تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیرات مایکروفر هاردستون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از با کیفیت ترین برندهای مایکروفر موجود در بازار برند هاردستون می باشد. مایکروفر هاردستون با فناوری به روز و پیشرفته و همچنین طراحی زیبا و قیمت مناسب توانسته در بازار رقابت حرفی برای گفتن داشته باشد. اما با این حال این دستگاه نیز مانند هر دستگاه برقی دیگری ممکن است دچار مشکلات و ایراداتی شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون می‌پردازیم، مشکلات رایج در آن را بیان می کنیم و راه حل هایی جهت برطرف کردن آنها ارائه می دهیم. اگر شما هم از کاربران مایکروفر هاردستون هستید و یا قصد خرید این محصول را دارید جهت آشنایی بیشتر با این محصول می توانید تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

روش عیب یابی و مشکلات احتمالی در مایکروفر هاردستون

در ادامه مقاله به مشکلات احتمالی مایکروفر هاردستون می‌پردازیم تا شما کاربران عزیز بتوانید آگاهی و شناخت کافی نسبت به این دستگاه پیدا کنید و چنانچه با مشکلی در آن روبرو شدید به تشخیص ایراد و رفع آن بپردازید. البته لازم به ذکر است که برای برطرف کردن مشکلات پیچیده و تخصصی لازم است به تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید. پیشنهاد ما به شما این است جهت دریافت مشاوره با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما نیز مشورت کنید.

علت گرم نشدن مایکروفر هاردستون چیست؟

یکی از مشکلاتی که می تواند برای مایکروفر هاردستون پیش آید و باعث اختلال در کارکرد دستگاه شود گرم نشدن آن می باشد. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آن می پردازیم.

 • مگنترون اصلی ترین قطعه مایکروفر می باشد و وظیفه گرم کردن دستگاه را به عهده دارد. چنانچه این لامپ آسیب ببیند باعث بروز این مشکل خواهد شد.

راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیرات مایکروفر هاردستون

 • دیود ولتاژ و خازن ها، قطعات دیگری هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند. چنانچه مهارت کافی در بررسی این قطعه ها را ندارید بهتر است از دستکاری کردن خودداری کنید و این کار را به تعمیرکاران ماه بسپارید.
 • ترانسفورماتورهای ولتاژ نیز باید از نظر تولید ولتاژ مورد بررسی قرار گیرند.
 • فرمانده دستگاه یا برد الکترونیکی نیز از قطعاتی است که باید بررسی شود. زیرا خراب شدن آن نیز باعث اختلال در روند مایکروفر می شود.

چرا مایکروفر هاردستون جرقه می زند؟

همانطور که گفته شد لامپ مگنترون وظیفه تولید گرما در مایکروفر را به عهده دارد و اگر دچار مشکل ‌شود در واقع مایکروفر گرم نخواهد شد. امواجی که از لامپ مگنترون انتشار می یابد فقط باعث گرم کردن غذا خواهد شد و روی ظروف تاثیری نمی گذارد به همین علت اگر ظروفی داخل مایکروفر استفاده شود که مناسب قرار دادن در دستگاه نباشد امواج از آنها رد نخواهد شد و باعث بروز جرقه در دستگاه می شود. پس بهتر است از قرار دادن ظروف فلزی و یا ظروفی که دارای تزئینات فلزی هستند در دستگاه جداً خودداری کنید. بهترین ظروف برای قرار دادن درون مایکروفر ظروف سرامیکی و شیشه ای می باشند. همچنین برخی ظروف پلاستیکی هستند که مخصوص قرار دادن در مایکروفر طراحی شده اند. چنانچه باقی مانده های غذا درون مایکروفر وجود داشته باشد می تواند باعث ایجاد جرقه شود پس بهتر است پس از هر بار استفاده کردن از مایکروفر تمامی باقیمانده های چربی و غذا از بدنه دستگاه پاک شود. هرگز وقتی که مایکروفر خالی است دستگاه را روشن نکنید زیرا می تواند باعث ایجاد جرقه شود و بسیار خطر آفرین است. هر کدام از مواردی که در بالا گفته شد چنانچه رعایت نشود می تواند باعث خراب شدن لامپ مگنترون و در نهایت ایجاد جرقه درون دستگاه شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخچال فریزر هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیرات هاردستون

علت نچرخیدن سینی مایکروفر چیست؟

چرخیدن سینی مایکروفر باعث پخت یکنواخت مواد غذایی داخل دستگاه می شود و اگر این کار انجام نشود در نتیجه پخت غذا نیز به خوبی صورت نخواهد گرفت. چنانچه متوجه شدید که سینی نمی چرخد باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • در ابتدا غلتک را بررسی کنید اگر در مسیر آن چیزی گیر کرده باشد می‌تواند باعث نچرخیدن سینی شود.
 • موتور صفحه چرخان را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که برق در آن جریان دارد.
 • کوپلر ها را نیز بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

چرا مایکروفر هاردستون روشن نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران متوجه شوند که مایکروفر هاردستون روشن نمی شود. گاهی می‌توان برخی از مشکلات را با راه حل های بسیار ساده برطرف کرد. در مورد روشن نشدن مایکروفر نیز به همین صورت است.

 • در ابتدا جریان برق را مورد بررسی قرار دهید و از وجود آن مطمئن شوید. ممکن است نوساناتی در جریان برق پدید آمده باشد که باعث روشن نشدن دستگاه شود.
 • چنانچه درب مایکروفر هاردستون به هر علتی باز بماند مایکروفر کار نمی کند.
 • استفاده بیش از حد از مایکروفر می تواند باعث فعال شدن فیوز حرارتی شده و این قطعه به جهت جلوگیری از آسیب به مایکروفر دستگاه را خاموش می کند. در این شرایط باید صبر کنید تا دستگاه خنک شده و سپس آن را روشن کنید.
 • استفاده مداوم و بیش از حد از مایکروفر می تواند به لامپ مگنترون نیز آسیب وارد کند و مانع از روشن شدن دستگاه شود.
 • چنانچه در بستن درب مایکروفر احتیاط نکنید می تواند باعث آسیب رسیدن به قطعات درب شود.
 • اگر خازن، میکروسوئیچ، دیود، فیوز یا برد الکترونیکی دچار مشکل شدند برای بررسی بیشتر باید با تعمیرکاران ماهر در این زمینه مشورت کنید.

چرا مایکروفر هاردستون دود تولید می کند؟

گاهی ممکن است با ایجاد دود از درون مایکروفر هاردستون مواجه شوید در این شرایط باید به بررسی موارد زیر بپردازید.

 • باقی ماندن مواد غذایی و چربی روی سینی گردان یا المنت و یا بدنه دستگاه می تواند باعث ایجاد دود درون مایکروفر شود.
 • دقت کنید مدت زمان طبخ مواد غذایی نباید بیش از حد زیاد شود چون می تواند باعث سوختن غذا و ایجاد دود شود.

راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیرات مایکروفر هاردستون

 • چنانچه بوی سوختگی شبیه بوی سوختگی سیم بود ممکن است سیم پیچی ترانس خراب شده باشد و در این صورت باید آن را تعویض کنید.

علت ایجاد سر و صدای زیاد در مایکروفر هاردستون چیست؟

ممکن است گاهی با ایجاد صدای زیاد از مایکروفر هاردستون مواجه شوید در این شرایط به بررسی موارد زیر بپردازید.

 • اگر سینی گردان مایکروفر به صورت درست سر جای خود قرار نگرفته باشد می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود.
 • اگر ظروفی که درون مایکروفر قرار می دهید بیش از حد سنگین باشد ممکن است با بدنه برخورد کرده و باعث ایجاد سر و صدا شود.
 • دقت کنید ریل چرخان و همچنین فن مایکروفر از هرگونه کثیفی و آلودگی به دور باشد.
 • اگر مشکل ایجاد صدا به علت اختلال در کار فن بوده باشد جای نگرانی نیست. پس از آنکه دستگاه خنک شد این صدا نیز قطع می شود.
 • اگر با بررسی موارد بالا همچنان صدا از مایکروفر به گوش می رسید باید برای برطرف کردن مشکل با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و از آنان راهنمایی بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر اسپرسوساز هاردستون HardStone | نمایندگی تعمیر هاردستون

چرا کلیدهای مایکروفر هاردستون کار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای مایکروفر هاردستون پیش آید این است که‌ کلیدهای روی دستگاه کار نکند. در این شرایط بهتر است به بررسی موارد زیر بپردازید.

 • اگر سیستم قفل کودک فعال شده باشد دکمه های دیگر کار نخواهد کرد.
 • دقت کنید که فرمان های داده شده به مایکروفر نباید به صورت همزمان انجام شود در این صورت برد الکترونیکی با اختلال مواجه خواهد شد و عملکرد دستگاه کاهش می یابد.
 • برای برطرف کردن این مشکل می توانید چند دقیقه مایکروفر را از برق جدا کرده و دوباره به برق وصل کنید. با این کار ممکن است مشکل برطرف شود.

نکاتی جهت نگهداری اصولی و صحیح از مایکروفر هاردستون

در این مقاله ما مشکلات احتمالی مایکروفر هاردستون را بررسی کردیم. لازم به ذکر است گاهی اوقات با رعایت نکاتی ساده و اصولی می توانید باعث بهتر شدن عملکرد مایکروفر شوید و همچنین طول عمر آن را افزایش دهید. در این صورت کمتر نیاز به سرویس و تعمیر مایکروفر خواهید داشت و همچنین لازم نیست هزینه های زیادی برای تعمیر آن بپردازید. در ادامه مطلب نکاتی جهت نگهداری و مراقبت صحیح از مایکروفر هاردستون بیان شده است.

 1. با سرویس دوره ای و به موقع مایکروفر هاردستون می توانید اگر دستگاه با مشکلات جزئی مواجه شده بود آن را سریعتر برطرف کنید تا به قطعات دیگر دستگاه آسیبی وارد نکند.
 2. به مدت طولانی و مداوم از مایکروفر هاردستون استفاده نکنید زیرا باعث داغ شدن دستگاه و آسیب به قطعات داخلی آن خواهد شد.

راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیرات مایکروفر هاردستون

 • پس از هر بار استفاده کردن از مایکروفر هاردستون به پاک کردن باقیمانده های غذا و چربی در بدنه دستگاه اقدام کنید. زیرا بسیاری از مشکلات مایکروفر ناشی از عدم نظافت دستگاه می باشد.
 • بهتر است مواد غذایی که درون مایکروفر قرار می دهید با درپوش آلومینیومی باشد تا ذرات غذا و چربی به بیرون درز پیدا نکند.
 • دقت کنید ظروفی که درون دستگاه استفاده می‌کنید حتماً مناسب مایکروفر باشد زیرا در غیر این صورت می تواند باعث بروز آسیب ها و خطراتی شود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد مشکلات احتمالی مایکروفر هاردستون را بیان کردیم و راه حل هایی برای برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه دادیم. همچنین نکاتی جهت نگهداری اصولی از آن بیان کردیم که با رعایت آنها می توانید باعث بهبود عملکرد مایکروفر هاردستون شده و همچنین طول عمر دستگاه را افزایش دهید. چنانچه در زمینه تعمیر و سرویس مایکروفر هاردستون نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت گرم نشدن مایکروفر هاردستون چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا