تعمیراتتعمیرات تلویزیون

آموزش کامل حل مشکل پرش تصویر تلویزیون

بررسی دلایل پرش تلویزیون و ارائه راه کار برای حل مشکل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بعضی وقت ها هنگام استفاده از تلویزیون ناگهان تصویر تلویزیون پرش پیدا می کند و این باعث آزار بیننده خواهد شد و گاهی هم باعث سردرد شما می شود البته این مشکل خیلی رایج نیست اما ممکن است در مدل های مختلف تلویزیون  مثل ال ای دی  ، ال سی دی  و سایر تلویزیون  ها دیده می شود . برای اینکه ببینیم علت پرش تصویر تلویزیون  چیست با ما همراه باشید  ، تا در این مقاله از ایبک امداد با مشکل پرش تصویر تلویزیون بصورت بیشتر آشنا شوید.

پرش تصویر تلویزیون

مطالبی را که برایتان بیان می کنیم درباره علت پرش تصویر تلویزیون  برای همه ی برند ها می باشد ، لذا توضیحاتی که برایتان بیان می کنیم برای بررسی :

 • دلیل پرش تصویر تلویزیون ال جی .
 • دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ .
 • علت پرش تصویر تلویزیون سونی .
 • علت پرش تصویر تلویزیون ایکس ویژن .
 • و سایر برند های تلویزیون  می توانید استفاده کنید .

اگر بعد از مطالعه ی این مقاله مشکل تلویزیون شما بر طرف نشد ، این یک ایراد فنی می باشد و شما باید از دستکاری و باز کردن تلویزیون خود داری کنید و برای تعمیر تلویزیون از متخصص مجرب کمک بگیرید .

دلیل پرش تصویر تلویزیون

یکی از موضوعاتی که می خواهیم برایتان در این مقاله بیان کنیم دلایل پرش تصویر تلویزیون می باشد . دستگاه های مدرن ساختار حساسی دارد به همین دلیل در معرض آسیب های زیادی قرار دارد . و احتمال دارد در اثر کوچکترین صدمه دچار آسیب جدی بشود . لرزش در صفحه نمایش اگر چه کمتر اتفاق می افتد اما بسیار آزار دهنده می باشد ، به همین دلیل می خواهیم دلیل این مشکل را برایتان توضیح بدهیم .

اقدامات اولیه برای عیب یابی پرش تصویر تلویزیون  چه می باشد ؟
 1. اولین اقدام برای بر طرف کردن مشکل پرش تصویر تلویزیون ریست کردن می باشد . در مرحله ی اول باید عیب یابی کرده و بدانیم که آیا ایراد از دستگاه تلویزیون است یا خیر . برای این کار از منوی تنظیمات ، دستگاه را ریست کنید . وقتی که دستگاه را ریست می کنید هرگونه تنظیم اشتباهی که انجام داده باشید پاک خواهد شد و مطمئن خواهید شد که ایراد از تنظیمات تلویزیون نیست .
 2. تلویزیون را پنج دقیقه خاموش کرده و از برق بکشید و مجددا به برق زده ، روشن کنید . با این کار شما قسمت های سخت افزار تلویزیون مجددا تنظیم خواهد شد و اگر این قسمت مشکل داشته باشد با چنین مشکلی رو به رو خواهد شد.
 3. تنظیمات نمایشگر را انجام دهید یعنی اگر وسایلی مانند گیرنده ی دیجیتال یا دی وی دی و … به دستگاه وصل کرده اید و پرش تصویر اتفاق می افتد ، در این هنگام باید دستگاه را دقیق تنظیم کنید برای این کار وارد منوی تنظیمات شوید آنگاه تنظیمات را انتخاب کرده ، و با توجه به دستگاهی که به آن وصل کردید تنظیم کنید .
 4. ورودی های تلویزیون را بررسی کنید و اگر کابل ها درست و محکم به ورودی های تلویزیون وصل نشده باشد ، سیگنال دریافتی ضعیف خواهد بود و باعث پرش تصویر می شود . برای این کار یک بار کابل ها را جدا و سپس مجددا آن را وصل کنید ، امکان دارد پرش تصویر به دلیل محکم نبودن فیش های ورودی باشد .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه آنتن تلویزیون را تقویت کنیم؟

دلیل لرزش یا پرش در تصاویر تلویزیون چه می باشد ؟

پرش یا لرزش تصویر تلویزیون مشکلی است که احتمال دارد برای شما هم اتفاق افتاده باشد . در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما باید آن را بررسی کرده سپس عیب یابی کنید . شما با آگاهی پیدا کردن در مورد این مشکل و یاد گیری عیب یابی آن می توانید به دیگران هم کمک کنید . پرش یا لرزش تصویر در تلویزیون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه برایتان بیان می کنیم :

 1. خرابی بک لایت تلویزیون
 2. ایراد در سیگنال دستگاه
 3. خرابی یا پوسیده شدن سیم کشی ساختمان
 4. آب خوردگی یا سوختگی پنل
 5. خراب شدن برد پاور دستگاه

پرش تصویر تلویزیون

یکی از دلایل پرش تصویر تلویزیون ، خراب شدن بک لایت می باشد

یکی از اصلی ترین دلایل پرش تصویر در نمایشگر ، خراب شدن بک لایت دستگاه می باشد . امروز ه از لامپ های کوچک ال ای دی برای ایجاد نور در صفحه نمایش استفاده می شود ، البته با توجه به اندازه ی دستگاه ، تعداد لامپ ها متغیر می باشد . اگر هر کدام از لامپ های نور زمینه بسوزد آنگاه شما پرش را در نمایشگر مشاهده خواهید کرد . البته خراب شدن این لامپ ها بدلیل استفاده طولانی مدت اتفاق خواهد افتاد .اگر دلیل خرابی بک لایت باشد شما باید با عوض کردن این بخش مشکل را برطرف کنید.

اختلال سیگنال یکی دیگر دلایل تصویر تلویزیون می باشد.

چگونه اختلال سیگنال باعث ثابت نماندن صفحه نمایش می شود ؟ یکی دیگر از عوامل مهم این مشکل را می توان اختلال در سیگنال نام برد و این اختلال به دلیل نزدیکی محل قرارگیری به دستگاه هایی می باشد که سیگنال مشابه دارند ، مثلا وجود دستگاه هایی مانند رادیو ، باند ، تلفن و … باعث بوجود آمدن اختلال در سیگنال می شود و در نتیجه دچار پرش می شود . اگر اختلال در سیگنال باعث پرش در تصویر تلویزیون بود ، لازم است دستگاه هایی را که سیگنال مشابه با تلویزیون شما دارد از کنار دستگاه دور کنید تا مشکل برطرف شود .

پارگی و پوسیدگی سیم کشی برق منزل و مشکل در تصویر

تلویزیون برای روشن شدن نیازمند برق است . پس بوجود آمدن هر اختلالی در جریان برق و یا سیم کشی ساختمان ، می تواند باعث اختلال در کار تلویزیون بشود ، در این هنگام جریان برق کافی به تلویزیون منتقل نمی شود و این باعث پرش تصویر در تلویزیون خواهد شد .

سوختگی یا آب خوردگی پنل باعث پرش تصویر تلویزیون می شود

می توان گفت که یکی از مهمترین و گرانترین بخش تلویزیون ، پنل آن است و تقریبا ۷۰ درصد قیمت تلویزیون به پنل تلویزیون تعلق دارد . پنل همان صفحه نمایش است که بیشتر از همه در معرض خطر قرار داشته و از حساسیت زیادی هم برخوردار می باشد . در بیشتر موارد آب خوردگی ، فشار ، ضربه خوردن ، و یا استفاده طولانی مدت از دستگاه می تواند باعث خرابی و یا سوختن پنل تلویزیون بشود . و خرابی پنل نیز می تواند یکی از دلایل پرش تصویر تلویزیون باشد . در هنگام خرابی و یا سوختن پنل تلویزیون معمولا دیگر آن را تعمیر نمی کنند زیرا تعمیر پنل هزینه ی زیادی دارد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های ال جی LG

خراب شدن برد پاور یکی دیگر از عوامل پرش تصویر تلویزیون میباشد .

پرش تصویر تلویزیون

علت پرش تصویر تلویزیون چه می باشد ؟ یکی دیگر از دلایل پرش تصویر در تلویزیون های سامسونگ ، خراب شدن برد پاور است . پاور برق مورد نیاز برای بخش های مختلف تلویزیون مخصوصا بک لایت را ، تامین می کند . اگر این قطعه خراب شود برق به قسمت های مختلف تلویزیون نرسیده و باعث بروز این مشکل می شود .

برای حل مشکل پرش تصویر تلویزیون چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

اگر در هنگام تماشای فیلم یا سریال و حتی مسابقه فوتبال ، ناگهان تصویر دچار پرش شد احتمالا دستگاه شما دچار مشکل شده و باید حتما بررسی کنید . در ادامه مطالب بالا ، برایتان چند روش را بیان می کنیم تا در هنگام مواجه شدن با این مشکل بتوانید آنرا برطرف کنید :

 • در مرحله ی اول دستگاه  خود را ریست کنید تا متوجه شوید که ایراد از خود دستگاه است یا خیر؟ با ریست کردن تنظیمات اشتباهی پاک خواهد شد .
 • تقریبا ۵ دقیقه دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه را از پریز برق جدا کنید و بعد از آن دوباره دو شاخه را به برق وصل کرده و دستگاه را روشن کنید و ببینید که مشکل برطرف شده یا خیر ؟
 • اگر با وصل کردن دستگاه های مختلف ، پرش در نمایشگر دستگاه شما بوجود آمد باید تلویزیون خود را به صورت دقیق تنظیم کنید تا مشکل برطرف شود .
 • برای تنظیمات دستگاه ، اول باید وارد منوی تنظیمات شوید و گزینه ی تنظیم نمایشگر را بر اساس دستگاهی که به تلویزیون وصل کردید ، تنظیم کنید .
 • در آخرین مرحله باید ورودی های پشت دستگاه را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که کابل ها بصورت محکم و درست به ورودی های دستگاه متصل شده باشد .
 • برای اینکه مطمئن بشوید مشکلی در این مورد وجود ندارد بهتر است که یکبار تمام فیش های ورودی و کابل ها را جدا کنید و دوباره آن ها را به دستگاه وصل کنید .

نتیجه گیری از دلایل پرش صفحه نمایش:

 

در مقاله بالا برایتان مشکل و راه حل های آن را توضیح دادیم ولی در صورت تکرار این مشکل و یا برطرف نشدن آن ، حتما به تعمیر کارهای مجرب و ماهر مراجعه کنید .همچنین اگر تجربه ای در این زمینه دارید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا همگان بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل پرش تصویر تلویزیون

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با دلایل پرش تصویر تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا