تعمیرات تلویزیون

راهنمای ضبط فیلم از تلویزیون رو فلش

راهنمایی ضبط فیلم از تلویزیون رو فلش

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در برخی مواقع امکان دارد، که یکی از برنامه های تلویزیون برای شما مهم و جذاب باشد و تمایل داشته باشید باز هم آن را مشاهده نمایید، یا امکان دارد که فرزند شما به برنامه خاصی علاقه مند باشد و پس از چند بار دیدن باز هم برای او آن برنامه جذابیت داشته باشد. در چنین شرایطی ضبط کردن برنامه تلویزیونی راهکار بسیار مناسبی است. با تکنولوژی هایی که در تلویزیون های هوشمند وجود دارد، می توان برنامه ها را در تلویزیون به راحتی ضبط کرد. قبل از این کار باید اطمینان حاصل کنید، که تلویزیون شما این قابلیت را داشته باشد. برای مطمئن شدن از این مورد می توانید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را مطالعه کنید.

راه‌های ضبط فیلم از تلویزیون

امروزه در بیشتر تلویزیون‌هایی که در بازار وجود دارند امکان ضبط کردن فیلم و برنامه را دارند. بنابراین اگر شما بدانید که چطور باید این کار را انجام دهید، می‌‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

ضبط فیلم از تلویزیون روی فلش

در کنار یا پشت تلویزیون های هوشمند پورت usb قرار دارد که کاربران علاوه بر این که می‌توانند از پورت usb برای تماشای فیلم، عکس و یا موزیک موجود در فلش استفاده کنند، می‌توانند با استفاده از آن برنامه مورد نظر را خود را از تلویزیون ضبط کنند. اگر در کنار پورت کلمه pvr را مشاهده می کنید، نشان دهنده این است، که تلویزیون شما این قابلیت را دارد، که بتواند برنامه را ضبط کند. برای انجام دادن این کار شما باید فلش را به پورت متصل کنید و صبر کنید تا دستگاه آن را شناسایی کند. سپس باید کلمه record را بزنید با زدن این دکمه تلویزیون شروع به ضبط میکند هر وقت که خواستید، این روند را متوقف کنید، باید stoy را بزنید. در غیر این صورت ضبط برنامه ادامه پیدا خواهد کرد. چنانچه برای دستگاه شما کلمه record وجود ندارد، تلویزیون شما قابلیت ضبط برنامه را پشتیبانی نکند. پیشنهاد می کنیم اگر از این روش برای ضبط کردن برنامه بهره‌مند می شوید، در ابتدا اطمینان حاصل کنید، که اطلاعاتی که در فلش وجود دارد، را در جای دیگر هم به صورت کپی داشته باشید. چون ممکن است در حین ضبط برنامه، اطلاعاتی که در فلش وجود دارد پاک شود.

تلویزیون

ضبط برنامه در حافظه داخلی تلویزیون

یکی از راهکارهایی که می‌توان با استفاده از آن برنامه تلویزیون را ضبط کرد، ضبط برنامه در حافظه خود دستگاه تلویزیون می باشد. البته متخصصین در این زمینه معتقد هستند، که ذخیره سازی استفاده کردن از فلش به صورت یک ذخیره ساز خارجی بهتر می باشد. چون حافظه های داخلی کیفیت ضبط را بسیار کاهش می دهد و فایل ها به صورت دائمی نیز در آنها ذخیره نخواهد شد. یکی از مزیت های که حافظه داخلی دارد این می باشد، که با استفاده از حافظه داخلی می‌توان برنامه های که قصد دارید ضبط نمایید، را بدون نیاز به حافظه خارجی ذخیره کنید. تلویزیون هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند به نسبت دیگر تلویزیون ها قیمت بالاتری دارند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع مختلف کابل های تلویزیونی و کاربردهای آن | معرفی و بررسی انواع کابل تلویزیون‌

دستگاه ضبط فیلم از تلویزیون

دستگاه pvr: در تلویزیون های قدیمی که قابلیت ضبط فیلم را ندارند می توانید از دستگاه جانبی برای انجام دادن این کار استفاده کنید. از دستگاه های معروف دستگاه pvr است، که این کلمه مخفف personal video recorder می باشد.

استریم‌های آنلاین: یکی دیگر از روش های کاربردی برای ضبط فیلم، ضبط بر روی استریم های آنلاین می باشد. استریم های آنلاین به صورت های مختلف در بازار موجود هستند، که باید با توجه به نیاز خود آنها را تهیه کنید. استریم ها ابزار رابط کاربری ساده‌ای دارند.

ستاپ باکس: چنانچه در منزل دستگاه قدیمی DVD player را دارید می توانید با استفاده از این دستگاه برنامه های مورد نظر خود را روی دی وی دی ضبط کنید استفاده کردن از ستاپ باکس یکی از روش های ذخیره برنامه تلویزیونی می‌باشد. قبل از اینکه این دستگاه را خریداری نمایید، باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه ستاپ باکس قابلیت ضبط را داشته باشد. اگر می خواهید از این دستگاه های دیجیتال استفاده کنید، باید نحوه کار با آنها را بدانید و سپس اقدام به خرید آن کنید. نحوه ضبط کردن برنامه در تلویزیون ها در هر تلویزیون متفاوت خواهد بود. در ادامه مطلب روش‌های ضبط فیلم را در مدل های معروف تلویزیون مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ضبط برنامه‌های تلویزیون سامسونگ روی فلش

بیشتر تلویزیون هایی که شرکت سامسونگ تولید می‌کند، قابلیت ضبط فیلم را دارند. برای اینکه بتوانید با استفاده از تلویزیون سامسونگ بر روی فلش خود فیلم ضبط کنید، ابتدا باید فلش مموری را به تلویزیون متصل کنید و سپس به قسمت تنظیمات بروید. در این قسمت دکمه Scheduling را انتخاب کنید، در این مرحله تلویزیون سامسونگ درخواست می‌کند که حافظه برای ذخیره کردن فایل برگزینید پس از انتخاب این قسمت، باید دکمه recording را بزنید، با زدن این دکمه تلویزیون سامسونگ فیلم یا برنامه مورد نظر شما را شروع به ضبط خواهد کرد. در تلویزیون های سامسونگ می‌توانید ساعت را برای تمام شدن ضبط فیلم تنظیم کنید و این قابلیت یکی از قابلیت های پرکاربرد به حساب می آید.

ضبط فیلم در تلویزیون سونی به کمک فلش مموری

باید از تلویزیون هوشمند سونی برای ضبط کردن فیلم استفاده کنید شما نیاز به usb hdd وقتی که فلش را به تلویزیون وصل کردید و usb hdd باید به قسمت home تلویزیون مراجعه کنید و گزینه HDD Registration تلویزیون را بزنید با زدن این دکمه ضبط فیلم شروع خواهد شد. در تلویزیون های سونی نیز تایمر وجود دارد، که شما می توانید آن را برای تمام شدن ضبط تنظیم کنید.

ضبط فیلم در تلویزیون ال‌جی

در تلویزیون ال جی به راحتی می توانید برنامه های مورد نظر خود را ضبط کنید. برای انجام دادن این کار، باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • در ابتدا شما باید کلید Q.menu را بزنید وقتی که این کلید را انتخاب می کنید، screen remote به نمایش در می آید.
  •  در این صفحه شما شاهد آیکون ای به شکل ساعت خواهید بود که باید آن را انتخاب کنید تا program bar به نمایش درآید.
  •  برای این که بتوانید عملیات ضبط کردن را متوقف کنید باید در بخش Rec ، Program bar را برگزینید و سپس Recording stop را بزنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه گوشی را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم

تلویزیون

ضبط فیلم در تلویزیون اسنوا

در تلویزیون هایی که توسط شرکت اسنوا تولید می شوند، قابلیت ضبط فیلم وجود دارد. برای اینکه با استفاده از تلویزیون اسنوا بتوانید فیلم ضبط کنید، باید در ابتدا فلش خود را به دستگاه متصل کنید و به قسمت تنظیمات بروید و حافظه مورد نظر خود را برای ذخیره کردن فایل برگزینید. وقتی که نوع حافظه را برای ذخیره کردن انتخاب کردید، باید دکمه Recording را بزنید، تا تلویزیون اسنوا شروع به ضبط کردن فیلم و برنامه درحال پخش کند. در تلویزیون اسنوا نیز می‌توانید برای اتمام ضبط فیلم ساعت را تنظیم کنید.

نکات مهم در ضبط فیلم

اگر به تعداد کمتری به ضبط برنامه نیاز دارید، استفاده کردن از دیگر روش ها برای ضبط برنامه در تلویزیون ها پیشنهاد نمی گردد. چون در روش‌های دیگر شما به دستگاه جانبی نیاز خواهید داشت، که باید آن را خریداری کنید. خریدن دستگاه جانبی برای ضبط کردن کوتاه مدت و یا به تعداد کم، توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

از جمله مواردی که در ضبط کردن برنامه تلویزیون باید به آن توجه کنید، این است که برای این کار شما از هارد اکسترنال نیز علاوه بر فلش مموری می توانید استفاده کنید. قبل از اینکه اقدام به ضبط کردن کنید، بهتر است که مواردی که در فلش شما وجود دارد، را در جای دیگر ذخیره کنید. توصیه می‌کنیم که آنها را در رایانه شخصی خود کپی کنید، تا دیگر نگران حذف فایل ها نباشید. ضبط کردن برنامه ها و فیلم ها در تلویزیون ها تقریباً روش های یکسانی دارند. اما موارد مختلفی در مورد اینکه شما به کدام حافظه نیاز خواهید داشت، دخیل می باشند. کیفیت برنامه و مدت زمان برنامه دو عامل مهم در حجمی است که شما نیاز خواهید داشت.

برای ضبط کردن برنامه های مختلف شما معمولاً به فلش مموری هایی با ظرفیت هشت گیگ تا یک ترابایت خواهید داشت. در صورتی که فضای مورد نظر شما با ضبط و حجم فایل که آن را ضبط می کنید، یکسان نباشد، عملیات ضبط به صورت کامل انجام نخواهد شد. به طور تقریبی هر ده دقیقه فیلم یک گیگ از فضای فلش مموری را اشغال خواهد کرد.

سخن تکمیلی

تلویزیون های هوشمند امکانات بسیار جذاب و متعددی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. کاربران با استفاده از تلویزیون های هوشمند در استفاده از یک تلویزیون به دنیای فراتر می روند. از جمله امکانات این تلویزیون ها قابلیت ضبط فیلم در آنها می باشد. در مواقعی که نیاز دارید، می توانید با روش هایی که در این مقاله آورده شد، اقدام به ضبط برنامه ها و فیلم های مورد نظر خود کنید. در صورتی که با روش های گفته شده موفق به انجام دادن این کار نشدید و یا احساس کردید که در تلویزیون هوشمند شما مشکلی پیش آمده است، بهتر است که از یک تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید، تا دستگاه شما دچار مشکلات بیشتری نشود. چون امکان دارد که تلویزیون شما مشکلی پیدا کرده باشد و به این دلیل شما نتوانید فیلم و برنامه مورد نظر خود را ضبط کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمایی ضبط فیلم از تلویزیون رو فلش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمایی ضبط فیلم از تلویزیون رو فلش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا