تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیرات برد لباسشویی کندی | تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی Candy

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی کندی یکی از کالاهای مطرح و باکیفیت در بازار می باشد که دارای برد تخصصی بسیار پیچیده ای است. در صورت خرابی و نیاز به تعمیر برد لباسشویی کندی به راهنمای تعمیر آن باید دسترسی داشته باشید. از آنجایی که برد الکترونیکی هر دستگاهی از قطعات اصلی و مهم آن محسوب می شود، هرگونه ایراد در آن موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد. البته تعمیرات یا تعویض برد ماشین لباسشویی کندی نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. در این مقاله از ایبک امداد، نکات مهم در خصوص خرابی برد، چگونگی تعمیر آن و هزینه تعمیر یا تعویض برد را بیان می کنیم با ما همراه باشید.

مرکز تخصصی تعمیر برد لباسشویی کندی

از آنجایی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی قطعه ای تخصصی و مهم است، در صورت خرابی نیاز به تعمیرکار متخصص و حرفه ای دارد که در این زمینه تجربه و مهارت بالایی داشته باشد.

یکی از مراکز تعمیر برد لباسشویی کندی ایبک امداد است که با در اختیار داشتن تکنسین و تعمیرکاران متخصص و باتجربه اقدام به تعمیر برد ماشین لباسشویی شما در محل می نماید.

این مجموعه با بهره مندی از جدیدترین دانش روز دنیا در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی کلیه خدمات مربوط به سرویس، عیب یابی و تعمیر لوازم برند کندی را به صورت تخصصی ارائه می نماید.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی کندی

برد ماشین لباسشویی همانند مغز در بدن انسان عمل می کند و در صورتی که دچار خرابی شود، تمامی برنامه های ماشین لباسشویی دچار اختلال می شود و حتی ممکن است دستگاه در حین کار به صورت ناگهانی خاموش شود.

همچنین از کار افتادن پنل جلویی و نمایشگر ماشین لباسشویی نشان از خرابی برد دستگاه است و یا در مواردی که ماشین لباسشویی کندی آب اضافی را به درستی تخلیه نمی کند، برد آن دچار خرابی شده است و جهت تعمیر به تعمیرکار متخصص نیاز دارد.

عوامل موثر در خرابی برد لباسشویی

در صورتی که از ماشین لباسشویی به نحو درست و اصولی استفاده نکنید، منجر به خرابی و ایراد صدمه به ماشین لباسشویی می شوید. از جمله عواملی که موجب خرابی برد ماشین لباسشویی کندی می ‌شوند عبارتند از:

  • نوسانات برق ساختمان که باعث خاموش شدن ناگهانی لباسشویی می شود. همچنین نوسانات برق موجب اتصالی در قطعات خازن و سوختگی برد دستگاه نیز می شود.
  • سوختگی برد به خاطر نفوذ آب به داخل دستگاه نیز می ‌باشد. به این صورت که قطرات آب در داخل لباسشویی سبب اتصالی سیم پیچی داخلی می ‌شود و برد دستگاه را دچار خرابی می کند.
  • اگر خازن و فیوز برد ماشین لباسشویی خراب شوندف به مرور باعث از کار افتادن کامل برد دستگاه می شوند.
  • به محض از کار افتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین لباسشویی در جهت عیب یابی و تعمیر برد لباسشویی کندی اقدام نمایید.

اقدامات لازم جهت تعمیر برد ماشین لباسشویی کندی

همانطور که گفتیم، تعمیر برد ماشین لباسشویی نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، بنابراین لازم است در چنین شرایطی از یک تعمیرکار مجرب و متخصص کمک بخواهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی دلونگی | راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی دلونگی

 تعمیرکاری که بتواند سریعا علت خرابی دستگاه را تشخیص دهد و در جهت تعمیر آن اقدام نماید. اما اگر خودتان دانش فنی مربوط به تعمیر لباسشویی را دارید، می توانید از طریق زیر اقدام به تعمیر آن نمایید:

تعمیر برد لباسشویی کندی

فراهم نمودن ابزار لازم جهت تعمیر برد

طبیعتاً برای تعمیر لوازم خانگی نیاز به ابزارهای اولیه همچون پیچ گوشتی، چهارسو، اهم متر و … دارید. همچنین ابزارآلات و لوازمی که امنیت شما را حین کار فراهم می ‌کند نیز، لازم و ضروری است. مانند دستکش مخصوص کار که در صورت برخورد قطعات فلزی با دست از آسیب به آن جلوگیری می نماید.

عینک نیز ابزار دیگری است که در موارد خاصی نیاز به استفاده از آن است تا از چشم محافظت نماید.

خاموش نمودن لباسشویی

برای شروع کار ابتدا دستگاه را از برق بکشید. چرا که وصل بودن جریان برق علاوه بر اینکه ممکن است موجب برق گرفتگی شما شود، احتمال آسیب های جدی تر در دستگاه را نیز ایجاد می کند. بنابراین لازم است قبل از هر اقدامی ابتدا دوشاخه لباسشویی را از برق جدا کنید تا از هرگونه خطر پیشگیری کرده باشید  .

باز نمودن پنل ماشین لباسشویی

در مرحله بعدی با کمک یک پیچ گوشتی پنل لباسشویی را باز کنید. البته برای این کار به دقت و حوصله زیادی نیاز دارید چرا که کوچکترین اشتباهی باعث آسیب جدی به پنل می شود.

بنابراین بدون هیچگونه فشاری اقدام به این کار کنید. بعد از باز کردن پنل حتما آن را با تمیز کننده های مخصوص تمیز کنید.

البته توجه داشته باشید از مواد شوینده قوی برای پاک کردن آن استفاده نکنید چرا که مواد شوینده اسیدی به شدت برای برد زیان بخش هستند.

پیشنهاد می کنیم بعد از اینکه پنل را از دستگاه خارج کردید، از آن عکس بگیرید تا بدانید دقیقا کدام قطعه در کدام قسمت قرار دارد.

عیب یابی خازن و فیوزهای برد لباسشویی

از مهم ترین قطعات برد ماشین لباسشویی کندی، خازن و فیوز است که در صورت خرابی برد عمده مشکل از این دو قطعه می باشد.

خازنی که سالم باشد، دارای شکلی صاف و صیقلی است. اما اگر خازن دچار مشکل شده باش، مثلاً سوخته باشد، تغییر شکل می دهد که به راحتی قابل تشخیص است.

در این صورت لازم است خازن را تعویض کنید. برای این کار می توانید با استفاده از یک هویه خازن قدیمی را بردارید و خازن جدید را جایگزین آن کنید.

بررسی مدار فرمان برد الکترونیکی

هنگامی که ماشین لباسشویی کندی به درستی برنامه های شستشو را اجرا نمی کند، ممکن است خرابی از قسمت مدار فرمان برد الکترونیکی باشد. این مدار از قطعات مختلفی تشکیل شده است که خرابی هر یک بر قطعات دیگر تاثیر گذار است. از جمله قطعات مدار فرمان برد الکترونیکی عبارتند از: رله، آی سی، رگلاتور و IGBT.

 در هنگام بررسی مدار فرمان برد الکترونیکی، تمام این قطعات باید به صورت دقیق چک شوند و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

تعمیر قطعه آی سی در برد ماشین لباسشویی کندی

یکی از اصلی ترین قطعات برد ماشین لباسشویی کندی، آی سی است که در صورت خرابی قابلیت تعمیر ندارد و حتماً باید تعویض شود.

چرا که به دلیل سیاست های تحریمی حاکم بر کشور، برنامه مخصوص آی سی لباسشویی کندی در اختیار نمایندگان ایرانی قرار ندارد و فقط تولید کننده اصلی می تواند آی سی معیوب را تعمیر نماید. و از آنجایی که برند کندی خارجی است، امکان تعمیر آی سی برای نمایندگان ایرانی فراهم نیست.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جاروبرقی کندی ارزش خرید دارد ؟ | بررسی کیفیت جارو برقی Candy

نقشه برد ماشین لباسشویی کندی

برد ماشین لباسشویی کندی دارای یک نقشه الکترونیک است که برای تعمیر برد از آن استفاده می شود. با استفاده از این نقشه تعمیرکاران آن تشخیص می دهند کدام قطعه در کجا قرار دارد و چگونه می توان قطعه جدید را جایگزین قطعه قدیمی نمود؟

البته برای استفاده از این نقشه باید نقشه خوانی الکترونیک را بلد باشید و با تمامی علائم اختصاری مربوط به برد لباسشویی آشنایی داشته باشید.

تعویض یا تعمیر برد ماشین لباسشویی کندی

در بسیاری از موارد، تعمیر هزینه ‌ای بسیار کمتر از تعویض دارد. در همین راستا تعمیرکاران باید تلاش کنند در صورت خرابی برد آن را تعمیر نمایند.

اما در مواردی خاص همچون سوختگی برد امکان تعمیر آن وجود ندارد و اجباراً باید تعویض شود. در مواردی که نوسانات برق یا نفوذ آب به داخل ماشین لباسشویی باعث سوختگی کامل برد شود، دیگر نمی توان از آن استفاده نمود و برد قابلیت تعمیر ندارد.

هزینه تعمیر برد لباسشویی کندی

به طور کلی نمی توان هزینه مشخصی را برای تعمیر برد لباسشویی کندی در نظر گرفت. چرا که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و تا قبل از اینکه عیب یابی صورت نگیرد، نمی توان علت خرابی را مشخص نمود.

اما به محض اینکه تعمیرکار در محل حضور یافت و اقدام به عیب یابی دستگاه نمود، می تواند علت خرابی را تشخیص دهد و هزینه را به مشتری اعلام نماید.

در صورتی که تعمیر برد ممکن نباشد و نیاز به تعویض باشد هزینه آن بیشتر خواهد بود.

قیمت برد لباسشویی کندی

اگر لازم باشد برد ماشین لباسشویی کندی تعویض شود، قیمت برد بسته به مدل و امکانات لباسشویی متفاوت است.

علاوه بر این با وجود شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و تغییر روزانه قیمت ها نمی توان قیمت ثابتی را برای برد لباسشویی در نظر گرفت.

البته در هنگام خرید باید توجه داشته باشید که این قطعه نمونه های تقلبی زیادی در بازار دارد که اگر از مراکز فروش معتبر آن را تهیه نکنید ممکن است سرتان کلاه برود.

تعمیر برد لباسشویی کندی

 

نتیجه گیری

خب همونطور که در این مقاله بیان داشتیم، ماشین لباسشویی کندی دارای قطعات مختلفی است که یکی از مهمترین آنها برد الکترونیکی است.

هر گونه اختلال در در برنامه های دستگاه و عمل نکردن دکمه های آن ارتباط مستقیمی با خرابی برد دارد. در صورتی که برد دچار سوختگی شده باشد، باید تعویض شود.

هنگامی که با خرابی قطعه ای در برد مواجه شدید، سریعاً باید در جهت رفع آن اقدام کنید. چرا که خرابی قطعه ای در برد همچون بیماری ویروسی به قطعات دیگر سرایت می کند.

بنابراین در صورت مشاهده کوچکترین اختلالی در اجرای برنامه های ماشین لباسشویی کندی اقدام به رفع عیب آن نمایید.

مجموعه ایبک امداد یکی از مراکز تخصصی تعمیر برد لباسشویی کندی است که تمامی خدمات تخصصی مربوط به این برند را در محل شما با استفاده از نیروهای متخصص و مجرب ارائه می نماید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر برد لباسشویی کندی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تعمیر برد لباسشویی کندی در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا