تعمیرات تلویزیون

راهنمای تعمیرات سینمای خانگی | عیب یابی و تعمیر سینما خانگی

✅ آموزش تعمیرات سینما خانگی | خدمات عیب یابی و تعمیر ساب ووفر، برد و باند سینمای خانگی ✅

لذت دیدن یک فیلم و موسیقی با کیفیت صدای عالی را می توانید با سینمای خانگی تجربه کنید. این دستگاه با هر برند یا مدلی که باشد ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی و مشکل شود. در این مقاله از ایبک امداد از مشکلات رایج در سینما خانگی و دلایل خرابی این دستگاه پرطرفدار و همچنین نحوه تعمیرات سینما خانگی را برایتان آموزش می دهیم:

خدمات پس از فروش سینما خانواده

تولیدکنندگان برندهای مختلف سینما خانگی برای محصولات خود گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهند. خریداران این محصول می توانند با شماره های درج شده روی ضمانت نامه دستگاه تماس بگیرند تا برای نصب دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش به محل زندگی آنها رفته و سینمای خانگی را نصب و راه اندازی کنند و برگه ضمانت نامه را تحویل کاربر دهند.

راهنمای حل مشکل روشن نشدن سینمای خانگی

روشن نشدن دستگاه یکی از رایج‌ترین مشکلات سینما خانگی می باشد. در ادامه به بررسی دلایل و همچنین تعمیرات این ایراد و مشکل دستگاه می پردازیم :

 • امکان دارد مشکل از کابل های برق، پریز یا دوشاخه برق باشد. که باید بررسی کرده تا از سالم بودن آنها اطمینان پیدا کنید.
 • ممکن است دکمه پاور دچار خرابی و مشکل شده باشد که قادر نیست سینما خانگی را روشن کند.
 • یکی از قطعات مهم سینما خانگی آمپلی فایر است.
 • خرابی یا سوختن آی سی های دستگاه می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود.
 • اگر برد دستگاه خراب شده باشد باید برد را بررسی و تعمیر کنید.

در صورت خرابی و مشکل دستگاه باید برای تعمیر سینما خانگی از نمایندگی کمک بگیرید.

سینمای خانگی

دلیل خاموش شدن سینمای خانگی و تعمیر دستگاه

اگر به هنگام استفاده از سینما خانگی ناگهان دستگاه خاموش شد باید برای رفع این مشکل دستگاه را بخوبی بررسی کنید. در این قسمت به بررسی دلایل مهم این ایراد و تعمیر سینما خانگی می پردازیم:

 • خراب شدن فن که یکی از قسمت های دستگاه است که می‌تواند منجر به خاموش شدن سینما خانگی شما شود.
 • وظیفه فن دستگاه این است که حرارت دستگاه را کاهش دهد. چنانچه این قطعه دچار خرابی شود دستگاه خاموش می شود.
 • به وجود آمدن یک اتصال کوتاه در آمپلی فایر می تواند موجب بروز این مشکل در سینما خانگی شما شود.

دلایل قطع شدن صدا در سینمای خانگی و تعمیر دستگاه

چنانچه به هنگام استفاده از سینما خانگی ناگهان با قطعی صدا در دستگاه مواجه شدید برای عیب یابی و تعمیر دستگاه موارد زیر را بررسی کنید:

 • سینما خانگی از جلو بسیار جذاب و زیبا است ولی از پشت دستگاه پر از سیم و کابل می باشد. گاهی اوقات در حین تمیز کاری و گردگیری ممکن است بطور اتفاقی سیم ها از پریز خارج شوند و مشکل ایجاد کنند.
 • قبل از هر کاری باید سیم ها و کابل ها را بخوبی بررسی کنید تا مشکل قطع شدن نداشته باشد.
 • کنترل ریموت دستگاه را بررسی کنید. چنانچه باتری آن ضعیف شده است باتری را تعویض کنید.
 • به منوی تنظیمات دستگاه بروید و بلندگو های دستگاه را بخوبی بررسی کنید.
 • سیم کشی باندها را چک کنید تا از سلامت آنها اطمینان پیدا کنید.
 • اگر باندها یا سیم کشی ها دارای مشکل باشند صدای دستگاه بطور کل قطع می شود.
 • ممکن است ایراد در اتصالات کابل ها باشد که باعث بوجود آمدن این مشکل شده است. باید کابل ها را بدرستی بررسی کنید که در جای خود وصل شده باشند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خرابی های رایج تلویزیون پاناسونیک | عیب یابی تلویزیون Panasonic

تعادل ضعیف صدا در سینما خانگی

اگر بعضی از بلندگو های دستگاه کار می کنند و برخی کار نمی کنند حتماً اتصالات کابل در پشت بلندگو و گیرنده را بررسی کنید. ممکن است نیاز پیدا کنید تنظیمات روی گیرنده را دوباره انجام دهید. چنانچه همه بلندگوها در دستگاه کار می کنند ولی تعادل احساس نمی کنید، باید از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.

تأخیر صدا در سینمای خانگی

تأخیر داشتن صدا در سینما خانگی یک مشکل خاص در استفاده از این دستگاه پرکاربرد می باشد که بدلیل شبکه کابل ها و دستگاه ها بوجود می آید. به علت پیوندهای زیاد زنجیره ممکن است مقداری تأخیر در سیگنال تصویر بوجود بیاید. باید تنظیمات تأخیر صدا در دستگاه تلویزیون یا گیرنده را تنظیم کنید، که معمولاً چند میلی ثانیه تنظیم نیاز می باشد.

خرابی آمپلی فایر سینمای خانگی

عوامل زیادی در خرابی آمپلی فایر نقش دارند شایع ترین آنها خطای اپراتور است ممکن است دستگاه روشن باشد ولی شما صدایی نشنوید، احتمالاً سیم های بلندگو وصل نباشد یا اینکه دکمه بلندگو را انتخاب نکرده باشید. ممکن است سیم دچار آسیب شده باشد یا فیوز داخلی دچار خرابی شده باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد وجود داشته باشد، اکسید شدن اتصالات الکتریکی یا جک ها می باشد. جک برای اتصال دادن و جفت کردن پلاگین یا سیم به مدار استفاده می شود. چنانچه روی پلاگین یا جک چرب شده باشد امکان دارد، هدایت الکتریکی در دستگاه انجام نشود و دستگاه هم سیگنال دریافت نکند.

گاهی اوقات خرابی از آمپلی فایر نیست. ممکن است اتصالات بین آمپلی فایر با بلندگو ها مشکل داشته باشد. باید از یک تست کننده یا مولتی متر استفاده کنید و اتصالات ورودی و خروجی از آمپلی فایر را بررسی کنید.

نگهداری و مراقبت از سینمای خانگی

بیشتر لوازم خانگی برقی مخصوصاً سینمای خانگی نیاز به مراقبت زیادی دارند، تا عمر این دستگاه افزایش پیدا کند. نگهداری از سینمای خانگی روش های گوناگونی دارد که در ادامه توضیحاتی در مورد مراقبت صحیح از سینمای خانگی می دهیم:

نحوه نگهداری از سینمای خانگی

بیشتر لوازم برقی مخصوصاً سینمای خانگی نیاز به مراقبت زیادی دارند تا عمر این دستگاه افزایش پیدا کند. در ادامه به توضیحاتی در مورد مراقبت صحیح از دستگاه می پردازیم:

دستگاه سینمای خانگی از اجزای مختلفی مانند اسپیکرها، ساب وافر، تلویزیون تشکیل شده است. از این قسمت ها به هنگام نصب، راه اندازی و همچنین در زمان استفاده باید بخوبی نگهداری و مراقبت کنید. سیستم سینمای خانگی دستگاه بسیار حساسی می باشد و از قسمت‌های بسیار ظریف و شکننده تشکیل شده است. بهتر است به هنگام جابجایی دستگاه، در کارتن های خود دستگاه با پوشش های بسیار قوی حمل شود.

سینمای خانگی همان قدر که مفید می باشد اگر بخوبی استفاده و نگهداری نشود حتماً مشکل ساز خواهد شد. باید از محافظ برق در سینما خانگی خود استفاده کنید. تمام بخش های دستگاه مانند آمپلی فایر، تلویزیون و اسپیکرها را به آن متصل کنید که نوسانات برق باعث ایجاد خرابی و مشکل در سینما خانگی شما نشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت سینما خانگی با ساندبار | معایب و مزایای ساند بار و سینما خانگی

معمولاً وسایل الکترونیکی گرمای زیادی تولید می کنند و اگر زیاد گرم شوند امکان دارد دچار خرابی و مشکل شوند، باید دستگاه را در مکان مناسبی نصب شود تا دچار آتش سوزی نشود.

باید بین سینما خانگی و دیگر وسایل خانه فاصله کافی وجود داشته باشد. حتی بین دیوار و دستگاه فاصله دهید تا هوا بخوبی بین دستگاه و دیوار جریان داشته باشد تا دستگاه خیلی گرم نشود. توجه داشته باشید دستگاه را در فضای بسته یا کابین قرار ندهید.

مرتب کردن کابل ها یکی دیگر از راه های نگهداری از دستگاه سینما خانگی به حساب می آید. چون سینمای خانگی دارای کابل های بسیار زیادی می باشد. بعد از نصب و راه اندازی دستگاه در اطراف سینما خانگی تعداد بسیار زیادی کابل قرار می گیرد و نظم دادن به آنها بسیار مهم و ضروری می باشد. کیفیت کابل ها بعد از شرکت های سازنده به شما بستگی دارد. یک سری کابل ها مربوط به شرکت سازنده است و کابل هایی که شما برای اتصال به برق استفاده می کنید خیلی مهم است. اشتباه در انتخاب آنها می تواند باعث بروز مشکل در دستگاه شما شود.

کابل های با کیفیت در تصویر و صدا تأثیر بسزایی دارد در نگهداری از سینمای خانگی از کابل های بی کیفیت استفاده نکنید. تمام کابل ها را به یکدیگر متصل کنید. در هر کابل برچسب بزنید تا مشخص شود کابل مربوط به کدام قسمت از وسیله است تا وقتی آنها را از هم جدا کردید بتوانید مجدّداً آنها را به هم وصل کنید.

کابل های سینما خانگی را باید از تلفن های بی سیم و یا هر وسیله تولید کننده گرما مانند مایکروفر دور نگه دارید تا سیستم شما دچار کم شدن کیفیت نشود. بخش های مختلف دستگاه را کنار یکدیگر بدر ستی قرار دهید. چنانچه فضای کافی برای قرار دادن آنها کنار هم ندارید باید توجه داشته باشید که بخش های دستگاه قادر نیستند وزن زیادی تحمل کنند. قرار دادن اشیای سنگین روی آنها به دستگاه آسیب می رساند.

صفحه های نمایش سینمای خانگی یا همان تلویزیون نیاز به نگهداری بیشتری نسبت به دیگر بخش های دستگاه دارد و باید با احتیاط نگهداری و حمل شود. گرد و خاک روی این صفحات را بدون استفاده از اسپری های تمیز کننده و مواد شوینده پاک کنید. از دستمال های لطیف و ضد الکتریسیته برای پاک کردن سینمای خانگی خود استفاده کنید تا به دستگاه آسیب وارد نشود.

اگر از بلند گوهای سیستم بخوبی نگهداری کنید صدای بهتری نصیب شما می شود. بلندگو ها را نزدیک منبع مغناطیسی قرار ندهید چون در عملکرد اسپیکرها تأثیر بدی می گذارد. بلندگو ها را روی پایه فلزی نگذارید، بهتر است از باکس های چوبی استفاده کنید. بلندگو ها را دور از نور مستقیم خورشید و وسایل گرمایشی نگهداری کنید.

سینمای خانگی

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد به مشکلات رایج و تعمیرات سینمای خانگی و همچنین نحوه نگهداری از این دستگاه پرطرفدار برایتان مطالبی را بیان کردیم. می توانید نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان کنید تا کارشناسان ما در ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

نحوه تعمیرات سینمای خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل روشن نشدن سینمای خانگی چیست؟

امتیاز کاربر: ۱.۷۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا