تعمیرات

بهترین روش از بین بردن جرم اتو

برای از بین بردن جرم اتو چه کارهایی باید انجام داد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اتو یکی از وسیله های پرکاربرد در منزل است که با گذشت زمان کثیف می شود که نیاز به تمیز کاری پیدا می کند برخی مواقع نمای بیرون اتو شما تمیز و پاکیزه می باشد اما با گذشت زمان و استفاده زیاد از اتو باعث انباشته شدن جرم و رسوب می شود.به دلیل مشاهده جرم اتو باید به دنبال روشی برای جرم گیری اتو باشید.در این مقاله شما را با جرم گیری اتو و پاک کردن اتو آشنا می کنم می توانید با خواندن این مقاله برای تمیز کردن هر نوع برند استفاده کنید.

از بین بردن جرم اتو بخار

اتو یکی از لوازم های پر کاربرد در زندگی است که برای تمیز و مرتب کردن لباسها استفاده می شود،اتو برای بهتر کار کردن و صاف کردن از آبی که در داخل مخزن خود دارد استفاده می کند. بخار این آب باعث صاف شدن لباسها می شود و چین چروک لباسها را از بین می برد.این بخار آبی که در داخل اتو ریخته می شود به مرور زمان باعث جرم داخل اتو می شود.برخی فکر می کنند با ریختن آب جوش در داخل اتو رسوبی در اتو ایجاد نخواهد شد.

در کف اتو تعداد سوراخ وجود دارد که بخار آب از خارج می شود.رسوب های  که در اتو جمع می شود باعث می شود این سوراخ ها گرفته شود و اتو کشیدن لباسها را دچار مشکل می کند.

اتو کردن علاوه بر تمیزی لباس باعث مرتب شدن و ضد عفونی لباس هم می شود به دلیل استفاده از بخار آب برای اتو کشیدن مراحل ضد عفونی هم انجام می شود،اما اگر درون اتو بخار رسوبی وجود داشته باشد سوراخ های آن گرفته شده است نه تنها لباس را مرتب نمی کند،باعث لک افتادن در لباس هم می شود در ادامه این مقاله با روش از بین بردن جرم اتو آشنا خواهید شد.

نحوه تشکیل شدن جرم در اتو

درون آب مواد معدنی سختی وجود دارد که به مرور زمان در مخزن اتو ذخیره می شود و باعث بسته شدن حفره های کف اتو می شود.به دلیل بسته شدن سوراخ اتو در اتو کشی هم مشکل ساز خواهد شد.اگر عادت  به پوشیدن لباس مرتب و اتو کشیده شده هستید باید تمیز کردن اتو و رفع جرم گیری اتو را در اولویت اول کارهای خود قرار دهید. برای رفع رسوب نیازی نیست از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید،برای تمیز کردن اتو بخار باید از آب و سرکه و مخلوط جوش شیرین برای رسوب زدایی اتو بخار استفاده کنید.

تمیز کردن رسوب اتو بخار با استفاده از سرکه

سرکه تنها راه تمیز کردن ارزان و طبیعی و ضد عفونی کردن وسایل است به همین دلیل برای نظافت بیشتر مردم انتخاب می کنند.در این بخش از این مقاله می خواهیم در مورد تمیز کردن رسوب اتو بخار با سرکه را شرح دهیم در این روش اتو بخار شما مثل روز اول تمیز خواهد شد.

  • اتو را خاموش کنید

اگر اتو شما روشن است اتو را از برق کشیده و اجازه دهید خنک شود وقتی اتو شما کاملا خنک شد کف اتو را به سمت خود برگردانید حفره های کوچکی وجود دارد،اگر روی این حفره ها تکه ای سفیدی جمع شده بود با خلال دندان حفره های اتو را باز کنید و این رسوبات را تمیز کنید.برای اینکه حفره ها را باز کنید هیچگاه از سوزن و چیزهای نوک تیز استفاده نکنید. باعث خراش خوردن آهن زیر اتو می شود.

  • محلول جرم گیر اتو

یک فنجان سرکه و یک فنجان آب مقطر را در یک ظرف مخلوط کنید و در داخل مخزن اتو بریزید اگر احساس می کنید مخزن اتو شما دارای رسوب بیشتری است سرکه بیشتری استفاده کنید تا رسوب زدایی را زودتر انجام دهد.

  • اتو را گرم کنید

اتو را به برق متصل کنید و بعد از روشن کردن آن را روی درجه بخار تنظیم کنید و درجه آن را روی دمای متوسط به بالا قرار دهید و اجازه دهید اتو پنج دقیقه گرم شود.گرم شدن اتو باعث می شود رسوبات درون آن خیس شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش کامل سفید کردن یخچال

حوله ای را روی زمین پهن کرده اتو را روی قرار آن قرار دهید اکنون زمانش رسیده اثر جادویی را ببینید اتو را در حالت حداکثر بخار بگذارید و دکمه بخار را به صورت مداوم فشار دهید و آن را ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید این حرکت را حداقل ۶ بار تکرار کنید تا حفره های اتو باز شود.

  • مخزن را خالی کنید

اتو را از برق بکشید و صبر کنید دوباره خنک شود مخزن آب اتو را خالی کنید در مخزن اتو املاح باقی مانده و جرم وجود دارد آن را خالی کنید.مخزن را با یک لیوان آب پر کنید،اتو را روشن کنید و دکمه بخار را نگه دارید این کار را چند بار تکرار کنید تا مطمئن شوید اتو کاملا شسته شده و بوی سرکه از بین رفته باشد.

تمیز کردن کف اتو با جوش شیرین

گاهی در حالت اتو کشی کف اتو را مشاهده می‌کنید که کثیف است ،این کثیفی باعث می شود لکه هایی در لباس مشاهده کنید و کف اتو خراب شود. در این مقاله روش های را برایتان بازگو می کنیم که در مورد تمیز کردن کف اتو برایتان شرح خواهیم داد

۱.اولین قدم باید اتو را خاموش کنید کمی صبر کنید تا خنک شود،گوش پاک کن را بردارید و تکه های سفید باقی مانده روی حفرهای اتو کف اتو را تمیز کنید،کمی جوش شیرین را همراه با یک لیوان سرکه مخلوط کنید،این مخلوط را همراه با یک دستمال تمیز به صورت دورانی به کف اتو بزنید تا تمام آثار آلوده کف اتو را از باقی مانده رسوبات از کف اتو پاک کنید. پارچه تمیزی را مرطوب کنید وبا آرامی به صفحه اتو بکشید شستشوی کف اتو را تا تمیز شدن کامل ادامه دهید.هرگز کف اتو را باسیم ظرفشویی یا مواد های شیمیایی تمیز نکنید زیرا ممکن است خراشیده یا زنگ بزند.

جرم اتو

چطور لباسی که به اتو چسبیده است را پاک کنیم

اتو به شما کمک می کند لباسهایتان تمیز و مرتب شوند با استفاده از اتو چروک لباسهایتان را باز کنید اما اگر روی اتو شما لباسی چسبیده شده باشد اتو زدن هم برایتان سخت می شود.اگر برایتان سوال است آثار لباس چسبیده روی اتو را چطور از بین ببرید همراه ما باشید.

اتو وسیله خطرناکی است که هم در موقع تمیز کردن هم موقع اتو کشیدن لباس خیلی باید در استفاده از اتو محتاط عمل کنید اتو را به برق وصل کنید درجه حرارت گرمای اتو را در کمترین حد ممکن قرار دهید صبر کنید اتو گرم شود از دست زدن به اتو خودداری کنید وقتی که اتو گرم شد پارچه که در زیر آن چسبیده آرام آرام شروع به نرم شدن پارچه می‌‌ کند.اتو را خاموش کنید و اجازه دهید خنک شود، کفگیر چوبی و سیلیکونی بردارید لباسی که به اتو چسبیده را با کفگیر چوبی تمیز کنید.وقتی که اتو حرارت ملایمی دیده باشد براحتی کنده خواهد شد.

پاک کردن پلاستیک از کف اتو

اگر پلاستیک به کف اتو بچسبد با حرارت از کف اتو جدا می شود،اگر پلاستیک به کف اتو همچنان چسبیده باشد اتو را داغ کنید و با پارچه کتان و یا پارچه زبری محکم روی اتو می کشید این کار را چند بار تکرار می کنید تا تمام لکه های کف اتو از بین رود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قطع شدن و برعکس شدن تصویر تلویزیون

چگونه سوختگی کف اتو را تمیز کنیم

اگر متوجه سوختگی کف اتو بخار شده اید می توانید این بار از سرکه استفاده کنید.برای این کار شما به حوله پارچه ای ،حوله کاغذی و سرکه نیاز دارید،حوله پارچه ای را روی زمین پهن کنید و حوله کاغذی را روی آن انداخته سرکه را درون اسپری ریخته و روی آن اسپری کنید.اتو باید خاموش و خنک باشد،روی حوله کاغذی قرار  دهید و حدود یک ربع تا نیم ساعت روی آن قرار بگیرد.وقتی لکه های سوختگی همراه سرکه نرم شدند روی همان حوله کاغذی مقداری جوش شیرین می پاشیم و دوباره کف اتو را داخل آن قرار دهید.

کف اتو را با پارچه تمیز پاک کنید برای از بین بردن آثار جوش شیرین و سرکه باید از دستمال تمیز استفاده کنید.برای اینکه جواب تمیز تری بگیرید می توانید از اسپری گاز استفاده کنید حتما از اسپری گاز در هوای آزاد استفاده کنید.دو جفت دستکش در دستانتان کنید و تمیز کننده را روی کف اتو بریزید و حدود سه دقیقه روی کف اتو باقی بگذارید. بعد از اتمام کار با آب بشورید و با حوله تمیز خشک کنید.

جرم اتو

تمیزی کف اتو با خمیر دندان

خمیر دندان بجز تمیز کردن دندان کارایی دیگری دارد از خمیر دندان هم می توانید برای تمیز کردن برخی از لوازم خانگی استفاده کنید.خمیر دندان وسیله ای ساینده ملایم به حساب می آید،کمی خمیر دندان را روی مسواکی بزنید و آن را با آرامی به کف اتو بکشید تا کثیفی یا جرم های که روی کف اتو هستند را کاملا از بین ببرد حالا با استفاده از یک دستمال تمیز کف اتو را تمیز کنید.

انواع کف اتو

قبل از این که کف اتو را تمیز کنید باید از زیر کف اتو و جنس زیرش شناخت داشته باشید.وقتی از کف اتو شناخت داشته باشید تمیزکاری آن را هم می توانید بهتر انجام دهید و به دستگاه هم آسیب نخواهد رسید.کف اتو به سه دسته سرامیک ،تیتانیوم و استیل تقسیم می شود.

کف استیل اتو از کروم و فولادی که ضد ضربه و ضد خش است ساخته شده است و گرما را به خوبی منتقل می کند.

کف سرامیکی ضد لک هستند و گرما را سریع و یکدست منتقل می کنند این کف ها در برابر  ضربه خوردگی بسیار مقاوم هستند.

کف استیل هم در اتو وجود دارد که بیشتر در کف های اتو معمولی و بدون بخار استفاده می شود و دارای محبوبیت زیادی نیستند و خریدار زیادی ندارد ،اتو بخارهای کف سرامیک و تیتانیوم در بازار مورد استقبال بیشتری قرار دارند و مورد محبوبیت زیادی هستند.

جرم اتو

محافظ کف اتو

وقتی لباس های را شستشو می دهید و بعد از خشک شدن چروک می شوند اتو کردن لباس با جنس های مختلف کار آسانی نیستند بعضی از لباسها با حرارت اتو خراب می شوند یا گشاد می شوند و از قواره در می آیند،اما برای این مشکل راه حلی وجود دارد. محافظ کف اتو، می توانید برای کف اتو خود از محافظی استفاده کنید و دیگر از آسیب دیدگی لباس و سوختن جلوگیری کنید. این محافظ از سوختن کف اتو و افتادن لک روی لباس هم جلوگیری می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله از مجله ایبک امداد به سراغ جرم گیری اتو رفتیم و شما را با جرمگیری کامل اتو آشنا کردیم، دانستید که مواردی مانند سرکه تا چه اندازه می توانند در جرمگیری اهمیت داشته باشند، اگر زمینه جرمگیری اتو تجربه ای دارید از شما درخواست می کنم تا از طریق بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از این تجربیات شما استفاده کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

جرم گیری اتو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی کامل برای جرم گیری اتو و اتو پرس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا