاص غریبه، باعث شود که شما خانواده کوچکی داشته و احساس تنهایی کنید.

 

تعبیر دیدن خارپشت در اتاق خواب

این خواب می‌تواند به معنی این باشد که به شما خیانت جنسی شده است و شما قادر به تحمل این موضوع نیستید. شاید این خیانت از جانب همسرتان باشد. در زندگی ضربه سختی خورده و مدام خودتان را سرزنش می‌کنید، گاهی حس می‌کنید حتماً شما چیزی کم دارید که باعث شده به شما خیانت شود.

تعبیر دیدن جوجه تیغی قرمز در خواب

اگر خواب جوجه تیغی قرمز را دیدید نشانه این است که شما احساس خطر می‌کنید باید کمی محتاط تر عمل کنید.

تعبیر دیدن جوجه تیغی زرد در خواب

وقتی در خواب جوجه تیغی زردی را ببینید، نشانه این است که شما احساس می‌کنید از اعتمادتان سوء استفاده شده، به همین دلیل این روزها به هیچکس اعتماد نمی‌کنید.

تعبیر دیدن جوجه تیغی آبی در خواب

دیدن جوجه تیغی آبی در خواب نشانه خوبی است و نماد این است که شما به آرامش کامل رسیده‌اید.

تعبیر دیدن جوجه تیغی سیاه در خواب

جوجه تیغی سیاه در خواب نماد این است که شما به هیچکس اعتماد ندارید زیرا از اعتماد شما سوء استفاده شده و این باعث شده اعتماد خود را نسبت به دیگران از دست بدهید.

تعبیر خواب جوجه تیغی

تعبیر دیدن جوجه تیغی سفید در خواب

دیدن جوجه تیغی سفید در خواب، یعنی شما دارای اعتقادات محکمی هستید و نمی‌خواهید این اعتقادات را به هیچ قیمتی از دست بدهید. حتی اگر متوجه شوید که اطرافیانتان این اعتقادات را دوست ندارند ولی باز هم در روی حفظ آنها پافشاری می‌کنید. نمی‌خواهید تصور کنید که ممکن است این اعتقادات غلط باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب جوجه تیغی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دیدن جوجه تیغی مرده در خواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x