دیجیتال

چگونه تشخیص دهیم ایمیل ما هک شده است | نشانه های هک شدن جیمیل چیست؟

هک شدن چیست؟ نشانه های هک شدن ایمیل و جیمیل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برای ایجاد امنیت در سیستم عامل همچون لپ تاپ، کامپیوتر و … می توانید از رمز عبور استفاده کنید تا از به وجود آمدن مشکلات زیادی جلوگیری نمایید. نشانه های هک شدن ایمیل به کاربر کمک می کند تا این مشکل به وجود آمده را در سریع ترین زمان ممکن برطرف گرداند. هک شدن اطلاعات شخصی و ایمیل امروزه توسط افراد سودجو بسیار افزایش پیدا کرده است. در بعضی مواقع ممکن است رمز عبور کاربران به صورت اتفاقی هک شود و تمامی اطلاعات محرمانه در دسترس افراد دیگر قرار بگیرد. برای اینکه بتوانید این مشکل به وجود آمده را برطرف کنید، کافی است نشانه های موجود برای هک شدن ایمیل را به طور کامل بشناسید.

نشانه های هک شدن ایمیل

به صورت گسترده کاربرانی که از کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و دیگر لوازم الکترونیکی استفاده می کنند در معرض خطر هک شدن افراد هکر هستند. نشانه های هک شدن ایمیل شامل موارد زیر است که در صورت مواجه شدن با این مشکل باید به فکر چاره باشید.

عوض شدن رمز

یکی از نشانه های اصلی هک شدن ایمیل تعویض ناگهانی رمز است که بدون اطلاع شما این اتفاق رخ می دهد. در صورتی که با این مشکل مواجه‌ شدید، باید به هک شدن حساب کاربری خود مشکوک شوید.

دریافت هشدار امنیتی از جانب گوگل

زمانی که حساب کاربری شما هک شده باشد، گوگل هشدارهای امنیتی پی در پی را صادر می کند.

وارد شدن به اکانت

در بعض موارد ممکن است پیام های موجود در ایمیل شما خوانده شده باشد که این نشان از ورود فرد بدون اجازه به اکانت شخصی شما است. در این صورت به راحتی می توانید به هک شدن حساب ایمیل خود مشکوک شوید.

تغییر تنظیمات امنیتی

یکی از نشانه های رایج برای هک شدن ایمیل، تغییر ناگهانی تنظیمات امنیتی اکانت شما است که توسط هکر این اتفاق رخ می دهد. با تغییر رمزعبور به راحتی می تواند به سیستم کاربری شما نفوذ کند و اطلاعات شخصی شما را دریافت نماید.

با وجود این نشانه ها به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید به هک شدن حساب کاربری خود مشکوک شوید و برای برطرف کردن این مشکل از راه حلی مناسب استفاده نمایید.

در صورتی که در این زمینه از اطلاعات و تجربه کافی برخوردار نیستید، می توانید از افرادی که در این راستا تخصص لازم را دارند، استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده برای حساب کاربری شما برطرف گردد.

هک شدن چیست؟

در اکثر ارگان های دولتی و یا حتی شخصی ممکن است اطلاعات محرمانه ای داشته باشند که نگهداری آنها بسیار حائز اهمیت است. بعضی از افراد سودجو به عنوان هکر توانایی هک کردن رمزعبورهای قوی و قدرتمند را دارند. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید اطلاعات دقیقی از چگونگی هک و نشانه های موجود برای هک شدن را داشته باشید.

هکرها با استفاده از ابزارهای مختلف اقدام به سرقت اطلاعات شخصی افراد زیادی می کنند. تنها راهی که می تواند از سرقت رفتن اطلاعات شخصی جلوگیری کند، وجود یک رمزعبور قوی و قدرتمند است که به عنوان یک مرز نگهدارنده برای ایمیل و فایل های شما عمل می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش کامل تمیز کردن ایرپاد و جعبه ی آن به بی خطرترین شکل

در صورت هک شدن این رمز به راحتی تمامی اطلاعات در اختیار افراد ناآشنا قرار می گیرد که در این مواقع باید به صورت دقیق توسط یک سری نشانه ها تشخیص دهید که سیستم و یا ایمیل شما هک شده یا خیر.

برای برطرف کردن این مشکل باید از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشید تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده را برطرف سازید. همچنین برای تشخیص هک شدن باید به یک سری نکات و عوامل دقت کنید تا در این زمینه مشکل به وجود آمده را تشخیص دهید.

نشانه های هک شدن ایمیل

راه های تشخیص هک شدن ایمیل

اکثر افراد با وجود رمزعبور بر سیستم های خود ممکن است گرفتار هکرها شوند که در این مواقع باید از طریق یک سری نشانه ها هک شدن سیستم را تشخیص دهند. بعضی از افراد از رمزعبورهای ضعیفی برای سیستم خود استفاده می کنند که در این صورت هک شدن ایمیل آنها راحت تر صورت می گیرد.

هکرها با توجه به مهارت بالایی که دارند، از طریق یک سری پایگاه ها نام کاربری و رمزعبور سیستم شما را هک کرده تا به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. هک شدن یک سیستم نشانه ضعف یک سایت است که این اجازه را به هکرها می دهد تا حساب کاربری دیگران را هک کنند.

وسیله های متنوعی به عنوان راه های تشخیص هک شدن ایمیل وجود دارد که به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن این مشکل را شناسایی و برای برطرف کردن آن، اقدامات لازم را انجام دهید. به صورت معمول هک شدن یک سیستم به شکل خودکار مشخص نخواهد شد و اگر فرد به این موضوع توجه نکند ممکن است مدت های طولانی گرفتار هکر شود و تمامی اطلاعات را از دست بدهد. راه های تشخیص هک شدن ایمیل شامل گزینه های زیر است که به صورت تخصصی شرح داده شده است.

استفاده از وب سایت Have I Been Pwned

یکی از راه حل های موجود برای تشخیص هک شدن، استفاده از وب سایتHave I Been Pwned است. این وب سایت با داشتن ویژگی های منحصر به فرد در سریع ترین زمان، افراد را نسبت به هک شدن سیستم آگاه می کند. این وب سایت لیستی از نام کاربری و رمزهای عبور که هک شده اند را در دیتابیس خود ذخیره می کند و در صورت اضطراری در اختیار شما قرار می دهد.

زمانی که مشکوک به هک شدن ایمیل شده اید، بهتر است با مراجعه به این وب سایت نام کاربری و رمزعبور خود را جستجو کنید تا متوجه هک شدن و یا نشدن حساب شخصی خود شوید. این وب سایت به راحتی تمامی نقص های فنی و هک شدن رمزعبور و نام کاربری را در لیست مشخصی جای می دهد. با داشتن این ویژگی افراد در زمان اضطراری می توانند متوجه هک شدن سیستم شخصی خود شوند.

البته این وب سایت تمامی مشکلات حساب شخصی شما را قبل از هک شدن در اختیارتان قرار می دهد تا از هک شدن سیستم خود بتوانید جلوگیری نمایید. زمانی که به این وب سایت مراجعه کنید، اگر رمزعبور شما هک شده باشد، این وب سایت به رنگ قرمز تغییر می کند و اطلاعات کاملی از هکر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج گوشی های ال جی | راهکارهای کاهش شکنندگی بدنه گوشی‌های ال‌جی

استفاده از Pwned Passwords

یکی از قسمت های Have I Been Pwned عبارت Pwned Password است که به راحتی افراد را به تشخیص هک شدن حساب شخصی کمک می کند. این سرویس به جای انتشار آدرس ایمیل، لیستی از رمزعبورهای منتشر شده را به شما نشان می دهد و از این طریق به راحتی می توانید متوجه هک شدن دستگاه خود شوید. استفاده از این ابزار برای زمانی که قصد دارید متوجه شوید هکر از چه رمزعبوری وارد حساب کاربری شما شده است مناسب خواهد بود.

استفاده از سایت Breach Alarm

این سایت همانند وب سایت قبلی عمل می کند و کارایی آن شبیه به وب سایت Have I Been Pwned است. به راحتی در این سایت می توانید رمزعبور خود را وارد کنید تا از این طریق هک سیستم شما را مورد بررسی قرار دهد.

با مراجعه به این سایت دامنه ای از لیست های لو رفته از رمزعبورهای متفاوت را مشاهده می کنید. این وب سایت به طور تخصصی مشکلات رایج برای حساب شخصی را در اختیارتان قرار می دهد. وجود این نوع وب سایت برای شرکت های حساس و یا افرادی که در زمینه های امنیتی مشغول به فعالیت هستند، بسیار الزامی خواهد بود.

استفاده از سایت Sucuri SiteCheck

هکرها با داشتن مهارت بالا در تکنولوژی تنها شبکه های اجتماعی را مورد هدف خود قرار نمی دهند و به راحتی توانایی هک کردن سایت ها را نیز دارند. با وجود این سایت کاربردی به راحتی می توانید فاکتورهای امنیتی مربوط به سایت را مورد بررسی قرار دهید.

سایت Sucuri SiteCheck به عنوان یک ابزار برای اسکن وجود بد افزار، قرار گرفتن در فهرست سیاه، خطاهای رایج و نرم افزارهای تاریخ گذشته بر روی سایت اجرا می شود. با وجود این سایت به راحتی می توانید از هک شدن سایت آگاه شوید.

بررسی دستی Data Breaches

یکی دیگر از روش های موجود برای تشخیص هک شدن حساب کاربری و یا سایت، بررسی دستی Data Breaches است. این روش به راحتی دسترسی های غیرمجاز را به کاربران اعلام می‌کند.

این روش برای جلوگیری از سرقت رفتن اطلاعات امنیتی و محرمانه طراحی شده تا نفوذ پذیری افراد سودجو را مهار کند تا اطلاعات شخصی از دسترس خارج نشود.

نشانه های هک شدن ایمیل

نتیجه گیری

با پیشرفت تکنولوژی امروزه اکثر افراد از سیستم های الکترونیکی مثل کامپیوتر، لپ تاپ و موبایل استفاده می کنند. استفاده از این لوازم الکترونیکی مشکلات زیادی را به وجود می آورد که یکی از مشکلات رایج در این زمینه هک شدن است.

معمولا افراد سودجو سیستم های کاربری مثل ایمیل را بیشتر مورد هدف خود قرار می دهند تا تمامی اطلاعات شخصی را در اختیار خود قرار دهند. نشانه های هک شدن ایمیل به صورت گسترده به شما کمک می کند تا بتوانید این مشکل به وجود آمده را شناسایی و راه حلی درست را برای برطرف کردن آن در پیش بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نشانه های هک شدن ایمیل

مجموع امتیاز

نشانه های هک شدن جیمیل چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا