تعمیرات لباسشویی

طرز کار ماشین لباسشویی ال جی LG | راهنمای لباسشویی ال جی

طرز کار ماشین لباسشویی ال جی LG | راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی

لباسشویی ال جی دارای ظرفیت ها و مدل های مختلفی مانند ۵، ۶، ۹، ۸ و ۱۰ کیلوگرمی می باشد و طرز کار مدل های گوناگون این دستگاه شبیه به یکدیگر می باشد. ماشین لباسشویی ال جی می تواند کار شستشو و آبکشی لباس ها را به خوبی انجام دهد و شما می توانید با انتخاب یک یا چند دکمه از قابلیت های گوناگون لباسشویی ال جی بهره‌مند شوید.

یادگیری نحوه کار کردن با لباسشویی ال جی اهمیت زیادی دارد. اولین علت آن این می‌باشد، که بتوانید به راحتی از ظرفیت ها و کارکردهای گوناگون این ماشین لباسشویی استفاده کرده و بهره ببرید. دومین علت آن این است، که در صورتی که در مورد نحوه کار با ماشین لباسشویی آگاهی کافی نداشته باشید، ممکن است، که موجب آسیب دیدن لباس های گران قیمت با جنس های اعلا و ظریف شوید. سومین علت اهمیت داشتن این موضوع این است، که اگر به صورت صحیح از ماشین لباسشویی استفاده نشود موجب خواهد شد، که ماشین لباسشویی عملکرد خوبی نداشته باشد و در مدت زمان کمی دچار خرابی و آسیب دیدگی شود. در این حالت شما نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خواهید داشت.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه بتوانید از ماشین لباسشویی ال جی به صورت صحیح استفاده کنید به راهنمای استفاده از این دستگاه احتیاج خواهید داشت، تا مرحله به مرحله شما را با نحوه کار کردن این دستگاه آشنا کند.

  • با توجه به اینکه ظرفیت ماشین لباسشویی ال جی متفاوت است، باید متناسب با آن لباس های کثیف خود را درون دستگاه قرار داده و درب ماشین را ببندید.
  • در محفظه مخصوص پودر ماشین لباسشویی یا همان جا پودری باید به مقدار مناسب از قرص شستشوی لباس یا مایع و پودر لباسشویی بریزید. برخی از افراد درون دیگ ماشین لباسشویی مایع لباسشویی را می ریزند. اگر از مایع نرم کننده استفاده می کنید، آن را هم باید درون محفظه مخصوص بریزید.
  • پس از ریختن مواد شوینده خود باید ماشین لباسشویی ال جی را روشن کنید. این کار را می توانید با استفاده از دکمه پاور ( power) انجام دهید.
  • مرحله بعدی انتخاب برنامه مناسب می باشد. این کار را باید با توجه به مقداری کثیفی لباس ها، جنس و نوع لباس های خود انجام دهید.
  • در ادامه تنظیمات دیگر ماشین لباسشویی ال جی نظیر خشک کن و آبکشی اضافه را نیز می‌توانید انتخاب نمایید.
  • وقتی دکمه شروع یا استارت را بزنید، چرخه شستشوی خودکار لباس‌ها آغاز خواهد شد.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی نف Neff

باید توجه کنید، که درب ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشوی لباس ها قفل خواهد بود و فقط می توانید پس از پایان یافتن شستشو درب دستگاه را باز کنید. البته در ماشین های لباسشویی مدرن تر و جدیدتر با استفاده از تکنولوژی پیشرفته می توان لباس ها را در حین شستشو نیز به دیگ ماشین لباسشویی اضافه کرد.

لباسشویی

برنامه‌های ماشین لباسشویی ال جی LG

در ماشین لباسشویی ال جی برنامه های متنوع و متعددی تعبیه شده است و افراد می توانند با توجه به نیاز خود برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنند. در این دستگاه بیست برنامه شستشو قرار داده شده است. در ادامه راهنمای استفاده از هرکدام را توضیح خواهیم داد، تا بتوانید از برنامه‌های مختلف ماشین لباسشویی ال جی بهره‌مند شوید.

برنامه Cotton در لباسشویی ال جی LG

این برنامه در ماشین لباسشویی ال جی برای لباس‌های رنگی مانند لباس شب و پیراهن و همچنین لباس کتانی که به رنگ سفید است و خیلی کثیف هستند، مثل لباس های زیر مناسب می‌باشد و دمای شستشو در این برنامه شصت الی نود و پنج درجه سانتیگراد می باشد. در این برنامه ماشین لباسشویی حرکت های متفاوتی دارد و عملکرد خوبی خواهد داشت‌‌.

برنامه Cotton Eco

این برنامه نیز مانند برنامه پنبه ای می‌باشد و دمای مناسب برای اجرای این برنامه در ماشین لباسشویی ال جی بین چهل الی شصت درجه سانتیگراد مشخص شده است و در بعضی از ماشین های لباسشویی این برنامه با علامت Cotton+ مشخص گردیده است. در این برنامه برای شستشوی لباس ها حداقل انرژی مصرف می گردد.

برنامه Mix یا شستشوی ترکیبی در لباسشویی ال جی

انواع لباس های گوناگون را می توانید با استفاده از از برنامه ترکیبی در لباسشویی ال جی به جز لباس های پشمی، تیره، ورزشی، ظریف و ابریشمی در شستشوی دیگر لباس ها این برنامه را می‌توان مورد استفاده قرار داد. در برنامه ترکیبی لباسشویی ال جی برای شستن لباس ها دمای مناسب ۴۰ درجه سانتیگراد تعیین گردیده است و می توان در ماشین لباسشویی ال جی همه لباس ها را همزمان قرار داد.

حتما بخوانید:   کدهای ارور در ماشین لباسشویی بوش Bosch مدل NEXXT

لباسشویی

برنامه Easy Care یا شستشوی ضد چروک

برای لباس‌هایی با جنس های پلی‌استر و پلی آمید برنامه شستشوی ضد چروک کارآمد خواهد بود. در این برنامه برای شستن لباس ها از دمای ۴۰ الی ۶۰ درجه سانتیگراد استفاده می‌شود. برای شستن لباس های پر مصرف روزانه می توانید از برنامه ضد چروک استفاده نمایید. چون با استفاده کردن از برنامه شستشوی ضد چروک لباس های شما احتیاج به اتو کردن نخواهند داشت و چروک نمی شوند.

برنامه Skin care یا ضد حساسیت

برای شستن لباس هایی که با پوست به صورت مستقیم تماس دارند مانند روکش متکا و بالش، ملحفه، دستمال، حوله و لباس زیر می توان این برنامه را مورد استفاده قرار داد. چون از روی لباس ها همه مواد شوینده موثر با استفاده از این برنامه حذف می شوند. در این برنامه دمای مناسب بین ۴۰ الی ۶۰ درجه سانتیگراد می باشد.

برنامه Baby Care یا لباس کودک

برای شستشو دادن لباس های بچه ها که میزان کثیفی آنها زیادتر است و همچنین برای آبکشی اقلام حجم تر و بزرگتر مانند روکش متکا و لحاف و حذف چربی آنها می توانید از برنامه شستشوی لباس کودک استفاده نمایید. در این برنامه دمای مناسب بین ۶۰ تا ۹۵ درجه سانتی گراد می باشد.

برنامه Duvet یا شستشوی پر

برای شستشو دادن اقلامی مانند روکش مبلمان، پتو و بالش بهتر است، که از این برنامه استفاده نمایید. همچنین برنامه شستشوی پر برای شستن لحاف، پتو و… نیز مناسب خواهد بود. در این برنامه دمای مناسب چهل درجه سانتیگراد است.

برنامه Sports Wear

اگر قصد دارید، که کفش های کتانی و لباس های ورزشی خود را مورد شستشو قرار دهید در ماشین لباسشویی ال جی برای این کار بهترین برنامه، شستشوی لباس ورزشی می باشد. در این برنامه دمای مناسب چهل درجه سانتیگراد است.

برنامه Hygiene یا شستن بهداشتی

برای شستشو دادن لباس های کودکان، روتختی، روکش بالشت، لباس زیر و لباس های پنبه ای یکی از برنامه های بسیار مناسب برنامه شستشوی بهداشتی می باشد، که در این برنامه دمای مناسب ۶۰ درجه سانتیگراد است.

برنامه Wool یا پشمی

برنامه Wool یا شستشوی پشمی برای شستشو دادن لباس های پشمی مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه کنید، که وقتی از این برنامه استفاده می‌کنید، باید از شوینده مخصوص لباس پشمی استفاده نمایید و دمای چهل درجه را برای این برنامه انتخاب نمایید.

برنامه Delicate

در برخی از ماشین های لباسشویی این برنامه با نام gentle care نیز مشخص شده است و برای شستشو دادن لباس های بسیار ظریف که امکان دارد در حین شستشو آسیب ببینند و دچار خرابی شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است، که برای استفاده از این برنامه دما سی درجه باشد.

حتما بخوانید:   بررسی و معرفی ماشين لباسشویی اسنوا SNOWA و راهنمای استفاده از آن

برنامه Intensive

برای شستشوی خودکار لباس ها که در آن میزان مصرف انرژی نیز حداقل است، می توانید از این برنامه استفاده کنید. این برنامه بیشتر برای شستن لباس های ترکیبی و پنبه ای در دمای شصت درجه مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه Quick 30

برای شستشو دادن لباس های رنگی کثیف از این برنامه استفاده می شود. در این برنامه از ماشین لباسشویی ال جی، شستشوی سریع و خودکار لباس ها انجام می شود. در این برنامه دمای مناسب ۳۰ درجه سانتیگراد تعیین گردیده است.

برنامه Direct Wear

برای شستشو دادن لباس های پلی‌استر و پنبه ای در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد می توان از این برنامه استفاده نمود. لباس ها در مدت ۸۰ دقیقه با استفاده از این برنامه شسته و خشک می شوند.

برنامه Rinse+Spin

برای شستشوی لباس های عادی و همچنین لباس هایی که فقط می خواهید آبکشی نمایید و برای مواردی که در آنها فقط از نرم کننده استفاده می‌کنید، این برنامه مناسب خواهد بود.

لباسشویی

برنامه Silent Wash

برنامه ای با حداقل ارتعاش و انرژی در ماشین لباسشویی ال جی است، که می توانید برای لباس های پلی استر ترکیبی، پنبه ای ترکیبی و… استفاده نمایید. در این برنامه مصرف برق نیز حداقل خواهد بود و دمای مناسب برای آن چهل درجه سانتیگراد است.

برنامه Stain Care

برای لباس های غیر ظریف و با پارچه مخلوط می توانید استفاده کنید. در این برنامه لکه های آبمیوه، قهوه ای و نوشیدنی های دیگر و همچنین لکه های خاک به خوبی پاک خواهند شد. به این برنامه، برنامه لکه بری نیز می‌گویند.

برنامه Dark Wash

این برنامه مخصوص لباس های تیره است و موجب می‌شود، که این لباس ها تغییر رنگ نداشته باشند و شستشوی لباس ها با دمای ۲۰ درجه انجام خواهد شد. از این برنامه برای شستشو دادن لباس هایی که ممکن است سفید شوند نیز می توانید استفاده نمایید.

برنامه Bedding

این برنامه در ماشین لباسشویی ال جی مخصوص شست و شوی رو لحافی، ملحفه، رو تختی و مواردی از این قبیل می باشد، که به آن برنامه موارد رختخواب نیز می گویند. با استفاده از این برنامه بهتر است، که مواردی با وزن زیر دو کیلوگرم را شستشو دهید.

31

طرز کار ماشین لباسشویی ال جی LG | راهنمای لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی نحوه کار ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x