آموزش لوازم خانگی

ارورهای ماکروفر ناسیونال National | کدهای خطای مایکروفر ناسیونال

ارورهای ماکروفر ناسیونال National|کدهای خطای ناسیونال، رفع ایرادات ماکروفر ناسیونال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کد خطا یا ارور ماکروفر ناسیونال که بر روی صفحه نمایشگر این دستگاه نمایش داده می‌شود، نشان دهنده به وجود آمدن مشکل و ایرادی در این دستگاه می‌باشد، که شما باید اقدامات لازم برای رفع آن را انجام دهید. این کدهای خطا به شما کمک می‌کنند که راحت‌تر مشکل ماکروفر ناسیونال را پیدا کرده و برطرف کنید.

رایج‌ترین کدهای خطا ماکروفر ناسیونال

در صورتی که با معنا و مفهوم هر کدام از کدهای خطایی که بر روی صفحه نمایش ماکروفر ناسیونال نمایش داده می‌شود آشنا باشید، می‌توانید آنها را برطرف کنید. در ادامه مطلب به بررسی ارورهای رایج ماکروفر ناسیونال مانند،F۳۳-۳۴، F۸۲-۸۱، F۵، F۴ و… پرداختیم.

کد خطای F۱در ماکروفر ناسیونال

در صورتی که جریان هوا در ماکروفر ناسیونال بسیار کم باشد، ارور F۱ بر روی صفحه نمایشگر ماکروفر ناسیونال نمایش داده خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل در ابتدا ماکروفر ناسیونال را از برق بکشید. ماکروفر زمانی که خیلی داغ شود، به صورت مداوم بوق خواهد زد و وقتی که خنک‌تر گردد، شروع به کار می‌کند. ماکروفر ناسیونال را در محل خنک قرار دهید، در صورتی که مشکل دستگاه شما برطرف نگردید، می‌توانید با نمایندگی تعمیرات ماکروفر ناسیونال تماس حاصل کنید. دکمه Stop را بزنید تا ماکروفر دیگر بوق نزند و زمانی که ماکروفر را از برق کشیدید، حداقل ۳۰ دقیقه زمان دهید تا ماکروفر خنک تر شود و مجدداً تنظیم گردد.

ارور F۳ در ماکروفر ناسیونال

چنانچه ولتاژ خط ورودی بیشتر از حد لازم باشد، ارور F۳ بر روی نمایشگر ماکروفر ناسیونال نمایان خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل، ولتاژ خط ورودی را چک کنید و در صورت لزوم تنظیمات آن را درست کنید.

کد خطا F۴ در ماکروفر ناسیونال

در صورتی که ولتاژ ورودی به خط، کمتر از حد معمول باشد، شما شاهد این خطا بر روی صفحه نمایشگر ماکروفر ناسیونال خواهید بود. برای برطرف کردن این ارور در ماکروفر ناسیونال، با برق کار تماس بگیرید، تا ولتاژ خط را کنترل و به درستی تنظیم نماید.

ماکروفر ناسیونال

ارور F۵ ماکروفر ناسیونال

در صورتی که حافظه IC ایراد داشته باشد، ارور F۵ در ماکروفر ناسیونال ایجاد خواهد شد. در صورتی که ایرادی برای گرم شدن حافظه به وجود آمده باشد، باید دکمه Stop را بزنید و با نمایندگی تعمیرات ماکروفر ناسیونال تماس بگیرید.

ارور F۳۳-۳۴ ماکروفر ناسیونال

در صورتی که مدار ترمیستور ضعیف باشد، این کد خطا نشان داده خواهد شد. یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن این ارور در ماکروفر ناسیونال، خراب شدن مدار سنسور است. در صورت مشاهده این ارور بر روی صفحه نمایشگر ماکروفر ناسیونال، شما باید دستگاه خود را از برق بکشید و چند ثانیه زمان دهید و دوباره آن را به برق وصل کنید. ایراد به وجود آمده برطرف خواهد شد و ماکروفر دوباره شروع به کار خواهد کرد.

ارور F۴۴ در ماکروفر ناسیونال

چنانچه پنل کنترل ماکروفر ضعیف شده باشد، ماکروفر ناسیونال شما این ارور را نشان خواهد داد. در این صورت دستگاه به صورت اتومات خاموش خواهد شد. برای برطرف کردن این کد خطا بهتر است، که با تکنسین متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جلوگیری از چروک شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

کد خطا F۸۱-۸۲ در ماکروفر ناسیونال

چنانچه مدار رله در ماکروفر ناسیونال دچار ایراد و مشکلی شده باشد، این خطا توسط دستگاه نشان داده خواهد شد. با به وجود آمدن این ایراد، دستگاه ماکروفر ناسیونال به خوبی نمی‌تواند کار کند. قبل از اینکه با تعمیرکار تماس بگیرید، دکمه Stop را فشار دهید و مجدداً امتحان کنید. امکان دارد با انجام دادن این کار مشکل به وجود آمده برطرف شود و دیگر نیازی به تعمیر کار نداشته باشید.

ارور F۸۷-۸۶ ماکروفر ناسیونال

دلیل به وجود آمدن این خطا نیز خراب بودن مدار رله ماکروفر ناسیونال است، با به وجود آمدن این مشکل، ماکروفر خاموش می‌شود. اگر با روشن و خاموش کردن ماکروفر مشکل برطرف نشد و همچنان باقی ماند، باید با نمایندگی این محصول تماس بگیرید.

کد خطا H۹۷ ماکروفر ناسیونال

این ارور نمایش داده شده توسط ماکروفر ناسیونال می تواند ۴ دلیل داشته باشد، که عبارتند از:

 • شکستن مغناطیسی لوله
 •  ولتاژ اینورتر برد تنظیم نیست.
 • برد اورجینال بر روی ماکروفر ناسیونال نصب نگردیده است.
 •   سیم کشی مشکل دارد.

بررسی و برطرف کردن این مشکل نیاز به تخصص دارد. بنابراین بهتر است، که از یک تعمیرکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

آموزش استفاده صحیح از ماکروفر ناسیونال

چنانچه با طریقه استفاده صحیح و اصولی از ماکروفر ناسیونال آشنا باشید، دیگر مشکلی برای دستگاه شما پیش نخواهد آمد و شاهد ارورها و کدهای خطا بر روی صفحه نمایش این دستگاه نخواهید بود. چون در برخی مواقع افراد با نداشتن اطلاعات از این دستگاه استفاده می‌کنند و موجب می‌شوند که مشکلاتی برای ماکروفر ناسیونال به وجود آید و کدهای خطا و ارور های مختلفی بر روی صفحه نمایش این دستگاه نمایش داده شود.

ماکروفر ناسیونال

نکاتی که قبل از روشن کردن ماکروفر ناسیونال باید رعایت شود

 • ماکروفر ناسیونال خود را در سطحی خشک و صاف قرار دهید. انتخاب مکان صاف و تمیز برای قرار دادن ماکروفر ناسیونال مانند، اوپن آشپزخانه یا میز چوبی محکم، بسیار در عملکرد این دستگاه موثر خواهد بود. ماکروفر ناسیونال را در کنار اجاق گاز یا لوله‌های گاز قرار ندهید. مطمئن شوید، که دریچه هوای پشت ماکروفر ناسیونال فاصله مناسب از دیوار داشته باشد. درغیر این صورت موجب می‌شود، که دستگاه بیش از حد گرم شده و جریان برق توسط ترموستات دستگاه قطع شود.
 •  اطمینان حاصل کنید، که غلطک و سینی ماکروفر ناسیونال در مکان مناسب خود قرار گرفته‌اند. بررسی کنید سینی شیشه‌ای به راحتی روی کوپل جاگذاری شده باشد و به راحتی بچرخد. در غیر این صورت شما سر و صدای زیادی را در حین کار کردن ماکروفر ناسیونال می‌شنوید.
 •  بر اساس ولتاژی که روی دستگاه ماکروفر مشخص گردیده است، آن را به پریزی مناسب وصل کنید. قبل از آنکه ماکروفر ناسیونال را به برق بزنید، اطمینان داشته باشید که آن پریز بیست آمپر باشد. با این کار جریان برقی که ماکروفر ناسیونال لازم دارد تامین می‌شود.
 •  ویژگی‌های ماکروفر ناسیونال را همواره در نظر داشته باشید. قبل از اینکه از ماکروفر ناسیونال خود استفاده کنید، باید در مورد زمان پخت و یا گرم کردن مواد مختلف در این دستگاه اطلاعات کافی داشته باشید.
 • وقتی مواد غذایی را درون بشقاب یا کاسه قرار می‌دهید، به طریقه پخش کردن غذا در کل کاسه و بشقاب توجه داشته باشید. در صورتی که مواد غذایی را در یک سمت ظرف قرار دهید، قسمت‌هایی که در بالای بشقاب قرار دارند به نسبت قسمت‌هایی که در پایین ظرف قرار دارند، به خوبی گرم نخواهد شد، بنابراین باید به صورت یکنواخت مواد غذایی را درون ظرف مورد نظر قرار دهید. با این کار غذا به صورت یکنواخت گرم خواهد شد.
 •  ظروف پلاستیکی و فلزی مناسب برای استفاده در ماکروفر ناسیونال نیستند. ظروف پلاستیکی با حرارت زیاد ممکن است آب شوند و مواد غذایی شما را آلوده کنند و ظروف فلزی ممکن است، در ماکروفر ناسیونال ایجاد جرقه کنند و احتمال آتش سوزی را نیز به وجود می‌آورند. از ظروفی که دارای تزئینات فلزی و یا طلایی هستند نیز در ماکروفر ناسیونال استفاده نکنید.
 • مواد غذایی را در چندین مرحله گرم کنید. اگر ماکروفر ناسیونال خود را تازه راه اندازی کرده‌اید، امکان دارد مدت زمان لازم برای گرم کردن مواد غذایی را ندانید. پیشنهاد می‌شود، که گرم کردن غذا را از زمان یک دقیقه شروع نمایید. سپس می‌توانید مواد غذایی خود را بررسی کنید که آیا به اندازه کافی گرم شده است یا خیر و غذا را هم بزنید، تا قسمت زیرین آن نیز به خوبی گرم شود. اگر غذا به اندازه‌ای که می‌خواهید گرم نشده است، آن را برای سی ثانیه دیگر درون دستگاه بگذارید. این کار را ادامه دهید، تا مواد غذایی به اندازه‌ی لازم گرم شوند. چنانچه مواد غذایی بیش از اندازه در ماکروفر ناسیونال گرم شوند، عطر و طعم آنها از بین خواهد رفت.
 •  تمیز کردن ماکروفر ناسیونال بعد از هر بار استفاده برای سلامتی و ایمنی کاربران بسیار مهم خواهد بود. چنانچه بعد از هر بار استفاده دستگاه خود را به خوبی تمیز کنید، عملکرد ماکروفر ناسیونال به صورت بهینه خواهد بود و خطراتی مثل آتش سوزی و جرقه زدن کمتر اتفاق می‌افتد. پاک کردن لکه‌ها راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود. چون در اثر گذشت زمان لکه‌ها و باقیمانده غذاها سخت‌تر می‌شوند و تمیز کردن آنها مشکل خواهد بود.
 •  در ماکروفر ناسیونال یکی از قسمت‌هایی است، که بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارد. زمانی که ماکروفر روشن است، بهتر است درب دستگاه را باز و بسته نکنید. چون به مرور زمان دچار خرابی خواهد شد.
 •  ماکروفر ناسیونال را به صورت خالی روشن نکنید و حتما مواد غذایی و یا مایعات درون آن گذاشته و سپس اقدام به روشن کردن آن نمایید. در صورتی که دستگاه خالی باشد، امواج الکترومغناطیسی جذب نخواهد شد و مگنترون‌ها جذب خود ماکروفر ناسیونال می‌شوند، که موجب آسیب دیدگی دستگاه خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای فارسی ظرفشویی هیتاچی Hitachi | دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی هیتاچی

سخن تکمیلی

در این مقاله سعی کردیم که ارورها و کدهای خطای ماکروفر ناسیونال را به صورت جامع و مفید بررسی کنیم. باید توجه داشته باشید، که شناختن و آشنایی داشتن با ارورهای مختلف در دستگاه ماکروفر ناسیونال به شما کمک می‌کند، که نگرانی در مورد اختلال در کارکرد ماکروفر ناسیونال نداشته باشید.

باید با اصول استفاده از ماکروفر ناسیونال به خوبی آشنا باشید، تا از به وجود آمدن و بروز خرابی‌ها و ایرادات ناگهانی و نمایش این ارورها جلوگیری نمایید. به یاد داشته باشید، که تعمیر کردن ماکروفر ناسیونال کاری بسیار تخصصی می‌باشد‌ و توصیه می‌شود، در صورتی که تخصص و مهارت کافی در این زمینه ندارید، دست به تعمیر دستگاه نزنید و از تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارورهای ماکروفر ناسیونال National

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی کدهای خطای ماکروفر ناسیونال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا