تعمیرات مایکروفر

نمایندگی تعمیرات مایکروفر کنوود KENWOOD | خدمات پس از فروش کنوود

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن مایکروفر کنوود، نحوه عیب یابی و برطرف کردن مشکل آن را برای تان بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی در منزل مایکروفر کنوود خود را تعمیر کنید پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نحوه تعمیر مایکروفر کنوود و معرفی عیب های رایج آن

در ادامه مقاله چند مورد از رایج ترین مشکلاتی که احتمالاً در مایکروفر کنوود به وجود بیاید را برایتان بیان خواهیم کرد:

۱. مایکروفر شما روشن نمی شود.

۲. مایکروفر پس از روشن شدن غذا را گرم نمی کند.

۳ . مایکروفر در هنگام کار جرقه می زند.

۴ . دکمه های مایکروفر یا صفحه نمایش لمسی آن کار نمی کند.

۵. مایکروفر بعد از روشن شدن بوی سوختگی می دهد.

۶ . دستگاه بعد از روشن شدن بوی سوختگی می دهد.

۷ . بعد از روشن شدن مایکروویو نمی‌چرخد.

‌۸. مایکروفر موقع انجام کار صدا می دهد.

۹. با باز و بسته کردن درب دستگاه، فیوز می پرد.

۱۰ . درب دستگاه باز نمی شود.

۱۱ . درب دستگاه بسته نمی شود.

۱۲ . هنگامی که درب دستگاه را باز می کنید صفحه داخلی دستگاه می چرخد.

۱۳ . روشن شدن چراغ دستگاه

۱۴ . یکسره کار کردن فن دستگاه

۱۵ . درست کار نکردن برنامه پخت مایکروفر.

وسایلی که هنگام تعمیر مایکروفر به آنها نیاز داریم چه چیز هایی می باشد؟

شما برای باز کردن، تست کردن و تعویض قطعات مایکروفر به ابزارهایی نیاز دارید که در ادامه مقاله آنها را برایتان نام می بریم:

 • پیچ گوشتی ( چهارسو)
 • مولتی متر
 • دم باریک

ابزار هایی که احتمال دارد حین تعمیر کردن مایکروفر به آنها نیاز پیدا کنید:

 • سیم چین
 • آچار بوکس
 • کاتر
 • انبر دست
 • پیچ گوشتی ( ستاره ای )

مایکروفر کنوود

دلیل روشن نشدن مایکروفر کنوود

روشن نشدن دستگاه یا خاموش شدن ناگهانی آن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، یکی از رایج ترین دلایل وجود ایراد در قسمت قفل درب و میکرو سوییچ ها می باشد، همچنین مایکروفر ها ۲ فیوز دارند یکی برای محافظت کردن دستگاه در برابر نوسانات برق و دیگری برای محافظت کردن دستگاه در برابر گرمای زیاد.

در ادامه مقاله به دلایل روشن نشدن مایکروفر و عیب یابی آن خواهیم پرداخت.

خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر از دلایل روشن نشدن مایکروفر کنوود

یکی از اصلی ترین دلایل روشن نشدن دستگاه می تواند خراب شدن میکروسوئیچ درب دستگاه باشد، وظیفه میکروسوئیچ ارسال مجوز برای روشن شدن دستگاه هنگامی که درب به خوبی بسته شده است، می باشد. هنگامی که درب مایکروفر بسته نباشد برق تمامی بخش ها قطع می شود، به همین دلیل امکان دارد که همه چیز درست باشد ولی دستگاه شما روشن نشود. شما برای دسترسی به میکروسوئیچ حتماً باید برق مایکروفر خود را قطع کنید و قاب بدنه را از بدنه دستگاه جدا کنید، میکروسوئیچ ها به طور معمول ۲ یا ۳ تا بوده و ترمینال‌هایی با علامت C و NO دارند. شما در این مرحله باید ترمینال‌ها را با مولتی متر تست کنید، هنگامی که درب را می بندید و زبانه در روی میکروسوئیچ دستگاه چفت می شود، ترمینال‌های میکروسوئیچ باید از خودشان رسانایی نشان دهند، این امر نشان دهنده سالم بودن سوییچ می باشد، اگر که مولتی متر را روی صفحه نمایش خود نشان نداد شما مجبور به تعویض میکروسوئیچ خواهید شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مایکروفر ناسا الکتریک | خدمات رسمی تعمیرات Nasa electric

خرابی فیوز سرامیکی از دلایل روشن نشدن مایکروفر کنوود

اگر مایکروفر شما روشن نمی شود احتمال دارد که مشکل مربوط به فیوز سرامیکی مایکروفر شما باشد. این بخش از بخش های دیگر مایکروفر در مقابل نوسانات برقی محافظت خواهد کرد، اگر خرابی و مشکلی در آن پیش بیاید به طور کامل فیوز سرامیکی خواهد سوخت و دستگاه شما روشن نخواهد شد. شما برای دسترسی به فیوز سرامیکی که در داخل محفظه مایکروفر و در کنار سیم ها وجود دارد اول از همه باید برق دستگاه را قطع کنید و قاب دستگاه را جدا کنید، شما می توانید برای تست فیوز از مولتی متر نیز استفاده کنید. در صورتی که از سالم بودن میکروسوئیچ درب دستگاه خود مطمئن هستید، می توانید از باز و بسته کردن درب مایکروفر برای تست فیوز آن نیز استفاده کنید، اگر فیوز دستگاه سوخته باشد باید آن را تعویض کنید، اول از همه باید دلیل سوختن آن را بفهمید اگر دلیل سوختن آن نوسانات برق باشد می توانید به راحتی این قطعه را تعویض کنید و اگر مشکل از خود دستگاه باشد باید دیود ولتاژ بالا و خازن را هم تست کنید.

فیوز حرارتی از دلایل روشن نشدن مایکروفر کنوود

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن مایکروفر فیوز حرارتی می باشد، وظیفه اصلی فیوز حرارتی این است که جلوی گرم شدن بیش از حد دستگاه را بگیرد. وقتی که این قطعه مشکل پیدا کند مایکروفر شما روشن نخواهد شد، فیوز حرارتی در درون جعبه مایکروفر قرار دارد، سیم هایی که به آن متصل است را اول از همه جدا کنید و با یک مولتی متر ترمینال‌ها را تست کنید. اگر که اهم وجود نداشت شما باید فیوز حرارتی را تعویض کنید. یکی از دلایلی که موجب سوختن این فیوز می شود خوب کار نکردن فن های خنک کننده است، قبل از عوض کردن فیوز حرارتی مطمئن شوید که چیزی مانع جریان هوا نباشد و فن دستگاه درست کار کند.

مجموعه قفل درب از دلایل روشن نشدن مایکروفر کنوود

وجود مشکل در مکانیسم قفل درب می تواند یکی از دلایل روشن نشدن مایکروفر باشد، در اکثر قفل های درب قلّاب های پلاستیکی وجود دارد که هنگامی که درب دستگاه بسته می شود با میکرو سوییچ درگیر می شود و در نهایت سیگنال روشن شدن به برد کنترل ارسال می شود، اگر که این قلّاب ها آسیب دیده باشند یا فنر هایی که فشار مورد نیاز را به وجود می‌آورند، کهنه شده باشند سوییچ ها به مقدار مورد نیاز فشرده نمی‌شنود و مایکروفر روشن نخواهد شد، این بخش روی درب مایکروفر قرار دارد و شما برای دسترسی به آن باید بخش داخلی درب را باز کنید و قلّاب و فنر ها را چک کنید و اگر که نیاز به تعویض دارند آنها را تعویض کنید.

مایکروفر ها در ولتاژ بالا کار می کند و شما به خاطر ایمنی باید این کار را به یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص بسپارید.

تعمیر مایکروفر هنگامی که داغ نمی کند

پس از تمام شدن برنامه حالت اشعه هنگامی که می‌بینید مواد غذایی که در مایکروفر قرار دادید گرم نشده است باید مواردی که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم را بررسی کنید.

خراب شدن هر یک از قطعات زیر می تواند باعث گرم نشدن غذا شود:

 1. به وجود آمدن مشکل در مگنترون
 2. خراب شدن ترانس
 3.  ولتاژ بالای دستگاه
 4. خراب شدن دیود مایکروفر
 5. وجود مشکل در خازن ها
 6. خراب شدن فیوز های ولتاژ
 7. وجود اشکال در کلید های درب
 8. وجود خرابی در برد اصلی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مایکروفر فلر | نمایندگی خدمات و تعمیر ماکروفر FELLER

به طور معمول خرابی در مگنترون هنگامی اتفاق میافتد که آهن ربا ها شکسته شوند و رادیات ها لق شوند.

فیوز های ولتاژ با جریان ۰.۲۵ آمپر از سوختن خازن ها و ولتاژ دستگاه شما جلوگیری خواهد کرد. شما می توانید جریان های ولتاژ را با مولتی متر تست کنید. هنگامی که مایکروفر گرم نمی کند باید خازن را با مولتی متر تست کنید. اگر دستگاه گرم نمی کند و بوی سوختگی هم می دهد احتمال دارد که ترانس خراب شده باشد و ما بوی سوختگی را از ترانس متوجه بشویم .

نحوه تعمیر کردن جرقه مایکروفر در هنگام کار

یکی از روش های عیب یابی جرقه زدن مایکروفر این است که داخل آن را به خوبی تمیز کنیم و از گذاشتن نایلکس و ظرف های فلزی و براق خودداری کنیم. اول از همه کابین داخلی دستگاه را به خوبی تمیز کنید و نگذارید هیچ باقی مانده غذا و کثیفی در داخل آن وجود داشته باشد، در غیر این صورت این کثیفی ها باعث ایجاد جرقه خواهد شد. اگر رعایت کردن دستورالعمل ها و تمیز کردن دستگاه، مشکل جرقه زدن دستگاه مایکروفر کنوود شما را برطرف نکرد باید کارهایی را که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم انجام دهید:

 1. شما در مرحله اول باید فیلتر میکا را تعویض کنید.
 2. فیلتر کهنه و قبلی را از دستگاه خارج کنید و  فیلتر جدیدی که تهیه کردید را با کاتر ببرید و جای آن بگذارید.
 3. پس از آن مگنترون را باز کنید و بخش موج‌بر آن را چک کنید.
 4. اگر که موج‌بر سوخته باشد حتماً باید آن را تعویض کنید.
 5. اگر باز هم مشکل حل نشد و دستگاه جرقه زد باید مگنترون را عوض کنید.
 6. حتماً توجه کنید که جای سوختگی روی کابین نباید وجود داشته باشد و باید آن را برطرف کنید.
 7. رنگ رفتگی ها را باید رنگ کنید.

جرقه ها به طور معمول به دلیل دقت نداشتن در هنگام استفاده کردن از دستگاه و یا کثیف بودن محیط داخل دستگاه اتفاق میافتد و این امر آسیب شدیدی به مگنترون خواهد زد. اگر که جرقه در بخش بالا با تمیز کردن حل نشد، سعی کنید که حالت گریل را به مدت زمان ۱۰ دقیقه روشن بگذارید اگر باز هم مشکل جرقه زدن برطرف نشد شما باید المنت ها را تعویض کنید.

مایکروفر کنوود

دلیل بوی سوختگی در مایکروفر چه می باشد؟

اگر شما چند بار از حالت گریل استفاده کردید و دستگاه را تمیز نکردید، این بوی سوختگی عادی می باشد. بخار غذا ها که چرب بودند روی المنت ها و داخل دستگاه نشسته و گرم شدن زیاد آن باعث سوختن چربی ها می شود و این امر هم موجب بوی سوختگی می شود.

دلیل دیگر که می تواند باعث به وجود آمدن بوی سوختگی در مایکروفر شود گذاشتن ظروف نامناسب، جرقه های طولانی و مداوم سوختن موجبر و میکا است. گاهی اوقات امکان دارد که بوی سوختگی از خراب شدن ترانس به وجود آمده باشد، که این امر باعث سیاه شدن سیم پیچ ها خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات رایجی را که احتمال دارد برای مایکروفر کنوود شما اتفاق بیفتد به طور خلاصه توضیح دادیم دقت داشته باشید اگر با راهنمایی های موفق به حل مشکل نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات کنوود تماس بگیرید و از خدمات تعمیرات در محل این نمایندگی ها بهره مند شوید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نمایندگی تعمیرات مایکروفر کنوود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش تعمیر کردن جرقه مایکروفر در هنگام کار

امتیاز کاربر: ۴.۳۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا