تعمیرات لباسشویی

دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شاید این تجربه را داشته‌اید که به وسایل برقی منزل خود دست زده و متوجه شده‌اید که برق دارند، ولی این موضوع را مورد بررسی قرار ندادید. این برق داشتن وسایل الکتریکی در برخی مواقع موجب بروز حوادث بسیار خطرناکی می‌شوند. به همین سبب باید علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شود. در این مطلب دلایل احتمالی که موجب برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

عوامل مختلفی سبب بروز این مشکل در ماشین لباسشویی می‌شوند. اما باید بدانید که برق داشتن ماشین لباسشویی از جمله مواردی می‌باشد که نباید آن را بی اهمیت بدانید، بلکه باید به صورت جدی آن را مورد بررسی قرار دهید و در کمترین زمان ممکن دلیل آن را پیدا کنید. در این مطلب همه احتمالات و مواردی که می‌تواند موجب بروز این مشکل شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

خرابی پریز برق

سیم اتصال و پریز برق را با دقت چک کنید. این امکان وجود دارد که سیم برق پوسیدگی داشته باشد و یا در آن پارگی ایجاد شده باشد، در این صورت می‌تواند دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی باشد. برای رفع مشکل باید سیم برق دستگاه خود را عوض کنید. این موضوع بسیار حائز اهمیت است و در صورت نادیده گرفته شدن، ممکن است که حوادث جبران ناپذیری رخ دهد.

سیم پیچی داخلی خراب است

اتصالی یا خرابی در سیم پیچی داخلی می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. شاید ظاهراً مشکلی را نبینید اما وقتی به صورت تخصصی دستگاه شما مورد بررسی قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که سیم پیچی داخلی دچار اتصالی و مشکل شده است و دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی این مورد است. در این صورت تکنسین متخصص این مورد را چک کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

دوشاخه خرابی دارد

یکی دیگر از بخش‌های ماشین لباسشویی که می‌تواند سبب بروز برق بدنه دستگاه شود، دو شاخه آن می‌باشد. در هنگام عیب یابی ماشین لباسشویی باید دوشاخه آن را نیز چک کنید تا دچار اتصالی یا قطعی نشده باشد.

خراب بودن قطعات الکترونیکی و برد ماشین لباسشویی

قطعات الکترونیکی و برد ماشین لباسشویی ممکن است که به علت نوسان برق دچار ایراد و مشکل شوند. این موضوع در ساختار دستگاه می‌تواند سبب ایجاد برق شود. حتماً باید در این صورت قطعات الکتریکی و برد ماشین لباسشویی به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرند. توجه داشته باشید که این مورد بسیار حساس بوده و نیاز به مهارت و دانش تخصصی دارد، بنابراین نباید خودتان اقدام به این کار کنید.

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

اتصال نادرست سیم ارت به زمین

در هنگام نصب ماشین لباسشویی باید توجه داشته باشید که سیم ارت به صورت صحیح و اصولی به زمین متصل شود. در غیر این صورت می‌تواند موجب بروز مشکل برق داشتن ماشین لباسشویی شود. در این صورت برای اینکه از این مورد اطمینان حاصل نمایید، باید نحوه اتصال سیم ارت به زمین را مورد بررسی قرار داده و از درست بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بزرگترین اشتباهات در استفاده از لباسشویی

خرابی موتور ماشین لباسشویی

چنانچه موتور ماشین لباسشویی نیم سوز شده باشد و یا خرابی دیگری در آن ایجاد شده باشد، می‌تواند سبب این مشکل شود. برای تعمیر موتور حتماً باید از تکنسین و تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید و برای رفع این مشکل خودتان اقدامی انجام ندهید. چون ممکن است که صدمات بیشتری به دستگاه خود وارد نمایید. در این صورت هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی افزایش پیدا خواهد کرد.

سیم‌کشی ماشین لباسشویی ایراد دارد

در مواقعی که ماشین لباسشویی جابجا می‌شود و یا نصب مجدد آن انجام می‌شود، باید به برخی از مسائل مهم توجه شود. سیستم برق‌کشی ماشین لباسشویی از نوع گراند بوده و حتماً باید با یک ستون آهنی به لوله فاضلاب متصل شود. اگر در زمان نصب دستگاه به این نکته توجه نشود، امکان دارد برق به راحتی وارد بدنه دستگاه شده و در نتیجه شاهد برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی خواهید بود.

در هنگام نصب ماشین لباسشویی باید اتصالات آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل کنید که روکش آنها سالم است. در صورتی که روکش هر یک از آنها از بین رفته است یا مشکلی دارند، موجب می‌شود که جریان آب به داخل دستگاه راه پیدا کند و این امر موجب می‌شود که در بدنه لباسشویی برق وجود داشته باشد.

نشتی آب

یکی دیگر از دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی این است که نشت آب در دستگاه وجود دارد. در این حالت باید بدانید که جریان آب و برق با یکدیگر قاطی شده و بسیار خطرناک خواهد بود. نشت آب در ماشین لباسشویی به دلایل گوناگونی مانند آسیب دیده بودن شلنگ تخلیه، پاره بودن شلنگ ورودی، آسیب دیده بودن شیر برقی و انسداد داشتن شلنگ‌های دستگاه رخ می‌دهد. بنابراین باید دلیل را پیدا کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. در این صورت برق بدنه ماشین لباسشویی از بین می‌رود.

برق داشتن دیگ لباسشویی

در برخی مواقع امکان دارد که بدنه ماشین لباسشویی مشکلی نداشته باشد، اما در دیگ ماشین لباسشویی احساس کنید که برق وجود دارد. دلیل برق داشتن دیگ ماشین لباسشویی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • اتصالات داخلی از بین رفته و فرسوده شده‌اند در این صورت می‌توان گفت که دلیل بروز این مشکل از بین رفتن اتصالات داخلی است.
  • در برخی مواقع خازن پارازیت گیر لباسشویی دچار فرسودگی و مشکل می‌شود. در این حالت وقتی دیگ ماشین لباسشویی لمس می‌شود، احساس برق گرفتگی وجود خواهد داشت.
  • ماشین لباسشویی از جمله وسایل پرکاربرد و پرمصرف می‌باشد که پس از گذشت زمان در صورتی که نگهداری آن به صورت اصولی انجام نشود، امکان دارد که دچار فرسودگی و کهنگی شود و اجزای درونی آن کارایی کافی نداشته باشند. از دلایلی که دیگ ماشین لباسشویی برق دارد، این است که المنت از بین رفته یا کهنه شده است که در این صورت باید تعویض این قطعه توسط تعمیرکاران انجام شود.

راهکارهایی برای مواجهه با خطر برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

توجه نمایید، در صورتی که احساس کردید بدنه ماشین لباسشویی دارای برق است، در اولین مرحله باید دو شاخه دستگاه خود را از برق بکشید تا از خطرات احتمالی مثل برق گرفتگی یا قطع کل برق و همچنین آتش سوزی جلوگیری نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ۱۰ علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش BOSCH

در برخی مواقع امکان دارد که روکش قسمت‌هایی از سیم‌های ماشین لباسشویی از بین بروند و موجب اتصالی شوند. در این صورت احتمال آتش سوزی بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین دو شاخه دستگاه را از برق کشیده و روکش و دوشاخه آن را از لحاظ سلامت مورد بررسی قرار دهید. در صورت سالم بودن سیم کشی برق و پریز را بررسی نمایید و در آخر برای برطرف کردن مشکل از کارشناسان کمک بگیرید.

یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای جلوگیری از برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی این است که دستگاه خود را نباید در مکان‌های خیس و مرطوب قرار دهید. برای گذاشتن ماشین لباسشویی خود محل مناسبی را در نظر بگیرید. محل‌هایی مانند کنار سینک ظرفشویی یا حمام برای قرار دادن ماشین لباسشویی مناسب نیستند. چون این فضاها مرطوب بوده و سبب می‌شوند که مشکلاتی مانند برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی ایجاد شوند.

از نکات مهم دیگری که باید به آن توجه لازم را داشته باشید، این می‌باشد که برای دو شاخه دستگاه خود از محافظ برق با کیفیت استفاده نمایید و به هیچ عنوان از سیم‌های سیار و سه راهی‌های غیر معتبر استفاده نکنید. محافظ برق تا حد زیادی از آسیب دیدن ماشین لباسشویی در برابر نوسانات برق جلوگیری می‌کند.

در زمانی که متوجه شدید، ماشین لباسشویی شما دارای شوک الکتریکی است، باید دو شاخه را از برق کشیده و فوراً با نمایندگی‌ها و مراکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی تماس حاصل کنید. در این صورت افراد متخصص دستگاه را عیب یابی کرده و دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی را یافته و آن را برطرف می‌کنند. در صورتی که نیاز به تعویض قطعه‌ای باشد، آنها از بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات اورجینال استفاده می‌کنند. در این صورت عمر مفید ماشین لباسشویی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

به این موضوع نیز توجه نمایید که دستگاه شما دارای قطعات بسیار زیادی است که وجود اختلال در هر کدام از آنها موجب می‌شود که عملکرد کل دستگاه مختل شود. بنابراین برای برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی دلایل گوناگونی می‌تواند وجود داشته باشد.

برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید، باید به مواردی توجه داشته باشید. برای نمونه در اولین قدم باید در هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی از سالم بودن دستگاه مطمئن شوید و همچنین محلی که برای قرارگیری دستگاه در نظر گرفته‌اید، مکان مرطوبی باشد. همچنین باید پریز برق در نزدیکی این محل وجود داشته باشد تا بتوانید به صورت مستقیم دستگاه را به برق بزنید.

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

سخن تکمیلی

برای اینکه بتوانید با لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی کار کنید، باید نکات ایمنی اولیه را رعایت کنید. دستگاه‌هایی که با آب و برق کار می‌کنند، در صورت وجود مشکل، بسیار خطرناک خواهند بود. در صورت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی حتی بسیار جزئی، باید فوراً دستگاه خود را عیب یابی کرده و مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید. دلایل گوناگونی مانند نشت آب، خرابی هیتر، اتصال خازن و نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌توانند سبب بروز مشکل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی شوند. کارشناس متخصص دستگاه را با دقت بررسی کرده و علت دقیق را یافته و آن را برطرف می‌کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا