تعمیراتتعمیرات یخچال

یخساز یخچال هیمالیا چگونه عمل می کند؟

حل مشکل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال هیمالیا

آیا تا به حال زمان استفاده از قسمت یخساز یخچال هیمالیا با مشکلی برخورد کرده اید؟ قطعا می‌دانید که یکی از فن آوری های بسیار کاربردی که می‌توان گفت تقریبا در بیشتر یخچال های امروزی به کار رفته است یخساز میباشد. اما متاسفانه گاهی اوقات این بخش دچار اختلالات می‌گردد. و علت بروز این مشکلات که به خارج نشدن یخ می انجامد دلایل مختلفی دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه کارکرد یخساز یخچال و دلایل عدم خروج یخ از یخساز برند هیمالیا آشنا سازیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی در این زمینه کسب نمایید.

نحوه عملکرد یخساز هیمالیا چگونه میباشد؟

طرز کار یخساز یخچال و ساید بای ساید برند هیمالیا بدین شکل است که آب توسط شیلنگ کوچک یا لوله از شیر آب منزل به قسمت پشت یخچال فریزر منتقل می‌گردد که در آن قسمت به شیر ورودی آب یخچال وصل می‌شود. هنگامی که درجه دما مناسبی برای یخسازی به وسیله یخچال فراهم آید، شیر ورودی از یخ ساز آب مورد نیاز را دریافت مینماید و در نهایت آب را به سمت داخل یخچال هدایت می‌کند و توسط لوله های کوچک آب مورد نیاز را به درون سطل یا همان مخزن میرساند و دوباره فرآیند یخ سازی شکل می‌گیرد. زمانی که این مخزن تا جای ممکن پر شد، عملیات مرتبط با فرآیند یخ سازی متوقف می‌شود.

هنگامی که شما نوع یخ اعم از یخ خرده شده و یا قالبی را انتخاب مینمایید، در نهایت با فشار دادن اهرم دیسپنسر، سوئیچ مرتبط با دستگاه یخساز فعال میشود و اجازه برای عبور جریان آب را به سمت موتور و سلنوید را می‌دهد. این موتور متصل به یک تیغه پیچشی میباشد که از طریق چرخش خود موجب خارج گشتن یخ های تولید شده از سطل یخ یا مخزن می‌گردد که در پایان کار از اهرم خارج شده و درون لیوان شما ریخته می‌شود. رسیدن جریان آب به سمت سلنوید نیز موجب حرکت دادن یک میله می‌شود که وظیفه این میله باز کردن بخشی از قسمت جلویی سطل یخ یا همان مخزن است، هنگامی که یخ از نوع خرد شده را انتخاب می‌نمایید، قسمت جلویی مخزن مربوط به یخ بسته می‌ماند و یخ ها از راه دیگری رد می‌شوند که به وسیله یک عدد تیغه جهت خرد شدن، خرد می‌گردند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر یخچال آرچلیک Arcelik | عیب یابی و تعمیر یخچال

یخساز یخچال هیمالیا

نحوه عملکرد یخساز یخچال

لازم است بدانید که یخساز در یخچال های عادی قابلیت تولید یخ به صورت های مختلف قالبی و یا خرد شده را دارد و این کار با فشار دادن یک اهرم که در قسمت جلوی یخچال قرار دارد انجام می شود و باعث می شود تا یخ ها درون لیوان شما ریخته شوند، برخی مدل دیگر هم یخ ها را درون سطل می ریزند و شما باید به صورت دستی آن ها را بردارید.

دلایل عدم خروج یخ از یخساز هیمالیا

در این بخش از آموزش تعمیرات یخچال های هیمالیا به سراغ عدم خروج یخ از یخساز خواهیم رفت و هشت مورد اصلی که باعث این بروز این مشکل می شوند را برایتان به صورت تخصصی شرح خواهیم داد.

خاموشی دستگاه یخساز

در قدم اول زمانی که که با عدم خروج یخ مواجه گشتید،ابتدا از روشن بودن یا نبودن دستگاه اطمینان حاصل فرمایید. یخچال هر برندی شکل متفاوتی دارد، به این صورت که در بعضی برند ها، دکمه پاور روی خود یخساز و در بعضی دیگر بر روی بدنه یخچال قرار دارد. برخی از برند ها نیز دکمه پاور ندارند و در عوض اهرم یخساز در آن‌ها تعبیه گشته است. در نتیجه اولین کاری که در در برخورد با خارج نشدن یخ از یخساز مواجه شدید اطمینان حاصل کردن از روشن بودن یا نبودن دستگاه یخساز میباشد.

کم بودن آب موجود در یخساز

گاهی اوقات احتمال دارد که حواس شما به قسمت یخساز یخچال هیمالیا نباشد و به همین دلیل در طولانی مدت به خاطر میزان کم آب موجود در یخساز با مشکل مواجه می‌شوید. اگر گمان بردید که علت عدم خروج یخ از یخساز به دلیل مسدودی آب است، یخچال خود را از پریز برق بکشید و کمی آن را از سمت دیوار فاصله دهید. بعد از طریق شیری که در قسمت پایینی یخچال وجود دارد، مسیر انتقال آب را قطع کنید و نسبت به جداسازی آن از قسمت شیر برقی موجود در یخچال اقدام فرمایید، در نهایت هر چیزی که باعث عدم عبور آب در لوله می‌شود را از میان بردارید.

یخ زدن لوله کوچک مربوط به جا به جایی آب

یکی از دلایل عمده عدم خروج یخ از یخساز برند هیمالیا یخ زدن لوله کوچک انتقال آب است. زمانی که با این مشکل مواجه گشتید، تعلل نکنید و حتما با متخصصان فنی کار مربوط به این حوزه تماس حاصل فرمایید و از آنها درخواست کنید تا مشکل دستگاه شما را پیگیری و حل نمایند. شاید در اطرافیان خود عده ای به شما توصیه کنند که با باد سشوار، این لوله را گرم کنید اما این کار به هیچ وجه جنبه علمی ندارد و حتی ممکن است در طولانی مدت موجب آسیب های جبران ناپذیری برای یخساز شما گردد. در نتیجه لازم است در اولین فرصت با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و مشکل خود را مطرح نمایید تا در اولین فرصت به بررسی مشکل یخساز شما بپردازند و در جهت رفع آن تدبیری بیندیشند.

حتما بخوانید:   چگونه خرابی یخچال سامسونگ را پیدا کنید؟

یخساز یخچال هیمالیا

گرفتگی موجود در فیلتر

قطعا می‌دانید که آب شهری در بیشتر مناطق تمیز نمی باشد و مقداری آلودگی دارد. با توجه به این امر، شاید یکی از دلایل عدم خروج یخ از یخساز، پر شدن و گرفتگی موجود در درون فیلتر باشد که به خاطر آلودگی ناشی از آب شهری است. در نتیجه همواره تلاش کنید، هر چند وقت یکبار فیلتر را جدا کرده و آن را تمیز نمایید. شایان ذکر است که در هنگام نصب دوباره فیلتر دقت لازم را به خرج دهید تا آسیب ندیده و یا نشکند. بعضی از مواقع نیز با تمیز کردن فیلتر مشکل حل نمی‌شود و مجبور به تعویض آن خواهید داشت.

نقص ناشی از کارکرد مداوم یخساز

برای کارکرد صحیح و آسان یخساز، بایستی تمامی قسمت های آن با هم همکاری داشته باشند. اختلال در کارکرد هر بخشی موجب عدم کارد صحیح یخساز می‌گردد. یکی از اساسی ترین بخش های موجود در یخچال ها، مدول است و دارای یک موتور میباشد که باعث به حرکت آوردن بازوی موجود در یخساز می‌گردد. با توجه به این حرکت، قطعه های یخ از قالب یخساز به سمت داخلی محفظه می‌روند. اگر چنانچه این مدول آسیب ببیند، آب موجود در یخچال پر نمی‌گردد و در نهایت هیچ یخی تولید نمی‌شود. در این شرایط توصیه می‌شود حتما با متخصصین و کارشناسان فنی کار مربوط با این حوزه تماس حاصل فرمایید و موضوع را با آنان در میان بگذارید تا در اسرع وقت پیگیری کنند و مشکل یخساز یخچال شما را برطرف نمایند.

معیوبی ترموستات

یکی از قطعات مهم در مکانیزم کلی بخش یخساز ترموستات میباشد. برای تشخیص سالمی یا خرابی این قطعه بایستی از یک مولتی متر ساده کمک بگیرید. در زمان مشاهده معیوبی ترموستات در قدم اول بهتر است با کارشناسان فنی کار این حوزه تماس بگیرید و آنها را از خرابی این قطعه مطلع سازید تا در سریعترین زمان ممکن برای برطرف کردن آن اقدام کنید. توصیه می‌شود که خودتان برای تعمیر این قطعه یا سایر قطعات اقدامی نکنید چرا که منجر به آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد و حتما کار را به کاردان بسپارید.

حتما بخوانید:   تعمیر یخساز یخچال پروفایل

یخساز یخچال هیمالیا

خراب شدن قفل یخساز

یکی دیگر از دلایل مهم نقص کارکرد صحیح یخساز، خراب شدن قفل در آن میباشد. اگر چنانچه قفل درب یخساز خراب گردد، در  باز و بستن آن با مشکل روبرو می شوید و در نهایت با توجه به این موضوع، یخساز دیگر کار نخواهد کرد. برای پی بردن اینکه آیا عدم عملکرد یخساز مربوط به خرابی قفل درب آن میباشد یا خیر، توصیه می‌شود توسط یک مولتی متر و یا ولت متر اقدام به آزمایش کارکرد سوئیچ درب یخساز نمایید.

پر شدن ظرفیت یخساز یخچال برند هیمالیا

در بعضی مواقع یخساز دارای هیچ گونه نقص فنی نمی‌باشد و تنها دلیل عدم خروج یخ از آن تنها پر گشتن مخزن آن میباشد. که البته دلیل آن نیز به خاطر کاهش فشار آب در شیر است. تنها راه حل برای برطرف نمودن این مشکل، بررسی نمودن فشار آب میباشد. به این حالت که بایستی مطمئن شوید که فشار آب در حدود psi 20 است. بعضی مواقع نیز احتمال دارد که فشار آب مشکل نداشته باشد اما اگر شیر ورودی آب دچار نقصی شود که در این حالت بایستی حتما تعویض گردد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با نحوه کارکرد یخساز یخچال و دلایل خارج نگشتن یخ از یخساز برند هیمالیا آشنا سازیم. همان گونه که مستحضر هستید، تنها مطلع بودن از دلایل عدم خروج یخ از یخساز کافی نمی‌باشد و بایستی راه حل های اساسی به منظور جلوگیری از آنها را نیز در نظر بگیرید. با توجه به این موضوع، مختصرا راهکاری را ارائه می نماییم. در قدم اول بایستی این نکته را مد نظر قرار دهید و رعایت فرمایید که در یخچال نباید زیاد باز بماند، با شنیدن هر صدای غیر عادی در قسمت یخساز و کلا هر بخشی از یخچال حتما با کارشناسان فنی کار یخچال تماس حاصل کنید و مشکل را با آنان مطرح کنید، به فیلتر موجود در یخساز دقت نمایید تا اگر به هر علتی مسدود گشت، از تعمیرکاران بخواهید تا در اولین فرصت این قطعه را تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض نمایند.

یخساز یخچال هیمالیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آشنایی با یخساز یخچال هیمالیا و عیب یابی آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا