مجله ساختمان

طراحی سالن پذیرایی چگونه باید انجام شود؟ | طراحی اتاق نشیمن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در هر خانه‌ ای، بخشی وجود که دکوراسیون و چیدمان آن دارای اهمیت ویژه‌ای می‌ باشد که معمولاً از دیگر قسمت‌ های خانه مهم‌ تر است. معمولاً سالن پذیرایی و یا اتاق نشیمن محلی است که بیشتر مهمانی‌ ها و دورهمی‌ ها در آنجا انجام می‌ شود و بیشتر از همه در دید مخاطب قرار می‌ گیرد. به طور معمول وسایل سرمایشی و گرمایشی هم در این بخش از خانه وجود دارد و افراد خانواده بیشترین وقت خود را در آن می‌ گذرانند. به همین خاطر چیدمان و طراحی سالن پذیرایی از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.

طراحی سالن پذیرایی با مبلمان

چنانچه سبک مدرن برای خانه خود انتخاب کرده‌ اید بهتر است که مبلمان راحتی را در دکوراسیون استفاده کنید. در این صورت شما می‌ توانید محیطی مناسب برای استراحت و همچنین رهایی از تنش روزمره برای خود ایجاد کنید و چنانچه سبک سلطنتی و یا کلاسیک را انتخاب نموده‌ اید در واقع خانه شما به صورت دائمی آمادگی برگزاری همه مهمانی‌ ها را خواهد داشت.

ایجاد هماهنگی در وسایل سالن پذیرایی

یکی از موارد مهمی که در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی باید در نظر بگیرید توجه به نورپردازی آن می‌ باشد. فضای نشیمن همیشه باید نور مناسب و کافی داشته باشد و چیدمان مبل‌ ها هم باید طوری باشد که فاصله زیادی بین آنها قرار نداشته باشد و افراد برای آنکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند دچار مشکل نشوند. New Project 2022 12 03T144225.969نحوه قرار گرفتن مبل‌ ها در طراحی سالن پذیرایی اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر آن مهم است که شما از چه رنگ‌ هایی در اتاق نشیمن استفاده می‌ کنید و مبلمانی که خریداری نموده‌ اید، همچنین پرده‌ ها و فرش‌ ها چه رنگی دارند زیرا برقرار کردن هارمونی در وسایل خانه می‌ تواند به زیباتر شدن آن کمک کند. در کنار همه این وسایلی که دکوراسیون سالن پذیرایی شما را ایجاد می‌ کنند وسایل تزیینی نیز وجود دارند که استفاده صحیح از آنها می‌ تواند به زیباتر کردن فضا کمک کند. استفاده از پرده‌ های متناسب و شیک می‌ تواند اتاق نشیمن شما را چندین برابر زیباتر نماید و نواقص آن را بپوشاند.

حتما بخوانید:   مراحل رنگ کردن رادیاتور شوفاژ | زمان رنگ کردن رادیاتور شوفاژ

اهمیت نورپردازی در سالن پذیرایی

همانطور که گفتیم علاوه بر آنکه وسایل مناسب در ایجاد دکوراسیونی شیک و زیبا بسیار اهمیت دارند، داشتن نور کافی و مناسب، همچنین نورپردازی اصولی از موارد بسیار مهم در طراحی سالن پذیرایی می‌ باشد و می‌ تواند به چشم مخاطب بسیار زیبا جلوه کند. چنانچه فضای خانه نورپردازی اصولی و خوبی داشته باشد همچنین پنجره‌ هایی در اندازه‌ های بزرگ در سالن پذیرایی شما وجود داشته باشد و نور طبیعی به خانه وارد شود، تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی منزل خواهد گذاشت.

اهمیت چیدمان مبل‌ ها در سالن پذیرایی

امروزه همه خانه‌ ها حتی خانه‌ هایی که خیلی کوچک هستند مبلمان را در طراحی منزل قرار می‌ دهند. انواع و اقسام مختلف مبلمان در رنگ‌ ها و سبک‌ های مختلفی وجود دارد و این نشان می‌ دهد که افراد تمایل دارند که حتماً از مبلمان در وسایل خانه خود استفاده کنند. اما نحوه چیدمان این مبل‌ ها تاثیر زیادی می‌ تواند در جلوه ظاهری طراحی سالن پذیرایی شما داشته باشد. حتماً شما هم با این مورد مواجه شده‌ اید که افرادی علاوه بر آنکه هزینه‌ های بسیار زیادی برای خرید مبلمان انجام می‌ دهند ولی به علت آنکه آگاهی زیادی در مورد قواعد و اصول چیدمان ندارند نمی‌ توانند طراحی که مد نظر آنها می‌ باشد را انجام داده و نتیجه کار مطلوب از آب در نمی‌ آید. ولی چنانچه اصول چیدمان مبلمان را بلد باشید و از نکات مهم آن پیروی کنید در نهایت می‌ توانید بهترین طراحی را برای سالن پذیرایی خود انجام دهید. برای چیدمان مبل حتماً در نظر داشته باشید مبل‌ ها باید در کانون یک محیط چیده شوند. چنانچه مبلمان را به صورت قطاری کنار دیوار بچینید محیط خانه شما مثل ایستگاه قطار و یا سینما می‌ شود و فضای روبروی شما گیرایی و جذابیت لازم را ندارد.

خرید لوازم مورد نیاز خانه

برای آنکه لوازم مورد نیاز برای چیدمان و طراحی سالن پذیرایی را خریداری کنید حتماً باید به ابعاد و اندازه فضایی که در اختیار شما قرار دارد توجه کنید. طراحی سالن پذیرایی چگونه باید انجام شود؟ | طراحی اتاق نشیمنخریداری کردن لوازمی که خیلی بزرگتر یا خیلی کوچکتر از فضای موجود باشند موجب می‌ شود که در چیدمان خانه با مشکل مواجه شوید و نتیجه مطلوبی نیز از کار به دست نخواهید آورد.

خرید فرش و پرده برای سالن پذیرایی

یکی دیگر از موارد مهمی که در طراحی سالن پذیرایی بسیار اهمیت دارد توجه به پرده‌ ها و فرش‌ های خانه می‌ باشد. دقت کنید که این دو مورد هم باید با یکدیگر تناسب داشته باشند و هر دوی آنها با سبکی که شما برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کرده‌ اید مطابقت داشته باشند. توازن و تعادل در فضا باعث ایجاد زیبایی می‌ شود و چنانچه شما این دو مورد را رعایت کنید و هماهنگی بین وسایل خانه را ایجاد نمایید می‌ توانید به نتیجه مطلوبی در دکوراسیون خانه خود دست پیدا کنید. فرش‌ های پر نقش و نگار و شلوغ می‌ تواند چیدمان سالن پذیرایی را کوچک و شلوغ نشان دهد.

  • سعی کنید فرشی که انتخاب می‌ کنید ساده باشد.
  • ابعاد فرش نباید طوری باشد که همه سالن پذیرایی پوشانده شود.
  • انتخاب یک فرش ساده و زیبا با نقش و نگارهای کم می‌ تواند فضای پذیرایی را زیباتر و بزرگتر نشان دهد.
حتما بخوانید:   رنگ کردن روی کاغذ دیواری | رنگ مناسب برای روی کاغذ دیواری

دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی

طراحی اتاق نشیمن و سالن پذیرایی در هر خانه می‌ تواند تاثیر زیادی در حال و هوا و انرژی آن داشته باشد و چنانچه کسی وظیفه طراحی دکوراسیون را بر عهده بگیرد باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشد و تلاش کند همه قواعد و اصول را رعایت نماید و در این صورت است که فضای آن خانه زیباتر و منحصر به فرد دیده خواهد شد. حتی می‌ توان با وسایل ارزان قیمت و بسیار ساده نیز چیدمان داخلی را رعایت نمود و نتیجه کار را بسیار مطلوب و چشم نواز کرد.

بهترین نوع مبلمان برای سالن پذیرایی

انتخاب مبل علاوه بر آنکه به سلیقه شخصی شما بستگی دارد به سبک دکوراسیون نیز وابسته می‌ باشد. به طور کلی شما باید ابتدا سبک خود را برای خانه در نظر بگیرید و بر اساس آن مبلمان و دیگر وسایل را خریداری نمایید. مبلمانی که خریداری می‌ کنید باید از نظر استاندارد تایید شده باشد و حتماً نشست و برخاست آن را امتحان کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نکند. اندازه و ابعاد مبلمان و تعداد ست آن باید متناسب با اندازه و ابعاد محیط خانه شما باشد.

بهترین پرده برای سالن پذیرایی

برای انتخاب یک پرده مناسب برای سالن پذیرایی علاوه بر آنکه باید به زیبایی آن توجه کنید جنس و کیفیت پارچه را نیز باید مد نظر قرار دهید زیرا پرده‌ ها بخش قابل توجهی از فضای دیوار شما را به خودشان اختصاص می‌ دهند و بسیار در دید مخاطب قرار دارند. چنانچه خانه شما نور کمی دارد بهتر است که از پرده‌ های حریر یا تور استفاده کنید تا نور به داخل وارد شده و نشیمن را آفتابگیر کند. پرده‌ های روشن و حریر می‌ تواند فضا را دلباز تر و بزرگتر نشان دهد و چنانچه تمایل دارید که میزان نور را کنترل کنید بهتر است که از پرده‌ هایی که ضخیم‌ تر هستند استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   استفاده از چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون در خانه های ایرانی

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در سالن نشیمن

یکی از مهمترین وسایلی که در سالن نشیمن یا سالن پذیرایی خانه قرار می‌ گیرد تلویزیون می‌ باشد. بهتر است تلویزیون در مکانی قرار بگیرد که در مسیر رفت و آمد نباشد و برای افراد مشکل ایجاد نکند. علاوه بر آن باید تلویزیون در نقطه کانونی خانه قرار بگیرد و نسبت آن با مبل‌ هایی که در نشیمن قرار دارد متناسب باشد و افرادی که بر روی مبل نشسته‌ اند بتوانند به راحتی تلویزیون را تماشا کنند. بنابراین تلویزیون باید در نقطه مرکزی خانه و متناسب با مبل‌ ها قرار داده شود.

تغییر دکوراسیون سالن پذیرایی با کمترین هزینه

معمولا هر تغییر و تحولی شامل هزینه می‌ شود. تغییر دکوراسیون نیز از این قاعده مستثنا نیست. چنانچه از نظر مالی نمی‌ توانید مبلمان خود را تعویض کنید و از آنجایی که مبلمان مهمترین بخش سالن پذیرایی به حساب می‌ آید می‌ توانید با تعویض روکش‌ های آن تنوع چشمگیری در فضای پذیرایی و نشیمن خود ایجاد کنید. برای انتخاب روکش نیز دقت کنید و آن را بر اساس طرح، رنگ و مدل وسایل خانه، پرده‌ ها و … انتخاب نمایید.طراحی سالن پذیرایی چگونه باید انجام شود؟ | طراحی اتاق نشیمن

  • در چیدمان و طراحی سالن پذیرایی می‌ توانید گلدان، تابلوی نقاشی، وسایل تزیینی کوچک، آباژور و … استفاده کنید.
  • آباژور را می‌ توانید در گوشه‌ ای قرار دهید که نور زیادی وجود ندارد.
  • چنانچه سالن پذیرایی خانه شما کوچک است، بنابراین بهتر است از تابلوهای کوچک جهت تزیین دیوار استفاده نمایید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم خرید اصولی لوازم خانه با آگاهی کامل و همچنین انتخاب سبکی مناسب با در نظر گرفتن فضای خانه و چیدمان اصولی می‌ تواند محیط خانه شما را به بهترین شکل تبدیل کرده و فضایی چشمگیر و موثر ایجاد نماید. قرار دادن مجسمه‌ ها، گلدان‌ ها و تابلوهای هنری می‌ تواند به جذابیت فضا اضافه کند اما باید دقت کنید که حتی این وسایل تزیینی و دکوراتیو نیز باید متناسب با سبک خانه شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

طراحی سالن پذیرایی چگونه باید انجام شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طراحی سالن پذیرایی چگونه باید انجام شود؟ طراحی اتاق نشیمن

امتیاز کاربر: 2.06 ( 8 نتایج)

نوشته های مشابه

2.6 5 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x