تعمیرات اسپرسوساز

نحوه تعمیر اسپرسوساز فیلیپس | نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز فیلیپس

اگر شما به نوشیدن اسپرسو علاقه زیادی دارید، خراب شدن دستگاه اسپرسوساز می‌تواند برای شما بسیار ناخوشایند باشد اسپرسو ساز فیلیپس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی بین کاربران دارد ولی با این حال باز هم ممکن است مانند هر وسیله برقی دیگری در اثر استفاده نادرست و یا فرسودگی دچار خرابی شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در اسپرسو ساز فیلیپس آشنا کرده و روش برطرف کردن آن را برایتان توضیح دهیم با ما همراه باشید.

روش استفاده از خدمات نمایندگی های اسپرسو ساز فیلیپس چگونه است؟

برای اینکه شما بتوانید با این نمایندگی ها تماس بگیرید و مشکلات به وجود آمده در اسپرسو ساز فیلیپس خود را برطرف کنید باید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا با شماره هایی که در روی ضمانت نامه اسپرسوساز فیلیپس نوشته شده تماس بگیرید.
 • درخواست شما ثبت شده و پیامکی برای شما ارسال می شود که در آن پیامک نام تعمیرکار متخصص و همچنین زمان اعزام تعمیرکار قید شده است.
 • در اولین فرصت تعمیرکار به محل مورد نظر شما اعزام خواهد شد.
 • تعمیرکاران نمایندگی از مهارت و تخصص بالایی برخوردار می باشند.
 • بعد از انجام خدمات مربوطه به شما گارانتی و ضمانت نامه ارائه می دهند.
 • تمام خدماتی که انجام می شود دارای گارانتی ۳ تا ۱۲ ماه می باشد.

مشکلات متداول در اسپرسوساز فیلیپس

همانطور که گفتیم اسپرسوساز فیلیپس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و بین کاربران بسیار محبوب می باشد ولی امکان دارد اگر شما از دستگاه اسپرسوساز خود درست استفاده نکنید دچار خرابی شود گاهی ممکن است مشکلات به وجود آمده در اسپرسوساز شما با رعایت نکات بسیار ساده برطرف شود ولی گاهی هم ممکن است مشکلات جدی بوده و حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید برای این منظور توصیه می‌کنیم به نمایندگی های تعمیرات اسپرسوساز فیلیپس مراجعه کنید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

دلیل خارج نشدن اسپرسو از دستگاه اسپرسو ساز فیلیپس چیست؟

ممکن است شما پمپ دستگاه را روشن کنید ولی اسپرسو از دستگاه خارج نشود اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است آب دستگاه کم باشد.
 • زیاد بودن قهوه می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • اگر قهوه زیاد آسیاب شده باشد باعث خواهد شد اسپرسو از دستگاه خارج نشود.
 • مسدود شدن پمپ دستگاه می تواند باعث خارج نشدن اسپرسو از دستگاه اسپرسو ساز شود.
 • اگر در دستگاه آب به اندازه کافی نریزید باعث غلیظ شدن اسپرسو و خارج نشدن آن از دستگاه خواهد شد.
 • اگر دستگاه شما بدون مخزن می باشد باید حتماً از ورود آب به دستگاه اطمینان پیدا کنید.
 • در هنگام استفاده از دستگاه اسپرسو ساز با بویلر، باید ابتدا پمپ دستگاه را از آب پر کرده تا آب وارد بویلر شود.
 • دقت داشته باشید که قهوه خود به خود می تواند مانع وارد شدن آب شود و اگر شما از قهوه زیاد در فیلتر استفاده کنید و یا اینکه قهوه زیاد آسیاب شده باشد باعث خارج نشدن اسپرسو از اسپرسوساز خواهد شد زیرا به علت سفت شدن زیاد، قهوه قادر به خارج شدن نمی باشد.
 • مسدود شدن پمپ اسپرسو ساز هم می تواند باعث بروز مشکل شود.
 • باید حداقل ماهی یک بار پمپ را رسوب زدایی کنید.
 • دقت داشته باشید ممکن است املاحی که در آب وجود دارند در قسمت پمپ گیر کرده که در این صورت باید آن را تمیز کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات قهوه ساز فیلیپس Philips | مشکلات متداول

اسپرسوساز فیلیپس

 

چرا اسپرسو خیلی کند یا خیلی سریع از اسپرسوساز فیلیپس خارج می شود؟

اگر متوجه شدید که اسپرسو خیلی تند از دستگاه اسپرسوساز فیلیپس خارج می شود این باعث آبکی شدن نوشیدنی اسپرسوی شما خواهد شد اگر قهوه را خوب آسیاب نکنید بین دانه های قهوه فضای زیادی ایجاد شده و باعث آبکی شدن اسپرسو می شود و همچنین باعث خواهد شد که آب بدون وجود قهوه داخل فنجان ریخته شود.

و اگر قهوه خیلی آهسته از دستگاه خارج می شود می تواند باعث تلخ شدن طعم قهوه و همچنین بو و طعم سوختگی در قهوه شود. آهسته خارج شدن اسپرسو از دستگاه امکان دارد به دلیل وجود مشکل در پمپ اسپرسو ساز باشد اسپرسو ساز باید فشار کافی داشته باشد تا بتواند برای عبور سریع آب نیروی مورد نیاز را تأمین کند البته زیاد بودن قهوه هم می تواند باعث آهسته خارج شدن قهوه از دستگاه اسپرسو ساز شود.

دلیل ترش شدن طعم اسپرسو چیست؟

اگر متوجه شدید که طعم قهوه اسپرسو شما تلخ شده است می تواند به دلیل وجود اسید تاننیک در دانه قهوه باشد می توان به وسیله گاز زدایی، اسید تاننیک را در قهوه از بین برد برای این منظور باید دمای اسپرسو ساز را تنظیم کنید دمای مطلوب برای دستگاه بیشتر از ۲۰۱.۲ درجه فارنهایت می باشد اگر در قهوه از آب خنک استفاده کنید باعث ترش شدن طعم اسپرسو خواهد شد یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث ترش شدن قهوه شود خارج شدن اسید بیشتر و قهوه ای کمتر است و این در صورتی اتفاق می افتد که پودر قهوه شما درشت باشد برای برطرف کردن مشکل باید قهوه را ریز تر کنید.

دلیل تلخ شدن طعم اسپرسو چیست؟

دلایل متفاوتی می تواند باعث تلخ شدن طعم اسپرسو شود برای برطرف کردن مشکل ابتدا باید دمای دم کردن قهوه را چک کنید دمای دستگاه نباید بیشتر از ۲۰۴.۸ درجه فارنهایت تنظیم شود. ضمناً نباید قهوه زیادی در داخل پرتافیلتر بریزید زیرا باعث تلخ شدن قهوه خواهد شد توصیه می کنیم بعد از هربار استفاده حتماً پرتافیلتر را تمیز کرده و بشویید.

دلایل صدای زیاد پمپ چیست؟

پمپ های اسپرسوساز فیلیپس دارای جریان آب می باشد اگر پمپ اسپرسوساز صدای زیادی داشته باشد باید از پر بودن مخزن و یا روشن بودن منبع آب دستگاه اطمینان پیدا کنید اگر قهوه درشت باشد باعث خالی شدن آب با فشار و همچنین سر و صدای زیاد خواهد شد برای برطرف کردن مشکل باید قهوه را خوب آسیاب کنید.

دلیل وجود دانه های قهوه در اسپرسو چیست؟

وقتی قهوه را آماده می کنید نباید دانه های قهوه در آن دیده شود زیرا احساس خوبی در هنگام نوشیدن قهوه نخواهید داشت در این صورت باید هد گروپ و فیلتر دستگاه را چک کنید امکان دارد نیاز باشد آنها را تعویض کنید. هد گروپ باید به وسیله برس بطور مرتب تمیز شود اگر شما هد گروپ و فیلتر را تمیز نکنید ممکن است در هنگام نوشیدن قهوه دانه های قهوه را حس کنید.

چرا مخزن آب پر می باشد ولی چراغ مخزن روشن شده است؟

مخزن آب دارای فلوتر مغناطیسی می باشد اگر فلوتر مغناطیسی در ته مخزن گیر کند ممکن است چراغ خالی بودن مخزن را مشاهده کنید در این صورت باید فلوتر مغناطیسی را چک کنید اگر فلوتر گیر کرده باشد باید داخل مخزن را کاملاً تمیز کنید تا دوباره فلوتر گیر نکند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر چای ساز فیلیپس philips | علت روشن نشدن چای ساز

دلیل آب کثیف زیر دستگاه اسپرسوساز چیست؟

اگر شما زیر دستگاه اسپرسو ساز آب کثیف مشاهده کردید به دلیل نشتی دستگاه می باشد باید نشتی را پیدا کنید دستگاه های اسپرسو ساز دارای نوعی خروجی و یا شلنگ تخلیه می باشند که اگر آب کثیف در اطراف دستگاه مشاهده کردید دلیل مسدود شدن خروجی و یا شلنگ تخلیه دستگاه است انتهای شلنگ تخلیه را چک کنید و از پیچ نخوردن آن اطمینان پیدا کنید امکان دارد چیزی روی شلنگ قرار گرفته باشد که باعث توقف تخلیه شود اگر نتوانستید مشکل را برطرف کنید باید با نمایندگی های تعمیرات اسپرسوساز فیلیپس تماس بگیرید.

نکات مهمی که در هنگام دم کردن اسپرسو باید رعایت کنید

هنگامی که می خواهید اسپرسو را دم کنید باید نکاتی را رعایت کنید که بتواند کیفیت نوشیدنی اسپرسو شما را بالا ببرد:

۱-  آب

مواد معدنی و املاحی که در آب وجود دارد می تواند در تهیه اسپرسو بسیار مهم باشد اگر می خواهید یک اسپرسو با کیفیت آماده کنید باید استانداردهای آب را در نظر بگیرید اگر آبی که در دسترس دارید استانداردهای لازم را ندارد می توانید به وسیله فیلتر کربن و یا دستگاه تصفیه آب، استاندارد های آب را تنظیم کنید.

۲- آسیاب کردن

قبل از اینکه قهوه را دم کنیم باید دانه های قهوه به قطعات کوچک تقسیم شود برای اینکه مقدار کوچکی قهوه را تشخیص دهید نمک خوراکی را در نظر داشته باشید، دانه های قهوه باید به اندازه نمک، نرم و ریز باشد.

۳- مقدار قهوه

واحد اسپرسو شات می باشد شاید سوال کنید که هر شات اسپرسو چه مقدار است شات تقریباً ۳۰ سی سی عصاره قهوه می باشد بیشتر اسپرسو ها دو شات هستند که در حدود دو پیمانه نوشیدنی درست می کند.

۴- دما

باید بگوییم دمای مناسب برای دم کردن قهوه حدوداً ۹۶ درجه سلسیوس می باشد برای تنظیم کردن دما می توانید از دماسنج اسپرسوساز استفاده کنید که به دو شکل معمولی و یا دیجیتالی روی دستگاه قرار گرفته است.

 ۵- مدت زمانی که برای تهیه اسپرسو نیاز داریم.

وقتی می خواهید اسپرسو آماده کنید حتماً به مدت زمان تهیه آن دقت کنید اگر قهوه بیش از اندازه دم بکشد باعث خواهد شد که کیفیت خوبی نداشته باشد باید بگوییم که قهوه حدوداً ۳۰ تا ۳۵ ثانیه طول می کشد تا آماده شود.

اسپرسوساز فیلیپس

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایجی که ممکن است برای اسپرسوساز فیلیپس به وجود بیاید آشنا کردیم دقت داشته باشید نگهداری صحیح و اصولی از دستگاه به شما کمک می کند تا اسپرسوساز فیلیپس شما عمر بیشتری داشته باشد اگر شما از اسپرسوساز خوب نگهداری کنید کمتر به تعمیرکار نیاز پیدا خواهید کرد توصیه می کنیم بعد از هربار استفاده از اسپرسوساز حتماً داخل آن را تمیز کنید.

اگر در زمینه تعمیرات اسپرسوساز فیلیپس مشکلی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیر اسپرسوساز فیلیپس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل صدای زیاد پمپ چیست؟

امتیاز کاربر: ۲.۳۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا