تعمیرات ظرفشویی

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی LG

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی LG | برطرف کردن ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

از جمله ماشین های ظرفشویی با کیفیت که در بازار وجود دارد ماشین ظرفشویی ال جی می‌باشد. ماشین ظرفشویی ال جی دارای سیستم عیب یاب خودکار است و مشکلات احتمالی دستگاه را تشخیص داده و کاربران را آگاه می کند. به این سیستم کد های خطای ظرفشویی نیز گفته می‌شود، که بر روی نمایشگر ظرفشویی نمایش داده می شود.

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

هر کدام از ارور ها و کدهای خطا مفهوم و معنای خاصی دارد، که آگاهی داشتن از آنها راهگشا و مفید خواهد بود. کدهای خطا در ماشین ظرفشویی ال جی اعلام می‌کنند، که دستگاه به خدمات اضافه نیاز دارد یا خیر. این ارور ها قادر خواهند بود، که خطای تأمین آب و خطای دمای بالا و دیگر موارد را نشان دهند و به مصرف کنندگان هشدار دهند.

ارور یا کد خطا OE در ظرفشویی ال جی

چنانچه دستگاه ظرفشویی ال جی مشکلی در قسمت تخلیه آب داشته باشد، این ارور بر روی نمایشگر آن نمایش داده خواهد شد.

برای برطرف کردن مشکل باید لوله زهکشی و سینک فاضلاب را از نظر مسدود بودن مورد بررسی قرار داده و گرفتگی ها و انسداد ها را برطرف کنید.

چنانچه فاضلاب یا سینک ظرفشویی مشکلی ندارد، باید از محل اتصال شلنگ تخلیه به سینک را بیرون آورده و گرفتگی داخل آن را برطرف کنید.

چنانچه در مسیر تخلیه گرفتگی و انسدادی وجود ندارد، باید پمپ تخلیه و فیلتر ظرفشویی ال جی را چک کنید و در صورت وجود انسداد آنها را برطرف نمایید.

بررسی کردن سیم های شل شده و سیم کشی پمپ تخلیه حتماً باید توسط افرادی که فنی هستند، انجام شود.

ارور LE در ظرفشویی ال جی

علت نمایش کد خطای LE مربوط به موتور پمپ گردش ظرفشویی می باشد. چنانچه در این قسمت انسداد و گرفتگی به وجود آید موجب خواهد شد، که این ارور نمایش داده شود.

برای اینکه این کد خطا را در ظرفشویی ال جی برطرف نمایید، باید دستگاه را از برق جدا کرده و موانعی که مانع چرخش پروانه پمپ گردش می‌شوند را برطرف کنید. اجسام خارجی یا زباله در مکان قرار گرفتن پمپ گردش ممکن است وجود داشته باشند، که باید آنها را خارج کنید. چنانچه پروانه پمپ ظرفشویی ال جی روشن نمی گردد، باید اگر سیمی شده است آن را محکم کنید و سیم کشی را به صورت کامل چک کنید.

در برخی مواقع امکان دارد، که به صورت اشتباه این کد خطا فعال گردد و با استفاده از ریست کردن دستگاه می‌توانید این ارور را برطرف نمایید. برای اینکه بتوانید ظرفشویی ال جی را ریست کنید، باید دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید و پس از گذشت سی ثانیه آن را به برق متصل نمایید. چنانچه ارور برطرف نشده بود بهتر است، که با تعمیرکار تماس حاصل کنید.

ارور ظرفشویی

ارور یا کد خطا NE در ظرفشویی ال جی

این کد خطا و ارور در ظرفشویی ال جی مربوط به قسمت موتور دایورتر می باشد. از جمله قطعه های بسیار مهم این دستگاه موتور دایورتر است، که انتقال آب را از راه بازوهای اسپری کننده انجام می دهد. به همین دلیل نقش مهمی در شستن ظروف و تمیز کردن آنها بر عهده دارد. چنانچه خرابی در این قطعه به وجود آید در عملکرد ماشین ظرفشویی اختلال به وجود خواهد آمد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کلمات روی ماشین ظرفشویی بهی Behi

برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، ظرفشویی ال جی خود را از برق جدا کرده و سیم هایی که روی موتور دایورتر هستند و سوئیچ آن را مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد می شود در صورتی که دانش فنی در این زمینه ندارید، این کار را انجام ندهید.

ارور E1 یا AE در ظرفشویی ال جی

سرعت غیرعادی و بسیار بالای پمپ گردش به دلیل پایین بودن سطح آب در وان موجب می‌شود، که این کد خطا و ارور ر در ماشین ظرفشویی ال جی به نمایش درآید. همچنین اگر آبی نشت کرده باشد، سوئیچ جلوگیری از نشت فعال خواهد شد و موجب به وجود آمدن ارور و کد خطای E1 یا AE می‌گردد.

برای رفع مشکل باید دستگاه را از برق جدا کرده و آب آن را قطع نمایید. سپس پایه کابینت ظرفشویی ال جی را بررسی کنید، که نشت آب وجود دارد یا خیر. چنانچه به این پایه آب نشت کرده بود، باید دلیل نشت را یافته و برطرف نمایید. امکان دارد از پمپ تخلیه، شیر ورودی و… آب نشت کند. تکنسین حرفه ای می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

ارور یا کد خطا IE در ظرفشویی ال جی

وقتی که آب درون ظرفشویی ال جی به سطح کافی نمی رسد، کد خطای IE در این دستگاه مشاهده خواهد شد. برای اینکه بتوانید مشکل را رفع کنید، باید شیر آب ورودی را چک کنید، که باز باشد. همچنین شلنگ ورودی را بررسی کنید، که پیچ خوردگی و آسیب دیدگی نداشته باشد.

چنانچه شیر ورودی آب خرابی داشته باشد، باید دستگاه را از برق جدا کرده و شیر فلکه اصلی را ببندید و شلنگ را از ظرفشویی ال جی جدا نموده و شیر ورودی آب را تعویض نمایید.

همچنین روی دریچه آب ورودی صفحه فیلتر را نیز باید از نظر انسداد مورد بررسی قرار دهید. چنانچه این صفحه انسداد داشته باشد، باید آن را عوض کنید. چنانچه شلنگ آب خوب است و مشکلی ندارد، دریچه ورودی را از نظر انسداد چک کنید و در صورت وجود گرفتگی آنها را تمیز کنید.

ارور یا کد خطا FE در ظرفشویی ال جی

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی به صورت یکنواخت کار کند، ارور FE در این دستگاه به نمایش در می آید. در صورتی که رله یا دریچه ورودی آب مشکل داشته باشد، برد مانع از پر شدن ماشین ظرفشویی از آب می‌شود. برای اینکه نشتی دریچه ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید، دستگاه را از برق جدا نموده و بررسی کنید، که وان با آب پر می شود یا خیر. منبع آب را بسته و شیر ورودی را عوض کنید. چون شیر به آب به طور مداوم اجازه نمی دهد که وارد ظرفشویی شود. چنانچه هنوز هم آب وارد ظرفشویی نمی‌شود،  احتمال دارد، که نیاز باشد برد کنترل الکترونیکی را عوض کنید. چون این برد به شیر ورودی سیگنال نیاز به آب می فرستد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی مای تگ

ارور یا کد خطا HE در ظرفشویی ال جی

در صورتی که آب گرم نباشد یا حسگر دما دمای آب را بالاتر از ۹۰ درجه تشخیص دهد، این کد خطا بر روی ماشین ظرفشویی ال جی مشاهده خواهد شد.

در صورت داغ بودن آب ظرفشویی بهتر است، که با دماسنج دما را اندازه بگیرید و اگر نزدیک نود درجه بود، باید برد الکترونیکی را عوض کنید. چون وقتی روی برد کنترل رله گیر می کند موجب می‌شود، که المنت به صورت دائم روشن باشد. عوض کردن برد کنترل کار فنی و پیچیده ای می‌باشد و این کار را فقط می توانند افراد متخصص انجام دهند.

در صورتی که حسگر دما یا ترمیستور معیوب باشد، نیز این کد خطا در ماشین ظرفشویی بروز می‌کند. اگر ترمیستور و المنت گرمایشی ایرادی ندارد، احتمال دارد که نیاز باشد سوییچ فشار را عوض کنید. قبل از این کار بهتر است، که افراد متخصص دستگاه شما را بررسی کرده و ولتاژ برق آن را چک کنند.

ارور یا کد خطا TE در ظرفشویی ال جی

در صورتی که در عنصر گرمایش و ترمیستور ظرفشویی ال جی اختلالی وجود داشته باشد، این کد خطا به نمایش در می آید.

ظرفشویی ال جی خود را از برق جدا کرده و سیم‌های ترمیستور را جدا نمایید و با استفاده از مولتی متر مقاومت ترمیستور را اندازه بگیرید. چنانچه کمتر از هزار و یا بیشتر از بیست هزار بود، باید عنصر گرمایشی که ترمیستور را نیز شامل می‌شود را عوض نمایید.

چنانچه مقاومت ترمیستور مشکلی نداشت، احتمالاً ایراد مربوط به برد کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. چون نمی تواند به صورت دقیق مقاومت ترمیستور را تشخیص دهد. تمامی این موارد باید توسط تکنسین ماهر مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور PF در ظرفشویی ال جی

در صورتی که در حین چرخش شستشو به طور ناگهانی برق قطع شود، این خطا را در ماشین ظرفشویی مشاهده خواهید کرد. همچنین مشکل در فیوز یا ولتاژ برق نیز می تواند سبب بروز این کد خطا و ارور در ماشین ظرفشویی ال جی شود.

هر کدام از کلید هایی که روی پنل قرار دارد را بزنید و برای ده ثانیه آن را نگه دارید. چنانچه ارور پاک می‌شود، ماشین ظرفشویی را از برق جدا کرده و پس از گذشت پنج دقیقه آن را به برق بزنید. چنانچه ارور باقی مانده بود، برق کار حرفه ای باید دستگاه شما و برق آن را مورد بررسی قرار دهد.

ارور ظرفشویی ال جی

ارور یا کد خطا bE در ظرفشویی ال جی

این ارور وقتی فعال می شود، که در ماشین ظرفشویی نشت آب یا کف اضافه تشخیص داده شود. در صورتی که از مواد شوینده مناسب استفاده نشود، کف صابون زیادی ایجاد می شود. در این صورت ارور bE بر روی نمایشگر دستگاه مشاهده خواهد شد.

برای رفع مشکل حتماً باید به مواد شوینده خود توجه کنید و از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. باید بدانید،که برای ماشین ظرفشویی شما کدام شوینده مناسب تر است. برای نمونه چنانچه برای مدل دستگاه شما قرص ظرفشویی مناسب است، بهتر است، که همان را تهیه کرده و استفاده نمایید.

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی LG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا