برندها

اکتیو اکسیژن چیست؟ | تکنولوژی جدید Active Oxygen

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اکتیو اکسیژن در هنگام شستشوی لباس‌ها کمک زیادی به حذف آلودگی‌ها می‌کند و در عین حال با استفاده از اوزون لباس‌ها ضدعفونی نیز خواهند شد. حتماً می‌دانید که وظیفه لایه اوزون محافظت از کره زمین می‌باشد. اما در هنگام شستشوی لباس‌ها همه باکتری‌های روی لباس‌ها با اوزون از بین رفته و موجب سلامتی می‌شود.

همچنین اکتیو اکسیژن سبب تمیزتر شدن لباس‌ها پس از شستشو می‌شود. امروزه در ماشین لباسشویی بوش سری ۶ و ۸ از این فناوری جدید استفاده شده است و لباس‌ها با این تکنولوژی تا ۹۹/۹۹% ضدعفونی شده و همه باکتری‌ها از بین می‌روند.

استفاده از اکتیو اکسیژن در لباسشویی بوش

برای شستشوی لباس‌ها شیوه‌های گوناگونی وجود دارد که در روش سنتی شستشوی آنها با استفاده از مواد شوینده و آب داغ و در برخی مواقع به کمک مواد سفید کننده انجام می‌شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری فناوری روز دنیا می‌توان به جای شستشوی لباس‌ها با مواد شوینده، از اکتیو اکسیژن استفاده نمود.

به این ترتیب که مولکول‌های گاز اوزون با حداقل استفاده از آب گرم و مواد شوینده، موجب تمیزتر شدن لباس‌ها خواهند شد. یعنی آب سرد، الکتریسیته و اکسیژن در این تکنولوژی اصلی‌ترین عناصر می‌باشند. هرچه آب دمای کمتری داشته باشد، مولکول‌های اوزون دارای ثبات بیشتری خواهند بود و موجب بهتر شسته شدن لباس‌ها می‌شوند.

با این وجود شاید سوالاتی برای شما به وجود آید مانند اینکه لکه‌هایی که به آب گرم برای تمیز شدن نیاز دارند، چگونه با آب بسیار سرد تمیز می‌شوند؟ و یا اینکه روی لباس‌ها لکه‌های روغنی باقی مانده است، چگونه می‌توان با حداقل استفاده از مواد شوینده و آب سرد این لکه‌ها را پاک کرد؟

وقتی که فرایند شستشو آغاز می‌شود، ژنراتور اوزون را درون دیگ ماشین لباسشویی آزاد می‌کند و اوزونی که تولید شده است، موجب از بین رفتن همه باکتری‌های خواهد شد که روی لباس‌ها قرار دارد و در آخر همه لباس‌ها به کمک آب سرد تمیز و ضدعفونی می‌شوند.

اکتیو اکسیژن

از فناوری اکتیو اکسیژن بوش چگونه برای شستن لباس‌ها استفاده می‌کند؟

همانطور که گفته شد، لباس‌ها برای استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن به تولید اوزون نیاز دارند. در ماشین‌های لباسشویی جدید اوزون مورد نیاز با استفاده از ژنراتور داخلی تولید می‌گردد. در مدل‌های قدیمی‌تر ماشین لباسشویی بوش ضد عفونی و تمیزی لباس‌ها فقط با آب گرم ممکن بود، اما استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن بدون نیاز به آب بسیار گرم و در مدت زمان بسیار کمتر و همچنین مصرف انرژی کمتر بهترین نتیجه حاصل می‌شود.

مزایای استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن

این فناوری دارای مزایای زیادی هم برای لباس‌ها و هم برای محیط زیست می‌باشد که در ادامه برخی از این مزایای مهم اکتیو اکسیژن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کاهش مصرف آب

یکی از مزیت‌های بسیار مهمی که می‌توان برای فناوری اکتیو اکسیژن نام برد، این است که لباس‌ها با حداقل استفاده از آب ضدعفونی می‌شوند. استفاده از این فناوری موجب می‌شود که زمان شستشو افزایش یابد، اما با این وجود تا حد بسیار زیادی موجب صرفه‌جویی در آب می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  هر آنچه باید در مورد بهترین هود آشپزخانه بدانید

از بین بردن باکتری‌ها و ضدعفونی کردن

به طور قطع می‌توان اینگونه گفت که استفاده از این فناوری هم موجب ضدعفونی شدن لباس‌ها می‌شود و هم اینکه ۹۹/۹۹% باکتری‌ها از بین می‌روند. اکتیو اکسیژن ماده‌ای می‌باشد که با انتخاب برنامه مخصوص در ماشین‌های لباسشویی جدید امکان استفاده از آن وجود دارد. می‌توانید به راحتی از این برنامه استفاده کنید. از این برنامه شستشو می‌توان در همه برنامه‌های پیش فرض دستگاه استفاده نمود.

شستن لباس‌ها بدون قطره‌ای آب

با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن می‌توان لباس‌هایی که فقط به خشک‌شویی احتیاج دارند یا لباس‌های بسیار حساس و ظریف را بدون استفاده از آب مورد شستشو قرار داد. به این ترتیب که با پاشیده شدن غبارهایی که درون دیگ شستشو از طریق اکتیو اکسیژن انجام می‌شود، همه میکروب‌ها در دمای پایین که با استفاده از این غبارها ایجاد می‌شود از بین می‌روند و همه لباس‌ها بدون استفاده از هیچ آبی تمیز می‌شوند.

شستشوی همزمان تمامی لباس‌ها

یکی از دشواری‌هایی که شستن لباس ها با استفاده از ماشین‌های لباسشویی قدیمی‌تر وجود داشت، این بود که باید لباس‌ها را تفکیک می‌کردید و آنها را به صورت جداگانه مورد شستشو قرار می‌دادید. برای نمونه باید لباس‌های ظریف‌تر یا لباس کودک و لباس‌های زیر را هر بار از همدیگر جدا می‌کردید.

با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن می‌توان همه این لباس‌ها را بدون تفکیک کردن، مورد شستشو قرار داد. فناوری اکتیو اکسیژن بدون اینکه آسیبی به لباس‌ها وارد کند، همه لباس‌ها را به خوبی ضدعفونی خواهد کرد. با استفاده از این فناوری دیگر لازم نخواهد بود که به صورت جداگانه لباس‌ها را مورد شستشو قرار دهید. بدین ترتیب در زمان شما صرفه‌جویی زیادی خواهد شد. همچنین موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز خواهد شد اما باید بدانید که در عین حال کیفیت شستشو در بالاترین حد است.

شستشوی لباس‌ها بدون دخالت دست

معمولاً لباس‌هایی که ظریف هستند، بسیار حساس می‌باشند و افراد این لباس‌ها را با دست می‌شویند. اما با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن دیگر نگرانی برای این مورد نیز وجود ندارد. همانطور که گفته شد روی لباس‌های کثیف اگر باکتری وجود داشته باشد، به صورت کامل از بین می‌رود. بنابراین بدون اینکه نگران آسیب دیدن لباس‌های ظریف خود باشید، می‌توانید با این فناوری آنها را شسته و تمیزی کامل آنها را تجربه کنید. در این صورت به حفظ محیط زیست نیز کمک کرده‌اید.

محافظت از لباس‌ها

در برخی مواقع امکان دارد که لباس شما دارای کثیفی زیادی نباشد اما احساس می‌کنید که بوی عرق دارد. در این حالت از افراد لباس را با دست می‌شویند و کمی مواد شوینده به آن اضافه می‌کنند تا از روی لباس‌ها بوی ناخوشایند را از بین ببرند اما با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن در لباسشویی بوش می‌توانید لباس‌ها را بدون استفاده از مواد شوینده در مدت ۴۵ دقیقه تمیز کنید، بدون اینکه به لباس‌های شما آسیبی وارد شود. بنابراین استفاده از این فناوری موجب محافظت بیشتر از لباس‌ها می‌شود.

بهترین شستشو بدون استفاده از مواد شوینده

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از این فناوری می‌باشد که شستشوی لباس‌ها فقط با گاز اوزون انجام می‌شود. این شیوه شستشو بهترین نتیجه را برای خوشبو کردن و تمیز کردن لباس‌ها بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی را خواهد داشت. گاز اوزونی که تولید می‌شود در فرایند شستشو به حالت خودکار درون دستگاه حل شده و هیچ اثری از خود باقی نمی‌گذارد. بنابراین استفاده از این شیوه برای شستن لباس‌ها، یکی از شیوه‌های بسیار ایمن برای شما و محیط زیست است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاریخچه و کشور سازنده برند آاگ AEG | محصولات شرکت آاگ

عوارض جانبی ندارد

همانطور که گفته شد اکتیو اکسیژن سازگار با محیط زیست می‌باشد و در درون ماشین لباسشویی تولید می‌گردد. با توجه به اینکه این مولکول‌ها از مولکول‌های اکسیژن تشکیل شده‌اند، در دیگ شستشو به راحتی حل می‌شوند و کوچک‌ترین اثری از کثیفی و لک باقی نمی‌گذارند.

لباسشویی

دلایل استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن در لباسشویی

در لباسشویی‌های قدیمی برای شستن لباس‌ها از مواد شوینده، آب گرم و ضدعفونی کننده استفاده می‌شد. اما در صنایع ساخت ماشین‌های لباسشویی پیشرفت‌های زیادی انجام شد و اکسیژن فعال به جای مواد شوینده و آب گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. فناوری اکتیو اکسیژن یا اکسیژن فعال برای شستشوی لباس‌ها با کمترین مواد شوینده فقط نیاز به الکتریسیته و اکسیژن و آب سرد وجود دارد.

در این فناوری مولکول‌های اوزون در آب سرد پایدارتر هستند و تمیز کنندگی آنها بیشتر است. در لباسشویی بوش با استفاده از فناوری اکسیژن فعال علاوه بر اینکه لباس‌ها و پارچه‌ها عاری از لکه‌های سرسخت و باکتری‌ها می‌شوند، موجب کمتر شدن هزینه‌های مصرف مواد شوینده و انرژی نیز می‌شود. در حقیقت فناوری اکتیو اکسیژن کمک می‌کند که برای داشتن آب گرم انرژی کمتری مصرف شود و برای شستن لباس و مواد شوینده کمتری مورد استفاده قرار بگیرد.

بوش چگونه از اکتیو اکسیژن استفاده می‌کند؟

همانطور که گفته شد در این تکنولوژی برای شستن لباس‌ها به تولید گاز اوزون نیاز است. در ماشین لباسشویی بوش ژنراتوری قرار داده شده است که اوزون تولید می‌کند. وقتی که چرخه شستشو آغاز می‌شود، ژنراتور به درون محفظه مولکول‌های اوزون را هدایت می‌کند. اوزون‌هایی که تولید شده‌اند موجب نابودی باکتری‌ها شده و با کمک آب سرد لباس‌های درون ماشین لباسشویی را به خوبی ضدعفونی می‌کنند.

تا قبل از استفاده از این فناوری ضدعفونی لباس‌ها فقط با آب داغ امکان‌پذیر بود اما امروزه با فناوری اکسیژن فعال لباس‌ها در کمترین زمان ممکن و در دمای پایین تمیز و ضدعفونی می‌شوند. در ماشین‌های لباسشویی بوش سری ۶ و ۸ از این تکنولوژی استفاده شده است.

بوش اولین شرکت تولید کننده این فناوری می‌باشد که از این فناوری در ساخت محصولات خود استفاده نموده و این فناوری را معرفی کرده است. این فناوری در ماشین لباسشویی بوش سبب شده است که لباس‌ها با استفاده از حداقل مواد شوینده در نهایت دقت تمیز و بهداشتی شوند.

سخن تکمیلی

فناوری اکتیو اکسیژن دارای مزیت‌های زیادی است. می‌توان با استفاده از آن لباس‌ها را به خوبی تمیز و ضدعفونی کرد. استفاده از این تکنولوژی موجب می‌شود که در مصرف انرژی صرفه‌جویی زیادی شود. همچنین باکتری‌های روی لباس‌ها به صورت کامل از بین می‌روند.

در مواقعی که لباس‌های شما دارای کثیفی زیادی نیستند، می‌توانید از این فناوری استفاده کنید و مطمئن باشید که به لباس شما آسیبی وارد نمی‌شود. حتی می‌توانید لباس‌های بسیار حساس و ظریف را نیز مورد شستشو قرار دهید. وقتی از این تکنولوژی استفاده می‌شود، دیگر نیازی به تفکیک لباس‌ها نیز نخواهد بود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اکتیو اکسیژن چیست؟ | فناوری جدید Active Oxygen

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی فناوری اکتیو اکسیژن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا