تعمیرات لباسشویی

راهنمای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی سامسونگ

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که برای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ چه باید کرد؟ چه زمانی لازم است تا نسبت به ریست کردن آن اقدام کرد؟ در زمان بروز مشکل در ماشین لباسشویی چه کنیم؟ چرا باید نسبت به راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی اقدام کرد؟ آیا با راه اندازی مجدد مشکلات و خطاها برطرف خواهند شد؟ در پاسخ به این سوالات باید بدانید که در این مطلب قصد داریم توضیحات مهمی در این خصوص ارائه دهیم. ما به همه سوالات شما عزیزان پاسخ خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

آشنایی با نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

برای آشنایی با نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ توضیحات زیر را مطالعه کنید. این مطلب به صورت خلاصه و جهت آشنایی شما عزیزان منتشر شده است.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ
 • ابتدا در ماشین لباسشویی، دکمه ریست را پیدا نموده سپس آن را بفشارید.
 • مدت زمان ریست کردن ماشین لباسشویی، در حدود یک تا دو دقیقه است.
چه زمانی لازم است تا ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ انجام شود؟
 • زمانی که جدا سازی دستگاه از نوسان جریان الکتریکی ماشین لباسشویی انجام می شود.
 • ·در برخی مواقع دستگاه در وسط چرخه کار خود توقف می کند و دیگر روشن نمی شود، شاید برخی افراد تصور کنند که با فشردن دکمه های دیگر می توانند باعث شروع به کار  لباسشویی شوند. در صورتی که فشرن دکمه های دیگر تاثیری در آغاز کار برنامه ندارد.
 • ·در صورتی که قطعات موجود در دستگاه مانند شلنگ تخلیه و دریچه ورودی آب را چک کرده باشید و ببینید که مشکل خاصی مواجه ندارند. اما همچنان ماشین لباسشویی درست کار نمی‎‌کند.
آیا می توان بدون فشردن دکمه ریست، لباسشویی سامسونگ را ریستارت کرد؟
 • چنان چه بر روی ماشین لباسشویی سامسونگ شما دکمه ریست وجود ندارد، لازم است تا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و سیم برق را از پریز جدا کنید.
 • دکمه START/STOP را برای مدت زمان ۵ ثانیه بفشارید و مجدد نسبت به روشن کردن ماشین لباسشویی اقدام کنید.
در صورتی که ماشین لباسشویی ریست نشد چه کاری لازم است انجام شود؟
 • اگر با این کار مشکل شما رفع نشد و نتوانستید آن را ریست کنید، ضروری است تا اخطار نمایش داده شده را چک نمایید.
 • مشاهده کد خطای ماشین لباسشویی به شما نشان می دهد که مشکل چیست. از این طریق می توانید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.
 • بعد از اینکه ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شد، و شما متوجه این موضوع شدید سریعا محل دقیق مشکل ایجاد شده را پیدا کرده و برای رفع آن ایراد اقدام کنید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ به چه صورت است؟

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی دکمه ای برای شروع مجدد دستگاه تعبیه شده که می توان از این طریق به منظور ریست کردن ماشین لباسشویی اقدام کرد. ولی در ماشین های لباسشویی که مدل آن ها قدیمی تر است، این دکمه تعبیه نشده و شاید تصور کنید که نمی توانید این کار را انجام دهید. اگر دکمه ی ریست در لباسشویی شما وجود نداشت. شما عمل ریست کردن را می توانید تنها از طریق جدا کردن ماشین لباسشویی از پریز برق انجام دهید. به منظور ریست نمودن ماشین لباسشویی سامسونگ فاقد دکمه، می توانید دستگاه را از پریز برق جدا کنید. با توجه به نوع و مدل ماشین لباسشویی حدود ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه صبر نموده و در نهایت ماشین لباسشویی را به پریز برق متصل کنید. توجه داشته باشید چنان چه بر روی ماشین لباسشویی دکمه ریست تعبیه شده، نیازی نیست آن را از پریز برق بکشید. چون دکمه ریست و جدا کردن دستگاه از پریز برق عینا یک کار را انجام می دهند. در نتیجه تنها از طریق فشردن دکمه، ریست صورت می گیرد. چنان چه ماشین لباسشویی شما دارای یک ولوم یا گردونه برنامه ها است، تنها کافی است نسبت به چرخش آن در جهت عقربه های ساعت اقدام کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر سامسونگ samsung

مد نظر داشته باشید که نباید  ولوم تنظیمات در وضعیت Final Spin قرار گیرد. اکنون باید دکمه ولوم ماشین لباسشویی را در حالتی بجز Spin تنظیم کنید. در مرحله بعد به منظور راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی سامسونگ باید از این موضوع اطمینان یابید که آب به دستگاه وارد می شود و در آخر باید منبع تغذیه را به برق وصل نمایید. در این مرحله می توانید نسبت به روشن کردن ماشین لباسشویی اقدام کنید و بدون هیچ گونه مشکلی با آن کار کنید.

راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی سامسونگ

چه موقع لازم است نسبت به ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ اقدام کنیم؟

معنی ریست کردن ماشین لباسشویی این است که لباسشویی به وضعیت پیش فرض کارخانه ای خود باز گردد. در این شرایط تنظیماتی بر روی آن انجام شده که می توانید آن را بررسی کنید. در دفترچه راهنما نیز توضیحاتی در این خصوص ارائه شده است. می توانید با مطالعه آن از تنظیمات این بخش اطلاع یابید. در واقع ریست کردن در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که مشکلی که ایجاد شده سخت افزاری یا نرم افزاری نباشد، در این شرایط ممکن است خطایی موقت ایجاد شود که تنها راه حل رفع آن ریست کردن دستگاه است. ولی اگر مشکل اساسی و جدی در ماشین لباسشویی وجود داشته باشد با ریست کردن نمی توان مشکل آن را برطرف کرد. در برخی مواقع نیز ممکن است بر روی صفحه نمایش ماشین خطاهایی مشاهده کنید که با ریست کردن این مشکلات برطرف نشوند. چنان چه مشکل شما جدی باشد ریست کردن چاره کار نیست و نمی تواند به شما کمک کند. تنها راه موثر این است که نسبت به عیب یابی آن توسط تعمیرکار حرفه ای اقدام کنید. با مراجعه تعمیرکار به محل شما خیلی راحت می توانید نگران مشکل به وجود آمده نباشید. تعمیرکار به شما کمک می کند تا اگر مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری وجود دارد از آن مطلع شده و نسبت به رفع مشکل برآیید.

برای آشنایی بیشتر با این مشکلات موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مواقعی که جداسازی دستگاه از نوسان جریان الکتریکی ماشین لباسشویی انجام می شود.
 • برخی اوقات دستگاه در حین کار با خطا مواجه می شود و کار آن متوقف می گردد. در این وضعیت هر دکمه ای را بفشارید هیچ تغییری مشاهده نمی کنید و تنها مجبور هستید نسبت به ریست کردن دستگاه اقدام نمایید.
 • چنان چه با بررسی و چک قطعات موجود در دستگاه از قبیل شلنگ تخلیه و دریچه ورودی آب مشکل برطرف نشد لازم است تا دکمه ریست را بفشارید.
 • در صورت هر گونه مشکل اطمینان یابید که بیش از حد ماشین لباسشویی پر نشده باشد. در برخی مواقع اگر میزان لباس ها از حد مجاز فراتر رود ممکن است دستگاه دچار مشکل شده و خطاهایی را بر روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات فر سامسونگ Samsung

در این گونه مواقع با بررسی موارد ذکر شده تنها از طریق ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ مشکل برطرف خواهد شد. در این صورت وقتی عمل ریست کردن انجام می شود دیگر مشکلی مشاهده نمی شود. در نتیجه چنان چه بعد از چندین بار ریست کردن ماشین لباسشویی، مشکل قبلی را مشاهده کردید، بدانید که با مشکل جدی مواجه هستید و تنها باید از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید. اغلب ماشین‌ های لباسشویی که در بازار وجود دارند دارای دکمه ریست هستند و اگر با خطایی مواجه شدید، یا در حین کار دستگاه متوقف شد خیلی سریع تنها با فشردن دکمه ریست می توانید با مشکل ایجاد شده مقابله کنید.

راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی سامسونگ

برای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ بدون داشتن دکمه ریست چه باید کرد؟

 • توجه داشته باشید چنان چه ماشین لباسشویی شما عزیزان فاقد دکمه ریست است، نگران نباشید می توانید با خاموش کردن ماشین لباسشویی و جدا کردن آن از برق فرایند ریست را انجام دهید.
 • همچنین می توانید با فشردن دکمه START/STOP که بر روی ماشین لباسشویی درج شده و تنها به مدت ۵ ثانیه و زدن ماشین لباسشویی به برق آن را روشن نمایید.
 • موارد ذکر شده به شما کمک می کند که خیلی راحت در صورت بروز هر گونه مشکل نسبت به راه اندازی دستگاه خود اقدام کنید. چه از مدل های قدیمی و یا جدید ماشین لباس شویی سامسونگ استفاده می کنید این مراحل برای همه یکسان است و جای نگرانی ندارد. ولی چنان چه بعد از انجام نکاتی که گفته شده نتوانستید نسبت به راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی سامسونگ خود اقدام کنید، ممکن است مشکل دیگری وجود داشته باشد و باید توسط یک تعمیرکار حرفه اس دستگاه شما عیب یابی شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی ما راه اندازی مجدد و ریست نشد چه باید کرد؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر ماشین لباسشویی ما راه اندازی مجدد و ریست نشد چه باید کرد؟ آیا راهی برای رفع این مشکل وجود دارد؟ برای رفع این مشکل موارد زیر را انجام دهید. این موارد به شما کمک می کنند تا با مشکل ایجاد شده غلبه کنید:

 • چنان چه مشکل شما رفع نشد و نتوانستید آن را ریست کنید، بهتر است بررسی دقیقی بر روی ارور مشاهده شده انجام شود.
 • خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ بیان کننده مشکلات آن است پس آن ها را جدی بگیرید.
 • چنان چه خطاهای ماشین لباسشویی را مشاهده کردید و متوجه آن ها شدید، بهتر است دستگاه خود را طبق روش های گفته شده ریست کنید. سپس مجدد مشکل را بررسی کنید. چک کنید که آیا با ریست کردن مجددا این خطا نشان داده می شود یا خیر.

 

راهنمای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله به نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ پرداخته شده است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا