برندها

مقایسه یخچال‌های سامسونگ و ال‌جی | تفاوت یخچال سامسونگ و ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سامسونگ و ال جی دو برند مطرح جهان می‌باشند که در حوزه تولید لوازم خانگی فعالیت دارند. محصولات این دو برند در بین افراد بسیار محبوب است. یکی از محصولات بسیار با کیفیت برند سامسونگ و ال جی یخچال می‌باشد که افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند.

در هنگام انتخاب و خرید یخچال ممکن است که خریداران سردرگم شوند. بنابراین بهتر است که ویژگی‌های هر کدام از یخچال‌های سامسونگ و ال جی را بدانید و با مقایسه یخچال ال جی و سامسونگ و امکانات و ویژگی هر کدام از آنها، انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

معرفی یخچال ال جی و سامسونگ

قبل از اینکه بخواهید یخچال‌های سامسونگ و ال جی را با یکدیگر مقایسه کنید، بهتر است که با هر کدام از این برندها آشنایی کافی داشته باشید. هر یک از برندهای سامسونگ و ال جی در زمینه طراحی و تولید لوازم خانگی از جمله برندهای شناخته شده در جهان هستند. این دو برند به کره جنوبی متعلق هستند. در این محصولات از جدیدترین امکانات قابلیت‌ها و فناوری‌ها استفاده شده است. به طوری که بسیاری از فناوری‌های جدیدی که در زمینه لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی وجود دارد، توسط این دو برند عرضه و معرفی می‌شود.

در مورد یخچال‌های سامسونگ و ال جی نیز این موارد صدق می‌کنند و همه محصولاتی که در مدل‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند از امکانات و قابلیت‌های بسیار عالی و مبتنی بر تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز دنیا برخوردار هستند.

برای انتخاب یخچال سامسونگ و ال جی فاکتورهای گوناگونی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید که از جمله می‌توان به طراحی ظاهری، قطعات مختلف یخچال، ظرفیت و گنجایش یخچال، امکانات یخچال، فناوری‌ها و تکنولوژی‌های به کار رفته در آنها اشاره کرد.

با توجه به حساسیت و پیچیدگی فناوری قطعات یخچال، پیشنهاد می‌گردد که در صورت وجود خرابی و مشکل حتماً از خدمات مراکز معتبر یخچال استفاده کنید.

یخچال‌های سامسونگ و ال جی

مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی

همانطور که گفته شد در مقایسه بین یخچال‌های سامسونگ و ال جی باید به فاکتورهای گوناگونی توجه شود. در این صورت می‌توانید با توجه به نیاز و اولویت‌های خود از بین برندهای سامسونگ و ال جی یخچال مناسب خود را انتخاب نمایید.

طراحی ظاهری یخچال‌های سامسونگ و ال جی

اولین موردی که خریداران در هنگام انتخاب و خرید یخچال به آن دقت می‌کنند، طراحی ظاهری و زیبایی محصول مورد نظر است. طراحی ظاهری یخچال‌های سامسونگ و ال جی مناسب است و هر دو برند سعی کرده است که با توجه به سلایق گوناگون افراد، در طراحی محصولات خود بسیار دقت کنند.

از لحاظ طراحی ظاهری می‌توان اینگونه گفت که یخچال‌های برند سامسونگ در مقایسه با یخچال‌های برند ال جی کمی بهتر هستند و دارای ظرافت بیشتری می‌باشند.

طراحی داخلی یخچال‌های سامسونگ و ال جی

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب یخچال مناسب، مربوط به طراحی داخلی محصول مورد نظر است. طبقه بندی‌ها و نوع قفسه‌ها باید به گونه‌ای باشد که نیازهای خریداران را برطرف کند. طراحی داخلی یخچال با توجه به مدل دستگاه متفاوت خواهد بود. در یخچال‌های سامسونگ و ال جی در مدل ساید بای ساید از قفسه‌ها و کشوهای کوچک استفاده شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین مارک سرخ کن در بازار، بهترین برند تولید داخل و خارج

اگر بخواهیم مقایسه بین این دو برند را در مورد طراحی داخلی آنها انجام دهیم، باید اینگونه بگوییم که مدل‌های دوقلوی یخچال سامسونگ دارای ابعاد و فضای بیشتری می‌باشند.

در مدل درب فرانسوی یخچال‌های برند ال جی دارای قفسه‌های جادارتر و بزرگتری هستند.

مقایسه امکانات یخچال‌های سامسونگ و ال جی

برندهای ال جی و سامسونگ در استفاده از امکانات دارای عملکرد بسیار خوبی می‌باشند و امکاناتی که در محصولات آنها تعبیه شده است، دارای کیفیت منحصر به فرد و فوق العاده‌ای هستند. حتی فیلتر آب مورد استفاده در هر دو برند از با کیفیت‌ترین و بهترین فیلترهای آب است. یکی دیگر از امکانات یخچال‌های سامسونگ قفسه‌های ضد ریزش مایعات است. این ویژگی موجب شده است که یخچال‌های سامسونگ نسبت به یخچال‌های ال جی در این مورد برتری جزئی داشته باشند.

قطعات داخلی یخچال

در یخچال‌های سامسونگ و ال جی از امکانات مناسبی استفاده شده است. به همین دلیل این محصولات عملکرد بسیار خوبی دارند. قطعات داخلی به کار رفته در این یخچال‌ها نیز با کیفیت می‌باشند. در سال‌های اخیر قطعاتی که در یخچال‌های برند ال جی مورد استفاده قرار گرفته است، نسبت به برند سامسونگ، بیشتر دچار خرابی و ایراد فنی می‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. با توجه به گزارشات ثبت شده، درخواست تعمیر برای یخچال برند ال جی نسبت به برند سامسونگ بیشتر است.

مصرف انرژی یخچال‌های سامسونگ و ال جی

با توجه به اینکه یخچال از جمله لوازمی است که به صورت شبانه روزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و روشن است، میزان مصرف انرژی آن بسیار مهم است. در محصولات برند ال جی میزان بهره‌وری انرژی به صورت میانگین ۵۹۰ کیلووات بر ساعت می‌باشد. اما در محصولات سامسونگ این مصرف به ۶۲۱ کیلووات بر ساعت می‌رسد. در حقیقت مصرف انرژی یخچال‌های ال جی در مقایسه با یخچال‌های سامسونگ کمتر است.

مزایا و معایب یخچال‌های سامسونگ و ال جی

در یخچال‌های برند ال جی به ویژه در مدل ساید بای ساید در قسمت فریزر یک رادیات قرار داده شده است که سرمای مورد نیاز یخچال و فریزر را فراهم می‌کند. در این طراحی برند ال جی کانالی برای انتقال هوا بین دو بخش تعبیه کرده است تا فن فریزر هوای سردی که یخچال نیاز دارد را از این راه هدایت کند. این دریچه دمپری دارد که پس از اینکه دمای یخچال به دمای مطلوب می‌رسد، بسته می‌شود و از انتقال سرما جلوگیری می‌کند.

در یخچال برند سامسونگ از سیستم Twin cooling استفاده شده است. این سیستم دو سیستم سرد کننده دارد که یکی از آنها دارای اندازه کوچک‌تر و در یخچال و دیگری دارای اندازه بزرگتر و در فریزر قرار دارد و سرمای مورد نیاز برای هر کدام از قسمت‌ها را تأمین می‌کند.

مزایای یخچال سامسونگ

یکی از مزایای یخچال برند سامسونگ این است که جابجایی هوا بین یخچال و فریزر انجام نمی‌شود و این موجب می‌شود که ماندگاری مواد غذایی بیشتر باشد و تغییر مزه و طعم در کمترین حالت خواهد بود. در یخچال‌های سامسونگ به ویژه مدل ساید بای ساید از کشویی استفاده می‌شود که می‌توان دمای آن را با دمای یخچال متناسب یا متفاوت تنظیم نمود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی تمام مدل های پکیج آریستون | انتخاب پکیج مناسب

معایب یخچال سامسونگ

در یخچال‌های سامسونگ از دو سیستم خنک کننده استفاده شده است که موجب می‌گردد تعمیرات آن بیشتر باشد. احتمال خرابی برد الکترونیکی در این یخچال‌ها نسبت به یخچال‌های ال جی بیشتر می‌باشد. در صورتی که یخچال برند سامسونگ دارای سر و صدای زیادی است یا خوب خنک نمی‌کند، نیاز خواهد بود که مرکز تعمیر برای رفع مشکل پیدا کنید.

مزایای یخچال ال جی

در یخچال برند ال جی از سیستم خنک کننده ساده‌تری استفاده می‌شود و مقدار مصرف انرژی آن نیز نسبت به یخچال‌های برند سامسونگ کمتر است. از دیگر مزایای این یخچال‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که میزان خرابی آنها نیز نسبت به مدل‌های سامسونگ کمتر است. همچنین به این مورد می‌توان اشاره کرد که کیفیت ساخت یخچال‌های ال جی نسبت به سامسونگ کمی بالاتر می‌باشد.

معایب یخچال ال جی

با توجه به اینکه در یخچال‌های برند ال جی از سیستم خنک کننده ساده استفاده شده است، تازه ماندن و ماندگاری مواد غذایی در این یخچال‌ها نسبت به مدل‌های سامسونگ کمتر است. تعمیرات یخچال و همچنین تهیه کردن قطعات مورد نیاز برای تعمیر آن نسبت به یخچال‌های سامسونگ نیاز به هزینه بیشتری خواهد داشت.

با مقایسه یخچال‌های سامسونگ و ال جی و همه مزایا و معایبی که برای آنها بیان شد، در نهایت خریداران باید با توجه به نیازی که دارند، امکانات هر کدام از یخچال‌های سامسونگ و ال جی و بودجه‌ای که برای خرید یخچال در نظر گرفته‌اند باید مدل و برند مناسب را از بین آنها انتخاب کرده و خریداری نمایند.

یخچال

اتصال به اینترنت یخچال‌های سامسونگ و ال جی

یخچال‌های سامسونگ و ال جی هر دو قابلیت اتصال به وای فای را دارند. این یخچال‌ها دارای قیمت بیشتری خواهند بود. بیشتر از نیمی از یخچال‌های برند ال جی به وای فای متصل می‌شوند و قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. به همین علت در هنگام مقایسه این دو یخچال از لحاظ اتصال به اینترنت، یخچال ال جی عملکرد بهتری دارد.

وقتی که یخچال خود را به اینترنت متصل می‌کنید، می‌توانید از راه دور به راحتی یخچال خود را کنترل کنید. به همین دلیل این قابلیت برای خریداران بسیار لذت بخش خواهد بود. صورت کلی یخچال‌های سامسونگ و ال جی از جمله برندهای محبوب و برتر در این حوزه می‌باشند. این محصولات از قابل اعتماد‌ترین یخچال‌هایی هستند که در بازار وجود دارند. به همین علت تعمیر و تأمین قطعات آنها نیز راحت‌تر است.

سخن تکمیلی

یخچال‌های سامسونگ و ال جی از لحاظ عملکرد و طراحی تقریباً یکسان هستند. به همین علت ممکن است که در هنگام انتخاب و خرید یخچال از بین این دو برند نتوانید به راحتی انتخاب کنید. به همین علت بهتر است که با ویژگی‌های هر کدام از آنها به صورت کامل آشنا باشید و نقاط قوت و ضعف آنها را بشناسید. در این صورت می‌توانید با توجه به اولویت‌های خود و همچنین بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، بهترین یخچال را انتخاب و خریداری نمایید. یخچال‌های سامسونگ و ال جی یخچال‌های بسیار با کیفیتی هستند و می‌توانید با خیال راحت از آنها استفاده نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مقایسه یخچال‌های سامسونگ و ال جی|تفاوت یخچال سامسونگ و ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقایسه یخچال‌های سامسونگ و ال جی

امتیاز کاربر: ۲.۰۷ ( ۵ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا