تعمیرات مایکروفر

نحوه تعمیر توستر تفال TEFAL | معرفی و بررسی انواع توستر تفال

خدمات تعمیر توستر TEFAL در محل تعمیرات توستر تفال در تهران با قطعات اصلی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از سایت ایبک امداد سعی داریم شما کاربران عزیز را با وسیله ای بسیار کاربردی در آشپزخانه آشنا کنیم. توستر تفال یکی از کاربردی ترین لوازم موجود در آشپزخانه می باشد که جهت گرم کردن و یا برشته کردن نان مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به بررسی قطعات مختلف توستر و همچنین نحوه تعمیر آن می‌پردازیم. در ادامه راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات و ایرادات ساده بیان می کنیم. با بهره گرفتن از این راهکارها می توانید باعث افزایش کارایی توستر تفال شده و طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

معرفی و بررسی انواع توستر تفال

توستر تفال وسیله ای ساده و بسیار کاربردی جهت گرم کردن یا برشته کردن نان در آشپزخانه می باشد. انواع مختلف از توستر در بازار وجود دارد.

 • توستر تک جایگاه
 • توستر ۲ جایگاه
 • توستر ۴ جایگاه

در نوع اول می توان دو عدد نان تست را کنار هم قرار داد. این مدل از دیگر مدل ها کشیده تر می‌باشد. جهت گرم کردن نان های ایرانی مانند سنگک مناسب است. نوع دوم که توستر دو جایگاه می باشد جهت خانواده‌های کم‌جمعیت کاربرد دارد و نوع سوم بیشتر در رستوران ها کاربرد دارد.

آموزش تعمیر قطعات توستر تفال

توستر وسیله ای ساده و کاربردی با مدارهای ساده می باشد. این دستگاه از تعدادی قطعه تشکیل شده که شامل سینی توستر، المنت، ترموستات، مدارات داخلی و فیوز حرارتی می باشد. چنانچه با هرگونه ایراد و مشکلی در دستگاه توستر نان تفال مواجه شدید می توانید با مطالعه این مقاله و راهکارهایی که در آن ارائه شده است آن را برطرف کنید. نحوه تعمیر توستر تفال TEFALدر صورتی که نتوانستید مشکل به وجود آمده را رفع کنید بهتر است از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیرات توستر کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد در خدمت شما می باشند تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

ایرادات و مشکلات رایج در توستر تفال

در این بخش به بررسی ایرادات و مشکلات احتمالی در توستر تفال می پردازیم و متداول ترین آن ها را بیان می کنیم.

 • روشن نشدن دستگاه توستر
 • پریدن فیوز پس از اتصال توستر به برق
 • عدم بالا آمدن نان پس از داغ شدن
 • خروج دود سیاه از توستر تفال
 • به مشام رسیدن بوی سوختگی مثل سوختن لاستیک
 • خاموش شدن توستر در حین کار کردن
 • از کار افتادن دکمه های توستر
 • شکسته شدن قطعات توستر
 • خراب شدن پنل الکترونیکی توستر
 • از کار افتادن تایمر مکانیکی
 • از کار افتادن سنسور دما

در ادامه مطلب به بررسی دلایل ایجاد این مشکلات و راهکارهایی جهت رفع هر کدام می پردازیم.

علت گیر کردن نان در توستر تفال چیست؟

گاهی اوقات پس از آنکه نان را داخل توستر قرار دادیم و اقدام به گرم کردن و یا برشته کردن آن کردیم با این مشکل مواجه می شویم که نان داخل توستر گیر می کند و بالا نمی آید. در این صورت نخست باید توستر را خاموش کنید و به دستگاه اجازه دهید تا خنک شود پس از آن می‌توانید اقدام به خارج کردن نان از دستگاه توستر کنید.

علت خروج دود سیاه از توستر تفال چیست؟

یکی از مواردی که باید حتماً آن را رعایت کنید این است که درجه ای که برای گرم کردن نان در نظر می گیرید متناسب با ضخامت نان باشد. چنانچه درجه تنظیم شده توستر مناسب با ضخامت نان هایی که در آن قرار می دهید نباشد باعث خروج دود سیاه از دستگاه خواهد شد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید باید درجه توستر را کم کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل کار نکردن گریل مایکروفر چیست ؟

علت روشن نشدن توستر تفال چیست؟

گاهی اوقات ممکن است دستگاه توستر شما روشن نشود این مشکل احتمالاً به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد. پس در چنین حالتی موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • جهت اطمینان از خراب نبودن پریز برق می‌توانید توستر را به پریز دیگری وصل کنید.
 • از سالم بودن و عدم پوسیدگی سیم رابط توستر مطمئن شوید.
 • از سالم بودن دوشاخه و پریز برق اطمینان حاصل کنید.
 • در صورتی که مشکل از سیم رابط بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

خراب شدن ترموستات و راهکار جهت رفع آن

جهت رفع مشکل خراب شدن ترموستات باید درپوشی را که در زیر توستر قرار دارد باز کرده و قطعه ترموستات را از دستگاه خارج کنید. پس از آن اقدام به جدا کردن هادی ها از ترموستات کرده و دو سر آومتر را به آن متصل کنید.نحوه تعمیر توستر تفال TEFAL

چنانچه ولوم ترموستات را جهت عقربه های ساعت حرکت دهید عقربه های آویز منحرف شده و به عدد صفر نزدیک می شود و چنانچه ولوم ترموستات را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید عقربه های آومتر به سمت بی نهایت نزدیک می شود. در غیر این صورت باید بدانید که ترموستات آسیب دیده است و باید دوباره تنظیم گردد و یا تعویض شود.

خراب شدن فیوز محافظ و روش تعمیر آن

در بعضی از مدلهای توستر جهت حفاظت از دستگاه فیوز شیشه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنانچه فیوز دچار سوختگی شود شیشه به طور کامل سیاه خواهد شد. برای مطمئن شدن از سالم بودن فیوز می ‌توانید از یک آومتر استفاده کنید. در این حالت سیم رابط فیوز باید از آن جدا شده و آومتر به آن متصل شود. در صورتی که فیوز سالم باشد عقربه های آومتر عدد صفر نزدیک می شود و چنانچه فیوز آسیب دیده باشد باید تعویض گردد. به این نکته توجه کنید که فیوزی که جایگزین فیوز سوخته می شود باید از نظر جریان الکتریکی با فیوز قبلی یکی باشد.

قطع شدن المنت و نحوه تعمیر آن

دستگاه توستر یک دستگاه ساده می باشد که مدارات پیچیده ای ندارد و احتمال اینکه همه المنت ها به طور همزمان قطع شده باشند بسیار کم است ولی گاهی اوقات ممکن است که روی دستگاه آب ریخته باشد و یا از ارتفاع افتاده باشد در این صورت باید تمامی مدارهای داخلی توستر کاملا بررسی گردند. ممکن است روشن نشدن توستر به علت قطع شدن یکی از سیم های مدار داخلی دستگاه رخ داده باشد به همین خاطر پس از باز شدن توستر تفال از متصل بودن همه سیم ها مطمئن شوید.

چرا پس از متصل کردن توستر تفال به پریز برق فیوز می‌پرد؟

پریدن فیوز بعد از اتصال دو شاخه دستگاه به پریز برق به چند علت ممکن است رخ دهد که در ادامه به بررسی این دلایل می پردازیم.

خارج شدن سیم های اصلی توستر از جای خود: در صورتی که دستگاه توستر با ضربه شدیدی مواجه شده باشد و یا از ارتفاع سقوط کرده باشد این امکان وجود دارد که یکی از سیم ها از جای خود خارج شود و با سیم های دیگر اتصال پیدا کند و این مشکل می تواند باعث پریدن فیوز شود. جهت رفع این مشکل سیم ها را مورد بررسی قرار دهید و هر کدام را در محل خود متصل کنید تا مشکل به وجود آمده برطرف شود.

سوختن عایق سیم های داخلی توستر: تمام سیم هایی که دارای جریان برق می باشند با یک عایق حرارتی پوشیده شده اند به مرور زمان و بر اثر استفاده زیاد از توستر، این عایق ها می توانند از بین بروند و بسوزند. در نتیجه موجب ایجاد اتصال کوتاه میان سیم ها می شوند و در نهایت فیوز می‌پرد. هنگام روبرو شدن با این مشکل هادی ها و عایق های برق باید تعویض شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  برد الکترونیکی مایکروفر چیست ؟

علت عدم بالا آمدن سیلندر توستر پس از داغ شدن نان

این که پس از داغ شدن نان سیلندر توستر بالا نمی آید می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است بخش مکانیکی توستر دچار خرابی شده باشد. جهت رفع این مشکل ابتدا توستر را از برق جدا کرده و قسمت زیرین آن را باز کنید. اکنون با فشار دست می‌توانید سیلندر را در قسمت زبانه مخصوص خود قرار داده و پس از آن زبانه را به کمک دست بکشید. در این حالت فنر ها موجب بالا آمدن سیلندر خواهند شد. چنانچه مشکل با این راهکار برطرف نشد باید بخش های مکانیکی دیگر مورد بررسی قرار گیرند. ممکن است سیم پیچ رله مکانیکی سوخته باشد.نحوه تعمیر توستر تفال TEFAL

جهت رفع این مشکل نخست درپوش زیر دستگاه را باز کنید. سیلندر را به کمک فشار دست در قسمت زبانه مخصوص قرار دهید. اکنون با استفاده از سیم رابط، سیم پیچ را به برق ۲۲۰ ولت متصل کنید. چنانچه رله سالم باشد زبانه به سیلندر متصل شده و آن را به بالا می کشد. در غیر این صورت باید مجدداً رله سیم پیچی شود.

علت خروج بوی سوختگی لاستیک از توستر تفال چیست؟

ممکن است گاهی اوقات بوی سوختن لاستیک از دستگاه توستر به مشامتان برسد. در این حالت این امکان وجود دارد که وارنیش ها از بین رفته باشند. به دلیل استفاده زیاد از توستر و گرم بودن داخل دستگاه وارنیش ها یا همان عایق های نسوز بعد از مدتی در برابر گرما مقاومتشان را از دست می دهند و کم کم از بین می‌روند. در این صورت باید جهت تعویض آنها اقدام کرد. چنانچه تعویض وارنیش ها را به تعویق بیندازید باعث ایجاد آسیب بیشتر در دستگاه خواهد شد.

نکاتی جهت نگهداری صحیح از توستر تفال

با استفاده درست از توستر تفال و رعایت نکاتی جهت نگهداری از آن می‌توانید باعث افزایش طول عمر دستگاه شده و عملکرد دستگاه را بهبود ببخشید.

 • تکه های نان باید متناسب با اندازه جایگاه توستر داخل آن قرار گیرند.
 • درجه مورد نظرتان را تنظیم کرده و پس از آن اهرم را به سمت پایین بفشارید تا بتوانید نان را برشته کنید.
 • جهت شروع کار بهتر است از درجات پایین شروع کنید.
 • هنگام روشن بودن توستر هیچ جسم فلزی مانند قاشق و چنگال و کارد را به درون دستگاه وارد نکنید.
 • دقت کنید بعد از پایان کار حتماً خرده های نان را از دستگاه خارج کنید.
 • اگر تعداد زیادی نان برای گرم کردن دارید همه آنها را در یک مرحله داخل توستر قرار ندهید.
 • اتصال بدنه در دستگاه را جدی بگیرید و هرگونه ایراد و خرابی را سریعاً برطرف کنید.
 • چنانچه دستگاه از ارتفاع سقوط کرد قبل از روشن کردن مجدد آن حتماً از سالم بودن قطعات داخلی آن مطمئن شوید.
 • چنانچه سیم رابط دچار پوسیدگی و یا آسیب شد حتماً آن را تعویض کنید.

سخن آخر

توستر یکی از وسایل کاربردی در هر خانه می باشد که دارای ساختاری ساده است و کمتر دچار آسیب و ایراد می شود اما با این حال این دستگاه نیز مانند هر دستگاه برقی دیگری ممکن است گاهی اوقات دچار ایراد و اشکال شود. ایبک امداد در این مقاله به متداولترین ایرادات ایجاد شده در این دستگاه پرداخته و همچنین راهکارهایی جهت برطرف کردن هرکدام ارائه داده است و در پایان نکات مهمی جهت حفظ و نگهداری درست از توستر بیان کرده است. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن‌های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر توستر تفال TEFAL

امتیاز سردبیر

در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر توستر تفال پرداخته شده است.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا