تعمیراتتعمیرات کولر گازی

خدمات تعمیرات کولر گازی فیلیپس

کولر گازی فیلیپس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بین کاربران محبوبیت زیادی دارد ولی با این حال باز هم امکان دارد مانند هر وسیله برقی دیگری دچار مشکل شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما نکاتی را برای نگهداری صحیح کولر گازی فیلیپس بیان کنیم تا با رعایت این نکات، به افزایش طول عمر آن کمک کرده باشید و در ادامه مشکلات رایج در کولر گازی را برایتان بیان می کنیم تا در صورت نیاز بتوانید مشکل را برطرف کنید اگر مشکل کولر گازی شما جدی بود حتماً با نمایندگی های تعمیرات کولر گازی فیلیپس تماس بگیرید.

نکاتی مهم برای نگهداری صحیح از کولر گازی فیلیپس

هر وسیله برقی خانگی برای اینکه طول عمر بیشتری داشته باشد باید از آن خوب نگهداری کنید روش نگهداری اصولی از کولر گازی فیلیپس بسیار مهم است اگر شما از دستگاه کولر گازی خود درست استفاده نکنید باعث کم شدن عمر آن و خرابی در دستگاه می شود نکاتی را که برایتان بیان می کنیم رعایت کنید تا کولر گازی شما کمتر خراب شده و نیاز به تعمیر کار نداشته باشید:

 • هیچگاه کولر گازی خود را در آفتاب و زیر نور مستقیم خورشید نصب نکنید سعی کنید کولر را در سایه نصب کنید و یا برای آن سایبان درست کنید.
 • هیچگاه به صورت مداوم و با توان زیاد از کولر گازی استفاده نکنید.
 • کولر گازی نباید دارای نوسان برق باشد.
 • از کولر گازی و کولر آبی به طور همزمان استفاده نکنید زیرا کولر گازی رطوبت محیط را می گیرد و کولر آبی به محیط رطوبت می دهد.
 • اگر متوجه شدید که توان کولر گازی فیلیپس کم شده است و یا باد گرم می زند سریع آن را خاموش کنید و به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • وقتی کولر گازی شما روشن است سعی کنید درب و پنجره ها را ببندید تا دمای خانه پایین بماند و به کولر گازی فشار وارد نشود.
 • برای اینکه عمر دستگاه شما زیاد شود بهتر است از مواد ضد زنگ استفاده کنید زیرا باعث می شود تبادل سریع گرما و سرما صورت بگیرد و در مصرف برق صرفه جویی شده و کارایی دستگاه زیاد شود.
 • حداقل سالی یکبار گاز کولر گازی خود را چک کنید زیرا اگر گاز کولر کم شود به کمپرسور آسیب می رسد.
 • سعی کنید در صورتی که کولر گازی شما روشن است گرمایش و سرمایش دستگاه را تنظیم نکنید ابتدا کولر گازی خود را خاموش کنید و بعد تنظیمات سرمایش و گرمایش را انجام دهید.
 • تمیز کردن و شستشوی مرتب کولر گازی باعث کارکرد بهتر آن خواهد شد.
 • توصیه می کنیم کندانسور را طوری قرار دهید که حداقل یک متر از اطراف فضا داشته باشد در زمستان برای کندانسور از کاور استفاده کنید.
 • سرویس دوره ای کولر گازی را فراموش نکنید حداقل سالی یک یا دو بار کولر گازی فیلیپس خود را سرویس کنید.
حتما بخوانید:   تعمیر مخلوط کن فیلیپس Philips | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن فیلیپس

کولر گازی فیلیپس

مزایای استفاده از نمایندگی های تعمیرات کولر گازی فیلیپس

اگر کولر گازی فیلیپس شما با مشکل مواجه شد در صورت جزئی بودن مشکل، خودتان می توانید در منزل آن را برطرف کنید ولی گاهی ممکن است مشکلات کولر گازی جدی بوده و یا مربوط به خرابی قطعات کولر گازی باشد در این صورت باید حتماً به نمایندگی های تعمیرات کولر گازی فیلیپس مراجعه کنید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید در صورت نیاز می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

در ادامه می خواهیم برای شما مزایای استفاده از نمایندگی های تعمیرات کولر گازی فیلیپس را بیان کنیم:

 •  می توانید از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کرده و کولر گازی خود را در محل تعمیر کنید.
 • تعمیرکاران این نمایندگی ها از مهارت زیادی در تعمیر کولر گازی برخوردارند و در کمترین زمان کولر گازی فیلیپس شما را تعمیر می کنند.
 • برای خدمات انجام شده تعمیرکار به شما فاکتور ارائه می دهد.
 • قطعاتی که در کولر گازی شما خراب و تعویض شده است دارای گارانتی بوده و در صورت خراب شدن دوباره می توانید بدون پرداخت هزینه آن را توسط نمایندگی تعمیر کنید.
 • برای تعمیر کولر گازی شما از قطعات فابریک و اصل استفاده می شود.
 • هزینه تعمیر کولر گازی بر طبق استانداردهای اتحادیه تعیین شده است.

مشکلات متداول در کولر گازی فیلیپس

کولر گازی فیلیپس هم مانند تمام وسایل برقی خانگی امکان دارد دچار خرابی شده و با مشکل روبرو شوند در ادامه می خواهیم برای شما مشکلات رایجی را که امکان دارد برای کولر گازی به وجود بیاید و روش های برطرف کردن آن را هم توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید آن را برطرف کنید گاهی ممکن است مشکلات کولر گازی بسیار جزئی بوده و با رعایت نکات ساده و یا تنظیم درست، مشکل برطرف شود ولی اگر مشکلات دستگاه کولر گازی شما جدی بود حتماً به نمایندگی تعمیرات کولرگازی فیلیپس مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   تعمیرات گام به گام اتو فیلیپس Philips

چرا کولر گازی فیلیپس خنک نمی کند؟

یکی از مشکلات متداول در کولرهای گازی که ممکن است شما هم با آن روبرو شده باشید خنک نکردن کولر گازی است دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود اگر با این مشکل روبرو شدید فقط به دنبال خرابی یک قطعه نباشید همه عوامل را بررسی کنید موارد زیر می تواند باعث خنک نکردن دستگاه کولر گازی شما شود:

 • گاز فریون کولر نشت کرده باشد.
 • کویل اواپراتور یخ زده است.
 • کندانسور کثیف شده باشد.
 • فن کولر گازی خراب شده است.
 • موتور کولر گازی خراب شده باشد.
 • و….

چرا کولر گازی فیلیپس خاموش نمی شود؟

گاهی ممکن است کولر گازی دستورات را از سیستم کنترل دریافت نکرده و خاموش نشود دلیل بروز این مشکل امکان دارد خراب شدن ترموستات باشد ترموستات مقدار دمای ولتاژ کمپرسور و فن کولر گازی را کنترل می کند اگر در اتصال مشکل به وجود بیاید ترموستات به طور دائم ولتاژ به کمپرسور می فرستد و کولر گازی خاموش نمی شود.

ترموستات کولر گازی فیلیپس به دو دسته الکترونیکی و مکانیکی تقسیم می شود اگر ترموستات کولر گازی شما از نوع جدید باشد قابل برنامه ریزی است و شما می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنما و یا مراجعه به تعمیرکار آن تنظیم و را مشکل را برطرف کنید.

دلایل بوی بد در کولر گازی فیلیپس چیست؟

اگر کولر گازی شما باعث می‌شود که بوی بد در منزل بپیچد موارد زیر می تواند باعث بروز این مشکل شود:

 • مسدود شدن لوله ها
 • پر شدن سینی کولر گازی از آب و راکد ماندن آب
 • کثیف شدن فیلتر کولر گازی

همان طور که می دانید کولر گازی هوای خانه را گرفته و آن را در جایی تخلیه می کند لوله در کولر گازی همین وظیفه را دارد آب را به سینی ریخته و از سیستم خارج می کند اگر لوله دچار گرفتگی شود و یا اینکه سینی پر شود آب دوباره به سیستم بر می گردد و باعث آسیب دیدگی دستگاه می شود اگر کولر گازی شما بوی بد داشته باشد به دلیل راکد ماندن این آب می باشد برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید سینی کولر گازی و لوله ها را به طور مرتب بررسی کنید و اگر دچار انسداد و یا کثیفی بود آن را برطرف کنید.

زیاد شدن آب در سیستم کولر گازی می تواند به وسایل خانه، سقف و دیوارها آسیب رسانده و آنها را خراب کند پس باید حتماً این مشکل را برطرف کنید تا قارچ و کپک در محیط رشد نکند اگر شما سینی کولر گازی لوله ها و مجرا را تمیز کردید ولی باز هم بوی بد کولر گازی برطرف نشد احتمال دارد مشکل از فیلتر باشد هر چند وقت یکبار فیلتر کولر گازی را تمیز کنید زیرا فیلتر از ورود گرد و غبار به منزل جلوگیری می کند. فیلتر به مرور زمان کثیف شده و باید آن را تمیز کنید.

حتما بخوانید:   مشکلات متداول هود آشپزخانه رادمان و راهکارهایی جهت رفع آن

کولر گازی فیلیپس

چرا کولر گازی فیلیپس خود به خود خاموش می شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد خاموش شدن خود به خود کولر گازی است. دلایل مختلفی می تواند باعث خاموش شدن کولر گازی فیلیپس شود که در ادامه برای شما توضیح می دهیم:

 •  کابل کشی و اتصالات برق: امکان دارد خاموش شدن ناگهانی کولر گازی به دلیل اتصالی در سیم کشی ساختمان باشد.
 • برد دستگاه نیم سوز شده است: همان طور که می دانید برد مغز کولر گازی می باشد و فرماندهی تمام قطعات برعهده برد است برد دستورات را به بخش های مختلف کولر می رساند اگر خراب شود باعث خواهد شد کولر خود به خود خاموش شده و یا اصلا روشن نشود.
 • کمپرسور کولر گازی خراب شده باشد: یکی از قطعات اصلی در کولر گازی کمپرسور است که اگر استارت نزند کولر گازی شروع به کار نمی کند اگر شما کولر گازی خود را روشن کردید و بعد از چند دقیقه کولر دوباره خاموش شد حتماً کمپرسور آن خراب شده است.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با روش های نگهداری کولر گازی آشنا کنیم همانطور که می دانید هر وسیله برقی و یا لوازم خانگی نیاز به مراقبت دارد اگر از وسایل برقی منزل خود مراقبت کنید کمتر به تعمیرکار نیاز پیدا خواهید کرد سرویس کردن دوره کولر گازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است حداقل سالی یک یا دو بار کولر گازی خود را سرویس کنید تا از بروز مشکلات جدی در کولر جلوگیری کرده باشید.

در این مقاله مشکلات رایجی را که امکان دارد برای کولر گازی فیلیپس شما به وجود بیاید همراه با روش های برطرف کردن آن برایتان توضیح دادیم در صورتی که مشکلات جدی بود حتماً با تعمیرکار تماس بگیرید و از دستکاری کردن کولرگازی خودداری کنید.

اگر سوالی در این زمینه داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

98989

31

خدمات تعمیرات کولر گازی فیلیپس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا کولر گازی فیلیپس خنک نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا