لوازم اداری‌

روش اتصال گوشی موبایل به پرینتر | اتصال مستقیم موبایل به چاپگر

روش اتصال گوشی موبایل به پرینتر | اتصال مستقیم موبایل به چاپگر، پرینت گرفتن با موبایل

امروزه افراد اسناد و فایل ها و تصاویر زیادی را در گوشی موبایل هوشمند خود نگهداری می‌کنند. در برخی مواقع نیاز است، که این اسناد را چاپ بگیرند. در صورتی که گوشی موبایل به پرینتر متصل شود، به آسانی می توان مدارک و اسنادی که نیاز دارید را چاپ کنید. تلفن های هوشمند امروزی برای افراد این امکان را فراهم نموده است، تا اسناد و فایل هایی که در گوشی وجود دارد را به راحتی چاپ کنند. از عکس های خاطره انگیز گرفته تا دانشگاه و جزوه های آن را می‌توان با اتصال موبایل و گوشی به دستگاه پرینتر این کار را انجام داد.

اتصال موبایل به پرینتر

برای اینکه بتوانید فایل های درون گوشی و موبایل خود را چاپ کنید، باید گوشی موبایل را با استفاده از کابل usb به سیستم و کامپیوتر خود متصل نموده و اطلاعات درون آن را به رایانه منتقل نمایید و فرایند چاپ را انجام دهید.

برخی از افراد گمان می‌کنند، که نمی توان به طور مستقیم گوشی و موبایل را به دستگاه پرینتر متصل کرد. چون گوشی برنامه و نرم افزار مخصوص چاپ شرکت سازنده دستگاه را ندارد. چندین روش وجود دارد، که می توانید برای اتصال مستقیم موبایل به پرینتر از آنها استفاده کنید و به راحتی بتوانید از فایل هایی که در گوشی خود دارید پرینت بگیرید.

آیا می‌توان با گوشی پرینت گرفت؟

Android دارید و یا iOS تفاوتی ندارد، تا وقتی که به وای فای وصل باشید، هر دوی این گوشی ها بدون اینکه به برنامه مخصوصی نیاز داشته باشند، می توانند فایل ها و اسناد را به چاپگر ارسال نموده و چاپ را انجام دهند. پرینت گرفتن با استفاده از گوشی کار مشکلی نخواهد بود.

در صورتی که از گوشی آیفون استفاده می‌کنید، باید گزینه share Button on Documents را انتخاب کنید و اسناد خود را به راحتی چاپ نمایید. اکثر گوشی هایی که اندروید هستند نیز می توانند چاپ اسناد را انجام دهند، اما چنانچه در تنظیمات موبایل شما این قابلیت وجود نداشت، باید برنامه Google Cloud print را از اینترنت دانلود نموده و استفاده نمایید.

اتصال گوشی به پرینتر

مراحل پرینت گرفتن با استفاده از گوشی

در اکثر گوشی های اندروید برنامه ای از پیش نصب شده است، که Google Cloud print نام دارد، ولی در صورتی که در گوشی خود نتوانستید آن را پیدا کنید، باید آن را دانلود نمایید، تا بتوانید از آن استفاده کنید.

پس از اینکه این برنامه را نصب نمودید، باید دستگاه پرینتری که با این برنامه سازگار است را به اینترنت مشترک با گوشی وصل نمایید.

باید توجه داشته باشید، که دستگاه های پرینتر قدیمی از نرم افزار و برنامه Google Cloud print پشتیبانی نمی‌کنند و پرینتر های به روز و مدرن قابلیت پشتیبانی از این برنامه را دارند.

  1. در ابتدا مرورگر خود را باز کنید و دستگاه پرینتر را روشن کرده و وارد اکانت خود شوید.
  2. به قسمت تنظیمات بروید و قسمت printing to add a printer را انتخاب کنید.
  3. پس از آن نرم افزار Google Cloud print را باز نمایید و در گوشه سمت راست سه نقطه وجود دارد، که باید روی آن کلیک کنید، تا بتوانید گزینه چاپ را برگزینید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع ماشین‌های اداری و کاربرد هر کدام از آنها

برنامه مناسب برای وصل کردن موبایل به پرینتر

برای اتصال گوشی به پرینتر برنامه های زیادی وجود دارد، که افراد می توانند با استفاده از آنها نیازهای چاپی خود را رفع نمایند، اما برنامه Google Cloud print بهترین و مطمئن ترین برنامه می باشد. این نرم افزار را خود اندروید به افراد توصیه می‌کند. امکان چاپ بدون دردسر و راحت هر فایلی از موبایل را به شما خواهد داد.

البته امکان دارد، که کارخانه سازنده دستگاه پرینتری که از آن استفاده می نمایید، برای پرینتر برنامه خاصی را ساخته باشد. مانند دستگاه های پرینتر HP، که افراد می توانند برنامه مخصوص آن را دانلود کرده و استفاده نمایند.

برای اتصال گوشی به پرینتر راه دیگری نیز وجود دارد؟

سیستم عامل اندروید فقط به برنامه Google Cloud print محدود نبوده و راهکارهای دیگری نیز برای وصل کردن موبایل به دستگاه پرینتر وجود دارد. از جمله این راه ها می‌توان به برنامه Printer share اشاره کرد. این برنامه فرآیند سخت و پیچیده انتقال دادن اسناد و فایل ها را به سیستم راحت تر کرده است و شما به آسانی قادر خواهید بود با این اپلیکیشن از روی گوشی خود فایل هایی که دارید را به پرینتر منتقل نموده و بدون اینکه سند ها را به سیستم خود وارد کنید، از آنها چاپ بگیرید.

این اپلیکیشن هم از پرینترهای سیمی و هم از پرینترهای بی سیم پشتیبانی می کند. در صورتی که از پرینتر بی سیم استفاده می کنید، باید این برنامه را نصب نموده و آن را جستجو کنید. دستگاه مورد نظر را پیدا کنید و فایل را چاپ کنید. اما در صورتی که پرینتر شما سیمی و عادی است، پس از اینکه نرم افزار فوق را نصب کردید، باید کلاینت ویندوزی آن را هم دانلود نمایید و در سیستم خود نصب نمایید، تا این برنامه بتواند سیستم شما را شناسایی کرده و با دستگاه پرینتر از این طریق ارتباط بگیرد.

نحوه استفاده از printer share

  • این برنامه را دانلود کرده و تلفن اندروید خود را به سیستم وصل نمایید و بر روی سیستم خود برنامه printer share را باز کنید.
  • پس از آن اسم چاپگر خود را برگزینید تا ارتباط بین تلفن و دستگاه گاه برقرار شود.
  • در این مرحله باید نرم افزار printer share را در موبایل خود نصب نمایید. قبل از انجام دادن این کار، باید مطمئن شوید، که پرینتر، وای فای و کامپیوتر روشن هستند.
  • حالا باید برنامه فوق را اجرا کنید و فایلی که مد نظرتان بود را برگزینید. صفحات وب، تصاویر، پیام ها و پی دی اف ها مواردی می باشند، که می توانید به راحتی از آنها چاپ بگیرید.
  • وقتی که فایل مورد نظر انتخاب شد برنامه Printer share از شما تنظیمات چاپ را می خواهد. برای نمونه در صورتی که فایل مورد نظر دارای چند صفحه است، می‌توانید صفحاتی که قصد چاپ گرفتن از آنها را دارید، انتخاب نمایید و روی دکمه چاپ بزنید.

نحوه اتصال آیفون به دستگاه پرینتر

با استفاده از برنامه Airprint با آیپد و آیفون به راحتی می‌توانید پرینت بگیرید. برای انجام دادن این کار باید دستگاه پرینتری که با این برنامه سازگار است، داشته باشید. مطمئن شوید، که پینتر و تلفن شما در شبکه وای فای هستند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  حل مشکل کثیف شدن هد پرینترهای جوهرافشان

پس از آن فایلی که می‌خواهید چاپ کنید را باز نمایید و گزینه print یا share را از منو یافته و آن را انتخاب کنید. با این برنامه قادر خواهید بود، که به راحتی چاپگر را شناسایی نموده و انتخاب کنید و فایل ها و اسناد خود را چاپ نمایید.

اتصال مستقیم چاپگر hp به گوشی آیفون

پرینترهای hp دارای نرم افزارهای مخصوص می باشند، که این امکان را به افراد می دهند، که موبایل گوشی خود را به دستگاه پرینتر بدون هیچ مشکلی متصل کنند. برای انجام دادن این کار باید دستگاه را از بین آیفون، اندروید و ویندوز انتخاب نمایید و پس از آن، آن را به شبکه بی سیم پرینتر وصل نمایید.

چنانچه دسترسی به این گزینه ندارید برخی از چاپگرهای hp گزینه wireless Direct Printing دارند، که دستگاه را به وسیله وای فای به طور مستقیم به چاپگر وصل می کنند. وقتی از نرم افزارهای تخصصی پرینتر hp استفاده می‌کنید، دیگر به استفاده از Airprint نیازی نخواهد بود.

وقتی که دستگاه مبدأ به پرینتر متصل شد، محتواها و صفحاتی که قصد چاپ کردن آنها را دارید را باید برگزینید و دکمه share را بفشارید. پس از آن قسمت print را بزنید و از اسناد و فایل های مدنظر خود چاپ بگیرید.

اتصال مستقیم چاپگر hp به گوشی اندروید

برای اینکه به صورت مستقیم گوشی اندروید خود را به چاپگر hp متصل نمایید، باید چند مرحله آسان را انجام دهید. فقط باید از گوگل پلی برنامه hp print service را دانلود و نصب نمایید و پس از آن فایل مورد نظر را برگزینید و از سمت راست و منوی موجود، گزینه چاپ را بزنید. چاپگر خود را باید از لیست انتخاب نموده و عملیات چاپ را به راحتی انجام دهید.

اتصال گوشی به پرینتر

اتصال چاپگر Canon به چاپگر

در ابتدا دستگاه را باید به شبکه متصل نمایید. به گوگل پلی رفته و نرم افزار این پرینتر را دانلود و نصب کنید. تصویر و سندی که قصد چاپ آن را دارید به دستگاه خود ارسال نموده و گزینه چاپ را بزنید.

وقتی که این گزینه را می‌زنید، برای شما پیش نمایش چاپ باز می‌گردد و برای مرتب سازی چاپ، گزینه های پیکربندی وسیعی به شما نشان داده می‌شود. از قسمت پیش‌نمایش باید برنامه The Canon Mobile را برگزینید. این گزینه موجب می‌شود، که چاپگر هایی که به شبکه متصل هستند، باز شوند. در صورتی که اسم پرینتر خود را نیافتید، باید جستجوی دستی را انجام دهید و پرینتر خود را انتخاب کرده و گزینه چاپ را بزنید.

سخن تکمیلی

وقتی که گوشی و موبایل به صورت مستقیم به دستگاه پرینتر متصل می‌گردد، پرینت گرفتن و چاپ گرفتن از اسناد و فایل ها بسیار راحت تر خواهد بود. برای این کار راهکارهای گوناگونی وجود دارد، که می‌توانید از آنها به راحتی استفاده کنید، اما در صورتی که موفق نشدید به پرینتر خود گوشی را متصل کنید و احتمال تغییر کردن تنظیمات پرینتر شما وجود دارد، می توانید از خدمات تعمیر پرینتر مراکز معتبر استفاده نمایید. در اینصورت تعمیرکاران با سرعت و به صورت اصولی این کار را برای شما انجام خواهند داد.

روش اتصال گوشی موبایل به پرینتر| اتصال مستقیم گوشی به پرینتر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای اتصال مستقیم گوشی به پرینتر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا