تعمیرات یخچال

روش کار با دکمه‌های روی یخچال فریزر | معانی دکمه های روی یخچال

حتماً می‌دانید دکمه‌هایی که در روی یخچال فریزر قرار دارد هر کدام دارای معنای خاصی هستند. در این مقاله از ایبک می‌خواهیم شما را با روش کار دکمه های روی یخچال فریزر آشنا کنیم. در هنگامی که یخچال فریزر خریداری می‌کنید، بهتر است ابتدا دفترچه راهنمایی آن را مطالعه کنید تا بتوانید با دکمه ها آشنا شوید ولی اگر به هر دلیلی به دفترچه آن دسترسی ندارید، می‌توانید با مطالعه این مقاله با دکمه ها و روش کار آنها آشنایی پیدا کنید. دقت داشته باشید که اگر با دکمه های روی یخچال آشنایی ندارید به هیچ وجه به آنها دست نزنید زیرا تنظیم غلط، باعث خرابی دستگاه خواهد شد.

دکمه های روی یخچال فریزر

با توجه به دفترچه راهنمای یخچال فریزر، می‌توانید تنظیماتی مانند زمان خاموش و روشن شدن یخچال، تنظیم دما، فعال کردن و یا غیر فعال کردن قفل کودک و… را به وسیله دکمه های روی یخچال فریزر انجام دهید. باید بگوییم که به دلیل تنوع زیاد یخچال فریزرها، ممکن است کلماتی که در روی پنل درج شده، کاربرد و معانی مختلفی داشته باشد.

بیشتر یخچال های مدرن امروزی دارای پنل لمسی و دیجیتالی می‌باشند که بسته به برند یخچال ممکن است این دکمه‌ها با هم فرق کنند. اینکه این دکمه‌ها چه کاربرد و چه نقشی در یخچال فریزر دارد، دارای اهمیت بسیاری است زیرا استفاده اشتباه از این دکمه ها باعث آسیب رسیدن به دستگاه خواهد شد.

به طور کلی باید گفت برای اینکه شما با این دکمه ها در روی یخچال فریزر آشنایی پیدا کنید باید تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. در این صورت بهتر درک می‌کنید که دکمه ها چگونه کار می‌کنند، ولی اگر با زبان انگلیسی آشنایی ندارید باید از دفترچه راهنمای یخچال فریزر استفاده کنید. معمولاً در کنار این دکمه ها، نشانه ها و نمادهایی قرار داده شده که می‌تواند تا حدودی کارکرد آنها را برای شما بیان کند تا بتوانید راحت تر از آنها استفاده کنید.

روش کار با دکمه های روی یخچال فریزر

همانطور که گفتیم دکمه‌هایی در روی یخچال فریزر قرار داده شده که شما بعضی از تنظیمات دستگاه را به وسیله آنها انجام می‌دهید. در ادامه می‌خواهیم شما را با مهم‌ترین کلماتی که معمولاً در بیشتر یخچال فریزرها قرار داده شده آشنا کنیم. دقت داشته باشید که گاهی برندهای مختلف یخچال فریزر ممکن است دارای دکمه های متفاوتی باشند.

دکمه‌های روی یخچال

دکمه مخصوص تغییر دما

یکی از مهم‌ترین دکمه‌هایی که در روی یخچال فریزر قرار داده شده، دکمه تغییر دما است. معمولاً در بیشتر یخچال فریزرها، در کنار یک دماسنج، تغییرات دما نشان داده می‌شود. برای اینکه شما دما را در یخچال فریزر تغییر دهید، می‌توانید دکمه‌ها را به چپ و راست و حتی بالا و پایین بزنید. البته با توجه به برند یخچال، می توان دمای آن را هم تغییر داد. معمولاً با یک کلیک یا حرکت، دمای دماسنج کم و یا زیاد خواهد شد. دقت داشته باشید که دمای مناسب داخل یخچال باید بین ۴ الی ۵ درجه سانتیگراد بوده و دمای فریزر هم مناسب است که منفی ۱۸ درجه سانتیگراد باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کدهای خطا در یخچال فریزر امرسان | آموزش رفع ارورها در یخچال فریزر امرسان

دکمه مخصوص حالت تعطیلات

بعضی از یخچال‌ها دارای دکمه‌ای به اسم دکمه حالت تعطیلات هستند. این یک ویژگی خاص است که باعث می‌شود وقتی شما در مسافرت به سر می‌برید یخچال شما انرژی زیادی مصرف نکند. شما می‌توانید با فشار دادن این دکمه یخچال را در دمای ۱۵ درجه سانتیگراد ثابت نگه دارید و این باعث می‌شود هم مواد غذایی در یخچال سالم بماند و هم انرژی تلف نشود.

دکمه مخصوص قفل کودک

معمولاً یخچال‌های قدیمی برای امنیت بیشتر، دارای قفل و کلید مخصوص بودند، ولی یخچال‌های امروزی کاملاً هوشمند و متفاوت هستند. شما با فشار دادن قفل کودک می‌توانید باعث شوید کودک نتواند تنظیمات صفحه نمایش یخچال را تغییر بدهد. در کنار قفل کودک، نماد کلید و یا قفل قرار داده شده تا شما بتوانید این دکمه را بشناسید. می توانید در هنگام پاک کردن بدنه یخچال هم از دکمه قفل کودک استفاده کنید تا تنظیمات یخچال شما به هم نریزد.

دکمه مخصوص پخش آب و یخ

دکمه‌ای هم در روی یخچال فریزر قرار داده شده که مخصوص پخش آب و یخ است. یخچال فریزرهای امروزی به شما این امکان را می‌دهند که آب سرد نوشیده و از آن لذت ببرید و مخزن تولید یخ هم دارند که در مواقع ضروری می‌توان از آن استفاده کرد. یکی دیگر از آپشن‌هایی که در یخچال فریزرهای مدرن وجود دارد، خرد کردن یخ است. دقت داشته باشید که دکمه آب و یخ بزرگتر از دکمه‌های دیگر یخچال فریزر هستند.

دکمه on/off

در تمام لوازم الکتریکی و حتی یخچال فریزر، این دکمه ها دیده می‌شود که مخصوص روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. اگر شما در پنل‌های لمسی ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید، یخچال فریزر شما خاموش و یا روشن خواهد شد.

دکمه Freez

برای اینکه شما دمای داخل فریزر خود را تنظیم کنید، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید و بعد از آن به وسیله دکمه های un/down دمای فریزر را پایین و یا بالا ببرید.

دکمه Ref

برای اینکه شما دمای داخل یخچال را تنظیم کنید، می‌توانید از دکمه Ref استفاده کنید که روش استفاده از آن مانند دکمه freez می‌باشد.

دکمه Up

این دکمه در بیشتر یخچال فریزرها وجود دارد و برای اینکه شما دمای یخچال و یا دمای فریزر خود را بالا ببرید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

دکمه Down

این دکمه هم در بیشتر مدل‌ها و برندهای یخچال فریزر قرار داده شده است. این دکمه برعکس دکمه Up بوده و برای کم کردن دمای فریزر و یا یخچال و حتی ساعت کاربرد دارد.

دکمه Ice/water

در بعضی از یخچال فریزرهای برند سامسونگ این دکمه قرار داده شده است و شما با انتخاب یکی از این دو کلمه می‌توانید خروجی را در روی آب سرد و یا روی یخ ساز قرار بدهید.

دکمه Child lock

یکی دیگر از کلماتی که در روی یخچال فریزرها قرار داده شده قفل کودک یا child lock است که شما به وسیله این دکمه می‌توانید درب یخچال را قفل کنید. کودکان معمولاً کنجکاو بوده و ممکن است درب یخچال را باز کرده و یا دکمه‌های روی آن را دستکاری کنند و تنظیمات یخچال به هم بریزد. به وسیله این قفل می‌توانید از به هم ریختگی تنظیمات یخچال به وسیله کودکان جلوگیری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات ساید بای ساید دوو DAEWOO

دکمه Alarm

اگر این دکمه فعال باشد، در صورت بازماندن درب یخچال برای مدت زیاد، این آلارم به صدا درآمده تا شما متوجه شده و درب یخچال را ببندید. وقتی درب یخچال برای چند دقیقه باز بماند، آلارم دستگاه به صدا در خواهد آمد.

دکمه Super

وقتی شما تصمیم داشته باشید که مواد غذایی داخل فریزر زودتر منجمد شود، باید این دکمه را فعال کنید تا سریعتر انجماد داخل فریزر انجام بگیرد. فعال کردن این دکمه باعث خواهد شد تا مواد غذایی زودتر به نقطه انجماد برسند. در صورتی که خواستید یخچال فریزر خود را از این حالت بیرون بیاورید، دوباره این دکمه را فشار بدهید تا حالت Super در یخچال فریزر غیر فعال شود.

دکمه Reset

یکی دیگر از دکمه های روی تمام برندهای یخچال فریزر، دکمه Reset است. اگر تنظیمات یخچال فریزر شما به هم خورده باشد و شما بخواهید آن را به تنظیمات اولیه برگردانید، می‌توانید این کار را به وسیله دکمه ریست انجام بدهید. کافیست تا ۳ ثانیه کلید ریست را نگه دارید.

دکمه Power freez

این دکمه عملکردی مثل دکمه super داشته و در بعضی از برندهای یخچال فریزر قرار داده شده است. کارکرد این دکمه به این شکل است که دمای ۲۵- را در قسمت فریزر فعال خواهد کرد.

دکمه Freezer

یکی دیگر از دکمه‌هایی که در روی بیشتر یخچال فریزرها وجود دارد دکمه Freezer است. اگر متوجه شدید که چراغ این دکمه به صورت چشمک زن شده، یعنی دمای فریزر بالا رفته و باید حتماً برای تعمیر دستگاه اقدام کنید.

دکمه Freedge

این دکمه عملکردی مثل دکمه freezer دارد، با این فرق که برای بخش یخچال می‌باشد. اگر دمای داخل یخچال بالا برود این دکمه در روی نمایشگر به شکل چشمک زن در می‌آید.

دکمه Soft freez

باید بگوییم که کاربرد این دکمه بسیار جالب است. بعضی از ‌مدل های یخچال فریزر، برای تنظیم کردن انجماد مواد غذایی از این دکمه استفاده می‌کنند. وقتی شما این دکمه را فشار می‌دهید، انجماد نرم در یخچال فریزر فعال می‌شود و دمای داخل فریزر در روی ۵- درجه تنظیم خواهد شد.

دکمه Mute

شما به وسیله این دکمه می‌توانید آلارم را غیر فعال کرده و صدای کلیدهای دیگر را هم قطع کنید.

دکمه Supercool

این دکمه در بعضی از برندهای یخچال فریزر قرار داده شده و برای کم کردن دمای یخچال کاربرد دارد.

دکمه Vacation mode

این دکمه در روی بیشتر برندهای یخچال فریزر قرار داده شده است. وقتی شما این دکمه را فعال کنید، زمان کارکرد یخچال فریزر کاهش پیدا می‌کند که به آن حالت اقتصادی هم می‌گویند. یعنی وقتی شما در خانه نبوده و در سفر هستید، می‌توانید از این دکمه برای کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی استفاده کنید.

دکمه‌های روی یخچال

سخن پایانی

این مقاله از ایبک شما را با کاربرد دکمه های یخچال فریزر در تمام برندها آشنا کردیم. دقت کنید که دمای یخچال فریزر باید طبق استاندارد باشد و بهتر است طبق دلبخواه خود دمای یخچال فریزر را تغییر ندهید. توصیه می‌کنیم حتماً از دفترچه راهنمایی دستگاه خود برای شناخت دکمه‌ها استفاده کنید. اگر نتوانستید دکمه‌ها را تنظیم کنید بهتر است از کارشناس کمک بگیرید، زیرا تنظیمات غلط دکمه ها، ممکن است به یخچال فریزر شما آسیب بزند.

روش کار با دکمه‌های روی یخچال فریزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معانی دکمه های روی یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا