برندها

ماشین لباسشویی پدالی | کاربرد و راهنمای ماشین لباسشویی پدالی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی پدالی این امکان را به افراد می‌دهد که حجم کمی از لباس‌ها را مورد شستشو قرار دهند. این ماشین لباسشویی در هر بار شستشو مصرف آبی برابر با ۱۰ لیتر دارد و می‌تواند حدود ۷ یا ۶ لباس کثیف را به خوبی بشوید. ماشین لباسشویی پدالی در مقایسه با دیگر ماشین‌های لباسشویی آب کمتری مصرف می‌کند و به برق نیاز ندارد. فقط با فشار دادن پدال و استفاده از کمی مواد شوینده می‌توان شستشوی لباس‌ها را انجام داد. در این مطلب طریقه استفاده از این ماشین لباسشویی و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ماشین لباسشویی پدالی

وقتی که ماشین‌های لباسشویی ساخته شدند و به منازل وارد شدند، دیگر افراد نگرانی بابت شستن حجم زیاد لباس‌ها نداشتند. اما با وجود مزایایی که ماشین‌های لباسشویی دارند، مصرف برق و آب ماشین لباسشویی بسیار زیاد می‌باشد. در هر بار چرخه شستشو ماشین‌های لباسشویی معمولاً به مقدار ۱۰۰ لیتر آب مصرف می‌کنند. همچنین باید بدانید که استفاده مداوم از این دستگاه فشار زیادی به قطعات مختلف آن وارد می‌کند و امکان دارد که در مدت زمان بسیار کمی دچار ایراد و خرابی شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند. همانطور که می‌دانید هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی نیز بسیار بالا می‌باشد.

به همین علت دستگاهی اختراع و طراحی شده است که علاوه بر اینکه در هر بار فقط ۱۰ لیتر آب مصرف می‌کند، به برق نیازی ندارد. این دستگاه در هر بار شستشو قادر است که تعداد ۶ الی ۷ لباس را به خوبی مورد شستشو قرار دهد. البته حداکثر وزن لباس‌های مورد نظر باید تقریباً ۲ کیلوگرم باشند.

برای اینکه لباس‌ها به راحتی درون ماشین لباسشویی پدالی چرخیده و شسته شوند، در پایین دستگاه پدال فلزی قرار داده شده است که به کمک پا باید آن را فشار دهید. در این حالت لباس‌ها داخل لباسشویی چرخانده و شسته می‌شوند. ارتفاع این ماشین‌های لباسشویی در حدود نیم متر می‌باشد.

ماشین لباسشویی پدالی

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی پدالی

همه افراد به راحتی می‌توانند از ماشین لباسشویی پدالی استفاده کنند. چون کار کردن با این دستگاه بسیار راحت می‌باشد. طریقه استفاده از این ماشین لباسشویی به این ترتیب است:

 • لباس‌های کثیف را در ابتدا درون ماشین لباسشویی پدالی قرار دهید.
 • مقداری مواد شوینده و ۵ لیتر آب به درون آن اضافه نمایید.
 • سپس در پوش گنبد شکل ماشین لباسشویی پدالی را روی آن قرار دهید.
 • در این مرحله پدال دستگاه را به مدت ۲ دقیقه به صورت مرتب بفشارید تا لباس‌هایی که درون آن قرار دارند، چرخانده شوند.
 • پس از آن باید کف و آب کثیف درون آن را از دریچه تخلیه نمایید و دوباره ۵ لیتر آب به آن اضافه کنید. در این مرحله نیز باید پدال دستگاه را به مدت دو دقیقه بفشارید تا لباس‌ها آبکشی شوند.
 • مجدداً آب را تخلیه نمایید.
 • در آخرین مرحله آب را از درون ماشین لباسشویی به صورت کامل تخلیه نمایید. مشاهده خواهید کرد که لباس‌ها به صورت خودکار برای یک دقیقه توسط دستگاه چرخانده و آبگیری می‌شوند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید دستگاه گریل برقی | انواع دستگاه گریل

کاربرد ماشین لباسشویی پدالی

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی پدالی اندازه کوچکی دارد و به راحتی قابل حمل است، کاربردهای متعددی می‌تواند داشته باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • در حین سفر می‌توانید از ماشین لباسشویی پدالی استفاده کنید و به راحتی این دستگاه را به مسافرت ببرید و برای شستشوی لباس‌های خود در حین مسافرت از آن استفاده نمایید.
 • یکی دیگر از کاربردهای این ماشین لباسشویی استفاده از آن در واحدهای آپارتمانی کوچک می‌باشد. در این واحدها شاید محدودیت مکانی برای قرار دادن لباسشویی‌های بزرگ وجود داشته باشد. در این شرایط می‌توانید ماشین لباسشویی پدالی را در گوشه‌ای از آشپزخانه خود قرار داده و در مواقعی که لازم است، برای شستشوی لباس‌های کثیف خود از آن استفاده نمایید.
 • کاربرد دیگر این نوع از ماشین‌های لباسشویی این است که می‌توانید برای شستن لباس‌های کودکان و نوزادان از آن استفاده کنید. با توجه به اینکه لباس‌های نوزادان در مدت زمان کمتری دچار کثیفی می‌شوند و نیاز است که آنها را مورد شستشو قرار دهید و نمی‌توانید به صورت مکرر از ماشین‌های لباسشویی بزرگ استفاده نمایید، استفاده از ماشین لباسشویی پدالی گزینه بسیار مناسب‌تری خواهد بود. در این صورت فقط در  مدت چند دقیقه می‌توانید لباس‌های کثیف نوزاد خود را به صورت تمیز مورد شستشو قرار دهید.
 • در مواقعی که به برق دسترسی ندارید می‌توانید از ماشین لباسشویی پدالی استفاده کنید. مثلاً در برخی مواقع امکان دارد که برق ساختمان قطع باشد و نیاز باشد که چند تا از لباس‌ها را مورد شستشو قرار دهید، در این حالت استفاده از این دستگاه می‌تواند مشکل شما را برطرف کند.

البته باید بدانید که ماشین لباسشویی پدالی جایگزین ماشین لباسشویی برقی نخواهد بود، اما در برخی مواقع که نمی‌توان از ماشین لباسشویی برقی و معمولی استفاده کرد، می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

در کنار همه کاربردهایی که برای ماشین لباسشویی پدالی بیان شد، با توجه به اینکه در هنگام استفاده از آن باید از پا برای پدال استفاده کنید، ورزش محسوب می‌شود. به ویژه برای افرادی که در منزل تحرک کمتری دارند، این ماشین لباسشویی مفید خواهد بود.

تفاوت ماشین لباسشویی پدالی و اتوماتیک

ماشین‌های لباسشویی پدالی و اتوماتیک هر دو یک وظیفه دارند، اما متفاوت از یکدیگر می‌باشند. از ماشین لباسشویی پدالی با توجه به اندازه کوچکی که دارد، برای شستشوی لباس‌های نوزاد و کم حجم استفاده می‌شود. اما ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک دارای حجم بیشتری بوده و برای شستشوی لباس‌هایی که دارای حجم بیشتری هستند، مناسب‌تر می‌باشند. ماشین‌ لباسشویی پدالی و اتوماتیک تفاوت‌های دیگری نیز با هم دارند که از جمله می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • ماشین لباسشویی پدالی دارای قدرت خشک کنندگی نیست، اما ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک پس از شستشوی لباس‌ها، آنها را به خوبی خشک می‌کنند.
 • مصرف آب و برق ماشین‌های لباسشویی پدالی اقتصادی‌ تر است، اما ماشین‌های اتوماتیک برای شستن و خشک کردن لباس‌ها از برق و انرژی زیادی استفاده می‌کنند.
 • قیمت ماشین لباسشویی پدالی در مقایسه با ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک اقتصادی‌تر و پایین‌تر می‌باشد. بنابراین برای خانواده‌ها تهیه کردن آنها آسان‌تر است.
 • تعمیر ماشین لباسشویی پدالی قیمت کمتری نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اتوماتیک دارد. همچنین دلیل خرابی را در این ماشین‌ها راحت‌تر می‌توان پیدا کرد.
 • ظرفیت ماشین لباسشویی پدالی در مقایسه با ماشین لباسشویی اتوماتیک کمتر می‌باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت توستر و ماکروفر در کارایی و عملکرد چیست؟

مزایای استفاده از ماشین لباسشویی پدالی

به صورت کلی استفاده از ماشین‌های لباسشویی ضروری است. چون شستن لباس‌ها یکی از کارهای دشوار محسوب می‌شود که افراد باید در طول زندگی آن را انجام دهند. آنها می‌توانند با تهیه کردن انواع ماشین‌های لباسشویی، سختی شستن لباس‌ها را کمتر کنند. یکی از انواع ماشین‌های لباسشویی، ماشین لباسشویی پدالی است. مزایای زیر را می‌توان برای ماشین لباسشویی پدالی نام برد:

 1. استفاده از ماشین لباسشویی پدالی موجب صرفه‌جویی زیاد در زمان می‌شود.
 2. قیمت ماشین لباسشویی پدالی نسبت به انواع دیگر ارزان‌تر است.
 3. این دستگاه قابل حمل می‌باشد و می‌توانید آن را به راحتی حمل کنید.
 4. تنوع شکل و رنگ زیادی دارد.
 5. شست و شو در ماشین لباسشویی پدالی با کیفیت بسیار بالایی انجام می‌شود.
 6. مصرف انرژی در این دستگاه مقرون به صرفه‌تر است.
 7. برای حمل آسان این ماشین‌های لباسشویی، دسته تعبیه شده است.
 8. برای شستشوی لباس‌های کم، نیاز به مصرف زیاد آب و برق نخواهد بود.
 9. در شرایطی که برق در دسترس نیست، می‌توان به راحتی از این دستگاه استفاده کرد.
 10. ماشین لباسشویی پدالی اندازه کوچکی دارد و فضای کمی را اشغال می‌کند. این موضوع برای افرادی که محدودیت فضا دارند، از مزایای مهم محسوب می‌شود.

ماشین لباسشویی پدالی

نکات مهم استفاده از ماشین لباسشویی پدالی

ماشین‌های لباسشویی پدالی از جمله دستگاه‌های حساس و ظریف هستند و طبیعی است که در صورتی که به برخی نکات توجه نداشته باشید و آنها را رعایت نکنید، عمر دستگاه شما کمتر خواهد بود. برای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی خود می‌توانید به این موارد توجه کرده و آنها را رعایت نمایید:

 1. به حجم لباسی که در ماشین لباسشویی پدالی قرار می‌دهید، توجه داشته باشید. همانطور که گفته شد ظرفیت آنها محدود است و فقط می‌توانید به اندازه دو کیلو لباس در این لباسشویی قرار دهید. پر کردن بیش از اندازه دستگاه کار صحیحی نیست.
 2. از مواد شوینده استاندارد در ماشین لباسشویی پدالی استفاده کنید. وقتی که از مواد شوینده بی‌کیفیت استفاده شود، در مجاری خروجی دستگاه انسداد و رسوب ایجاد خواهد شد. بهتر است که در این دستگاه از مایع لباسشویی استفاده نمایید.
 3. بهتر است که پس از اتمام چرخه شستشو و بیرون آوردن لباس‌ها تا وقتی که محفظه درونی ماشین لباسشویی خشک نشده است، درب آن را باز بگذارید. چون رطوبت در هر فضایی ممکن است موجب کاهش عمر آن وسیله شود. بنابراین تا زمان خشک شدن فضای داخلی درب دستگاه را نبندید.

سخن تکمیلی

ماشین لباسشویی پدالی دستگاه کوچکی است که پس از عرضه به بازار افراد زیادی از آن استقبال کردند. البته استفاده از ماشین لباسشویی پدالی به علت ضرورت و عدم امکان استفاده از لباسشویی معمولی انجام می‌گردد. با توجه به اینکه ماشین لباسشویی پدالی اندازه کوچکی دارد و به راحتی قابل حمل است، می‌تواند برای شستشوی لباس‌ها دستگاهی مفید در مواقع ضروری باشد.

یکی از فواید ماشین لباسشویی پدالی این است که می‌توان در آن از مواد شوینده استفاده نکرد. بلکه با کمی صابون یا شامپو نیز می‌توان شستشوی لباس‌ها را انجام داد. با استفاده از ماشین لباسشویی پدالی در مصرف انرژی و زمان صرفه‌جویی می‌شود، اما جایگزین ماشین‌های لباسشویی معمولی نخواهد بود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ماشین لباسشویی پدالی | راهنما و کاربرد ماشین لباسشویی پدالی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ماشین لباسشویی پدالی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا