تعمیرات تلویزیون

تعمیر تلویزیون مجیک Majic|خدمات تلویزیون مجیک

امروز تلویزیون به یکی از ابزارهای پرکاربرد در خانه ها تبدیل شده است. این وسیله ی پرکاربرد نه تنها در حوزه ی سرگرمی و اجتماعی بلکه در حیطه ی آموزشی نیز کاربرد ویژه ای دارد. تلویزیون نقش مهمی در انتشار اخبار و اطلاعات دارد. واژه “تلویزیون” از واژه های تل (یونانی برای دور) و بینایی (دید) می آید. این دستگاه  به عنوان عضوی از خانواده شناخته شده، که افراد خانه ساعت طولانی ای را با آن سپری میکنند. حال در این مقاله به شیوه های عیب یابی برای تعمیر این ابزار مهم میپردازیم.

خرابی ها و مشکلات متداول تلویزیون مجیک:

 • دیر روشن شدن تلویزیون
 • قرار گرفتن در حالت استند بای
 • عدم اتصال به وای فای
 • ایجاد هاله سیاه روی تصویر
 • قطع شدن تصویر تلویزیون
 • داشتن صدا و نداشتن تصویر

خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی

احتمالا برای شما اتفاق افتاده است که در حین مشاهده ی برنامه ی مورد علاقه ی خود بوده اید و ناگهان تلویزیون خاموش شده است. چنانچه تلویزیون شما ناگهان خاموش و روشن شد، برای عیب یابی آن موارد زیر را بررسی کنید. در اولین اقدام اتصال تلویزیون به برق را بررسی کنید ،چنانچه  از محافظ برای اتصال سیم به پریز استفاده کرده اید، محافظ را به درستی چک کنید، ممکن است خاموش شدن به علت خرابی محافظ رخ داده باشد. احتمال دارد تلویزیون روی تایمر باشد. نوسانات برق را کنترل کنید. از دلایل دیگر  خاموش و روشن شدن تلویزیون میتوان  به برد پاور دستگاه اشاره کرد، جای نگرانی ندارد، برد پاور قابل تعمیر است. گاهی اتصال فلش مموری های که ویروسی است هم باعث اختلال در کار تلویزیون و خاموش شدن آن میشود.

اختلال در رنگ های تصویر رخ داده است

علت ایجاد این مورد میتواند موارد زیر باشد:

 • مهم ترین مورد خرابی پنل تلویزیون است.
 • خرابی بک لایت، عامل دیگری است که باعث بهم ریختگی رنگ ها میشود
 • سوختن پیکسل های تلویزیون هم میتواند باعث تغییر رنگ شود

علت بوی سوختگی تلویزیون

تلویزیون‌ها دارای قطعاتی با پوشش پلاستیکی هستند که احتمال دارد پس استفاده ی اولیه از آن بوی سوختگی تلویزیون به مشام برسد. از دلایل دیگر اتصال کوتاه خازن های مدار دستگاه میباشد. چنانچه به تازگی تلویزیون را خریداری کرده اید اما ظرف چند روز استفاده، هنوز بوی سوختگی را استشمام میکنید، این مورد را با نمایندگی در میان بگذارید.

تلویزیون مجیک

پنل تلویزیون  مجیک با آب برخورد داشته است

تماس وسایل الکترونیکی با آب ناخوشایندترین اتفاق است. اگر پنل تلویزیون دچار آبخوردگی شد در اولین قدم دوشاخه تلویزیون را از برق بکشید. هنگامی که آب به لوازم الکترونیکی برخورد میکند با کمک جریان برق میتواند باعث آسیب رساند به آن شود حتی اگر دستگاه خاموش باشد اما به برق متصل باشد باز هم برق مصرف میکند پس  لازم است سیم را پریز جدا کنید. در گام بعدی اقدام به خشک کردن تلویزیون نمایید، دقت کنید که برای خشک کردن تلویزیون، آن را زیاد حرکت ندهید چون ممکن است باعث شوید آب به جاهایی نفوذ کند که قبل از آن خشک بود. دق کنید که آبخوردگی تلویزیون از مسائل حساسی است پس سرخود اقدامی انجام ندهید، تعمیر پنل را به نمایندگی و افراد متخصص بسپارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر مایکروفر مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات مایکروفر مجیک

تلویزیون در حالت stand by قرار دارد

گاهی اوقات این اتفاق رخ میدهد که تلویزیون در حالت استندبای قرار گرفته و کار نمیکند، علت اصلی ایجاد حالت استند بای در دستگاه، مدارهای محافظ هستند.

در زیر دلایل این حالت را مورد بررسی قرار می دهیم.

خرابی پاور تلویزیون

تامین انرژی برای عملکرد صحیح تلویزیون و روشن شدن صفحه ی نمایش دستگاه بر عهده ی پاور آن میباشد. خرابی پاور یاعث اختلال در کار مدار های محافظ شده و باعث میشود تلویزیون در حالت استند بای بماند. رفع خرابی پاور موضوعی تخصصی است و افراد عادی نمیتوانند آن را تعمیر کنند.

خرابی  مین برد تلویزیون

مین برد بعد از پنل از اصلی ترین قسمت های  هر تلویزیون است که اگر آسیب ببیند باعث حالت استند بای و خاموش شدن میشود. گاهی تحت تاثیر عواملی نظیر بی احتیاطی کاربران، نفوذ آب به داخل دستگاه و…مین برد آسیب میبیند.

استفاده سیم های  بی کیفیت HDMI

کابل هایی که به تلویزیون متصل میشود بر سلامت دستگاه اثر دارد، بر اثر استفاده از انواع  بی کیفیت آن سلامت دستگاه به خطر می افتند و اختلالات فراوانی را در آن ایجاد میکند چون این کابل ها و اتصالات آن با مدارهای دستگاه در ارتباط است.

تلویزیون طول میکشد تا روشن شود

کل روز را  منتظر بوده‌اید که برنامه مورد علاقه تان را  سر ساعت تماشا کنید اما وقتی که کنترل را برمی‌دارید و تلویزیون را روشن می‌کنید هیچ عکس‌العملی از آن نمی‌بینید تا در نهایت  تلویزیون با تاخیر بعد از چند دقیقه روشن می‌شود. راه حل رفع این مشکل چیست؟

اصلی ترین مشکل در دیر روشن شدن، به پاور برد مربوط میشود. خراب شدن خازن پاور برد میتواند باعث بروز این اتفاق شود. پاور برد در همه ی  تلویزیون ها وجود دارد و این قطعه بسیار ضروری است  در واقع تلویزیون به دلیل وجود این قطعه شروع به کار میکند. وظیفه ی اصلی این قطعه، این است که ولتاژ ac را به ولتاژ dc تبدیل کند. برای این کار مراحل زیر را طی میکند:

در ابتدا نیاز  می باشد که برق ۲۲۰ ولت وارد پاور برد تلویزیون شود سپس  پاور برد به کمک قطعاتی مثل پل دیود، خازن صافی و ریپل ولتاژ ac را به ولتاژ dc تبدیل شود و در آخر این موضوع باعث می شود تلویزیون روشن شود. در صورتی که پاور برد دچار ایراد شود تلویزیون دیر روشن می شود.

تلویزیون به وای فای وصل نمیشود

وای فای از قابلیت های مورد استفاده در تلویزیون های نسل جدید  است. به راحتی می توان توسط وای فای فعالیت های مریوط به اینترنت را با وضوح ایده آل در  تلویزیون انجام دهید .اما مشکل اصلی در این موضوع عدم اتصال دستگاه الکترونیک به وای فای است. برای برطرف کردن این مشکل با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید. وصل نشدن تلویزیون به وای فای مشکل پیچیده ای نیست و شما میتوانید به راحتی مسئله را برطرف کنید.

رمز وای فای

مطمئن شوید که رمز وای فای را اشتباه وارد نکرده اید، گاهی کاربران برای وارد کردن رمز عجولانه برخورد میکنند و رمز را به درستی وارد نمیکند، مطمئن شوید علایم رمز، بزرگ و کوچک بودن حرف ها و..را درست وارد کرده اید.

تنظیمات ساعت و تاریخ  اشتباه

نادرست بودن تنظیمات بخش time & date می تواند عاملی برای وقوع مشکل وای فای تلویزیون باشد. در بخش تنظیمات موقعیت مکانی ای که ساکن هستید را انتخاب کنید، سپس تلویزیون را خاموش و روشن کرده و وضعیت اتصال را بررسی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخچال مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات یخچال مجیک

تلویزیون مجیک

ری استارت کردن مودم برای رفع مشکل وای فای

گاهی اوقات ممکن است مشکل در شبکه ی شما باشد.در اینگونه موارد مودم را ری استارت کنید

 1. مودم را خاموش کنید
 2. پنج دقیقه صبر کنید
 3. مودم را مجدد روشن کنید
 4. منتظر بمانید اتصال به درستی برقرار شود و دوباره وضعیت اتصال مودم به تلویزیون برا بررسی کنید.

جدا کردن دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات از تلویزیون

در صورت بروز مشکلات مختلف از جمله مشکل وای فای تلویزیون، رسانه های ذخیره سازی مانند فلش مموری، مموری کارت، هارد اکسترنال و.. را در مواقعی که نیاز به آن ندارید جدا کنید. متصل ماندن همیشگی این دستگاه ها می تواند باعث بروز اختلالاتی شود. اگر مشکل شما با هیچ روشی رفع نشد، احتمالا نیاز به ریست فاکتوری کردن دارید.

نگهداری از تلویزیون مجیک

برای افزایش عمر و ماندگاری تلویزیون لازم است نکاتی را رعایت کنیم. ابزارهای برقی و الکترونیکی همواره با حساسیت بیشتری مورد مراقبت قرار میگیرند تا از آسیب جدی و وارد شدن هزینه برای خریدار جلوگیری شود. همیشه بعد از خرید لوازم برقی دفترچه راهنمای مخصوص همان دستگاه را که در داخل جعبه آن قرار دارد به طور دقیق مطالعه کنید. هرگز برای تمیز کردن  تلویزیون از آب استفاده نکنید. محلول های مخصوص پاک کردن ال سی دی تلویزیون را خریداری کنید و برای پاک کردن صفحه نمایش از محلول و پارچه ی های بدون پرز استفاده کنید. دوشاخه را به طور مستقیم به پریز وصل نکنید و یک محافظ مناسب برای تلویزیون خریداری نمایید. تلویزیون را در جای مناسبی از خانه قرار دهید، تا حد امکان سعی کنید تلویزیون را کنار پنجره که نور مستقیم آفتاب به آ« برخورد میکند قرار ندهید. تلویزیون را کنار منابع حرارتی مستقیم مانند شوفاژ و بخاری قرار ندهید. میزان رنگ تصویر را در درجه ی مناسبی قرار دهید ،افزایش رنگ تصویر عمر پیکسل های تلویزیون را کاهش میدهد. اگر از تلویزیون استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید و اجازه ندهید بی دلیل روشن بماند، روشن ماندن بیش از حد دستگاه عمر آن را پایین میاورد. سعی کنید اگر تلویزیون چند ساعت روشن مانده آن را خاموش کنید و بعد از دقایقی استراحت در صورت لزوم، آن را روشن کنید. هنگام جابجایی تلویزیون دقت لازم را داشته باشید و از وارد کردن فشار به صفحه نمایش جدا خودداری نمایید. تلویزیون را با فاصله ی مناسبی از دیوار قرار دهید. تا تهویه هوای آن به خوبی انجام شود.

سخن نهایی

تعمیرات لوازم الکترونیکی نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد، بر این اساس بهتر است بعد از ایجاد مشکل در این لوازم از دستکاری غیر ضروری پرهیز کنیم و در کوتاه ترین زمان ممکن با نمایندگی مربوطه تماس گرفته و رفع مشکل را بر عهده ی آنان بگذاریم. برای افزایش عمر تلویزیون از قرار دادن آن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنیم، صفحه دستگاه را با پارچه خیس تمیز نکنیم و فاصله ی ان را با دیوار به منظور گردش هوای بهتر حفظ کنیم.

تعمیر تلویزیون مجیک Majic

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیر تلویزیون مجیک Majic|خدمات تلویزیون مجیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا