تعمیرات تلویزیون

روش وصل کردن تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت چگونه است؟

شاید سؤال کنید که تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ چرا به وجود آمده و چه کاربردی دارند؟ یکی از دلایل مهمی که باعث شد تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ و یا برندهای دیگر به وجود بیاید، این است که این تلویزیون‌ها می‌توانند به اینترنت وصل شوند. قبل از اینکه این تلویزیون‌ها وارد بازار شوند ، افراد برای اینکه بتوانند به اینترنت وصل شوند باید از وسایل جانبی مانند دانگل استفاده می‌کردند و همه مردم هم به این وسایل دسترسی نداشتند و گاهی به دلیل استفاده غلط از این وسایل تلویزیون خراب شده و مجبور به تعمیر تلویزیون می‌شدند. به همین دلیل کمپانی‌های سازنده تلویزیون اقدام به ساخت تلویزیون‌های هوشمند کردند و این قابلیت را هم در تلویزیون قرار دادند تا نیازی نباشد افراد قطعات خارجی را به تلویزیون وصل کنند. یکی از کمپانی‌های موفق در این زمینه سامسونگ می‌باشد. این شرکت تلویزیون‌های با کیفیتی عرضه می‌کند که به راحتی به اینترنت وصل می‌شوند. در این مقاله از ایبک امداد تصمیم گرفتیم راه‌های متفاوت اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

تلویزیون های هوشمند سامسونگ

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ می‌توانند سرویس‌های اینترنتی را به وسیله تلویزیون به شما ارائه بدهند. یعنی تلویزیون هوشمند مثل یک تلویزیون معمولی با کامپیوتر داخلی می‌باشد که سرویس‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید در تلویزیون هوشمند سامسونگ خودتان ، تصاویر و ویدیوهای آنلاین را دیده و صفحات وب را مرور کنید و یا می‌توانید بازی‌ها را اجرا کرده و کارهای متنوع دیگری در آن انجام دهید.

این تلویزیون‌ها پورت شبکه Ethernet داشته و به وسیله کابل شبکه به اینترنت وصل می‌شوند. بعضی از تلویزیون‌های هوشمند می‌توانند به شبکه‌های بی‌سیم هم وصل شوند. دقت داشته باشید که بعضی از تلویزیون‌های سامسونگ امکان وصل شدن به شبکه‌های بی‌سیم را به شکل داخلی نداشته ولی شما می‌توانید کارت شبکه دانگل وایرلس را خریده و به شبکه بی سیم وصل شوید.

روش وصل کردن تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت به وسیله کابل LAN

برای اینکه تلویزیون سامسونگ خود را به وسیله کابل به اینترنت وصل کنید نیاز به یک کابل LAN و مودم دارید. اگر به این وسایل دسترسی دارید از راه اقدامات زیر می‌توانید دستگاه خود را به اینترنت وصل کنید:

 • ابتدا باید یک سر کابل خود را به Ethernet و یا درگاه LAN و سر دیگر را به مودم تلویزیون وصل کنید.
 • در بعضی از مدل‌های تلویزیون سامسونگ وقتی شما کابل را وصل می‌کنید پیغامی برایتان در نمایش داده می‌شود که نشانه شناسایی اتصال به شبکه می باشد.
 • اگر این پیغام را مشاهده کردید باید آن را تأیید کرده تا به شکل اتوماتیک تلویزیون شما به اینترنت متصل شود.
 • ولی اگر این پیغام در روی تلویزیون شما مشاهده نشد می‌توانید به کمک دکمه منو وارد تنظیمات شوید.
 • حالا Setup را در قسمت تنظیمات انتخاب کنید و به وسیله انتخاب شبکه وارد Network selection شوید.
 • بعد از اینکه وارد انتخاب شبکه شدید باید روش وصل شدن تلویزیون به اینترنت را هم انتخاب کنید.
 • از بین گزینه‌های نشان داده شده باید روی گزینه Wired را کلیک کنید.
 • بعد از اینکه وضعیت را تأیید کردید حالا تلویزیون سامسونگ شما به اینترنت وصل خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر تلویزیون اسنوا snowa

تلویزیون های هوشمند

روش وصل کردن تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت به وسیله کابل

وقتی شما امکان وصل شدن به مودم را نداشته باشید باید از وایرلس استفاده کنید. البته فرقی هم نمی‌کند به هر دلیلی که می‌خواهید از طریق وایرلس به اینترنت وصل شوید، باید به روش زیر عمل کنید:

 • با کمک کنترل تلویزیون و همچنین استفاده از دکمه منو می‌توانید به تنظیمات تلویزیون سامسونگ وارد شوید.
 • حالا گزینه Network setting را در صفحه انتخاب کنید.
 • بین گزینه‌ هایی که در صفحه وجود دارد ، Wireless را بزنید.
 • در صفحه‌ای که باز کرده‌اید تمام مودم‌هایی که در دسترس بوده و فعال است مشاهده می‌شود.
 • نام مودم تان را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید و رمز عبور را هم به طور صحیح وارد کنید.
 • چند لحظه صبر کنید تا تلویزیون شما به اینترنت متصل شود.

روش وصل کردن تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت به وسیله اینترنت تلفن همراه

اگر شما به هر دلیلی نمی‌خواهید که به وسیله وایرلس و یا کابل، تلویزیون سامسونگ تان را به اینترنت متصل کنید، به وسیله تلفن هوشمند هم می‌توانید این کار را به راحتی انجام بدهید. البته در این هنگام گوشی موبایل برای تلویزیون نقش مودم را خواهد داشت. معمولاً وقتی مودم خراب بوده و یا در دسترس نیست، از این روش استفاده می‌شود. برای اینکه تلویزیون سامسونگ خود را به اینترنت موبایل متصل کنید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا اینترنت همراه یا دیتا را در گوشی تلفن روشن کنید.
 • هات اسپات گوشی را با توجه به سیستم عامل آن روشن کنید.
 • به وسیله دکمه منو در روی کنترل به تنظیمات شبکه تلویزیون وارد شده و در روی آن گزینه وایرلس را هم انتخاب کنید.
 • صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید نام موبایل را در آن پیدا کرده و رمز را هم وارد کنید.
 • بعد از اینکه رمز وارد شد آن را تأیید کرده تا تلویزیون سامسونگ شما به اینترنت متصل شود.

عیب یابی مشکلات وای فای در تلویزیون سامسونگ

در این مرحله تلاش کردیم تا شما را با بعضی از مشکلات رایج که باعث عدم اتصال تلویزیون سامسونگ شما به وای فای می‌شود، آشنا کنیم.

 • در بعضی از مدل‌های این تلویزیون نیاز است که شما قبل از انجام تغییرات دستگاه خود را یک بار خاموش و روشن کنید.
 • در صورتی که تلویزیون شما به وای فای وصل نمی‌شود، اول اطمینان پیدا کنید که شبکه وای فای آنلاین بوده و درست کار می‌کند.
 • برای تست کردن این مورد می‌توانید تبلت یا تلفن همراه خود را به شبکه وای فای متصل کنید.
 • در صورتی که روتر یا مودم کار می‌کند ولی به تلویزیون سامسونگ شما وصل نمی‌شود، باید یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.
 • اگر تلویزیون سامسونگ به مودم متصل نشد باید تنظیمات مودم را چک کنید.
 • در صورتی که فیلتر MAC در مودم شما تنظیم باشد نیاز است که به شکل دستی آدرس MAC را به تلویزیون اضافه کنید تا به شما اجازه دسترسی پیدا کردن به اینترنت را بدهد.
 • اگر تلویزیون شما به شبکه وای فای متصل نمی‌شود امکان دارد که فاصله زیادی بین تلویزیون و مودم قرار داشته باشد. در این صورت اگر برایتان امکان دارد بهتر است که تلویزیون و مودم را در یک اتاق بگذارید تا مانع و یا دیواری بین این دو وسیله نباشد.
 • البته شرکت سامسونگ به شما توصیه می‌کند که مودم در فاصله ۵۰ فوتی تلویزیون قرار داشته باشد و البته هرچه به تلویزیون نزدیک‌تر باشد بهتر است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خرابی یخساز سامسونگ samsung و نحوه تعمیر آن

نکته: اگر امکان جابجا کردن روتر نزدیک تلویزیون نیست باید برای تقویت کردن سیگنال از یک توسعه دهنده وای فای و یا اکستندر استفاده کنید. در صورتی که شما در کانکس یا آپارتمان سکونت دارید، ممکن است دیوارهای ساختمان باعث اختلال در اتصال بی سیم دستگاه شود ، پس بهتر است که تلویزیون و یا دستگاه روتر را از دیوارهای مشترک دور کنید به این صورت احتمالاً مشکل تا حدودی برطرف می شود.

در صورت کار نکردن اتصال بی سیم، بهتر است اتصال شبکه به وسیله سیم را هم امتحان کنید:

 • برای این منظور باید تلویزیون سامسونگ خود را به وسیله کابل اینترنت به روتر یا مودم متصل کنید.
 • یک سر کابل را به کنار تلویزیون و یا پورت پشت زده و سر دیگر را هم به درگاه LAN در مودم متصل کنید.
 • حالا دکمه منو را در روی کنترل بزنید و Network را هم انتخاب کنید. بعد از آن تنظیمات شبکه را بزنید و نوع شبکه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • حالا نام مودم را انتخاب کنید و گزینه اتصال را بزنید.
 • اگر وصل نشدن تلویزیون شما به مودم ، به دلیل مشکل اینترنت نیست شاید لازم باشد که سیستم عامل تلویزیون را به روز رسانی کنید.

نکته مهم: به این نکته مهم توجه کنید که نسخه‌های جدید تلویزیون سامسونگ فقط این قابلیت را دارند و مدل‌های قدیمی این تلویزیون ها امکان وصل شدن به اینترنت را ندارند. پس قبل از اینکه هر اقدامی انجام دهید، مطمئن شوید که دستگاه تلویزیون سامسونگ شما قابلیت پشتیبانی از اینترنت را داشته باشد.

تلویزیون های هوشمند

 

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش وصل کردن تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ به اینترنت به طور کامل آشنا کردیم. همانطور که گفتیم تمام تلویزیون‌های سامسونگ قابل وصل شدن به اینترنت نمی‌باشند و فقط تلویزیون‌های جدید را می‌توانید به اینترنت متصل کنید. قبل از اینکه هر تلاشی انجام دهید ابتدا باید از داشتن این قابلیت در تلویزیون خود اطمینان پیدا کنید.

ممکن است در هنگام وصل کردن تلویزیون هوشمند سامسونگ به اینترنت با مشکلاتی مواجه شوید در این صورت لازم است تلویزیون خود را یک بار خاموش و روشن کنید. احتمالاً مشکل برطرف خواهد شد و در صورتی که مشکل رفع نشد مودم را یک بار خاموش و روشن کنید.

روش وصل کردن تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب یابی مشکلات وای فای در تلویزیون سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا