تعمیرات لباسشویی

تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی پاکشوما | علت خرابی برد لباسشویی pakshoma

مشکلات رایج برد الکترونیکی لباسشویی پاکشوما | عیب یابی برد لباسشویی pakshoma

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برد الکترونیکی لوازم برقی به عنوان مغز آن عمل می کند و تمامی دستورهای صادره را به قطعات دیگر منتقل می نماید. و اگر این قطعه دچار مشکل شود، کلیه عملکردهای دستگاه دچار اختلال می شود. در این شرایط سریعاً باید برد دستگاه تعمیر شود. برد ماشین لباسشویی پاکشوما پیام هایی همچون خاموش و روشن کردن، نوع برنامه شستشو، باز کردن درب، زمان دادن به دستگاه و … را منتقل می کند که در صورت خرابی سریعا نیاز به تعمیر برد لباسشویی پاکشوما می باشد. در این مقاله از ایبک امداد با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص برد لباسشویی پاکشوما ارائه دهیم.

جهت تعمیر برد لباسشویی پاکشوما به کجا مراجعه کنیم؟

در صورتی که برد ماشین لباسشویی شما خراب شده است، برای تعمیر آن می توانید با مجموعه تخصصی ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار به محل نمایید. برای این کار می توانید از روش های زیر اقدام کنید:

  • شماره های مندرج در وب سایت ایبک امداد جهت درخواست اعزام نیرو به محل قرار داده شده است و شما می توانید با استفاده از آن تعمیرکار را به منزل خود ببرید.
  • همچنین به صورت اینترنتی نیز می توانید درخواست خود را ثبت کنید.
  • به محض دریافت درخواست شما کارشناس مورد نظر مجموعه در محل حاضر و با بهره گیری از جدیدترین دانش روز دنیا اقدام به عیب یابی دستگاه شما می نماید.

تعمیر برد لباسشویی پاکشوما در محل

حتما برای شما هم سوال پیش آمده که آیا برد ماشین لباسشویی را نیز می توان در محل تعمیر نمود؟ بله امکان تعمیر برد ماشین لباسشویی و یا هر لوازم برقی دیگری در محل توسط مجموعه ایبک امداد امکان پذیر است.

چرا که تکنسین مجموعه با تجهیزات و لوازم کامل به محل شما اعزام می شوند و جز در موارد بسیار نادر نیازی به انتقال دستگاه به تعمیرگاه وجود ندارد.

نشانه های خرابی برد لباسشویی پاکشوما

زمانی که برد لباسشویی پاکشوما دچار خرابی شود، اختلالات و مشکلات متعددی در دستگاه ایجاد می شود از قبیل:

ایجاد اختلال در اجرای درست برنامه

دستگاه برنامه ای که به آن داده شده است را به درستی اجرا نمی کند و کاربر نمی تواند مطابق با نیاز خود به دستگاه برنامه بدهد. مثلاً آب را به آن اندازه ای که مورد نیاز است گرم نمی کند.

خاموش شدن نمایشگر دستگاه

زمانی که پنل جلوی دستگاه و یا نمایشگر آن روشن نمی شود، نشان از وجود مشکل در قسمت برد دستگاه دارد. و یا در مواردی ممکن است نمایشگر روشن شود اما عملکرد درستی نداشته باشد و دکمه های آن به درستی کار نکند.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه

هنگامی که به دستگاه زمان مشخص می دهید و آن را روشن می کنید، اما به طور ناگهانی متوجه می شوید که در حین شستشو دستگاه خاموش شده است، باید علت را در خرابی برد آن جستجو نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات تخصصی جاروبرقی پاکشوما | عیب یابی و نحوه رفع عیب جاروبرقی pakshoma

برق داشتن بدنه دستگاه

اگر حین برخورد بدنتان با دستگاه متوجه برق داشتن آن شده اید، به احتمال زیاد برد دستگاه دچار خرابی شده است.

وجود ارور در صفحه نمایشگر دستگاه

در بسیاری از لباسشویی های هوشمند مشکلات برد با ارور یا کد خطا نشان داده می ‌شود و برای هر مشکلی ارور خاصی در نظر گرفته شده است. کاربر می ‌تواند با توجه به مدل دستگاه کد خطاهای آن را جستجو نماید و مشکل را رفع کند.

عدم تخلیه آب از دستگاه

دستور تخلیه آب از دستگاه توسط برد صادر می شود بنابراین اگر به طور کامل آب از دستگاه تخلیه نشود، احتمال خرابی برد در آن زیاد است.

تعمیر برد لباسشویی پاکشوما

مراحل تعمیر برد لباسشویی پاکشوما

اگر دانش فنی جهت تعمیر برد لباسشویی پاکشوما را دارید و می خواهید خودتان اقدام به این کار نمایید، باید تمام مراحل انجام آن را با دقت پشت سر بگذارید و مطابق با اصول استاندارد و دستورالعمل درست آن را انجام دهید تا آسیب دیگری به دستگاه وارد نشود. چرا که برد قطعه ای بسیار حساس است و آسیب به آن ممکن است باعث بروز خرابی در قطعات دیگر شود. بنابراین نکات گفته شده زیر را در نظر داشته باشید:

ابتدا اتصال برق را قطع نمایید

در مرحله اول از تعمیر لوازم برقی لازم است اتصال جریان برق به دستگاه را قطع کنید چرا که احتمال برق گرفتگی بسیار زیاد است و یا ممکن است جریان برق موجب آسیب به دستگاه شود.

کنترل پنل را از دستگاه خارج کنید

برای اینکه بتوانید به برد دستگاه دسترسی داشته باشید، لازم است کنترل پنل را از آن خارج کنید. از خروج کنترل پنل به وسیله تمیز کننده های مخصوص آلودگی های آن را بردارید. البته دقت داشته باشید به هیچ وجه از مواد اسیدی برای تمیز کردن کنترل پنل استفاده نکنید چرا که باعث ایجاد آسیب جدی در آن خواهید شد.

نحوه عیب یابی و بررسی خرابی برد لباسشویی پاکشوما

برای تعمیر برد لباسشویی پاکشوما ابتدا باید بدانید مشکل از کجاست؟ برای این کار لازم است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 بررسی خازن برد دستگاه

خازن ها جزو قطعات الکتریکی بسیار مهم در برد محسوب می شوند که هر گونه نوسان در برق باعث ایجاد اتصالی در خازن یا فیوز می شود و ممکن است موجب سوختن برد دستگاه شود.

یکی از مهمترین علائم سوختگی خازن قفل نشدن درب ماشین لباسشویی است که باعث می شود دستگاه شروع به کار نکند.

خازن ها باید کاملاً صاف و صیقلی باشد و هیچ گونه تاخوردگی و تغییر شکلی در آنها ایجاد نشده باشد. در بسیاری از مواقع مشکلات برد لباسشویی با تعویض خازن حل می شود.

بررسی میکروسوئیچ های برد دستگاه

مرحله بعدی جهت تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی پاکشوما بررسی میکروسوئیچ های آن است. در حقیقت وظیفه میکروسوئیچ قطع و وصل نمودن جریان الکتریکی مدار است. این قطعه با فشار یا ضربه فیزیکی تحریک می ‌شود و ممکن است دچار خرابی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما | نحوه تعمیر و رفع عیب ظرفشویی Pakshoma

همچنین نفوذ آب به داخل دستگاه یا سولفاته شدن آن باعث خرابی میکروسوئیچ می شود.

جهت اطمینان از سلامت میکروسوئیچ می ‌توانید از یک اهم متر استفاده کنید. به این صورت که اگر میکروسوئیچ قطع باشد، نباید دارای اهم باشد.

اما در صورتی که میکروسوئیچ سالم باشد صدای بوق اهم متر را باید بشنوید بنابراین اگر صدایی از اهم متر نمی شنوید، دلیل بر خرابی میکروسوئیچ است.

لازم به ذکر است که میکروسوئیچ قابلیت تعمیر ندارد و باید حتما تعویض شود.

آیا آی سی برد لباسشویی پاکشوما قابل تعمیر است؟

آی سی مهمترین قطعه در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است. یکی از دلایل عمده خرابی آن می تواند سوختن باشد. از آنجایی که آی سی تقسیم وظایف قطعات را بر عهده دارد، در هنگام خرابی به کلی عملکرد دستگاه با اختلال مواجه می شود.

در اغلب موارد آی سی قابلیت تعمیر ندارد و لازم است تعویض شود. اما در مواردی نادر ممکن است مشکل از آی سی برد جدی نباشد. مانند شل شدن لحیم پایه هایی که به برد وصل است که در این صورت با تعمیر می توان مشکل آن را حل نمود.

هزینه تعمیر برد لباسشویی  پاکشوما

هزنه تعمیر برد لباسشویی پاکشوما به عوامل زیادی بستگی دارد. که لازم است برای اعلام هزینه دقیق آن ابتدا عیب یابی صورت گیرد و مشکل آن به طور دقیق مشخص شود.

سپس لازم است بدانیم که قطعه قابل تعمیر است یا تعویض می شود؟ برای تخمین هزینه تعمیرد برد لباسشویی باید بررسی شود تا فهمید کدام قطعه از برد مشکل دارد که نیاز به تعویض آن قطعه است یا با تعمیر مشکل حل می شود.

تعمیر برد لباسشویی پاکشوما

نتیجه گیری

ماشین لباسشویی پاکشوما دارای قطعات مختلفی است که برد الکترونیکی یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعه آن محسوب می شود و همانطور که گفتیم عملکردی شبیه به مغز در بدن انسان را دارد.

هرگونه اختلال در قسمت برنامه ها و عدم عملکرد درست دستگاه ناشی از خرابی برد آن است. خرابی برد ممکن است به دلیل سوختگی یا آسیب دیدگی در قطعات مختلف آن همچون خازن، فیوز و اتصالی در سیم پیچی آن باشد که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

در صورتی که هر یک از قطعات برد لباسشویی دچار مشکل شوند، دستگاه به خوبی برنامه ها را اجرا نمی کند و اگر سریعاً مشکل رفع نشود، خرابی آن به سایر قطعات سرایت می کند.

 به همین جهت توصیه می شود هنگام مواجهه با اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی پاکشوما سریعا اقدام به عیب یابی آن نمایید.

مجموعه ایبک امداد یکی از مراکز تخصصی تعمیر برد لباسشویی پاکشوما است که با در اختیار داشتن نیروهایی متخصص و مجرب دستگاه شما را با دقت و به خوبی تعمیر می کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر برد لباسشویی پاکشوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر برد لباسشویی پاکشوما در محل

امتیاز کاربر: ۱.۹۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا