تعمیرات مایکروفر

خدمات تعمیر مایکروفر پاناسونیک Panasonic

نمایندگی تعمیرات در محل مایکروفر پاناسونیک، خدمات تعمیر پاناسونیک تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از ایبک امداد به نحوه عیب یابی و رفع مشکل مایکروفر پاناسونیک خواهیم پرداخت، تا اگر شما کمی فنی هستید بدون نیاز به تعمیرکار متخصص، مشکل دستگاه خود را حل کنید، در ادامه مقاله آموزش تعمیر کردن مایکروفر را برایتان بیان می کنیم.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر کردن مایکروفر

شما برای تعمیر کردن مایکروفر خود نیاز به ابزار هایی دارید که در ادامه مقاله چند نمونه از این ابزارها را برایتان بیان می کنیم :

 • اهم سنج
 • فیوز کش
 • پیچ گوشتی
 • دفترچه یادداشت

نکاتی که قبل از تعمیر مایکروفر باید آنها را رعایت کنیم چیست؟

 • قبل از اینکه قطعات داخلی دستگاه را لمس کنید حتماً از تخلیه شدن خازن مطمئن شوید.
 • خازن ولتاژ های اضافی را ذخیره می کند، حتی اگر دستگاه متصل نباشد امکان دارد که خطرناک باشد.
 • شما برای اینکه بتوانید خازن ها را تخلیه کنید به یک مقاومت سیمی با نرخ ۲ وات یا ۲۰۰۰۰ اهم و یک جفت سیم اتصال دهنده که در انتهای آنها گیره های سوسماری وجود داشته باشد، نیاز دارید.
 • برای تخلیه کردن خازن ها باید یک سیم را به هر دو سر مقاومت متصل کنید.
 • شما در این مرحله باید یکی از سیم های اتصال دهنده را به بخش فلزی پیچ گوشی متصل کنید و دیگر سیم ها را به یکی از پایانه های خازن نیز متصل کنید.
 • حالا در این مرحله باید نوک پیچ گوشتی را به پایانه دیگر متصل کنید.
 • امکان دارد که جرقه ای کوچک به وجود بیاید.
 • اگر که خازن دستگاه شما سه پایانه داشت شما باید همین کار را برای پایانه های وسط نیز تکرار کنید.

به چه دلیل صفحه لمسی دستگاه کار نمی کند؟

در این بخش از مقاله به مشکل کار نکردن صفحه نمایش لمسی دستگاه خواهیم پرداخت بعضی از مصرف کنندگان می‌پرسند که چرا صفحه نمایش لمسی دستگاه کار نمی کند؟ برای جواب این سوال باید بگوییم که برد الکترونیکی و کلید ممبران باید بررسی شود. در ادامه مقاله به توضیحات بیشتر در این موارد خواهیم پرداخت.

مایکروفر پاناسونیک

خراب شدن کلید ممبران از دلایل کار نکردن صفحه لمسی می باشد.

یکی از دلایل اصلی کار نکردن صفحه نمایش لمسی مایکروفر خراب شدن کلید ممبران می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطالبی که در ادامه مقاله برایتان بیان کردیم را مطالعه کنید:

 • اگر که دکمه ها در صفحه نمایش لمسی مایکروفر شما کار نمی کند امکان دارد که مشکل از کلید ممبران باشد.
 • این بخش از کلید های الکترونیکی لمسی نرم ساخته شده و دو لایه پلاستیک میلار با پوشش های رسانا در آن وجود دارد، که در اطراف با همدیگر برخورد می کنند.
 • هنگامی که شما یک دکمه را در صفحه لمسی دستگاه فشار می دهید دو سطح با یکدیگر برخورد می کنند و یک مدار الکتریکی را تکمیل می کنند و یک سیگنال هم به برد کنترل ارسال می کنند.
 • پوشش رسانا کلید ممبران در استفاده طولانی مدت فرسوده می‌شود و شما باید آن را تعویض کنید.
 • شما در این مرحله باید اول از همه مایکروفر را از برق بکشید و بدنه خارجی آن را جدا کنید تا بتوانید به کلید ممبران دسترسی داشته باشید. این کلید به طور معمول به برد کنترل چسبیده است.
 • در اکثر اوقات کلید ممبران به وسیله فلت نواری به برد کنترل متصل شده است. قبل از تعمیر کردن دستگاه خود حتماً فلت را بررسی کنید.
 • لطفاً توجه داشته باشید که قبل از شروع کردن تعمیر دستگاه تیک الکتریکی دستگاه خود را بررسی کنید، تا طرح ماتریس کلید ممبران خود را ببینید.
 • شما می توانید برای تست کردن صفحه لمسی از دستگاه مولتی متر هم استفاده کنید، هنگامی که دکمه را روی صفحه لمس فشار می دهید کمی مقاومت در مولتی متر باید نمایش داده شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات مایکروفر اسنوا

کار نکردن صفحه لمسی به علت خرابی برد الکترونیکی

یکی از اصلی‌ترین دلایل کار نکردن صفحه نمایش لمسی مایکروفر خراب بودن بردهای الکترونیکی می باشد. در ادامه  مقاله نکاتی برای تعمیر مایکروفر در این مواقع را برایتان بیان می کنیم :

 • در صورتی که شما نمی توانید عددی را وارد کنید اما صفحه نمایشگر روشن است امکان دارد که مشکل از برد کنترل باشد.
 • برد کنترل، صفحه نمایش لمسی را با استفاده از سیگنال های ولتاژ پایین تأمین می کند.
 • هنگامی که یک دکمه روی صفحه نمایش فشار می دهید برد کنترل به قسمت های دیگر دستگاه سیگنال ارسال می کند، تا گرمایش شروع شود.
 • اگر کلید ممبران آن درست است و اتصال کلید ممبران به برد کنترل مشکلی ندارد، امکان دارد برد کنترل نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد.
 • برای تعویض آن برق دستگاه را قطع کنید بدنه خارجی را از آن جدا کنید و برد کنترل را تعویض یا تعمیر کنید.

به چه دلیلی مایکروفر در حین کار خاموش می شود؟

خاموش شدن مایکروفر در حین کار می تواند دلایل زیادی داشته باشد شما می توانید برخی از این دلایل را در منزل تشخیص دهید و آن را برطرف کنید. در حالی که بعضی از این مشکلات نیاز به حضور یک متخصص حرفه ای دارد ‌. در ادامه مقاله چند دلیل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر را برایتان بیان خواهیم کرد:

 1. وجود مشکل در منبع تغذیه مایکروفر
 2. گرم شدن بیش از حد دستگاه
 3. خراب شدن میکروسوئیچ درب دستگاه
 4. خراب شدن ترانس های ولتاژ
 5. وجود مشکل در برد اصلی دستگاه
 6. وجود مشکل در فن مایکروفر
 7. مشکلات رطوبتی در دستگاه

وجود مشکل در منبع تغذیه مایکروفر از دلایل خاموش شدن مایکروفر می باشد

در بعضی اوقات علت خاموش شدن مایکروفر منبع تغذیه آن است، که باید پس از خاموش شدن مایکروفر آن را بررسی کنیم.

 • اول از همه چک کنید که برق قطع نشده باشد.
 • بعد از آن بررسی کنید که سیم برق از پریز جدا نباشد، شل بودن دوشاخه امکان دارد باعث خاموش و روشن شدن دستگاه شود.
 • در مرحله بعدی کابل برق را بررسی کنید، به دلایل ایمنی موقع بررسی کردن کابل، مایکروفر خود را از برق جدا کنید. شما می توانید کابلی که در معرض دید است را با پیچاندن نوار عایق در اطراف قسمت آسیب دیده آن تعمیر کنید.

گرم شدن بیش از حد دستگاه از دلایل خاموش شدن مایکروفر می باشد

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن دستگاه در هنگام کار کردن، داغ شدن بیش از حد دستگاه است در مایکروفر های جدید سنسور حرارتی قرار داده شده است، هنگامی که مایکروفر بیش از حد داغ می شود، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش شده تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. دقت کنید که دریچه های کناری دستگاه به جای دیگر نچسبیده باشد و فضای کافی برای گردش هوا باشد. همچنین اگر پروانه های فن مایکروفر شما جرم گرفته باشد یا کثیف شده باشد باعث داغ شدن مایکروفر می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از مایکروفر تکنو | نصب و نگهداری ماکروفر Techno

فن ها برای جلوگیری از داغ شدن مگنترون درون دستگاه قرار داده شده اند. اگر فن خنک کننده به هر دلیلی کار نکند و کار را متوقف کند امکان دارد سنسور حرارتی یا ترموستات به دلیل گرمای زیاد از کار بیفتد. به عنوان بخشی از مکانیسم ایمنی دستگاه برق را قطع می کند و دستگاه تا زمانی که مگنترون به مدت ۳ تا ۵ دقیقه خنک شود، خاموش می شود. برای همین توصیه می کنیم که سیستم خنک کننده را سریع تعمیر کنید چون گرمای زیاد باعث انفجار مگنترون می شود.

خراب شدن میکروسوئیچ درب دستگاه از دلایل خاموش شدن مایکروفر می باشد

یکی از رایج ترین دلایل خاموش شدن مایکروفر خراب بودن میکروسوئیچ درب دستگاه است  اگر هنگام کار کردن دستگاه میکرو سوئیچ هشدار دهد که درب باز است، مایکروفر از کار خواهد افتاد. اگر میکروسوئیچ درب دستگاه اشکالی داشته باشد تنها راه تعویض کردن آن می باشد.

وجود مشکل در برد اصلی دستگاه از دلایل خاموش شدن مایکروفر می باشد

یکی از مشکلاتی که باعث خاموش شدن مایکروفر می شود وجود مشکل در برد الکترونیکی است. برد الکترونیکی مغز دستگاه می باشد اگر مشکلی در این قسمت به وجود بیاید باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد مایکروفر خواهد شد.

 • از سالم بودن برد الکترونیکی در مایکروفر مطمئن شوید.
 • همواره از برخورد کردن مواد غذایی به آن جلوگیری کنید و آن را به خوبی تمیز کنید.
 • قطعات و اتصالات روی برد را چک کنید اگر که نیاز به تعویض داشت برد الکترونیکی را تعویض کنید.
 • در صورتی که قطعات روی برد الکترونیکی سیاه شده است یا حالت خود را از دست داده اند باید برد الکترونیکی را تعویض کنید.

همچنین به وجود آمدن مشکلات در پد لمسی دستگاه در بعضی مواقع می تواند باعث خاموش شدن دستگاه شود. شما برای حل کردن این مشکل، ممکن است که لازم باشد تمامی دکمه ها را فشار دهید در صورتی که فقط چند تا دکمه پاسخ دادند و بقیه جواب نداند امکان دارد که مشکل از تاچ پد دستگاه باشد و باید آن را تعویض کنید. همچنین مطمئن شوید که اتصالات و سوکت های نمایشگر دیجیتال سالم هستند.

سوختن فیوز داخلی از دلایل خاموش شدن مایکروفر می باشد

فیوز های حفره ای مثل فیوز های سرامیکی، فیوز های حرارتی و یا فیوز های آمپر بر روی برد دستگاه قرار دارند. اگر که این فیوزها منفجر شود می تواند نشان دهنده مشکلات دیگری در دستگاه باشند. مثلاً اگر کلید های درب دستگاه خراب باشند امکان دارد که فیوز سرامیکی شما موقع بستن درب منفجر شود .

مایکروفر پاناسونیک

سخن آخر

ما در این مقاله برای شما در مورد مشکلات متداولی که ممکن است برای مایکروفر پاناسونیک شما به وجود بیاید به طور کامل توضیح دادیم ، همچنین روش های بر طرف کردن آن را هم برایتان بیان کردیم. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگو باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر مایکروفر پاناسونیک Panasonic

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیلی مایکروفر در حین کار خاموش می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا