مجله لوازم خانگی

معرفی پاف مبل به همراه انواع و مدل های مختلف آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

سال ها است که زیبایی و چیدمان مناسب منزل به عنوان یکی از مهم ترین موارد، همواره توجه افراد را به خود جلب می کند. مبلمان یکی از المان های اصلی در دکوراسیون داخلی منازل و در انواع سبک است که خود دارای انواع مختلفی می باشد که پاف مبل یکی از آن ها است.

پاف مبل، مبلی است که به طور معمول افراد بیشتر از آن برای استراحت دادن به پا در جلوی مبل در محل پذیرایی و یا حتی دیگر قسمت های خانه استفاده می کنند، البته مواردی نیز وجود دارد که از آن به عنوان میز و یا عسلی نیز بهره می گیرند. در حقیقت پاف مبل یکی از المان های دکوراتیو چند کاره است که با دارا بودن کاربردهایی خارق العاده می تواند زینت بخش دکوراسیون و طراحی داخلی خانه باشد.

پاف مبل

پاف مبل یا پوف در واقعی نوعی صندلی بدون دسته، پشتی و کم ارتفاع یا یک کوسن بزرگ به شکل استوانه یا چند ضلعی است که چارچوب آن پوشیده و دیده نمی شود چرا که تمام سطح آن به وسیله پارچه پوشیده شده است.

ویژگی هایی نظیر اندازه نسبتا کوچک، سبکی وزن و راحتی حمل و نقل باعث شده است تا پاف بتواند به یکی از عناصر محبوب در دکوراسیون و جلوه بخشی به آن تبدیل شود.

به طور معمول از پاف به عنوان زیرپایی، میزی برای قرار دادن اشیا (وسایل کوچکی نظیر عینک، کتاب، روزنامه، مجله و …) و یا حتی وسیله ای برای نشستن استفاده می شود. همان گونه که در مقدمه اشاره شد پاف مبل ها دارای انواع مدل، طرح و رنگ هستند که در تناسب با سبک و بر اساس نیاز می توان از آن به عنوان وسیله ای کاربردی در دکوراسیون داخلی بهره گرفت.

تهیه پاف مبل

انواع پاف مبل از نظر جنس

از آن جا که پاف دارای تنوع در کاربرد می باشد، در جنس های مختلف تولید می شود که هر یک از جنس های آن را می توان در تناسب با دیگر المان ها و کاربرد مورد استفاده قرار داد.

از جمله انواع پاف با توجه به جنس آن ها می توان به موارد نام برده در زیر اشاره کرد:

 • پاف مخملی
حتما بخوانید:   آشنایی با مشکلات متداول در جاروشارژی | راهنمای استفاده از جاروشارژی

مخمل یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع پارچه است که به راحتی می توان از آن در هماهنگی با مبل و دیگر اجزا بهره گرفت. با تهیه پاف مخمل در رنگ متناسب با مبل و راحتی می توان دکوراسیون را تکمیل و زیباتر نمود.

 • پاف چرم

چرم یکی از محبوب ترین موارد برای ساخت انواع مبل، صندلی و همچنین پاف می باشد. پاف مبل های چرمی امکان شست و شو را در اختیار افراد استفاده کننده از آن می گذارند، چرا که استفاده مکرر از پاف ممکن است منجر به لک و یا کثیف شدن آن شده باشد.

افزون بر زیبایی، پاف های چرمی در برابر خراشیدگی و پارگی مقاوم هستند و به همین دلیل است که از آن ها می توان برای ساخت انواع مدل های پاف در سبک های مختلف بهره گرفت.

 • پاف چرمی ذغالی

ظاهر پاف چرمی ذغالی همانند پاف هایی است که از پارچه های پنبه ای ضخیم ساخته می شوند اما این پاف ها با استفاده از نوارهای چرمی بافته می شوند. شاید بتوان گفت این نوع پاف یکی از بهترین گزینه ها برای تکمیل دکوراسیون در سبک مدرن می باشد.

 • پاف مراکشی

چرم مراکشی یکی از پرطرفدارترین جنس ها برای ساخت پاف در اشکال مختلف می باشد چرا که چرم مراکشی افزون بر این که بسیار محکم و نرم است، از مقاومت خوبی نیز در برابر پارگی و سایش برخوردار می باشد.

افزون بر این، زیباتر شدن بافت با دور دوزی همراه با ساخت و ساز ساده و نیز خطوط تمیز این پاف ها باعث ایجاد جلوه ای خاص و شیک به آن می شود.

 • پاف خز دار

یکی از لوکس ترین و پر جلوه ترین انواع پاف، نوع خز دار آن می باشد که بسیار نرم و لطیف است. کاربرد پارچه خز دار در رنگ مناسب همراه با پایه هایی از جنس چوب و یا فلز طلایی رنگ می تواند به انتخابی ویژه برای خلق فضایی خاص در دکوراسیون مدرن تبدیل شود.

 • پاف بافتنی (تریکو باف)

این نوع از پاف مبل از پشم و نخ های بادوام و استحکام بالا ساخته شده است و به دلیل جنسی که دارد نسبت به دیگر انواع پاف نرم تر است. به زبان ساده می توان گفت این نوع از پاف به کوسن های بزرگ شباهت دارد.

 • پاف پارچه ای

پاف های پارچه ای نسبت به دیگر موارد از مقاومت کمتری برخوردار هستند و همین امر باعث می شود تا قیمت پایین تری نسبت به دیگر انواع داشته باشد.

حتما بخوانید:   استفاده از چند لایه فرش برای دکوراسیون داخلی منزل

آشکار است که معمولا افرادی به دنبال این نوع از پاف می روند که استفاده اندکی از پاف دارند و یا اینکه بودجه اختصاصی آن ها برای خرید پاف محدود است.

 • پاف ریشه ای تخت

پاف های ریشه ای تخت مدل هایی بسیار ساده و زیبا می باشند که معمولا ازآن ها می توان در کنار مبل و یا میز عسلی همراه با مواردی چون گلدان و … استفاده نمود.

 • پاف حصیری

همان گونه که از نام و جنس این نوع از پاف مبل آشکار است موجب طبیعی به نظر رسیدن فضا می شود به همین دلیل در بالکن، حیاط و به طور کلی فضای باز یا حتی برای ایجاد فضایی با حس طبیعی بودن می توان از این نوع پاف استفاده کرد.

 • پاف سنتی

استفاده از پارچه های سبک سنتی مانند پارچه های سوزن دوزی و یا گل دوزی شده منجر به تولید پاف هایی در سبک سنتی می شود که می توان از آن برای تکمیل سایر المان ها در سبک سنتی بهره گرفت.

انتخاب پاف مبل

انواع پاف مبل از نظر شکل ظاهری

چنانچه در ابتدا گفته شد، پاف مبل را در شکل های رایج گرد و مربع تولید می کنند اما باید توجه داشت انواع چند ضلعی، استوانه ای و بیضی شکل آن نیز تولید و روانه بازار می شود.

در اینجا باید اشاره کرد که پاف های گرد محیط را صمیمی تر و پاف های مکعبی و چند ضلعی فضا را مدرن تر نشان می دهند، البته انتخاب پاف مبل بستگی به سلیقه افراد استفاده کننده از آن دارد چرا که تمامی پاف ها دارای کاربرد یکسان هستند.

خرید پاف مبل

انواع پاف مبل از نظر مدل

با توجه به جنس و موارد استفاده، مدل های مختلفی از پاف تولید و به بازار عرضه می شود؛ از جمله:

 • پاف با کاربری میز
 • پاف مبل انبار
 • پاف گلیدر
 • پاف چستر

خرید پاف مبل مناسب

استفاده از پاف مبل در دکوراسیون داخلی منازل

از جمله موارد کاربرد و استفاده از پاف می توان به موارد نام برده در زیر اشاره کرد.

 • استفاده به عنوان صندلی

یکی از مهم ترین کاربرد های پاف، استفاده از آن به عنوان صندلی است که امروزه و با توجه به فضای آپارتمان بیشتر به آن توجه می شود.

 • استفاده در جلوی تلویزیون

از پاف می توان به عنوان نوعی صندلی نیز برای تماشای تلویزیون بهره گرفت. برای این کار کافی است که به تعداد اعضای خانواده پاف تهیه کرد و آن را روی به روی تلویزیون در فاصله مناسب قرار داد.

 • استفاده در اتاق خواب و پای تخت
حتما بخوانید:   تعمیر مخلوط کن سامسونگ Samsung | نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران

باید توجه داشت که از پاف مبل می توان به عنوان صندلی برای نشستن در اتاق اتاق خواب، صندلی آرایشی و همچنین پای تختی استفاده نمود.

 • استفاده در اتاق کودک

همان گونه که در بالا گفته شد با توجه به کاربردهای پاف می توان در اتاق خواب کودک نیز از پاف استفاده نمود. در اینجا باید توجه داشت که جنس پاف اتاق کودک نرم و لطیف باشد و همچنین دارای طرح و رنگی مناسب برای کودکان باشد.

 • استفاده در جلوی مبلمان

پاف یکی از مناسب ترین وسایلی است که برای تکمیل مبلمان می توان از آن استفاده کرد چرا که پاف یک زیر پایی مناسب برای زمان استراحت و لم دادن می باشد. از طرف دیگر می توان از پاف به عنوان یک میز کوچک برای قرار دادن سینی کوچک و یا دیگر وسایل استفاده نمود.

 • استفاده در راهرو

پاف وسیله ای است که افزون بر نشستن می توان از آن برای زیباسازی فضا در قسمت های مختلف خانه به ویژه راهرو ها بهره گرفت چرا که دیزاین راهرو با توجه به فضا و کاربرد آن اندکی مشکل است و به همین جهت است که می توان با استفاده از یک پاف به منظور نشستن، به فضای آن زیبایی بخشید.

 • استفاده در بالکن

آشکار است که استفاده از پاف مبل محدود به مناطق خاصی در خانه نمی شود. در حیاط، بالکن و دیگر فضا های باز نیز می توان به منظور استراحت و نشستن و یا حتی جلوه بخشی به فضا از پاف استفاده نمود.

در اینجا توصیه می شود برای دیزاین فضای های باز از پاف های چرمی و یا حصیری که دارای دوام بیشتر و همچنین قابلیت شستشو هستند استفاده شود.

 • استفاده برای تخت حیوانات خانگی

نرم و لطیف بودن پاف باعث می شود که حیوانات نیز به این وسیله علاقه ای خاص نشان دهند و به منظور استراحت و یا خوابیدن از آن استفاده کنند.

استفاده از پاف مبل

در نهایت با توجه به کاربرد و چگونگی فضا می توان نوعی خاص از پاف را تهیه و در دکوراسیون منزل از آن بهره گرفت.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

معرفی پاف مبل به همراه انواع و مدل های مختلف آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی پاف مبل به همراه انواع و مدل های مختلف آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x