تعمیرات لپ تاپ

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ لنوو | عیب‌یابی لپ تاپ لنوو

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ لنوو | عیب‌یابی لپ تاپ لنوو، رفع مشکلات لپ تاپ لنوو

کاربران زیادی از لپ تاپ های لنوو استفاده می‌کنند و از طرفداران این لپ تاپ می باشند. از برندهای فعال در بازار لپ تاپ ها برند لنوو می‌باشد. افراد زیادی جذب این محصول شده اند، چون لپ تاپ لنوو از کارایی و کیفیت بالایی برخوردار است. در صورتی که با مشکلات نرم افزاری در لپ تاپ لنوو مواجه شوید بهتر است، که اقدامات مناسب در رابطه با آنها را بدانید.

مشکل گرافیکی در لپ تاپ لنوو

یکی از مشکلات رایج لپ تاپ لنوو مشکلات گرافیکی در این سیستم می باشد. برخی از کاربران گزارش کرده اند، که گرافیک لپ تاپ عملکرد درستی ندارد. یعنی وقتی که فیلم در حال پخش است، مشکلاتی به وجود می آید و تصویر آن به صورت صحیح به نمایش در نمی آید.

در اغلب مواقع مشکلات گرافیکی در این لپ تاپ به علت نصب نادرست درایو ها به وجود می آید و همچنین در صورتی که درایوها قدیمی باشند، امکان به وجود آمدن این مشکل در لپ تاپ لنوو بیشتر است. در این شرایط باید ورژن جدید را نصب نمایید و درایور مخصوص دستگاه خود را در سایت لنوو دانلود نموده و نصب نمایید.

سرعت لپ تاپ لنوو کم شده است

وقتی که سرعت لپ تاپ لنوو کم می‌شود و دستورالعمل ها با تأخیر انجام می شوند، احتمالاً مشکل نرم افزاری در سیستم شما وجود دارد. وقتی سرعت لپ تاپ شما کم می‌شود دلایل سخت افزاری نیز می تواند داشته باشد، اما در بیشتر مواقع دلیل بروز این مشکل در لپ تاپ لنوو مشکلات نرم افزاری می باشد.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید بهتر است ویندوز سیستم را عوض کرده و در صورتی که مشکل برطرف نشد، دلایل سخت افزاری بروز مشکل را مورد بررسی قرار دهید.

ولی به احتمال زیاد لپ تاپ شما به دلایل نرم افزاری با این مشکل مواجه شده است. اگر نرم افزار ها را بررسی کرده و سیستم خود را از ویروس پاکسازی نمایید، به احتمال زیاد مشکل کند بودن سرعت سیستم برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید:   خرابی های رایج تبلت ایسر | راهکارهای اساسی و کلیدی برای رفع خرابی های تبلت acer

لپ تاپ لنوو

لپ تاپ لنوو مشکل بدسکتور دارد

این مشکل نیز در لپ تاپ لنوو ممکن است به دلایل نرم افزاری و سخت افزاری بروز کند، اما در اغلب مواقع دلیل آن مربوط به مشکلات نرم افزاری در لپ تاپ لنوو می‌باشد. مشکلات بد سکتور معیوب بودن قسمتی از فضای دیسک یا همان هارد در لپ تاپ لنوو است، که در این حالت سیستم نمی تواند اطلاعات ذخیره شده در یک بخش از فضای دیسک سیستم را بخواند. بروز این مشکل در هارد های جدید sd و مغناطیسی بیشتر است. البته در هارد های اکسترنال و اینترنال نیز امکان دارد این مشکل به وجود آید.

در لپ تاپ لنوو ایجاد شدن بدسکتور از مشکلات نرم افزاری سیستم به حساب می‌آید و علائمی مانند دریافت زیاد پیام های خطا در زمان انتقال فایل و کپی کردن آن، عوض شدن و تغییر کردن اسامی فایل‌ها و فولدرها، بی صدا شدن هارد، مخفی شدن بعضی از فولدر ها و فایل ها، سرعت کم باز شدن پوشه یا فایل ها، ایجاد صداهای غیر طبیعی از هارد، روشن نشدن صفحه نمایش یا آبی رنگ بودن آن، کم شدن سرعت سیستم، هنگ کردن لپ تاپ لنوو در فاصله های زمانی مشخص، بالا نیامدن و بوت نشدن و… دارد.

برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، در ابتدا باید لپ تاپ لنوو را عیب‌یابی و پس از یافتن علت دقیق مشکل به وجود آمده آن را تعمیر نمایید.

لپ تاپ لنوو ویروسی شده است

ویروسی شدن سیستم ها از جمله ایراداتی است، که در اغلب لپ تاپ ها به علت استفاده کردن از بد افزار ها و یا گشت و گذار در شبکه های اینترنتی نامناسب و عدم نصب کردن آنتی ویروس قوی و معتبر در لپ تاپ ها به وجود می آید.

در لپ تاپ لنوو نیز ویروسی شدن سیستم از جمله مشکلات نرم افزاری آن می‌باشد، که برای کاربران زیادی این مشکل به وجود آمده و موجب ناراحتی آنها می شود. در این شرایط باید لپ تاپ لنوو را ویروس یابی نمایید. چنانچه مشکل رفع نگردید و ویروس از بین نرفت، باید ویندوز سیستم را عوض نمایید. همچنین می‌توانید سیستم خود را فرمت کنید.

مشکل بدافزار در لپ تاپ لنوو

از مشکلات دیگر نرم افزاری در لپ تاپ لنوو وجود باگ های امنیتی و آسیب های بد افزاری در این سیستم می باشد. بعضی از کاربر ها گزارش کرده‌اند، که مشکل باگ امنیتی در لپ تاپ لنوو دارند، که به صورت پیش فرض توسط نرم افزار سوپر فیش بر روی لپ تاپ های برند لنوو نصب گردیده است.

حتما بخوانید:   آیا می‌توان هارد دیسک یا SSD را در مک ارتقاء داد؟ آموزش تعویض هارد لپ تاپ MACBOOK PRO

این باگ امنیتی موجب می شود، که پسورد کاربران فعال نگه داشته شود. با حذف کردن نرم افزار مشکل برطرف نمی گردد، وقتی که لپ تاپ این باگ امنیتی را دارد بهتر است، که از شبکه های وای فای عمومی استفاده نشود و برای اینکه به اینترنت متصل گردد از شبکه های شخصی و خصوصی استفاده شود.

البته این مشکل در لپ تاپ های لنوو سری های قدیم وجود دارد. در لپ تاپ های جدید که از سوی شرکت به روز رسانی شده اند، این مشکل برطرف شده است.

تاچ پد لپ تاپ لنوو کار نمی‌کند

دلایلی که موجب می‌شود، تاچ پد لپ تاپ لنوو کار نکند، بیشتر مربوط به مشکلات نرم افزاری در این سیستم می شود. در این حالت تمرکز کاربر ها به هم می‌ریزد و کار آنها مختل می گردد. این مشکل را می توان به سادگی و راحتی رفع کرد.

کارشناسان عقیده دارند، که در صورتی که این مشکل بروز کرد، کاربران باید سیستم خود را ریست کنند. با ریست کردن ساده در بیشتر مواقع این مشکل برطرف می‌شود.

در برخی مواقع نیز وقتی تاچ پد لپ تاپ لنوو کار نمی کند، دلیل آن غیر فعال بودن تاچ پد می‌باشد. اگر کلید های F8 و FN را فشار دهید، مشکل رفع خواهد شد.

در صورتی که تنظیمات تاچ پد مشکلی داشته باشد، می‌تواند موجب شود، که تاچ پد لپ تاپ لنوو به صورت صحیح کار نکند.

لپ تاپ لنوو

لپ تاپ لنوو هنگ می‌کند

هر کاربری که از لپ‌تاپ استفاده می کند ممکن است، که با مشکل هنگ کردن سیستم مواجه شود. از دلایل بروز این مشکل می توان به اجرا کردن چند برنامه به طور همزمان، تکمیل شدن حافظه، ویروسی شدن سیستم، خرابی های سیستم و… اشاره کرد.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید این موارد را مورد بررسی قرار داده و دلیل هنگ کردن لپ تاپ لنوو را شناسایی نمایید. پس از اینکه دستگاه خود را به صورت صحیح عیب‌یابی کردید، می توانید برای برطرف کردن این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.

خرابی‌های سیستم عامل ویندوز

ویندوز های لپ تاپ لنوو با گذشت زمان با انواع خطاهای عملکردی و آسیب ها مواجه می گردند. برخی از خطاهای ویندوز در لپ تاپ لنوو به علت نصب نادرست یا از بین رفتن بعضی از فایل ها، ویروسی شدن سیستم عامل و همچنین خرابی ها برای سیستم عامل ویندوز رخ می دهد، که در این صورت باید آنها را مورد بررسی قرار داده و رفع کنید.

حتما بخوانید:   رفع مشکلات نرم افزاری در لپ تاپ اپل

در اغلب مواقع برای برطرف کردن خرابی های ناشی از سیستم عامل ویندوز پیشنهاد می گردد، که ویندوزی که بر روی سیستم نصب گردیده است، فرمت شود و دوباره ویندوز خود را نصب نمایید.

مشکل وای فای در لپ تاپ لنوو

برخی اوقات ممکن است، که وای فای در لپ تاپ لنوو روشن نشود و در این حالت کاربران می توانند به اینترنت متصل شوند. با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد نیاز زیادی به وای فای و اتصال به اینترنت دارند، این مشکل بسیار آزاردهنده خواهد بود. با این حال چون این مشکل از مشکلات نرم افزاری این دستگاه است، با راهکارهای ساده ای می توان آن را برطرف کرد. حتی در برخی مواقع ریست کردن لپ تاپ لنوو می تواند این مشکل را برطرف کند و با روشن شدن مجدد، لپ تاپ لنوو به اینترنت متصل گردد.

حسگر اثر انگشت در لپ تاپ لنوو مشکل دارد

از دیگر مشکلات نرم افزاری که برخی از کاربران لپ تاپ لنوو آن را گزارش کرده‌اند، مربوط به مشکل داشتن حسگر اثر انگشت این سیستم می باشد. این مشکل موجب می‌شود، که هکرها با پسورد های غیر قابل ویرایش از این سد عبور نمایند و به راحتی وارد سیستم عامل گردند. برای رفع این مشکل بهتر است، که افرادی که در زمینه تعمیرات لپ تاپ تخصص دارند، سیستم شما را بررسی نمایند.

مشکل بلوتوث در لپ تاپ لنوو

در برخی مواقع امکان دارد، که همه چیز درست پیش برود، اما بلوتوث لپ تاپ لنوو کار نکند و نتواند دیگر بلوتوث ها را شناسایی کرده و با آنها ارتباط برقرار کند. در این حالت برای انتقال فایل ها و داده ها کاربران با مشکلاتی مواجه خواهند شد و همچنین برای وصل شدن به صفحه کلید و دیگر وسایل جانبی مشکلاتی به وجود می آید.

دلیل بروز این مشکل در لپ تاپ لنوو نصب ناقص یا نصب نبودن درایور بلوتوث می باشد. همچنین امکان دارد، که تنظیمات مربوط به بلوتوث سیستم صحیح نباشد.

سخن تکمیلی

وقتی که برای لپ تاپ لنوو شما مشکلات نرم افزاری به وجود می آید، در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، تعمیر لپ تاپ لنوو خود را به کارشناسان متخصص در این زمینه بسپارید، تا لپ تاپ لنوو به صورت صحیح و اصولی عیب یابی و تعمیر گردد.

31

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ لنوو | عیب یابی لپ تاپ لنوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ لنوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x