تعمیرات مایکروفر

راهنمای فارسی مایکروفر میدیا | روش نصب و راه اندازی مایکروفر میدیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مایکروفر یکی از لوازم برقی آشپزخانه است که برای کارایی بهتر از آن شما نیاز به راهنمای فارسی دارید. از این رو در ادامه مقاله راهنمای فارسی مایکروفر میدیا را برایتان بیان خواهیم کرد، این راهنما شامل موارد و نکات ضروری می باشد که شما هنگام راه اندازی تا زمان اعمال برنامه های پخت به آن نیاز دارید.

روش نصب و راه اندازی مایکروفر میدیا

برای نصب کردن مایکروفر میدیا کافی است که فقط چند مرحله را طی کنید، در حین انجام این کار شما باید به نکاتی توجه داشته باشید، مثلاً هنگامی که مایکروفر را از جعبه در آوردید حتماً مایکروفر را  بر روی سطحی صاف باید قرار بدهید. در ادامه مقاله چند مورد از نکاتی که باید هنگام نصب مایکروفر رعایت کنید را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • شما باید توجه داشته باشید محلی که دستگاه را قرار می دهید باید نزدیک به پریز باشد.
 • سینی و حلقه ی غلتک باید به صورت صحیح در جای خود قرار گرفته باشد.
 • به این نکته توجه داشته باشید که فاصله جانبی از یخچال، اجاق گاز و… را فراموش نکنید. بهترین فاصله مایکروفر از این وسایل بیشتر از ۳۰ سانتی متر می باشد.
 • بعد از رعایت کردن نکاتی که در بالا برایتان بیان کردیم شما می توانید دوشاخه مایکروفر مدیا را به پریز وصل کنید.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از مایکروفر میدیا

تمامی لوازمی که با نیروی برق کار می کنند دارای نکات ایمنی هستند، مثلاً در مورد مایکروفر شما باید بدانید که هرگز نباید برای متصل کردن دوشاخه مایکروفر به پریز برق از سه راهی و یا سیم سیار استفاده کنید، بلکه باید دوشاخه را به طور مستقیم به پریز متصل کنید. در ادامه مقاله چند مورد دیگر از نکات ایمنی مهم در زمان استفاده از مایکروفر را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • شما باید بدانید که چه ظروفی را باید در داخل دستگاه قرار دهید، شما باید از قرار دادن ظروف سفالی، چینی و یا آلومینیومی خودداری کنید، چون امکان دارد که اشعه های مایکروفر را منعکس کنند.
 • به این نکته توجه داشته باشید که سطح زیرین دستگاه باید بدون لرزش و صاف باشد در غیر اینصورت سلامت دستگاه به خطر می‌افتد و به دستگاه شما آسیب وارد می شود.

مایکروفر میدیا

روش فعال کردن قفل کودک مایکروفر میدیا

قفل کودک این اطمینان خاطر را به شما می دهد که هنگام پخت غذا و یا نبودن شما در خانه، دستگاه هیچ گونه خطری نخواهد داشت. به همین علت برای فعال کردن آن باید از دکمه Child Lock استفاده نمایید و آن را فشار دهید این کار را برای سه ثانیه انجام دهید تا صدای بوق را بشنوید.

بعد از اینکه صدای بوق را شنیدید کلمه LOC را به شما نشان می دهد. اگر می خواهید قفل کودک را غیرفعال کنید شما می توانید دکمه stop/clear را فشار دهید. برای انجام این کار فقط کافیست که این دکمه را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا دستگاه از حالت قفل کودک خارج شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای روش استفاده از مایکروفر فریجیدر Frigidaire

گرم کردن مواد غذایی در مایکروفر میدیا

یکی از پر استفاده ترین لوازم در آشپزخانه مایکروفر می باشد و در صورت خرابی دستگاه، پخت و پز دچار مشکل می شود باید به این نکته توجه کنید که این دستگاه علاوه بر پختن مواد غذایی می تواند آنها را گرم کند که در ادامه مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • در صورتی که می خواهید مواد غذایی را در مایکروفر گرم کنید باید اول ظرف را در داخل دستگاه بگذارید و روی آن را با یک پوشش پلاستیکی نیز بپوشانید تا غذا ها داخل دستگاه بخش نشود.
 • مدت زمانی که برای استفاده از دستگاه برای گرم کردن غذا تعیین می کنید باید با اندازه مواد غذایی که در دستگاه قرار گرفته است مناسب و سازگار باشد.
 • به این نکته توجه کنید که از ظروف آلومینیومی و یا فلزی استفاده نکنید.

نحوه یخ زدایی مواد غذایی در مایکروفر

یخ زدایی به وسیله دستگاه مایکروفر می تواند سرعت عمل بیشتری را به پختن غذا بدهد. برای استفاده کردن از دستور یخ زدایی شما می توانید به دو روش این کار را انجام دهید یکی بر اساس زمان و دیگری برا اساس وزن می باشد که در ادامه مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • اول از همه شما باید مواد غذایی یخ زده را در داخل مایکروفر بگذارید، پس از آن دکمه Weight Defrost را فشار بدهید تا وزن مواد غذایی مشخص شود, بعد از انجام این کار دکمه استارت را بزنید.
 • همچنین برای انجام دادن عملیات یخ زدایی به وسیله زمان شما می توانید دکمه Time Defrost راه فشار بدهید، هر مقدار زمانی که می خواهید برای یخ زدایی مواد غذایی درون دستگاه مشخص کنید. بعد از انجام این کار شما باید دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه شروع به کار کند.

پخت انواع پیتزا و کیک به کمک مایکروفر میدیا

مایکروفر دستگاهی است که چندین دستور پخت مختلف دارد، توجه داشته باشید که برای استفاده کردن از هر برنامه و یا هر دستور پخت باید تنظیمات مربوط به آن دستور پخت را اعمال کنید. مثلاً برای پختن کیک در دستگاه شما می توانید از دکمه Cake استفاده نمایید و یا اگر که می خواهید پیتزایی در منزل درست کنید با فشار دادن دکمه pizza فرایند پخت پیتزا آغاز می شود. درکل مایکروفر چندین برنامه مختلف برای پخت غذا دارد که شما می توانید در صورت نیاز هر کدام از آنها را نیز فعال کنید.

نحوه پخت و پز ماهی در مایکروفر میدیا

در ادامه مقاله نحوه پخت ماهی در مایکروفر میدیا را برایتان بیان می کنیم:

 • اول از همه کره را در کاسه کوچک بگذارید.
 • این کره را در دمای محیط بگذارید تا آب شود.
 • پس از آن دو عدد ماهی را پاک کنید بعد از شستن و خشک کردن، ماهی را با آبلیمو، نمک و کره و … مزه دار کنید.
 • بر روی آن با استفاده از چاقو برش سطحی بزنید.
 • ماهی را بر روی سه پایه فلزی بگذارید و هر سمت ماهی را برای ۸ تا ۱۰ دقیقه با قدرت ۶۰ درصد گریل کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  موتور گردان مایکروفر

روش درست کردن پاپ کورن با مایکروفر میدیا

شما می‌توانید با استفاده کردن از مایکروفر میدیا به راحتی پاپ کورن را در منزل درست کنید، برای درست کردن پاپ کورن باید ظرفی که مناسب برای مایکروفر مدیا باشد را انتخاب کنید. سپس پاپ کورن و همینطور نمک را در داخل ظرف بریزید و ظرف را در درون دستگاه قرار بدهید.

درب مایکروفر را ببندید و مدت زمان آماده سازی را بر روی سه دقیقه بگذارید، به این نکته توجه کنید که برای آماده کردن پاپ کورن با استفاده از دستگاه مایکروفر نباید از روغن استفاده کنید.

از چه نوع ظروفی می توان در مایکروفر میدیا استفاده کرد؟

مایکروفر از وسایلی است که روش هایی برای نگهداری و استفاده صحیح دارد، یکی از این روش ها استفاده از ظروف مناسب در داخل دستگاه می باشد که در ادامه مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت:

 • به شما توصیه می کنیم که ظروف پلاستیکی نامناسب را در داخل دستگاه قرار ندهید.
 • برای گرم کردن و یا پختن غذا از ظروف سیلیکونی مناسب در داخل دستگاه استفاده نمایید.
 • همچنین طبق توصیه راهنمای مایکروفر میدیا ظروف سرامیکی و ظروف شیشه گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در داخل مایکروفر می باشند.

نحوه تمیز کردن مایکروفر میدیا

در ادامه مقاله نحوه تمیز کردن مایکروفر میدیا را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • برای تمیز کردن مایکروفر شما باید اول آن را از برق جدا کنید و بگذارید خنک شود.
 • به این نکته توجه کنید که بهتر است بعد از هر بار استفاده کردن از دستگاه آن را تمیز نمایید
 • محفظه داخلی دستگاه را با استفاده از یک پارچه نرم و اسپری سرکه تمیز نمایید.
 • شما می توانید از همین روش برای تمیز کردن بدنه دستگاه نیز استفاده نمایید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که مایعات به قسمت های فنی مایکروفر نباید برسد.

نحوه رفع بوی بد مایکروفر مدیا

بعد از استفاده کردن از مایکروفر، دستگاه دچار کثیفی و جرم می‌شود. به همین دلیل در ادامه مقاله نحوه رفع بوی بد در ماکروفر را برایتان بیان خواهیم کرد:

شما برای تمیز کردن بدنه و داخل مایکروفر می توانید از اسپری سرکه و یا جوش شیرین استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای سلامت مایکروفر نباید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید، همچنین برای پاک کردن آن می توانید از دستمال هایی که نرم هستند و خط و خش بر روی دستگاه ایجاد نمی کند استفاده کنید.

مایکروفر میدیا

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد به راهنمای فارسی مایکروفر میدیا پرداختیم، همچنین نکاتی در مورد تمیز کردن و رفع بوی بد در مایکروفر میدیا را برایتان بیان کردیم. تا شما بتوانید دستگاه را خودتان تمیز کنید و مشکل دستگاه را حل کنید، همچنین اگر که در مورد مایکروفر میدیا سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای فارسی مایکروفر میدیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

از چه نوع ظروفی می توان در مایکروفر میدیا استفاده کرد؟

امتیاز کاربر: ۱ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا