تعمیرات لباسشویی

بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روز

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شرایط اقتصادی خاصی که این روزها در کشور ما حاکم شده است به ما یادآوری می‌ کند تا در انتخاب‌ های زندگی خود دقت زیادی داشته باشیم. افزایش یافتن قیمت بعضی از اقلام مانند وسایل برقی طوری است که مانند گذشته نمی توانیم به آسانی آنها را تهیه کرده و یا برای جایگزین کردن و تعویض آنها دستمان باز باشد. کلیات مهمی در مورد خرید ماشین لباسشویی وجود دارد که با اطلاع از آنها می‌ توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دسته‌ بندی انواع مختلف ماشین لباسشویی

این روزها اگر به بازار مراجعه کنید و قصد خرید ماشین لباسشویی را داشته باشید حتماً با گزینه‌ های متنوعی در مدل‌ های مختلف ماشین لباسشویی مواجه می‌ شوید. همین تعدد در گزینه‌ ها باعث می‌ شود که بتوانید برای آنکه انتخاب مناسبی داشته باشید ماشین لباسشویی‌ ها را در مدل‌ های مختلفی دسته‌ بندی کنید. به صورت کلی می‌ توانیم ماشین لباسشویی‌ ها را در مدل‌ های زیر طبقه‌بندی کنیم.

  • ویژگی‌های کارکردی
  • ویژگی‌های تکنولوژی

از سال‌های دور همیشه ماشین لباسشویی‌ ها در دو مدل به بازار عرضه می‌ شدند.

  • این دو مدل بر اساس نوع استفاده از ماشین لباسشویی می باشد. اینکه آیا سطل شوینده در ماشین لباسشویی به صورت عمودی کار گذاشته شده است یا به صورت افقی
  • بر اساس زاویه سطل شوینده لباسشویی‌ ها را به به دو دسته در از جلو و در از بالا تقسیم بندی می‌ کنیم.

اگرچه ممکن است این مسئله بسیار ساده به نظر برسد ولی از گذشته که فناوری در ساخت ماشین لباسشویی آنقدرها هم پیشرفت نکرده بود تا زمان حال که مدل‌ های جدید مختلفی از ماشین لباسشویی تولید و به بازار عرضه شده‌ اند همچنان خط مهم و کلاسیک جدا سازی در انواع مختلف ماشین لباسشویی‌ ها می‌ باشد.

ماشین لباسشویی‌ های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی‌ ها را می‌ توان به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هم تقسیم کرد.بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روز

  • ماشین لباسشویی اتوماتیک که در این مدل از ماشین لباسشویی‌ ها دخالت دست در روند شست و شو به صورت کامل حذف شده و همچنین با کمک اینترنت حتی بدون حضور افراد هنگام شست و شوی لباس‌ ها دستگاه می‌ تواند به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهد.
  • ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک که در بعضی از موارد به حضور فرد برای تکمیل روند شست و شو نیاز می‌ باشد و کاربر باید به تنظیمات ماشین لباسشویی بپردازد.

بنابراین تا اینجا با چهار مدل مختلف از ماشین لباسشویی‌ ها آشنا شدیم.

  • ماشین لباسشویی درب از جلو
  • ماشین لباسشویی در از بالا
  • ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک
  • ماشین لباسشویی اتوماتیک

در ادامه مطلب به تکنولوژی ساخت که یکی دیگر از معیارهای مهم در ساخت ماشین لباسشویی می‌ باشد می‌ پردازیم. در این بین برخی دیگر از ویژگی‌ ها مثل میزان مصرف انرژی، مقدار مصرف آب و دیگر مواردی از این دست که اگر چه مهم می‌ باشند اما در لباسشویی‌ ها دارای کیفیت‌ های متفاوتی هستند و نمی‌ توان برای آنها مرجع مناسبی قرار داد و آنها را در دسته‌ بندی خاصی گذاشت. در ادامه مطلب مهم‌ ترین فناوری جدید در ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تفاوت در مسیر بارگیری

آیا ماشین لباسشویی شما در از بالا است یا در از جلو؟ البته این موضوع فقط یک تفاوت ظاهری نمی‌ باشد بلکه تاثیر مستقیمی بر روی کارکرد دستگاه نیز دارد. جهت استفاده کردن از ماشین لباسشویی در از جلو حتماً باید خم شوید تا بتوانید لباس‌ ها را داخل آن بگذارید و یا آنکه لباس‌های شسته شده را از لباسشویی خارج کنید. در حالی که در ماشین لباسشویی‌ های در از بالا این کار ایستاده انجام می‌ شود ولی این تفاوت خیلی هم مهم نیست. سبک شست و شو در این ماشین لباسشویی‌ ها به علت زاویه قرارگیری سطل شست و شو تاثیر مستقیم بر روی کیفیت شستن لباس‌ها، مقدار آب مصرفی و همچنین میزان انرژی مصرفی دارد. ماشین لباسشویی‌ هایی که در از بالا هستند معمولاً به اندازه ماشین لباسشویی‌ های در از جلو نمی‌ توانند لباس‌ ها را به خوبی شست و شو دهند و یا می‌ توان گفت کیفیت شست و شو در ماشین لباسشویی‌ های در از جلو بسیار بیشتر از ماشین لباسشویی‌ های در از بالا می‌ باشد. علاوه بر آن ماشین لباسشویی‌ هایی که در از بالا هستند میزان آب مصرفی در آنها بیشتر است. در ماشین لباسشویی‌ های در از جلو به علت گردش لباس در زاویه صفر با زمین میزان مصرف آب بسیار کمتر و با چرخیدن دیگ لباس‌ ها کاملاً در آب غرق می‌ شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ریست کردن ماشین ظرفشویی تمام مدل ها

تکنولوژی، مسیر تحول در ماشین لباسشویی‌

در گذشته ماشین لباسشویی‌ ها فقط به صورت سطلی بودند که با شدت به ترکیب آب، لباس‌ ها و شوینده‌ ها می‌ پرداختند. فرایند آبکشی همچنین خشک کردن در ماشین به کمک دست انجام می‌ شد. پس از آن ماشین لباسشویی‌ ها به صورت یک محفظه شست و شو و خشک کن در آمدند. بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روزبه این ترتیب بود که پس از شست و شوی لباس‌ ها باید آنها با دست خارج می‌ شدند و در محفظه خشک کن قرار می‌ گرفتند تا کاملاً خشک شوند. پس از آن تحول بزرگی در ساخت ماشین لباسشویی‌ ها به وجود آمد. ماشین لباسشویی‌ ها به صورت اتوماتیک توانستند جای لباسشویی‌ های نیمه اتوماتیک را بگیرند. در این نوع از لباسشویی‌ ها دست هیچ دخالتی در فرایند شست و شو ندارد در حقیقت در این مرحله از تکنولوژی طراحان و سازندگان ماشین لباسشویی، بر روی کیفیت شست و شوی لباس‌ ها تمرکز نمودند تا بتوانند فرایند شست و شو، آبکشی و خشک کردن لباس را در همان سطح انجام دهند و به این ترتیب بود که فقط با فشردن یک دکمه و قرار دادن لباس‌ ها داخل ماشین لباسشویی کار شستن لباس‌ ها تمام می‌ شد. از وقتی که ماشین لباسشویی‌ ها به کلاس اتوماتیک وارد شدند و پیشرفت آنها با تکنولوژی نیز پیوند خورد به علت رشد سریع تکنولوژی و پیدایش عرصه‌ های جدید مدل‌ های مختلفی از بهترین ماشین لباسشویی‌ ها به بازار روانه شد. در ادامه با معرفی چند تکنولوژی جدید که به دنیای ماشین لباسشویی‌ ها وارد شده است می‌ پردازیم.

تکنولوژی حباب‌ ساز در ماشین لباسشویی

بخش اصلی از تمرکز سازندگان و محققان در ساخت بهترین مدل از ماشین لباسشویی بر روی موضوع تکنولوژی شست و شو در لباس‌ ها قرار گرفته است. کار اصلی ماشین لباسشویی شست و شوی با کیفیت و خوب لباس‌ ها می‌باشد به همین خاطر هر برندی که بتواند کیفیت بهتری از ماشین لباسشویی‌ ها را ارائه دهد، سهم بیشتری نیز از بازار خواهد داشت. یکی از مهم‌ ترین فناوری‌ ها در مسیر شست و شوی لباس تکنولوژی حباب‌ساز و یا Eco bubble می‌ باشد. به علت بافت لباس، جنس آن، نوع کثیفی و آلودگی و همچنین سختی آب این امکان وجود دارد که شوینده نتواند به همه الیاف لباس نفوذ کند. به همین خاطر تکنولوژی حباب ساز می‌ تواند با ایجاد حباب به فرایند شست و شو کمک زیادی نماید و به افزایش ضریب نفوذ آب و همچنین شوینده به لباس‌ ها کمک می‌ کند و در نهایت شست و شوی لباس‌ ها به بهترین شکل صورت می‌ گیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  رفع بوی بد ماشین لباسشویی و پیدا کردن منبع بوی نامطبوع | علت بوی بد لباسشویی

تکنولوژی سروصدای کم با VRT PLUS

یکی دیگر از مواردی که سازندگان معمولاً به آن توجه می‌ نمایند کاهش سروصدای ماشین لباسشویی هنگام فرایند شست و شو می‌ باشد. ماشین لباسشویی سامسونگ از پیشروترین دستگاه‌ ها در این تحقیق است و از تکنولوژی VRT PLUS در ساخت دستگاه‌ های خود استفاده کرده است که توانسته سروصدای ماشین لباسشویی را به کمترین میزان ممکن برساند.

تکنولوژی ADD WASH و یا اضافه کردن لباس حین شست و شو

حتماً برای شما هم این اتفاق افتاده که ماشین لباسشویی خود را روشن نموده‌ اید اما در حین شست و شو گاهی متوجه شده‌ اید که چند تکه لباس باقی مانده و باید حتماً شسته شود. لباسشویی‌ هایی که در از بالا هستند این مشکل را ندارند و هر وقت بخواهید می‌ توانید لباس‌ ها را به آن اضافه کنید اما چند سالی است که برخی از برندها با قرار دادن یک پنجره کوچک بر روی در ماشین لباسشویی‌ ها این امکان را به کاربر می‌ دهند تا بتواند در حین شست و شوی لباس در را باز کرده و لباس‌ ها را به آن اضافه نمایند. معمولا این آپشن در لباسشویی‌ های مختلفی از جمله اسنوا دیده می‌ شود.

باکتری کشی با تکنولوژی True Steam

تیم توسعه و تحقیق شرکت ال جی مدتی است که با تکنولوژی True Steam توانسته یک نو آوری در شست و شوی لباس‌ ها ایجاد کند. در این تکنولوژی میزان مصرف آب بسیار کم شده است و همچنین لباس‌ ها خیلی خوب شسته می‌ شوند و آب به بخار تبدیل شده و بخار آب به الیاف لباس وارد شده و باکتری‌ ها و مواد آلرژی‌ زا را نابود می‌ کنند. این تکنولوژی یکی از مهم‌ ترین فناوری‌ ها در ماشین لباسشویی‌ های ال‌ جی می‌ باشد که کمترین آسیب را به بافت لباس وارد می‌ کند.

صرفه‌ جویی در انرژی و زمان با تکنولوژی Vario Perfect

تا اینجا در مورد تکنولوژی‌ ها و فناوری‌ های صحبت کردیم که کارکرد ماشین لباسشویی را بسیار آسان‌ تر کرده است. همچنین به کیفیت شست و شو نیز کمک نموده است. مصرف آب با این تکنولوژی‌ ها بسیار کاهش و روند کار شست و شو بهبود پیدا کرده است.بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روز تکنولوژی Vario Perfect از بهترین تکنوژی‌ ها در ماشین لباسشویی‌ های بوش می‌ باشد و عمده تبلیغات این برند روی این موضوع متمرکز است. این تکنولوژی می‌ تواند تا ۶۵ درصد کارکرد ماشین لباسشویی را کاهش دهد. همچنین به علت کاهش زمانی، مصرف انرژی نیز تا ۵۰ درصد بهینه می‌ گردد.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد به معرفی مدل‌ های مختلف از ماشین لباسشویی‌ ها پرداختیم و انواع آن را برای شما عزیزان توضیح دادیم. تکنولوژی‌ ها و فناوری‌ های جدیدی در ماشین لباسشویی‌ ها در سالیان اخیر به وجود آمده که باعث کاهش مصرف انرژی، کاهش زمان شست و شو و در نتیجه افزایش کیفیت شست و شو گردیده است. چنانچه در مورد ماشین لباسشویی و انواع آن سوالی داشتید می‌ توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روز

مجموع امتیاز

بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روز، تکنولوژی حباب ساز در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا