تعمیرات تلویزیون

روش باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی | قفل شدن کنترل تلویزیون ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شاید شما هم بخواهید به دلایل مختلفی تلویزیون ال جی خود را قفل کنید و نمی‌دانید چگونه باید این کار را انجام داده و یا اینکه چگونه باید قفل تلویزیون را ال جی را باز کنید و در این مورد با مشکل مواجه شده‌اید. باید بگوییم که به هیچ وجه نگران نباشید. باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی ، روش‌های زیادی دارد که شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

عملکرد قفل کودک در تلویزیون ال جی چیست؟

در بیشتر تلویزیون‌ ها مخصوصاً تلویزیون‌ های جدید، قفل کودک قرار داده شده است. قفل کودک به شما امکان می‌دهد که تلویزیون را قفل کنید تا از آسیب‌ های روانی در کودک جلوگیری کرده باشید، زیرا بعضی از برنامه‌ها با سن کودک تناسب نداشته و باعث می‌شود کودک شما دچار آسیب‌های روانی شود.

عملکرد قفل کودک به میکرو چیپ وابسته است. در اصل سیگنال‌ هایی که از تمام برنامه‌ها تولید می‌شود به وسیله میکرو چیپ، چک شده و سیگنال‌های مغایر که دارای محتوای مناسبی نیست، شناسایی خواهند شد. این عملکرد می‌تواند باعث شود که برنامه‌های نامناسب برای کودک شما، به وسیله خودتان انتخاب شود. میکرو چیپ سیگنال‌ها را شناسایی خواهد کرد که به آن v-chip هم می‌گویند. البته قفل کودک هم به این اسم شناخته می‌شود.

نحوه باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی بدون استفاده از ریموت کنترل

شاید شما بعد از مدتی حس کنید که به قفل کودک نیاز ندارید و می‌خواهید قفل را حذف کنید. قبل از انجام هر کاری باید اول دفترچه راهنمایی تلویزیون ال جی خود را مطالعه کنید. در دفترچه راهنما، آموزش‌های لازم برای باز کردن قفل کودک نوشته شده است. بعد از آن، به وسیله ریموت کنترل و با انجام مراحل بسیار ساده می‌توانید قفل کودک را حذف کنید. ولی گاهی احتمال دارد کنترل تلویزیون در دسترستان نبوده و یا اینکه کنترل خراب شده باشد، پس به هیچ وجه نگران این موضوع نباشید زیرا بدون ریموت کنترل هم می‌توانید قفل کودک را حذف کنید.

روش باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی بدون استفاده از کنترل به این شکل است که شما باید به وسیله دکمه‌هایی که در تلویزیون قرار گرفته، این کار را انجام دهید. در واقع باید مراحلی را که به وسیله کنترل طی می‌کنید این بار به وسیله دکمه‌های روی تلویزیون آن را انجام داده و قفل کودک را به راحتی حذف کنید.

تلویزیون ال جی

چگونه قفل کودک را به وسیله ریموت کنترل باز کنیم؟

باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی به وسیله ریموت کنترل، بسیار آسان است فقط کافیست که شما مراحل نام برده شده را انجام دهید:

  • در اولین مرحله باید دکمه menu را فشار بدهید. در منو گزینه‌هایی نمایش داده می‌شود که شما باید options را از بین گزینه‌ ها انتخاب کنید.
  • حالا گزینه v-chip یا lock child را بین گزینه ها انتخاب کنید. البته دقت داشته باشید که این دو گزینه هر دو به یک معنی می‌باشند.
  • در مرحله بعدی باید گزینه remove child lock را انتخاب کنید، با انتخاب کردن گزینه remove child lock یک کادر و یا یک صفحه در روی تلویزیون ال جی ظاهر خواهد شد.
  • حالا یک رمز را که در هنگام قفل تلویزیون از این رمز استفاده می‌کردید، وارد کرده و دکمه Enter را هم بزنید تا کار تمام شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نصب و راه اندازی تلویزیون | راهنمای نصب تلویزیون

شاید بعضی از کاربران رمز خود را فراموش کنند و سؤال کنند حالا که رمز را فراموش کرده‌ایم چه کاری باید انجام دهیم؟ در ادامه این مقاله برایتان توضیح می‌دهیم که در صورت فراموش کردن رمز چه کار کنید. قفل کودک را طی انجام مراحل ساده و به راحتی می‌توان به وسیله دکمه‌های تلویزیون و یا کنترل باز کنید. ولی اگر رمز خود را فراموش کردید آنگاه نیاز به ریست تلویزیون داشته و باید از کنترل مادر استفاده کنید.

اگر قفل کودک را در تلویزیون ال جی فراموش کردیم چه کار کنیم؟

گاهی ممکن است شما رمز قفل کودک تلویزیون تان را فراموش کنید، در این صورت باز کردن قفل کودک کمی متفاوت و سخت خواهد بود زیرا نیاز دارید که تلویزیون ال‌ جی‌ تان را ریست کنید. البته ریست کردن تلویزیون کار ساده‌ای نبوده و باید حتماً به وسیله یک تکنسین ماهر و یا فردی که با تعمیرات تلویزیون آشنایی دارد انجام شود، زیرا وقتی شما به طور معمولی تلویزیون تان را ریست می‌کنید، تلویزیون ال جی به تنظیمات کارخانه برمی‌گردد، ولی رمزی که شما برای قفل کودکتان در تلویزیون ثبت کرده‌اید حذف نخواهد شد. برای اینکه رمز قفل کودک را حذف کرده و تلویزیون ال جی ریست شود، باید از ریموت کنترل مادر کمک بگیرید. این ریموت کنترل در دسترس همگان نیست و فقط مراکز مخصوص که کار خدمات تلویزیون را انجام می‌دهند، این ریموت کنترل را در اختیار دارند.

برای اینکه به وسیله ریموت کنترل مادر قفل کودک تلویزیون ال جی را باز کنید، باید موارد زیر را انجام دهید:

  • دکمه‌ای در روی کنترل مادر قرار گرفته که روی آن INSTUP نوشته است. در مرحله اول دکمه INSTUP را فشار بدهید.
  • حالا صفحه و یا کادری در روی تلویزیون نشان داده می‌شود که به وارد کردن رمز مربوط است.
  • شما باید رمزهای از پیش تعریف شده مثل ۰۰۰۰ و یا حتی ۰۴۱۳ را استفاده کنید.
  • بعد از وارد کردن یکی از این رمزها، تلویزیون ال جی شما خاموش می‌شود.
  • بعد از اینکه این مراحل را انجام دادید تلویزیون تان را روشن کرده و تنظیمات مورد نظر خود را در روی آن انجام بدهید.

البته روش دیگری هم برای باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی وجود دارد و آن هم استفاده کردن از رمز مادر می‌باشد. روش باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی به وسیله رمز مادر به این شکل است که وقتی تلویزیون از شما رمز را می‌خواهد شما باید سه بار دکمه MUTE را در تلویزیون فشار داده و یکی از دو رمز ۱۲۹۶۷۲ یا ۱۲۹۴۷۲ را انتخاب کنید. بعد از انتخاب یکی از این رمزها حالا باید رمز جدید را هم انتخاب کنید. رمز‌ هایی که نام بردیم، رمزهای پرکاربرد می‌باشد که برای تلویزیون‌های سری LM و LB در نظر گرفته شده‌اند.

اگر با توجه به موارد گفته شده باز هم نتوانستید قفل کودک تلویزیون ال جی را غیر فعال کنید، باید حتماً به مراکز تعمیرات تلویزیون ال جی مراجعه کنید تا کارشناس تلویزیون مشکل را برطرف کند.

چرا کنترل تلویزیون ال جی قفل می‌شود؟

گاهی امکان دارد کنترل تلویزیون ال جی شما قفل شده و کار نکند. البته باید بگوییم که کنترل تلویزیون‌های هوشمند با کنترل‌های معمولی کاملاً فرق دارند و دارای قابلیت‌های بیشتری هستند. معمولاً این کنترل‌های هوشمند یک وسیله جذاب برای تلویزیون محسوب می‌شوند و بیشتر قابلیت‌ها به وسیله کنترل انجام می‌شود. به همین دلیل هم تعمیر تلویزیون‌های ال جی دارای پیچیدگی‌های خاصی می‌باشد. شما می‌توانید از کنترل‌های هوشمند تلویزیون ال جی، مانند یک موس کامپیوتر استفاده کرده و با کلیک کردن، صدا را در آن تغییر دهید. موس در تمام صفحه تلویزیون حرکت می‌کند و گزینه‌های دلخواه شما را انتخاب خواهد کرد. گاهی ممکن است وقتی دکمه‌های کنترل را فشار می‌دهید دکمه‌ها کار نکند و یا عملکرد درستی نداشته باشند در این صورت بهتر است با خدمات تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه سلامت کنترل را بررسی کنیم | تست سلامت کنترل

چرا کنترل تلویزیون‌های ال جی قفل می‌کند؟

همانطور که گفتیم دلایل زیادی می‌تواند باعث شود کنترل تلویزیون شما قفل کند و یا به هیچ وجه کار نکند. اولین موردی که باید بررسی کنید باتری کنترل است. ممکن است باتری کنترل شما تمام شده باشد البته این کنترل بوسیله وایرلس به تلویزیون‌های ال جی وصل می‌شود و مصرف باتری آن هم از باتری‌های معمولی بیشتر است، پس مهم‌ترین دلیلی که می‌تواند باعث کار نکردن کنترل شود تمام شدن باتری است.

دومین دلیلی که باعث قفل کردن کنترل می‌شود رجیستر نبودن کنترل و یا همان نداشتن ارتباط با تلویزیون است. در این صورت کنترل به دستوراتی که شما صادر می‌کنید پاسخ نمی‌دهد.

دلیل دیگری که باعث می‌شود کنترل تلویزیون ال جی قفل کند، خراب شدن برد کنترل است. البته خراب شدن برد وای فای هم می‌تواند باعث قفل کردن کنترل هوشمند شود.

چگونه مشکل قفل شدن کنترل تلویزیون ال جی را رفع کنیم؟

برای اینکه مشکل قفل بودن کنترل تلویزیون خود را رفع کنید، ابتدا باید ببینید مشکل کجاست؟ سپس اقدامات لازم را انجام بدهید. همانطور که گفتیم در اولین مرحله باید باتری کنترل را بررسی کنید. برای این منظور می‌توانید باتری جدیدی را خریداری کرده و جایگزین باتری قدیمی کنید. اگر مشکل رفع نشد و باز هم کنترل شما قفل بود باید موارد دیگر را بررسی کنید.

در مرحله بعدی باید اطمینان پیدا کنید که اتصال بین تلویزیون و کنترل برقرار است. برای مطمئن شدن از این مورد، ابتدا دکمه‌های Back و Home را نگه دارید و بعد از اینکه ال ای دی کنترل شما چشمک زد، کنترل تلویزیون ریست شده است و آماده رجیستر خواهد شد. حالا روی Ok کلیک کرده تا تلویزیون ال جی شما به شکل اتوماتیک رجیستری کنترل را به خوبی انجام بدهد.

احتمالاً با این کار مشکل کنترل رفع می‌شود، ولی اگر باز هم کنترل قفل بود حالا باید برد کنترل را چک کنید. البته این کار کاملاً تخصصی بوده و اگر دانش فنی ندارید بهتر است به هیچ وجه کنترل هوشمند تلویزیون را دستکاری نکنید و به یک کارشناس فنی مراجعه کنید. اگر برد کنترل مشکل پیدا کرده باشد باید حتماً به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

نمایندگی تلویزیون‌های ال جی با کنترل‌های هوشمند آن آشنایی کامل داشته و با تجربه زیادی که دارند، می‌توانند مشکل را برطرف کنند. این نمایندگی‌ها،  تعمیرات و سرویس‌های تلویزیون را در محل برای شما انجام می‌دهند.

تلویزیون ال جی

سخن پایانی

افرادی که از تلویزیون‌های هوشمند استفاده می‌کنند گاهی برای جلوگیری از آسیب‌های روحی و روانی به کودکان و یا هر دلیلی، تلویزیون را قفل می‌کنند . قفل کودک با روش‌های مختلف انجام می‌شود و در صورتی که بخواهید قفل را باز کنید می‌توانید به دو روش این کار را انجام بدهید. همانطور که در ابتدا هم برایتان توضیح دادیم با استفاده از کنترل تلویزیون و یا استفاده از دکمه‌های روی تلویزیون، شما می‌توانید قفل کودک را غیر فعال کنید. ولی در صورتی که رمز قفل کودک خود را فراموش کرده‌اید باید با فرد متخصص و تعمیرکار تلویزیون تماس بگیرید تا به وسیله کنترل مادر، قفل کودک باز شود.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش باز کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

قفل شدن کنترل تلویزیون ال جی

امتیاز کاربر: ۴.۳ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا