تعمیرات تلویزیون

چگونه طول عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟ | راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه خیلی از مردم دوست دارند تلویزیون های ال ای دی خریداری کنند زیرا این تلویزیون ها از نظر ماندگاری و مصرف انرژی مزایا و کیفیت قابل توجهی دارند. مطمئناً شما هم دوست دارید با در نظر گرفتن هزینه ای که جهت خرید تلویزیون پرداخت می کنید مدت زمان زیادی بتوانید از دستگاه خود استفاده کنید و همچنین از تماشای آن لذت ببرید. یکی از موارد مهمی که پس از خرید تلویزیون از اهمیت زیادی برخوردار است روش درست مراقبت از آن می باشد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیون می پردازیم. مطالعه این مقاله را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

نکات مهم جهت افزایش طول عمر تلویزیون

بسیار واضح است که هیچکس نمی خواهد پس از خرید تلویزیون ظرف چند سال دوباره هزینه زیادی جهت تعمیر و یا خرید مجدد آن کند. در ادامه مطلب نکات مهم جهت نگهداری و مراقبت اصولی از تلویزیون های ال ای دی را بیان کرده ایم که رعایت آنها می تواند باعث افزایش طول عمر تلویزیون شود.

  • هر زمان که از تلویزیون استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید.
  • برای اتصال تلویزیون به برق از محافظ برق استفاده کنید.
  • مکان قرارگیری تلویزیون باید در محل مناسبی باشد.
  • سطح کنتراست تلویزیون را تنظیم کنید.
  • سطح روشنایی تلویزیون را تنظیم کنید.
  • تلویزیون باید در مکانی نصب شود که تهویه مناسب داشته باشد و گرم نشود.
  • از برخورد اشیا تیز به تلویزیون خودداری کنید زیرا می‌تواند به صفحه ‌نمایش آن آسیب جدی وارد کند.
  • به جای آن که تلویزیون را در حالت استند بای قرار دهید به طور کل آن را خاموش کنید.
  • اگر به مدت طولانی از تلویزیون استفاده نمی کنید مثلاً به مسافرت می روید حتماً دوشاخه تلویزیون را از برق بکشید.

در ادامه هر یک از موارد بالا را به اختصار توضیح می دهیم.

خاموش کردن تلویزیون در صورت عدم استفاده از آن

ساده ترین روش جهت افزایش طول عمر تلویزیون خاموش کردن دستگاه در صورت عدم استفاده از آن می باشد. بسیاری از اوقات تلویزیون بیهوده روشن است و کسی آن را تماشا نمی کند و ممکن است افراد در اتاق های دیگر باشند و یا حتی خواب باشند اما تلویزیون کماکان روشن است. چگونه طول عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟ راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیونساده ترین روش برای افزایش طول عمر تلویزیون این است که در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید زیرا استفاده مداوم و طولانی مدت از تلویزیون می تواند باعث کاهش طول عمر مفید دستگاه شود همچنین با خاموش کردن تلویزیون می توانید در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید. به عنوان مثال اگر عمر مفید تلویزیون را ۶۰ هزار ساعت در نظر بگیریم، با روشن گذاشتن مداوم آن ممکن است خیلی سریعتر از زمان مشخص شده تلویزیون شما نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض داشته باشد. چنانچه تلویزیون به مدت طولانی روشن بماند ممکن است بعضی از قطعات آن بیش از حد داغ شده و بسوزد. بهتر است پس از ۲ تا ۳ ساعت استفاده کردن از تلویزیون آن را خاموش کرده و حدود نیم ساعت به دستگاه استراحت دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیرات پنل تلویزیون شیائومی | راهنمای تعمیرات پنل تلویزیون شیائومی

استفاده از محافظ جهت اتصال به پریز برق

لازم است به این نکته توجه کنید که هرگز تلویزیون را بدون استفاده از محافظ به برق وصل نکنید زیرا نوسانات برق می تواند آسیب های جدی به تلویزیون وارد کند. نوسانات برق در کشور ما متاسفانه بسیار رایج است و می‌تواند باعث آسیب به مدارات تلویزیون شود در نتیجه بهتر است جهت جلوگیری از چنین مشکلاتی حتما از محافظ جهت اتصال تلویزیون به برق استفاده کنید. چنانچه به علت نوسانات برق تلویزیون شما دچار آسیب شد بهتر است حتما از یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر و سرویس تلویزیون کمک بخواهید.

مکان مناسب جهت قرار دادن تلویزیون

شاید برایتان جالب باشد که بگوییم مکان نصب تلویزیون های ال ای دی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی طول عمر دستگاه شما داشته باشد به این نکته توجه کنید که تلویزیون هرگز نباید زیر پنجره قرار گیرد زیرا می تواند در معرض تابش نور مستقیم خورشید باشد که در نتیجه موجب آسیب رسیدن به قطعات داخلی تلویزیون خواهد شد. همچنین تلویزیون نباید در کنار وسایل گرمازا مثل بخاری، شوفاژ و… قرار گیرد. از طرفی وجود گرد و غبار و چربی و ذرات خاک می تواند باعث کاهش طول عمر مفید تلویزیون شود. علاوه بر این موارد لازم است بدانید که قرار دادن دستگاه روی زمین می تواند باعث افزایش گرد و غبار روی آن شود پس بهتر است تلویزیون روی میز و یا روی دیوار نصب شود.چگونه طول عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟ راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیون لازم است به صورت منظم تلویزیون را تمیز کنید و آن را از وجود گرد و غبار پاک کنید. برای تمیز کردن تلویزیون هرگز از پارچه مرطوب و یا خیس استفاده نکنید. پارچه ای که برای نظافت تلویزیون در نظر می گیرید باید نخی و نرم باشد.

تنظیم کردن سطح کنتراست تلویزیون های ال ای دی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث افزایش عملکرد مفید تلویزیون و همچنین طول عمر آن شود تنظیم کردن سطح کنتراست ال ای دی می باشد. کنتراست در حقیقت تنظیم رنگ های نمایش تلویزیون از تیره ترین تا روشن ترین رنگ می باشد. سطح کنتراست را به صورت درست کنترل و تنظیم کنید. تنظیم سطح کنتراست می تواند باعث افزایش طول عمر تلویزیون شما شود. برای تنظیم کنتراست چهار گزینه زنده، پویا، فیلم و استاندارد وجود دارد. بهتر است تنظیمات را روی استاندارد و فیلم قرار دهید زیرا کنتراست کمتری نسبت به تنظیمات زنده و پویا دارد در نتیجه تلویزیون انرژی کمتری مصرف می کند. قرار دادن کنتراست روی گزینه زنده و پویا می تواند باعث مصرف انرژی بیشتر شده و در نتیجه چراغ های ال ای دی ممکن است زودتر بسوزند.

تنظیم کردن سطح روشنایی تلویزیون ال ای دی

چنانچه مایلید تلویزیون شما سالهای طولانی عملکرد خوبی داشته باشد و خراب نشود بهتر است روشنایی آن را تنظیم کنید. هر چقدر روشنایی تلویزیون بالاتر باشد به این معنی است که تلویزیون از انرژی بیشتری مصرف می کند و عمر صفحه نمایش تلویزیون کم خواهد شد. بنابراین سعی کنید روشنایی تلویزیون را در کمترین حالت ممکن قرار دهید. به عنوان مثال نیازی نیست که روشنایی تلویزیون همیشه روی بالاترین حد ممکن باشد زیرا هم می تواند به چشمان شما آسیب برساند و هم اینکه عمر مفید دستگاه را کاهش می دهد. سطح روشنایی تلویزیون را می توانید بسته به نور اتاقی که تلویزیون در آن قرار دارد انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت سینما خانگی با ساندبار | معایب و مزایای ساند بار و سینما خانگی

تهویه مناسب برای تلویزیون جهت جلوگیری از داغ شدن دستگاه

یکی از اساسی ترین علت های کاهش عمر مفید تلویزیون داغ شدن بیش از حد آن می باشد. چنانچه تلویزیون در مکانی نصب شود که تهویه مناسبی نداشته باشد باعث داغ شدن قطعات داخلی آن می‌شود و در نتیجه عملکرد دستگاه کاهش پیدا می کند. دقت کنید فاصله تلویزیون از دیوار باید حدوداً ۱۰ سانتی متر باشد. عدم رعایت فاصله بین دیوار و تلویزیون می تواند باعث داغ شدن بیش از اندازه دستگاه شود. اگر برای نصب کردن تلویزیون روی دیوار فضای مناسبی در اختیار ندارید بهتر است آن را روی میز قرار دهید تا فاصله بین دیوار و تلویزیون رعایت شود همچنین دقت کنید تلویزیون نباید در محیطی قرار گیرد که دمای زیادی دارد زیرا می تواند باعث داغ شدن مدارها و خراب شدن قطعات الکترونیکی داخل تلویزیون شود.

عدم برخورد اجسام نوک تیز و فشار زیاد به تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که صفحه نمایش تلویزیون صفحه بسیار ظریف و حساسی می باشد و نیاز به مراقبت زیادی دارد. دقت کنید که هرگز اشیای نوک تیز به صفحه نمایش تلویزیون برخورد نکند و یا به هنگام تمیز کردن و نظافت تلویزیون فشار زیادی به صفحه وارد نشود. برای تمیز کردن صفحه نمایش باید از یک دستمال مخصوص تلویزیون استفاده کنید و دقت کنید که هرگز نباید دستمال مرطوب و یا خیس باشد.

جدا کردن دوشاخه تلویزیون از پریز برق

وقتی قصد دارید مدت زمان طولانی از تلویزیون استفاده نکنید مثلاً وقتی که به مسافرت می روید بهتر است که دوشاخه تلویزیون را کاملا از پریز جدا کنید زیرا وقتی که تلویزیون خاموش است ترانس آن روشن می باشد و جریان برق در آن وجود دارد در نتیجه انرژی و برق مصرف خواهد شد و باعث می‌شود که روی طول عمر مفید دستگاه تاثیر منفی داشته باشد.چگونه طول عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟ راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیون بنابراین لازم است وقتی که تلویزیون را خاموش می کنید دوشاخه را از پریز جدا کنید. این مورد می تواند برای زمان هایی که شما در سفر هستید و یا مدت زیادی در منزل حضور ندارید انجام شود.

طول عمر مفید تلویزیون های ال ای دی چقدر است؟

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که معمولاً تلویزیون های ال ای دی عمر مشخصی دارند. به طور میانگین می‌توان برای تلویزیون های ال ای دی عمر ۷ تا ۱۰ سال را در نظر گرفت اما همه اینها بستگی به نحوه مراقبت شما از دستگاه دارد. بنابراین بهتر است به هنگام نصب تلویزیون موقعیت مکانی و روش درست استفاده از آن را رعایت کنید. هر چقدر در نگهداری و مراقبت از تلویزیون بیشتر دقت کنید عملکرد و کارایی آن را بهتر خواهید کرد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به نکات مهم جهت نگهداری و مراقبت اصولی از تلویزیون های ال ای دی پرداختیم. رعایت این نکات می تواند تاثیر مثبتی در عملکرد و کارایی تلویزیون داشته باشد و همچنین طول عمر آن را افزایش دهد. کارشناسان ایبک امداد آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند تا چنانچه سوالی درباره تلویزیون ال ای دی دارید از آنها راهنمایی بخواهید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما عزیزان سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه طول عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا