تعمیرات لباسشویی

راهنمای برنامه‌های ماشین لباسشویی هوور | برنامه شستشوی لباسشویی Hoover

✅ راهنمای برنامه‌های ماشین لباسشویی هوور Hoover | برنامه مناسب شستشوی لباس، پتو و... ماشین لباسشویی هوور ✅

در ماشین لباسشویی هوور برنامه‌های شستشوی متنوعی تعبیه شده است. این برنامه‌ها در حفظ کیفیت لباس‌ها با انواع جنس‌ها تاثیر گزار خواهد بود. اگر اطلاعاتی در مورد این برنامه‌ها داشته باشید، ماشین لباسشویی شما بهترین عملکرد ممکن را خواهد داشت و شستشوی لباس‌های شما به بهترین صورت انجام خواهد شد.

در این مطلب معنا و مفهوم هر کدام از کلمه‌های ماشین لباسشویی هوور را تحت عنوان‌های زیر مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 •  راهنمای علامت‌های روی دستگاه لباسشویی هوور
 • راهنمای کلمه‌های روی ماشین لباسشویی هوور
 •  راهنمای برنامه‌های شستشوی دستگاه لباسشویی هوور

اگر کاربران با علامت‌های روی ماشین لباسشویی تسلط داشته باشند، سبب استفاده ی اصولی و بهینه از ماشین لباسشویی خواهد شد.

راهنمای علامت‌های دستگاه لباسشویی هوور

با توجه به مدل ماشین لباسشویی هوور علامت‌های روی این دستگاه متفاوت خواهد بود. با استفاده از راهنمایی که در ادامه آورده شده است، می‌‌توانید با این علامت‌ها آشنا شوید.

لباسشویی هوور

معنای کلمات روی ماشین لباسشویی هوور

کاربران در این قسمت از مطلب به دکمه‌های پر کاربرد لباسشویی هوور دسترسی خواهید داشت.

در ادامه معنای هر کدام از کلمه‌های دستگاه لباسشویی هوور را قرار داده‌ایم:

 • ولوم انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی هوور

در این علامت، چنانچه ولوم را بچرخانید، برنامه شستشوی مورد نظرتان را می توانید انتخاب کنید. این دستگیره را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و عملیات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • علامت spin / سرعت چرخش

با استفاده از این دکمه می‌‌توانید سرعت چرخش موتور لباسشویی هوور را انتخاب نمایید.

 • علامت Temp / دما

با استفاده از این دکمه، دمای ماشین لباسشویی را می‌توانید تنظیم کنید.

 • علامتstart/pause شروع / توقف

با استفاده از این دکمه برنامه ماشین لباسشویی را استارت می زنید و لباسشویی شروع به شستن لباس ها خواهد کرد و همچنین این دکمه برنامه شست و شو را متوقف می کند و شستشو را به پایان می‌رساند.

 • دکمه Auxiliary Fanction عمل گرهای کمک کننده

با استفاده از این دکمه می‌توانید به امکاناتی همچون ابکشی اضافه و …، دسترسی داشته باشید و استفاده کنید.

 • علامت on/Off روشن / خاموش

با استفاده از دکمه روشن و خاموش، ماشین لباسشویی خود را می‌توانید روشن و یا خاموش کنید.

 • علامتprogramme Follow-up indicator پیگیری برنامه شستشو

برای فهمیدن برنامه شستشویی که در حال اجرا است، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید.

 • علامت Loading Door light چراغ بارگیری

نشاندهنده مقدار لباس و باری است که ماشین لباسشویی بارگیری کرده است، می‌باشد.

 • علامت Child lock قفل کودک

اگر کودکان با دکمه‌های روی ماشین لباسشویی بازی کنند، تنظیمات دستگاه ممکن است به هم بخورد. برای جلوگیری از این موضوع دکمه‌های روی لباسشویی خود را با استفاده از کلید چایلد لاک استفاده کنید.

 • Display صفحه نمایش

زمان باقی مانده از شستشو و دکمه های فعال و ارورهای ماشین لباسشویی، در دستگاه در نمایشگر آن نمایش داده می شود.

 • دکمه Delay تاخیر در شروع شست و شو

در ماشین لباسشویی هوور از این دکمه برای ایجاد تاخیر در شروع شستشو می توانید از این دکمه استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی هوور

معرفی برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی هوور

انواع مختلف لباس را نمی‌توان با یک روش شست و هر پارچه باید متناسب با ویژگی‌هایی که دارد، شسته شود. در لباسشویی‌ هوور برنامه‌های زیادی برای شستشو وجود دارد، که ممکن است از آنها تاکنون استفاده نکرده باشید.

در این قسمت، برنامه‌های شستشوی لباسشویی هوور، که مهم ترین و اصلی ترین برنامه‌های مربوط به این لباسشویی اسن را بررسی می‌کنیم.

لباسشویی هوور

برنامه شستشو Cottons شستشوی لباس‌هایی با جنس نخ

این برنامه ی شستشوی ماشین لباسشویی هوور، برای شستن لباس‌های جنس کتان و نخی، لباس‌های زیر، لباس های رنگی سبک مثل لباس خواب مناسب است.

برنامه ی شستشوی synthetic پارچه های مصنوعی

برای شستن لباس هایی با جنس الیاف مصنوعی مثل بعضی از پیراهن ها و بلوزها می‌توانید از این برنامه شستشو استفاده کنید. برخی از جنس‌های لباس‌های ورزشی با این برنامه سازگار بوده و می‌‌توانید با این برنامه شستشو دهید.

برنامه woolness لباس‌هایی که جنس آنها پشم نباشد و در آنها پشم به کار نرفته باشد

این برنامه برای شستن لباس‌هایی که از جنس پشم نباشند به کار می‌رود. دمای این برنامه برای شستن لباس‌های پشمی مناسب نیست و ممکن است به آن ها آسیب برساند.

Cotton Eco برای شستشوی به صرفه و اقتصادی لباس‌های کتان

این برنامه شست و شوی ماشین لباس شویی هوور برای لباس‌های نخی مناسب است. چون با صرفه انرژی بالا از آن استفاده می‌گردد. مانند برنامه کاتان است. فقط در این برنامه میزان مصرف آب و انرژی به میزان زیادی کاهش می‌یابد. این برنامه وقت زیادتری برای شستشو نیاز خواهد داشت.

برنامه Delicate برای لباس‌های ظریف

لباس های ظریف و حساس را می توانید با این برنامه شست و شوی هوور بشویید. لباس‌های زیر زنانه و مردانه از آن دست لباس‌هایی هستند که می‌توان با استفاده از این برنامه شست.

برنامه HandWash برای لباس‌های بسیار حساس

این برنامه مخصوص شستن لباس‌های حساس است که شست و شوی معمولی آنها با ماشین لباس شویی ممکن است، به آنها آسیب برساند.

برنامه Quick 30 برای شست وشوی سریع

برای شستن سریع لباس های روزانه این برنامه شست و شوی لباس شویی هوور کاربرد دارد ولی برای شست و شوی لباس های خیلی کثیف این برنامه مناسب نخواهد بود. برنامه کوییک کوتاه ترین برنامه در ماشین لباسشویی هوور می باشد. برنامه شستشوی سریع طرفدار زیادی دارد چون گاهی زمان لازم را برای شستشوی طولانی مدت ندارید. این برنامه در اکثر لباسشویی ها موجود است

برنامه Mix شستشوی ترکیبی لباس‌ها

برنامه Mix در ماشین لباسشویی هوور برای شستشوی ترکیبی لباس‌ها با جنس‌ها و رنگ‌های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

نکاتی برای نگهداری بهتر ماشین لباسشویی هوور

ماشین‌ لباسشویی هوور پس از مدتی ممکن است، امکان دارد دچار خرابی و فرسودگی شوند. اما اگر نکات نگهداری اصولی و صحیح رعایت گردد، تا حد زیادی می ‌توان از این خرابی‌ها جلوگیری کرد. چند نکته که برای نگهداری ماشین لباسشویی لازم است بدانید عبارتند از:

 •  پیس از استفاده کردن از لباسشویی هوور، لباس‌هایی که از یک نوع هستند را جدا کنید و سپس متناسب با نوع لباس‌ها از برنامه شستشوی مناسب آنها استفاده کنید.
 •  به صورت مرتب و دوره‌ای محفظه مخصوص پودر لباسشویی و فیلتر دستگاه را تمیز نمایید، چون تمیز نشدن محفظه و فیلتر در مدت طولانی می‌تواند موجب خرابی گردد..
 •  ماشین لباسشویی خود را در سطحی صاف که شیب و یا پستی و بلندی نداشته باشد، بگزارید. در این صورت ماشین لباسشویی بهترین عملکرد خود را خواهد داشت.
 •  به صورت پیوسته و بی رویه از دستگاه استفاده نکنید و به ماشین لباسشویی خود استراحت دهید. برای شستشوی لباس‌ها برنامه زمانی مشخصی داشته باشید.
 •  باید در استفاده از ماشین لباسشویی هوور به ظرفیت آن و مقدار لباسی که می‌تواند شستشو دهد توجه داشته باشید بهتر است که کمتر از ظرفیت کامل دستگاه آن را پر کنید.
 •  اگر لرزش شدید و غیرعادی، نشت آب از دستگاه، صداهای غیرعادی و غیره را در دستگاه مشاهده کردید، ماشین لباسشویی خود را سریعتر خاموش کرده و از برق بکشید. احتمالاً دستگاه شما دچار ایراد شده است، بهتر است با افراد متخصص و کارشناس که مهارت تعمیر این گونه موارد را دارند کمک بگیرید.
 •  از مواد شوینده‌‌ای که مناسب برای دستگاه لباسشویی هوور است، استفاده کنید. برای مثال اگر ماشین لباسشویی شما راندمان بالایی دارد باید از مواد شوینده که راندمان بالا دارد استفاده کنید. بعضی از مواد شوینده‌ها ممکن است، به ماشین شما آسیب وارد کنند، بنابراین مقدار و نوع مواد شوینده که استفاده می‌کنید در عملکرد دستگاه شما تاثیر مستقیمی دارد.
 •  لباس‌های شسته شده که رطوبت دارند، را هرچه سریعتر خالی کنید. این یکی از اساسی ترین و آسانترین مراحل نگهداری ماشین لباسشویی می باشد. اگر لباس‌های مرطوب برای مدت زیادی در ماشین لباسشویی بمانند، باعث ایجاد بوهای ناخوشایند خواهند شد. همچنین ایجاد قارچ و کپک می کنند. پس از استفاده از ماشین لباسشویی در آن را باز بگذارید تا با خشک شدن ماشین لباسشویی از رشد کپک جلوگیری کنید.
 •  یکی از نکات ساده دیگر این است، که درب ماشین را بررسی کنید. واشرها را پس از هر بار استفاده از دستگاه تمیز و خشک کنید. برای شستشوی آن می‌توانید از ترکیب مساوی محلول آب و سرکه استفاده نمایید.
 •  دستگاه خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. ماشین لباسشویی را با استفاده از مقدار مناسبی از مواد شوینده و داغ ترین دما، بدون هیچ گونه لباسی اجرا کنید. این کار باعث تمیز شدن دستگاه و لوله‌ها از گرد و غبار، نمک‌های آب سخت و گریس می‌گردد.
 •  شلنگ‌ها را بررسی کنید. اگر دچار ایرادی باشد می‌تواند در یک ساعت آب زیادی را به خانه بریزد. برای جلوگیری از آن، باید چند بار در سال شلنگ‌های ماشین لباسشویی خود را بازرسی کنید و اگر پوسیدگی و یا شکافی داشت، دستگاه را از برق جدا کرده و آنها را تعویض کنید.
 • بدنه ماشین را نیز باید تمیز کرد. از صابونی ملایم، برای شستن سطح بیرونی و همچنین کنترل و دکمه‌های صفحات می‌توانید استفاده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ظرفیت ماشین لباسشویی | وزن مناسب لباس ها برای شست و شو

لباسشویی هوور

سخن تکمیلی

اگر به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی هوور برنامه‌های متناسب با نوع لباسی که قصد شستشوی آن را داری، انتخاب نمایید و نکات نگهداری ماشین لباسشویی را رعایت کنید، می‌توانید عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید. همچنین کیفیت لباس‌ها حفظ خواهد شد. استفاده از برنامه اشتباه ممکن است، به لباس‌های شما آسیب برساند. همچنین استفاده از برنامه مناسب در صرفه جویی انرژی، تأثیر بسزایی خواهد داشت. چنانچه متوجه ایرادی در ماشین لباسشویی هوور شدید بهتر است که دستگاه خود را خاموش کرده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

راهنمای برنامه‌های ماشین لباسشویی هوور Hoover

مجموع امتیازات

آموزش استفاده از برنامه‌های ماشین لباسشویی هوور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا